Ryby biotop Asie
Omlouvám se, teď koukám, že ty mřenky jsou taky do větších akvárií, než máš.
Já jí tam dávat nechtěla
Bylo to jen to, co jsem se dočetla o Asii, takže děkuji za doplnění. Já už od Asie ustoupila, "čichla" jsem ke krevetkám, takže ulítávám na nich
Ale vím, že mi tenkrát někdo betty a čichavce dohromady doporučil.
Na dno je z Asie třeba přísavka Leverettova, ale jinak tu rybu vůbec neznám. To jen, že i z asijských se dá něco takovýho najít. Ale na tu bude Tvoje akvárium zřejmě nevyhovující velikostí. Možná by se našla i nějaká jiná ryba. Třeba nějaká mřenka.
Tu přísavku thajskou k čichavcům nedávej.Mohl by jim ublížit, radči se mrkni po nějakém otíkovi, nebo krevetky. Ovšem nevím zda by ty krevetky bojovnice nesežrala. Jinak čichavci zakrslý se dobře snášejí s parmičkami duhovými a purpurovými, taky perleťové- všechny se zdržují dole a na středu a nahoře čichavce neruší. Bojovnice by si u hladiny asi s čichavcem konkurovaly. Ty razborky jsou dobrý nápad jen bych jejich množství zvedla tak na deset.
Když jsem chtěla Asii, chtěla jsem párek čichavců zakrslých nebo medových, min 6 rasbor klínoskvrných a samce bojovnice + 2 samice. Dnová je tuším přísavka thajská, ale dorůstá se větších rozměrů.
Nějakou nenáročnou labyrintku pár nebo 1+2, hejnko, co nebude labyrintky otravovat a na dno nevím, tam asi v tomto objemu možnost není
Alespoň nějaká představa co za základ, výběr je široký
Pak se dá poradit, ale on MalýLibor poradí, to je specialista na Asii
0 14.09.2012 20:45 zetrefu – Malá Asie
Dobrý den, zajímaly by mě vaše návhry na osádku do malé Asie 60*35*27. Děkuji.
Starší reakce
Ok, dik, krunýřovca nemienim meniť a namiesto živorodky pojdú dánia
Prosím poradte mi či sa tieto rastliny a rybky k sebe hodia do biotopu asie mám 112l akva..
Ryby: 8x mrenka štyrpruhá, 3x mrenka černopruhá, 2x black molly 2x prisavník jednopruý
Ratliny: Cryptocoryne penderifolia, Vallisneria spiralis, limnophila sessiliflora, sagittaria subalata
Aké ešte rastliny sa tam hodia? alebo ryby?
Starší reakce
V tom případě utčitě Valisnerii, nějaký co nejmenší druh, a ten růžkatec. To jsou vděčné a nenáročné rostlinky do podobné vody.
No je to vlastně provotní měření naší vody. Je to voda ze studny. Také je mi jasné že je poněkud víc tvrdší. Nerada bych hned vodu moc upravovala a chtěla bych to zkrátka napřed zkusit s takovou jakou máme - jsem ráda že také nejste přítelem velkých změn vody .Pro začátek (založení akvária) bych chtěla jen nějakou opravdu nenáročnou rostlinu a pak by se zkrátka vidělo.Nerada bych hned začala něco chemicky měnit (pokud bych opravdu vyloženě nemusela )protože to neumím
(pro Vás ostatní je to už určitě hračka) a mám za to že jak bych hned měnila něco na jedné straně jinou tím můžu rozhodit a bude ještě větší problém než byl.
Jinak se omlouvám za mé asi pro někoho hloupé stanovisko
.
Bylo by dobré uvést, co to je za pH a tvrdost. Jsou to parametry vody z vodovodu či ze studny, kterou máte k dispozici? Nebo vody v nějakém už existujícím, zaběhlém akváriu? To totiž může být podstatný rozdíl.
Pokud by taková voda tekla z vodovodu, pak se činností rostlin může stát ještě zásaditější... a dýcháním rybek naopak kyselejší. Dá se taky okyselit díky CO2 a tak, ale já nejsem velký přítel nějakých velkých změn, lepší je přizpůsobit se tomu, jakou mám vodu. V této vodě by se určitě dařilo valisneriím, některým, hlavně filipínským, kryptokorynám, růžkatci... jen tak co mne z hlavy napadlo.
Možná by to pH chtělo trochu níž...
Moooooc děkuji za upřesnění a doplnění
. Mřenka malá by se nám na to dno líbila , ale jen jestli se bude dát sehnat.Ale třeba by se pak časem zadařilo. Určitě by jsme to pro začátek zkusili třeba i s tou kardinálkou čínskou. Právě jsem přemýšlela čím tak nahradit to danio jinou nenáročnou zajímavou menší hejnovitou rybičkou . Zatím se pustíme do samotného zařízení. Ještě prosím pokud můžu o radu jaké asi tak celkem nenáročné rostlinky ,které by byly pro tyto rybky vhodné,pH máme 7,5-8 a tvrdost vody 14GH.
