Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby biotop Asie

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby biotop Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: lucius
Když si tady v atlasu ryb klikneš na tu lupu co je vlevo na hlavní straně atlasu, tak si tam můžeš odfiltrovat "biotop" a vyjedou Ti všechny ryby danýho biotopu. Podrobnější vyhledávání to myslím neumí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:52 Žena lucius [1] - Asie – Životní prostředí ryb
Dobrý den,
zakládám nové akvárium. Je možné sehnat nějakou knihu nebo nějaký odkaz na webu, kde by byla informace, z jakého prostředí rybky pochází? Nechtěla bych dát ryby z horských bystřin a bažiny dohromady - předpokládám, že mají odlišnou představu o tom, co se jim bude líbit. Konkrétně mám představu rybek z oblasti jižní Himaláje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:49 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: TomášB
Měl jsem to samé smich Jako kluk jsem choval Kančíky a Perlovky, jsou zajímavé svým chováním, ale máš pravdu, jsou to čuňata a člověk s tím musí počítat. Teď po letech jsem to zkusil znovu - vydržely u mě jen týden - už jsem se nemohl dívat na ten bordel, krátery a pokácené rostliny, odnesl jsem je zpět do obchodu. Vyměnil jsem je za Čichavce, Dania a z nostalgie vzal i Akary hnědé. Akara se s Čichavci krásně snese (alespoň u mne).
Ať se daří !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:33 Muž TomášB [12] Re: Tudy
Díky moc za rady, teď je ještě problém se zbavit tech "prasat" a to Kančíků příčnopruhejch a Perleťovejch co tam teď mám. Všechny kytky sežrali, po týdnu je v akvárku bordel jak v ..., dno rozryté, filtr neustále zanešený apod... Kdyby byli větší tak pudou na filety ale jsou to prckové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:17 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: TomášB
To je na Tvém vkusu. Já bych si prohlédl fota oněch 3 druhů na netu a rozhodl bych se pro 1 druh a jen 1 větší hejno. K tomu 3 SAE na dno a 2 páry Čichavců. Zarybněno budeš mít akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:13 Muž TomášB [12] Re: Tudy
To zní dobře, co by vypadalo hezčeji jedna velká danii, kardinalek či razborek, nebo dvě menčí? A ty čichavce tedy dva páry? dvě SAE a to asi vše že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: TomášB
Dania jsou rychlá, Betta nemá šanci je nějak vážně ohrozit. Můžeš mít třeba hejno 15.-ti kusů, budou se cítit lépe. Pokud 2 hejna, tak např. 8 ks Danií a 8 ks Razbor klínoskvrnných nebo Kardinálku - samé "klasické" a nenáročné rybky. U těchto ryb platí, čím větší hejno, tím lépe. Ovšem na 2 velká hejna již nemáš prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 20:47 Muž TomášB [12] – Jaké rybky z Asie do 120l
Čau, mám cca 120litrové akvárko, možná si vemu z půdy 140l to ted nevím, a chtěl bych se zeptat na nějaké složení rybek nejlépe z biotopu asie. Moje představa je pár větších rybek a to jedna Betta, dva páry čichavců (například Perláci a zlatí), pak nějaké střední a hejno malých. Na zem jestli by taky mohlo něco být. Díky :-)

A betta jim vadit nebude? A ještě nějaké rybky by tam mohli být? Pokud bych bral to 140l, tak by asi byli 4 čichavci, jedna betta a danie málo. Spíš jestli by tam třeba mohli být nějaké dvě hejna, danie a ještě něco podobného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 15:54 Žena Eliška [38] Re: Tereska
Gavúnci taky potřebují víc prostoru, chovat je v páru je sice možné, ale ne ideální. Nehledě na to, že by krevetkou taky nepohrdli. Přikláním se ke Killerovi, razborky a možná bych dala páreček čichavců zakrslých, ale nic víc. A krevetky bych spíš koupila c. japonica, jsou větší a nemusíš se pak bát, že ti je něco sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 15:29 Muž Killer [133] - SumciRe: Tereska
nejde to dohromady..p.čtyřpruhé a mechové ti sežerou krevetky,divim se že ti nezničily ty razbory a..Pokud chceš udělat opravdu biotop, tak si tam nech jen ty razbory a najdi si odkud přesně pocházej a podle toho tam dej 1-2 druhy kytek..pokud chceš udělat asijské společenství, tak bez hejnovejch parmiček..mam třeba já mjam asijský společenství ve stejnym akvárku jako je to tvoje.. rybicky.net/nadrze/642
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:35 Muž isamik [180] Re: Tereska
To mas dost spatne zvolene ryby... nehlede na to, ze jich je silene moc na tak male akvarium...

