Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby biotop Asie

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby biotop Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 18:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Jirka98
...a než je tam vpustíš, kup nejprve jeno, dvě paví očka a nech je pár dní. Budou to takoví předskokani, pokusné myši. Hlavně ne rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:35 Muž AlQuds [161] Re: Jirka98
Co konkretne specha? Akvarko by po zalozeni melo byt par tydnu bez rybek, pak je vicemene jedno, s jakym druhem ho zacit zarybnovat, i kdyz bude zrejme lepsi zacit s druhem, co vice vydrzi. Hlavne nikam nespechat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:51 Jirka98 Re: Tudy
Neboj nejsem uplny zacatecnik! myslel jsem treba koupit 2 druhy a 2 druhy treba po 14 dnech ;-)
Myslíš že bi to šlo? a budou mít dost místa v 150L nádrži? sad :)
Edit: ACHJOOO prosím spěchá to! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 17:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jirka98
zakládání akvária:

rybicky.net/forum/13369

Radu jsi dostal (Pancéřníček), ale zjevně se chystáš do nového akva vypustit všechny ryby najednou, abys ušetřil na poštovném. K tomu už nemám co dodat ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.10.2011 17:24 Jirka98 Re: Tudy
Ano vím ale jak to mám udělat koho mám vypustit jako prvniho a navic to kupuji pres e-shop a nechci platit 5x postovný tak prosím nejakou radu! rozzureny rozzureny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 15:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jirka98
Chybí ryby dna, přidej třeba hejno Pancéřníčků (6-8 ks). Hlavně tam všechny ryby nedávej najednou, ale to snad už víš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:58 Jirka98 – Rada
Budu mí 150L AQ a do něj bych chtěl:Betta Splendens 3x,Parmička černopruhá,neonka červená 20Ks chtěl bych se zeptat jestli k nim můžu přidat ještě nějakou rybu a jestli můžu tak prosím poraĎte předem děkuji!!! hop ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:55 Jirka98 Re: katterinecka
Asi ano dam razborky 25 ks dekuji vsem za rady hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirka98
pokud jde o neonky modré tak těch 30 určitě nebude moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jirka98
Určitě dej přednost 20 ks Razbor klínoskvrných, už vzhledem k nenáročnosti chovu ve srovnání s Neonkou modrou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 17:36 Jirka98 Re: Tudy
Moc ti děkuji rozhoduji se mezi neonkami a razborkami. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jirka98
Uber 10 Neonek a bude to OK.

Pozn.: Neonky do Asie nepatří, to ale určitě víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:18 Jirka98 Re: Yirka
kolik litru potrebuji? a pripadne kolik druhu ryb musim odendat kdyz chci aby se to veslo do 150l. ankazdej druch cichavce chci mit v paru a ty neonky chci mit 30 ks.