Obávám se, že v běžném obchodě nesežene ani "kruciáty", ani malé druhy pancéřníků...Oni v padesátce ti paleáti, či "šulcáci" porostou pomalu a pět jich být může...
3 pancíci jsou málo. Je to hejnová ryba. Raději koupit menší druh a 5 ks... bude jim líp.
kahua dobře píše o těch dániích. Je to krásná a nenáročná rybka, ale ráda plave a 60 by pro ni mohlo být krátké. Doporučil bych vém místo nich stejně nenáročnou a možná ještě hezčí rybku - kardinálku čínskou, nejlépe asi 8ks. Tu bojovnici do kavárka pro děti bych doporučil také, jistě se jim bude líbit, ale pořídil bych k němu i samičku nebo raději 2. K nim mohou být i ti čichavci zakrslí - zase sameček a 2 samičky je lepší. Na dno, jelikož je to Asie a ne amerika, bych spíše doporučil mřenku annanskou (8ks) nebo mřenku malou (6ks). Ale není to nutné, možná by pro začátek bylo lepší méně rybek a tedy bez těch mřenek - i když jsou to rybky moc hezké a veselé. Do začátku bych spíše dal do dna piskořky (šnek, který žere detrit a provzdušňuje dno) a obešel se bez rybek na dno a doplnil bych je až po čase, až akva bude pořádně zaběhlé - tak po půl roce. Je potřeba dostatečně zarostlou nádrž i s plovoucími rostlinami a určitě se to bude líbit dětem i vám.
Děkuji moc za upřesnění
.Zkusíme to podobně a uvidíme
No, já se postupem času dopátrala toho, že 1 samec bojovnice, 2 čichavce zakrslé nebo medové (páreček) a pancéřníčky 3 na dno. Někdo mi psal, že dánia by dobrá nebyli...
Starší reakce
Zdravím zkušené akvaristy
K akvárku jsem přišla jak slepá k houslím, ale začlo mě to dosti bavit. Každopádně máme takovou, prozatím fungující, směsku. Akvárko je to 60x30x30, takové to klasické. Přítel teď ode mě dostal 120l, takže tohle mi zůstane. O biotopu nebo spíše jeho napodobenině jsem už toho přečetla dost. Ale radu bych potřebovala. Chci aby se rybky odvíjeli od bojovnice, mám jednoho samce a 3 samičky. Dále jsou tam tetry, které si vezme přítel, 2 ancistrusy a 2 pardálí, pancéřničci zelení a skvrnitý. Já bych chtěla bojovnice, parmičky nádherné a? To právě nevím....budu ráda za každou radu. Moc děkuji
Nechtěla bych se pouštět do čichavců apod.
Starší reakce
Teď jeho hnízdo přebral samec čichavce zlatého a brání ještě víc. Čichavec modrý tedy zabral druhý kout a už moc nebrání
Kupodivu Bojovnice a Rájovci jsou zatím nejklidnější ryby.
Starší reakce
Potvora vybíravá.
Tak po cca 2-3 týdnech soužití zatím bez problémů. Akorát samec čichavce modrého postavil v jednom rohu aq pěnové hnízdo a brání 1/3 akvária. Ostatní žijí tak nějak v poklidu ve zbývajících 2/3
. Samice mu ale nějak nechce v jeho plánech být nápomocná
Starší reakce
Díky za rady, přesto jsem to riskl, někdo je nepoučitelný
. ZAtím to je tak, že kdo je nejnovější, tak je schovaný. Časem si zvykne, horší to bude až budou zvyklý všichni
. Zatím jsou všichni v pohodě, občas se proženou, ale většinou jen ve svém druhu samec samici. Beťák byl nejdřív zalezlý, ale teď bych řekl je nejdominantnější, naštěstí je díky svým dlouhým ploutvím pomalý, takže neublíží.
Dneska všichni očuchávali nové Rájovce (z těch mám největší strach).
Osádka: 6x parmička purpurová, 7x dánio pruhované, 1+2 Betta, 1+1 čichavec zlatý, 1+1 čichavec modrý a 1+2 Rájovec dlouhoploutvý.
Budu informovat, kdo přežil
Starší reakce
Rájovec a betta to fakt není dobrý nápad...Velikostně to bude boj o místo na slunci...
Sdílím názor kolegy. Tak jak to máš navržený to je moc kohoutů na jednom smetišti, který není moc velký.
Do člověka a do ryby nikdy na 100% nevidíš. Přesto si troufnu říci, že nebudou.
Zdravím vespolek,
zatím zabíhám 150l akvárium s 15 ks Zebřiček. Chtěl bych se držet biotopu Asie a plánuji pořídit 1+2 rájovce dlouhoploutvého, 1+2 čichavce perleťového (zlatého, modrého) a doplnit 1+2 bojovnicí pestrou, kterou mám v druhém akváriu. Všechno jsou to guramy labyrintky, budou se samci dobře snášet? Díky za rady a reakce.