Kdyz pominu to slovo "biotop", pekna asie se jiste v tak malem akvarku da udelat, jen tomu chce rozumnet.

DrSova: me prijde ze 300l na parmy malo aby si zaplavaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:33 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Tereska
Vsechno to sou hejnove ryby a ani jeden druh nemas v hejnu....Parmicky a razbory dokup,nic vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2008 12:25 apinek Re: Tereska
biotop do 60l???
kašli na to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 12:24 Tereska – Asijský biotop ryb - hodí se to k sobe???
Ahoj, zakládám si akvárium - 60x30x35 cm, 63 litrů objem, čistý objem 61 litrů. Akvárko je hustě osázeno rostlinami, je v něm udělaná jeskyně, jako úkryt pro ryby a jsou tam dva kořeny, ka mse taky ryby mohou schovávat.

Chtela bych tam dám nějaké rybky. Mám tam 2 parmičky čtyřpruhé, 2 parmičky mechové a 4 rasbory klínoskvrnné.
Chtěla bych tam ještě dodat 3 sekavce příčnopásé, páreček čichavců zakrslých a páreček gavůnků diamantových. Jo a 5 krevetek red cherry, aby čistili akvárko. Jde to dohromady????

Děkuju za odpovědi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 19:29 Muž ROSAN [2]
Ja som sa pri zakladaní aqua hneď rozhodol pre ÁZIU. Veľa času som strávil na nete vyhľadávaním tých, možno čo najlepších kombinácii, čo sa týka rastlýn a aj rybičiek. Vyšlo mi to,čo mám v prezente. U mňa som si nevšimol niejaké problémy v súžití gurám,razbor,dánii,či parmičiek alebo sekavcov. Väčší problém som mal z rastlinamy. Bol problém vytvoriť ten správny chemizmus vody,
no dúfam, že je to na správnej ceste za vytúžením výrezom z prírody.
s/18.gif

www.sweb.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 16:19 V Re: Killer
Já bych to nemíchal. Buďto živorodky (jižní až střední amerika), nebo asie (čichavci a spol.).

* Živorodky ostrotlamé (Molly) + Pancéřníčci + Ancistrusové ... čistě jižní amerika
* Mečovky (nebo Platy) + Pancéřníčci + Ancistrusové ... smícháno se střední amerikou (ale mečovky jsou krásný...)
* Čichavci + Razbory + menší Mřenky + třeba možná ty krevetky (s nimi nemám zkušenost) ... asie... k čichavcům bych osobně dal něco mírnějšího než jsou Parmičky... malý krevetky asi poslouží jako zpestření jídelníčku čichavcům, ale větší by měly být v bezpečí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 12:48 Muž Killer [133] - SumciRe: wayn
no to jsou dobrý ceny..to je jako na burze..jenže když neobjedna hafo ryb,tak se to nevyplatí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 12:19 Muž wayn [79] Re: Killer
No L sumci jsou drahý všude. Ale třeba to dánio duhový má za 9,21, zlatý nebo pruhovaný za 6,28, parmičky čtyřpruhý za 8,36, nádherný 10,21, purpurový 12,19 a kardinálky za 7,23 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 11:59 Muž Killer [133] - SumciRe: wayn
radek ryby znam..občas koukam na ceny l-sumců..nicméně mi ty ceny přídou ještě furt docela vysoký..řešim tu asii teď,protože je pozítří u nás burza..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 11:45 Muž wayn [79] Re: Killer
Pokud budeš kupovat více rybek naráz, tak se je vyplatí objednat přes internet. Výhodou je i daleko větší výběr. Já kupoval tady: www.radek-ryby.wz.cz/… Domluvil jsem se s jedním akvaristou a společně jsme vzali cca 80 různých ryb za zhruba 1200,-. Rybky došly v pohodě, trochu vybledlé stresem, importy trochu pohublé, ale jinak zdravé a všechny už vesele rejdí v akváriích. :-) Vyplatí se i v menším množství, ceny jsou o třetinu až polovinu nižší než v obchodech. Problém trochu je, že ne u všech ryb si můžeš poručit pohlaví (jen u těch jednoznačných, např. gupky, bojovnice, cichlidky..). A taky doprava, ale je zde i možnost vyzvednutí na nějaké burze.