Tak jsem to kompletně předělal a výsledek je asi takový:Čichavec zlatý 2x,Bojovnice Pestrá,Parmička černopruhá 4x,Neonka modrá 30x,čichavec modrý 2x. Prosím o hodnocení... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:54 Muž Yirka [9126] Re: Jirka98
Ny tu tvoji labyrintkovou představu je 150 litrů málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:41 Jirka98
Dobrý den tak sem to trochu předělal a chtěl bych vědět jestli to je už dobře předem mnohokrát děkuji.Moje osazenstvo:Čichavec zlatý,Čichavec mramorovaný,Bojovnice pestrá,Čichavec Pyskatý,Paracheirodon simulans,Čichavec modrý,Čichavec líbající,a ještě bych chtěl vědět jestli bude stačit 150l. AQ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 16:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirka98
Hejnové parmičky budete mít dvě a šest, dánia 5 a k velkým ostnáčům cpete malé /ti jsou vhodní spíše do druhového akvária/....no to je špatně...posilte hejnové rybky, vynechte ostnáče a bude to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 21:08 Jirka98 Re: Petr
no v AQ 130L:Colisa lalia2x Danio Rerio5x Badis Badis2x Betta splendens1x

Parmička z oděsy6x Parmička Duhová2x Ostnáč červený6x Corydoras panda6x moc dik za odpoved :-) :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2011 16:20 Muž Petr [57] Re: Jirka98
Ano, mít je spolu můžeš. Fundovanější odpověď dostaneš až napíšeš v jak velkém akva a kolik bys jich chtěl mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 15:49 Jirka98
Ahoj chci se zeptat mohu bít tyto ryby spolu?Colisa lalia,Danio Rerio,Badis Badis,Betta splendens,Parmička z oděsy,Parmička Duhová,Ostnáč červený,Corydoras panda moc dik za odpoved :-) ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 22:13 hujerek Re: Xlienka
Krevetky asi nechám být už. :-) Ať tam toho nená moc...spíš se nedokážu rozhodnout v tom hejnu no..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 19:51 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: hujerek
Pokud by ti nevadilo pár krevet pouze na koukání s tým že by se nemnožili tak bych zkusila ještě japoniky. Jsou hodně čilé a dost velké a ani zakrslíci by jim neměli ublížit. A taky jsou dost drzé a kradou potravu i větším rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 17:46 hujerek Re: NHKG
Děkuji! :-)
Určitě zvolím tu variantu jednoho páru Čichavců a k tomu větší hejno(počet podle velikosti druhu, co vyberu). Protože se tále nemůžu rozhodnout, která z Razbor/Razborek, bude ideální.
A na dno tedy samozřejmě ty Piskořky. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 17:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hujerek
Čichavci nejsou moc vzájemně agresivní (kromě šedých a ty je nejlepší chovat v hejnu). Měl jsem v 112l akváriu jednu dobu i 4 druhy čichavců bez problémů. Každopádně bych doporučil buď 1 menší hejno (kolem 8 kusů) a 2 páry čichavců nebo 1 větší hejno (kolem 12 kusů) a 1 pár čichavců. 2 hejna se promísí a není to na pohled ono a akvárko s dominantní rybou podle mě vypadá líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 17:06 hujerek Re: katterinecka
Tím pádem už možná raději R.espeho ne? :-)
Jde mi spíš o to, jak velké to hejno bude ideál a zároveň nepřerybněno s párem zakrslíků...tak kolem těch 12 cca, že..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 17:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hujerek
a co třeba razbory hengelovy, jsou menší než klínoskvrnné a mají zajímavější zbarvení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:49 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hujerek
taky bych dala jeden pár čichavců a k tomu jedno větší hejno -10-12 kusů.a stačí,nemusí to být polívka ;-) pak se rybky i líp pozorují ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:41 hujerek Re: katterinecka
S Čichavci určitě počkám. :-) po zaběhnutí chci nasadit hejno a piskořky a až nakonec Čichavce..
Ty dvě hejna razborek tedy byla myšlena k Čichavcům ano? Asi raději kdyžtak zvětším hejno razbor, mám raději jedno větší hejno, než dvě. :-)
A krevetky promyslím tedy no...nebo spíš vyzkouším...v nejhorším budou mít zakrslíci zpestřený jádelníček no... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hujerek
menších rybek může být víc a čichavci by je nijak ohrožovat neměli. Když si pořídíš jedno hejno tak to druhé můžeš klidně přidat později.
Stejně tak s těmi čichavci bych moc nespěchala, zakrslí i medoví potřebují dobrou kvalitu vody, tak až bude akvárko dobře zběhlé.
Krevetky se v hodně zarostlém akvárku schovají, ale je škoda když nejsou vůbec vidět, ale zkusit to můžeš, třeba na ně čichavci útočit nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:27 hujerek Re: katterinecka
To já právě raději mám v akvárii alespoň dominantu(jestli se tak dají zakrslíci nazvat...ale určitě víte, jak to myslím).