Zdraví Karel
Starší reakce
já můžu napsat jen moje zkušenosti s čichavcema a tetrama diamantovýma,tetry byly akční až moc a zdálo se mi,že to čichavcům vadí,byli spíš zalezlí.po odlovení teter se chování čichavců otočilo o 180 stupňů,taky se mi po dlouhé době vytřeli.myslím,že parmičky jsou akční podobně.
Já už bych tuto kombinaci ryb nechtěla
s těma parmičkami mám akva 150l...a hodí se k čichavci šedému?..asi moc né že?..ty jsou klidní a ty moc aktvní?..jakej máte názor vy ?
Velmi důležitým faktorem, ovlivňujícím chování nejen parmiček bude velikost nádrže, kde se ty rybky budou nacházet.
čtyřpruhá, pětipruhá, purpurová, z Oděsy, pruhovaná, zlatá, olivová, perleťová... a určitě i další... vyber si
mně osobně se strašně líbí oděsky a P.pruhované
0 28.03.2012 10:24 danik PRosím poraďte mi někdo,jakou parmičku si mám koupit(chci tak 10-15ks)ale podmínkou je aby nežrala rostliny a hoidla se k čichavcům a rajovců...předem díky na odpovědi..
Starší reakce
Máš pravdu parmička nádherná má ráda malou teplotu..(a to u mě přes léto nebude,mám akva v podkroví) takže klidně kolem 28-29°C při nejhorším..prosím poraď mě nějakou..lehce sehnatelnou parmičku..
mirumilovnou pokud možno..předem díky..
Může se to stát, dost záleží na konkrétní situaci a také na povaze konkrétní ryby. Měl jsem čichavce, které podobné ploutve vyloženě dráždily, i takové, kterým to bylo jedno. Parmička nádherná je ale dost chladnomilná rybka, zatímco čichavec šedý je naopak teplomilný. Už kvůli tomu se k sobě vůbec nehodí.
Zvolil bych nějakou teplomilnější parmičku, a když bude mít méně provokativní ploutve, bude to také lepší.
ještě nemám čas..až bude tak určo založím
prosím ale odpověd na mou otázku: nebude čichavec šedý okusovat parmičce nádherné ploutvičky ?
PS:problém se samičkou už se vyřešil..vyndal jsem samce na dvě hoidny a zase sme ho tam dal..a naqjednou začali dělat snubní tanec nebo jak se tomu říká když se kolem sebe tožijou a obvíjejí se svýmy těly...doufám že se vytřou
Co zkusit založit si prezentaci? Chceš odpovědi, ale neposkytuješ prakticky žádné informace.
Starší reakce
Pokud to akvárko nemá alespoň 200 litrů a není dobře zarostlý rostlinama, tak to nebude dělat dobrotu ani když ho budeš dávat do sáčku na půl dne.
0 29.01.2012 20:25 Aneta – Čichavec modrý a jeho agresivita
Já mám doma 1 Čichavce modrého. K němu jsem přikoupila 3 párečky jiných druhů Čichavců. Ten můj je hodně honí. Mně připadá že začíná být hodně agresivní. Vždy úplně ztmavne a nějak podivně se zkroutí a začne honit ostatní. Já ho vždy dám do sáčku. Ten sáček s ním, nechám asi 1h v akvárku. On znovu zesvětlá. Tak jsem ho opět vyndala a dala k ostatním. On Však asi po 5 min začal být znovu tmavý a agresivní.
Můžete mi prosím poradit co mám dělat?
Děkuji
Starší reakce
Ahoj, založil jsem si 72l akva, nyní ho zabíhám a nechávám zarůstat a vybírám rybky.Z rostliny tam mám zatím pouze stolístkovec, anubis který se snažím přichytit na kořen a jávský mech plus ještě neprosperující šípatku šídlatou.Dokoupím ještě asi jednu nebo dvě kryptokoryny aby tam z té Asie něco vůbec bylo
K mému bettákovi z bettárka chci dokoupit dvě samičky, aby měl šampion koho prohánět
a potom se rozhoduji.Chtěl bych k nim klidnejší ryby, například pár čichavce medového.Nebo jsem uvažoval o hejnu kardinálek čínských, ale těch prý musí být alespon 8, a to nevím jestli by se mi tam s ohledem na rybky vešlo,pokud chci ještě nějakou rybku na dno.Tu bych chtěl také nejlépe asijskou.Na přísavku čínskou je to akva mále, co?
Co myslíte?Díky
Starší reakce
No mám ještě jedno AQ s pavíma očkama tak bych je na chvíli přelovil dotéhle.nechám toto AQ zajíždět asi měsíc nechci totiž nic zkazit.
moc děkuji za odpověd.
Tohle není vůbec třeba, stačí, když se počká. A navíc, kam pak s těmi očky.
Navíc asi mi něcou uniká ale téma se jmenuje Ryby biotop Asie. Tak co tady doporučujete ryby odjinud.
Přidat reakci
1 ...... [3] 5 6
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7445x