Dánia duhový jsou pěkné, ale jen při správném osvícení. Nejhezčí byly když je měl v karanténě, která byla u okna a dopadalo tam sluneční světlo. To přímo zářily modře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 11:09 Muž Killer [133] - SumciRe: Turok
dania mam v malym akvárku,měl sem tam dřív i kardinálky..choprae prej vyskakuje z akvárka a já to nemam zakryté..parmičku nádhernou asi pořídim taky..mam jí v malym a je to opravdu živá rybka..ta purpurová je hezká,ale u nás jí asi neseženu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 08:56 Muž Turok [18] Re: Killer
Killer těžko říct ryb je hodně ale vybíral bych spíše dostupnější odolné rybky ze kterých budeš mít dlouhou dobu radost a ne ty co mají jepičí život :))

pokud chceš jen jeden druh dánii tak doporučuju duhové nebo choprae jsou taky děsně krásné ale dají se špatně sehnat a k tomu kardinálky. hlavně si neber ty prošlechtěné dloudoploutvé formy nebo ty obarvené :)))

jinak kardinálky se už objevují taky v kombinaci žluto (zlaté) červené :) kdy tmavě zelená barva je nahrazená tou krémově žlutou.

taky mezi nejkrásnější asiijské ryby patři parmičky purpurové :) při třecím tanci je to pastva pro oči :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 07:32 R Muž Silent [5949] Re: Killer
Já mám v nádrži kombinaci Parmička čtyřpruhá, nádherná, černoskvrnná, Rasbora klínoskvrnná, Štikovec příčnopruhý, Sekavec sumatránský a Přísavky thajské. Taky 300 litrů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 01:32 Muž Killer [133] - SumciRe: Nobody
myslim že přerybnění se netýká žádného návrhu zde..awm zvědavej na ty přísavky,mam jich 9 k dispozici..možná ty gavůnky tam dam..jsou to hezký ryby..danií bych víc jak 10 nedal.. možná bych ta m dal kradinálky..koukamm že hlavní návrhy jsou parmička 4pruhá + dania..něco další?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:41 Nobody Re: Turok
Počet rybek není zrovna malý,ale vcelku únosný :-) Za to ten mix... ;-) Sice jeden druh,ale zbytečně mnoho variant při málo kusech.
Každému se líbí něco jiného. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:35 Muž Nik [191] Re: Turok
Když se na to tak znova dívám, tak to bude asi v normě. Ale ten mix je šílený. Ale to je očividně otázka vkusu. Mám raději méně strakatosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:21 Muž Turok [18] Re: Nik
Mě to nepříjde přerybněný. dánia jsou malé rybky. při zarostlé nádrži a filtraci je to pohoda :))) mě se líbí barevnost nevím co se ti nelíbí a ideálně v rámci jednoho druhu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 20:18 Muž Nik [191] Re: Turok
A takhle se přerybňují nádrže... aneb supermix po Česku:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 19:50 Muž Turok [18] Re: Killer
já bych to viděl na 15 parmiček čtyřpruhých - pět normálních, 5albínů, 5 mechových

na hladinu 30 dánii 10 duhových, 10 tečkovaných 10 pruhovaných

z čichavců 2zlaté 2 šedě 2 mramorové 2 perletově

2 rajovce modré nebo hnědé :)

a nějaké čističe 1 přísavku thajsou 2SAE a jedno labeo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 18:52 Muž wayn [79] Re: Killer
K parmičkám čtyřpruhým bych dal jedině čichavce šedý nebo modrý (s přivřením oka a dobře zarostlým akva ještě perleťový) - ti jsou nejoprsklejší. Zakrslíka ne.