A ty dvě hejna myslíte ještě k Čichavcům nebo bez nich? On by nebyl problém to hejno zvětšit..těch 8 jsem jen plácl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:25 hujerek Re: NHKG
O těch Čichavcích jsem také přemýšlel, ale nenapadali by se samci těchto dvou?
Asi mi přijde lepší 1+3 od jednoho, než páry od obou, ale těžko říct no...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hujerek
co takhle menší razborky, třeba skvrnoocasé, nebo trpasličí, galaxky už tu padly.
známí mají v podobném akvárku hejno razborek trpasličích a 5 dánií pruhovaných (teda bez čichavců) a vychvalují si i to, je na co koukat. Stejně tak třeba kombinace s galaxkami. Dvě hejna takhle malých rybek by šly, ovšem všechno záleží na vkusu.
Osobně si myslím že by bylo lepší třeba 15 trpasličích a 10 galaxek než jen 8 klínoskvrnných, což skoro není hejno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hujerek
Piskořky rozdávam k rybám zdarma, nebo za poštovné. Kolik hrdlo ráčí, třeba i 100 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hujerek
No měl jsem malé krevetárko které jsem po marném boji se sinicí zrušil a dal jsem krevetky do akvária, kde byl pár č. zakrslých, parmičky duhové, tetry císařské a mladí ancitrusi. Krevetky byly docela velké, asi 2cm dlouhé, ale už jsem je pak nikdy neviděl kromě jediné, co jsem ji vysvobodil z filtru. Takže osobně ty krevetky nedoporučuju, ale vzhledem k jejich ceně, jich klidně pár kup, třeba je u mě ničily tetry...
Jinak na 2. hejno už podle mě není v akvárku moc místa, takže z ryb bych nechal rasbory a ty čichavce, možná by jsi mohl mít i 2 páry (1 medových a 1 zakrslých). Pokud budeš dělat údržbu pečlivě, tak by to ještě mělo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 13:25 hujerek Re: keydoc
Ony ty piskořky na aquarium.cz za 13,- a sem pražák, takže mi to nevadí. :-)
O daniích jsem také přemýšlel, ale ta aktivita oproti Zakrslíkům se mi nelíbí no.
Doufám, že tedy ty razbory budou ideál.
A myslíte, že by po krevetkách šli i zakrslíci tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 13:05 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: hujerek
Z Asie bych neopomněl Kardinálky či Dania (sám již dlouho přemýšlím o Danio choprae) - jen ty rybky jsou aktivnější než Čichavci...
K obojímu by šly i krevetky (kdyby nebyli Čichavci).
Piskořky se bez problému rozmnoží. ;-) Možná by bylo i lepší poprosit nějakého kolegu akvaristu než je kupovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 22:02 hujerek Re: NHKG
Také lituji, po třech letech od předělávání bytu jsem ho opět vytáhl a motivace na jižní Ameriku už není, chtělo to něco nového, tak chci zkusit Asii no.
Z těch razbor, na aquarium.cz je opravdu velký výběr a i má člověk tak trochu záruku kvality...většinou
Piskořky tedy také nakoupím. :-) tak 6 bude ze začátku snad stačit ne? Všem se po čase množily pěkně, sice ne moc, ale ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hujerek
S tím by šlo souhlasit. 2xČichavec, 8xRasbora (do 5cm si vyber jaká se ti líbí a jakou seženeš) a nepočítaně piskořek. Přerybněné to nebude.
Škoda že je to akvárium tak malé, takoví Sumíčci indičtí jsou nádherní, kdysi jsem je měl, ale 300 litrů je minimum pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:49 hujerek Re: NHKG
Děkuji moc za radu. Mně také rájovci nesedí do menších akva. Sice se říká, že to zvládnou, ale pokud by nebylo jednodruhové, tak se mi tam taky nelíbí.
Rarbory by se mi líbily. :-) tak 8 kousků by stačilo? :-) Nechci přerybnit.
A ze šneků asi Piskořku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:49 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hujerek
na dno by se našly ryby do asie,ale to by musela být velikááá asie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:48 R Muž romant [27987] Re: hujerek
Do dna, na dno Piskořky a je to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hujerek
Rájovce nebrat, může být agresivní k menším rybám, hlavně v době tření. Já jsem za zakrslé, krásné klidné ryby. A k nim hejno rasbor, třeba klínoskvrnných. Ale jak jsi psal, na dno není co dát. Krevetky bych k čichavcům nedával, jedině nějaké šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:42 hujerek Re: glumča
Galaxky? :-) nebo by šly i razbory klínoskvrnné? :-( A hlavně nevim, co v Asii na dno...mi v úvahu připadají snad jen krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:36 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: hujerek
a co takhle hejno nějakých razborek?já bych zase ráda zkusila vrčivky,ale mám čichavce,tak to nebudu kombinovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 21:17 hujerek – asie
Chystám pěknou, zarostlou Asii. 80x35x27.
Jen se stále nemohu rozmyslet, co pak do ní až zaběhne. Jako dominantu váhám mezi Čichavcem zakrslým, medovým nebo Rájovcem Dlouhpoloutvým.
A co podle vás k nim na dno a případně nějaké menší hejnko? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:35 Muž nimbo [3] Re: Xlienka
Ok, beriem. Koliza medová by asi ako alternatíva mohla byť? Inak krevetky moc nie. Chcem akva iba s rybičkami a hodne rastlinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:26 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: nimbo
Na ty čichavce zlaté je to dost malé. Rybu co doroste do 15cm bych rozhodně do akva délky 70cm nedávala. Na čištění jsou v asijském biotopu pro menší akva výborné krevetky, třeba japonica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:12 Muž nimbo [3]
Ahoj, budem znovu zakladať akvárko po niekoľkých rokoch. Nádrž mám 70x30x38 dxšxv, čo je 80l. Všetko je ešte v štádiu príprav. Čakám na súčasti osvetlenia. 2x24W T5 s el. predradníkom. Plánované rybičky 3x gurama zlatá(2 samice, 1 samec), 7x razbora klino škvrnná 4x pancierníček zelený a 3x prísavník(2 samice, 1 samec). Mal by to byť pokus o pseudo ázijský biotop. Moje otázky sú. Nebude rýb veľa? Ak by to mal byť čisto ázijský biotop, tak čím a v akom počte nahradiť pancierničkov a prísavníkov na čistenie akvária. Slimáky v akvárku nechcem. Díky moc za rady a postrehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:25 Žena basa1313 [18] - Parmičky
caute.... mam v 210 litrovom akvariu 4x mrenka nadherna a dokupila som 3x mrenka trpaslici(botia striata) a jedna striata neustale tyranizuje (hlavne ich hryzie a prehana po celom akva) vsetky mrenky... nielen svoj druh ale aj nadherne... neviem co by pomohlo k znizeniu jej agresivity....
inac ked rybky zeru tak skor nadherne odhanaju ju ... takze neviem... je tam tri tyzdne a je to stale to iste

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 08:23 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lucius
Včera jsem měl v ruce tuhle knihu: www.knizniweb.cz/… a řekl bych, že je opravdu dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 07:28 Žena lucius [1] - AsieRe: romant
Romante, díky za info. Atlas tady i na jiných webech mám projetý, vybraný nějaký ryby. Potíž je v tom, že se nikde nepíše, v jakém prostředí žijou. Pojem Indie nebo Asie je dost široký a může se jednat o úplně jiné podmínky k životu, které dost těžko ve 100 l spojím dohromady. Takže třeba Danio a Čichavce nebo Bojovnici asi není dobré dávat k sobě - jiné životní prostředí i chování. Na netu podrobnější info asi nejsou, koukala jsem i na něco v angl. a nic. Koupila bych nějaký atlas ryb nebo nějakou knihu o biotopu Asie, tak by mě zajímalo, jestli někdo o nějaké dobré knížce neví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2748-ryby-biotop-asie?od=151