To David12188: ano, gavůnek celebský je z Asie, ale vývojově patří k Austrálii. Koukni třeba sem: www.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 17:34 Žena ufinka [28] - AsieRe: Killer
já mám rájovce v nezakrytých akva, tedy krýté tak z 1/3, jinak plovoucí rostliny. Vyskakujou jen když je mela, tj. musel bys mít víc samců v malém akváriu.
Jinak kombinace čichavci-parmičky. Parmičky neokusují jiné ryby, když mají dobré podmínky, což znamená i dost prostoru, což ty máš. Kdybys je měl v menším, byl by problém, že čichavci budou zalezlí-parmičky hlavně 4pruhé totiž vytáří po akvárku takové rušné rychlé dálnice a čichavci jsou paf.))
Ale ve velkém budou mít svou houštinu a bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 16:36 Muž Killer [133] - SumciRe: wayn
přečetl jsem kousek toho článku a rájovci jsou zamítnutý, protože vyskakujou z akvárka..moje akvárko neni kryté..
Přemýšlim o čichavci - zakrslý,perleťový,modrý+parmička 4pruhá (mechová) + parmička duhová + přísavka thajská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2007 14:26 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: wayn
Gavunci z Australie jsou,ale Telmatherina ladigesi je z Asie,s temi sekernatkami se omlouvam,chtel jsem neco na hladinu a nak sem to netrefil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 22:27 Muž wayn [79] Re: Killer
Myslím že čichavci parmičky ozobávat nebudou. Místo čichavců mě ještě napadli rájovci. Pěkný článek o nich je tady: www.akvarko.cz/…
Jinak bych si k jiným návrhů dovolil poznamenat, že gavůnci patří vývojově k Austrálii. A sekernatky jsou z jižní Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:23 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Killer
Ty ryby co sme dneska videli byly gavunci wernerovi,schvalne sem ti napsal tuhle skladbu ryb,protoze vsechny se daji bez vetsich problemu sehnat,napis jaky nevis kde sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:14 Muž Killer [133] - SumciRe: David12188
3 z těchto ryb sem neviděl normálně prodávat..ty ladigesi jsou ty co sme viděli dneska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:10 Muž isamik [180] Re: Killer
Osobne mam vyhlidnute do asie parmicky ctyrpruhe, nebo mechova forma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:04 Muž Nik [191] Re: Killer
u mne v nádrži jsou čichavci zakrslí více agresivnější než šedí či perleťoví...

Mé návrhy:
1) 8x čichavec jednoho druhu (dle vkusu), samec bojovnice + 2-3 samice, 4-6 SAE, a třeba nějaké velké krevetky. Nižší akvárium (cca 40 cm), hodně rostlin co rostou i nad hladinu, kořeny porostlé jávským mechem a microsoriem, velmi jemný štěrk a listí na dno. Mlask, to by byla paráda.

2) 16 ks parmiček čtyřpruhých s nějakými čističi (ne labea). Akvárium se čtyřmi druhy hygrophyly, která bude růst nad hladinu a kořeny a jávským mechem. Opět listí a tak. Plovoucí rostliny.

3) Akvárium čistě s kryptokorynama a rasborama, nízké, s kořeny, plovoucími rostlinami a krevetkama.

4) ...pořád mě něco napadá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 21:03 Muž Killer [133] - Sumciwayn
mam podobný dvě představy..jen nevím jestli by čichavce neozobávali parmičky čtyřpruhý který se mi celkem líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 20:57 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Killer
2x Colisa lalia,15x Rasbora heteromorpha/hengeli,2x Mastacembelus,10xTelmatherina ladigesi/10x Danio choprae,2x Trichopsis schalleri,8x Gasteropelecus levis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 20:57 Muž wayn [79] Re: Killer
Na prohánění hejno nebo dvě parmiček - z Oděsy, nádherných, purpurových, čtyřpruhých... Pod hladinu dánia - pruhované, zlaté, duhové... Jako větší ryby čichavce modré, šedé perleťové... a ke dnu sekavce či nějaké přísavky.
Druhá možnost je spíš klidnější menší rybky, veliké hejno razborek a k nim čichavce zakrslý či medový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 20:44 Muž Killer [133] - Sumci – Asie 300 l
Napište prosím co by jste dali do asijské nádrže 300 l. Mam asi 2 představy,ale třeba mi někdo vymyslí něco lepšího

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 13:25 Muž wayn [79] Re: Tony
Další běžné živorodky jsou platy nebo živorodka velkoploutvá. Ale ufinka má pravdu, bylo by škoda je míchat, nehledě na to, že živorodkám vyhovuje spíše tvrdá voda, kdežto čichavcům a parmičkám měkká.
Dánia k čichavců nevím. Zabírají stejný prostor v akváriu (od středu k hladině) a přeci jen někdy divočí. Na razbory jsem málem zapomněl, ty by byly fajn.
Ta první hypotéza neplatí, hodně klidných rybek je teritoriální. Ta druhá taky ne. Jde o to, že ty živější rychle plavou a dovádí, z čehoš ty klidné mají stres. Je to podobné jako bys zavřel k sobě cholerickýho sangvinika s melancholickým flegmatikem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 13:00 Žena ufinka [28] - AsieRe: Tony
Muzes mit zive rybky, jako parmicky a dania, ale k nim nic klidneho, nebo ty klidne ryby moc neuvidis :)
Co se tyce parmicek petipruhych, jeste se s nekym poradit..., ty moje petipruhe co jsem kratce mela, tak nevypadaly vystrasene, ale proste se rady schovavaly pod velkymi listy a clovek si jich moc neuzil. Doporucuji tedy mozna i hejnko danii, nebo nejlip razbor. S razborami mam dobrou zkusenost, jsou rady ve volnem prostoru a nic moc je nerozhodi. A zas nejsou takove divoke jako dania. Ale je lepsi jich mit tak min. 10 ks, at vynikne hejnko a citi se dobre. No, ale samozr. pocitej s tim, a abys pak nemel prerybneno jinymi rybami. Co se tyce gupek, ty jsem zacala mit rada, ale tak do maleho akvarka. Moc neplavou a uz vubec ne sporadane, takze to ve vetsim muze vypadat tak divne. :) Ale kazdy ma jiny vkus.
Ja bych tam proste zivorodky nedavala, kdyz uz se tu v tematu pise o asijskem biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 11:57 Tony Re: wayn
OK, tak ak sa rozhodnem pre Čichavce a Parmičký pětipruhé, aké živorodky, (max. 5 kusov) by som mohol pridať? Radšej väčšie ako nejaké malinkaté, napadá mi akurát Poecilia sphenops - Black Molly alebo klasická "gupka" - Poecilia reticulata.
Predpokladám ešte jednu vec, dajte mi prosím vedieť, či správne:
- Znamená pokojnejšie osadenstvo akvária väčšiu pravdepodobnosť, že ryby sa nebudú správať teritoriálne a budú k sebe milé a pekne spolu vychádzať?
- Naopak znamená živšie osadenstvo akvária (Mečovky, Parmičky štvorpruhé a Giant Danio - Danio malabaricus) väčšie riziko konfliktov a následne bojazlivé rybky skryté kade tade popod listy a skalky?
Vopred ďakujem za príspevky, chcem aby som mal doma harmonický kúsok prírody love , nie "bojisko vo fľaši" rozzureny
Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 10:46 Muž wayn [79] Re: Tony
Proč stále nemáš jasno v rybičkách? Vždyť ti to ufinka píše (a já dříve taky). Pokud trváš na mečovkách, tak i ostatní rybky by měly být živější. To jsou dánia a většina parmiček. Pokud bys raději ty čichavce tak k nim parmičku duhovou, pětipruhou, možná i purpurovou. Parmička černopruhá není na dno a je spíš taky živější. Krunýřovcům je jedno jestli jsou klidnýma nebo živějšíma, ale nejsou z Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 08:43 Tony Re: Ufinka
Ďakujem Ufinke za cenné rady. palec
Čakajúc na podstavec pod moje veľké akvárium som si pred pár dňami napustil moje staré, 20l akvárko. Včera mi volali z obchodu, že dorazili niektoré z rastlín, ktoré som si objednal. Doma som vybalil, rozdelil sadeničky na viacero častí (aby sa mi pekne rozrastali) a povysádzal.
Vallisneria asiatica, 2x
Cryptocoryne tropica
Hygrophila difformis
Hygrophila polysperma, 2x
Echinodorus tenellus (aby aj Mečúne mali v nádrži niečo z domoviny)
Ďalej sa už budem riadiť radami od Ufinky, doplním už len nejakú Hygrophilu a dva druhy Cryptocoryne + jávsky mach, hotovka.
V rybičkách zatiaľ jasno nemám, poradíte?
Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:57 Žena ufinka [28] - AsieRe: Tony
Tak, zatím tak narychlo:
parmičky čtypruhé a čichavci raděj ne dohromady, parmičky ubližovat nebudou, ale čichavci mohou bt nervozní z jejich velké aktivity, -aktivní jsou však např. i oděsy...jde taky o to, na jaké čichavce narazíš, nejen na jaký druh...jak si zvyknou, samice jsou plaché vice...Moji perleťoví se cítí dobře mezi kořeny Pistií, takže se nebojí, i když to kolem nich rejdí:) K čichavcům spíš jiné parmičky než čtyřpruhé. Tzn. pětipružky-ale možná jako mladé budou furt zalezlé v listech, dále titteya, s purpurkama zkušenost nemám. Nebo je teď novinka pod názvem parmička panda ale jsou dražší a já se např. na odchov chystám až tak za měsíc...Pak jsou obecně supr razbory, jakýkoliv druh. Nejl. samozř. ve velkém hejnu a k čichavcům mi přijdou ideál. Ale všechny kromě klínoskvrnných jsou dražší i náročnější.
Zásada je vždy poskytnou každé rybě co potřebuje, a nezapomenout na pocit bezpečného domova...
Mřenkám a přísavce ploché kameny, pod kterými či za kterými se ukryjí, čichavcům a vůbec všem labyrintkám plovoucí rostliny, nejlépe s kořeny, či houštinu jemnolistých. A labyrintky je také lépe mít v nižším akváriu.(viz.mé).
Z rostlin do Asie patří kryptokoryny. A klidně se nebát většinu akva osadit vděčnou affinis a aponogetifolia. Raděj ty kytky moc nekombinovat a tvořit skupinky. Na dřevo je nejlepší šupnout jávský mech, ten se dá šoupnout všude a při dostatku osvětlení se rychle rozrůstá a je efektní. Taky můžeš přivázat na kamen na dno, pokud máš nižší akva či na kamen nastoajto u zadní stěny. Také se dá sehnat do nějakých mezer hnědovka, ale roste větš.pomalu.
Vytrvalou a odolnou rostlinou je Valisnerie. Dále doporučuji všechny druhy Hygrophila, větš. vděčné kytky a je jich vícero druhů.
osobně bych zkusila zkombinovat jen max. 3 druhy kryptokoryn a 3 hygrophil-každá je jiná, takže ani nepoznáš, že je to stejný rod. A jávsky mech a stačí.

Z funkčních ryb - parmička SAE, siamensis, ...pozor, rychle vyroste! V mém akva mám např. 2 a víc bych nedala. Přísavka - nutné úkryty a narazit na hodnou rybu :)
Jako čistící jednotka jsou samozřejmě supr klasičtí šneci co jsou všude- ale pokud pořídíš mřenky, tak ti je sežerou..
Jinak mřenky jsou supr, že papkaj zbytky na dně a také se v něm prorývají, což je větš.prospěšné. Kromě nádherné, která roste v obříka je lépe koupit více nějakých menších -striata, morleti.

co se týče mečovek, je z nich dost binec, takže ty bych stejně měla raděj v úplně jiném akvárku, navíc mám pocit, že jsou docela žravé a mohly by i sežrat krevetky...s těmi bude potíž i co se týče dalších ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:31 Tony Re: Igor
Tiez by som chcel Gruamy modre a potrebujem o nich zistit viac. Mas biotop alebo spolocenske akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 09:26 Igor Re: Tony
Nazdar, ja mam Mrenky stvorpruhove (6ks) spolu s Guramami modrymi (6ks) a nepozorujem ziadne problemy v 180l akva. Tiez som sa trosku obaval, ale mozem vrelo odporucit, je to krasna kombinacia. Na dne mam Prisavikov a Botie, pre farebny kontrast si este planujem kupit Labeo dvojfarebne.
Vela zdaru!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2748-ryby-biotop-asie?od=201