Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akarka zelená - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Akarka zelená - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:12 Žena Elffka [9] – Akarka zelená
Fotka k příspěvku Děkuji za rychlou odpověď.Myslím, že samička je opravdu samička.Přikládám foto, posuď sám :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 19:36 Kubis
Jinak je taky možné, že ten slabší jedinec nebude samička, ale slabší sameček. Ti se totiž z "bezpečnostních" důvodů zbarví podobně jako samička. Samičky totiž sameček nepronásleduje tak agresívně jako konkurenční samečky. Toť ode mne snad vše:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 19:31 Kubis
Při pořizování těchto rybek na chov je rozhodně lepší když jich pořídíš pro začátek víc. Já je mám v akváriu už asi dva měsíce, společně s akarkama hnědýma. Mezidruhově mezi nimi nepanuje žádná nevraživost, ale u akarek zelených je dost patrné že si každá z nich hlídá své teritorium proti ostatním příslušníkům druhu. Po měsíci už se začaly pomalu vybarvovat a jde dokonce poznat který sameček je dominantní. Ze šesti kusů, které jsem si pořídil, jsou tam celkově dva samečci, jednoho budu muset odlovit, protože je o poznání slabší. No a ze zbývajících čtyřech samiček si sameček vybral jednu do páru, zbytek samiček dál prohání po akváriu. Ze začátku to ale vypadalo že nejeví zájem o žádnou, proto bych ve tvém případě buď počkal, což už ale nejspíš nebude mít smysl, nebo bych přikoupil alespoň další dvě samičky, ať si může sameček vybrat. Je to ale jen má zkušenost a doporučení, nic nezaručuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 19:10 Žena Elffka [9] – Akarka zelená
Zdravím, potřebovala bych poradit s touto rybkou.Asi před měsícem jsem si pořídila pár, když si rybky zvykly na nové prostředí, tak začal samec ostře pronásledovat samičku.Jakmile ji uvidí zbledne, roztáhne ploutve a vystartuje po ní.Samice se bojí a ani nevylézá na žrádlo.Předtím spolu vycházeli bez problémů.Myslíte, že se to časem spraví?Nebo co s tím mám dělat?Ráda bych, aby se rozmnožili...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 20:01 Aneta
Dík Ty taky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 13:09 Žena Mája [40]
Jj!Měj se! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 09:06 Aneta
Pokusím se Májo,ale nevím kdy...zatím ahoj potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 19:38 Žena Mája [40]
Aneto, dej sem tu Tvou 220l, to by bylo fajn ano Měj se! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 16:17 smajlik
Kobliho,kobliho....Anetě jsem chtěl jenom poradit,koho se má zeptat.Jinak,na svůj věk vidím ještě dobře. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 14:54 kobliha
smajlik ona sa nepitala kde ju mas ty ale ci nema nekdo s nou skusenosti nevidis dobre tak chod blizsie k monitoru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 14:50 Aneta
No počkat.Říkala jsem přeci že slouží jako porodnička.Ale akarky už jsou ve 220 l nádrži.Ale jsou trošku „menší“ a stále na ně útočí sameček pestřence.Akarky už si sice našly úkryt v měchýřce jávské ale jestli to takhle půjde dál,tak dám načas akarky do menší 40 l nádrže.Uvidím.Zatím ahoj. ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 23:20 Muž wladys [291] - Cichlidy
Jen doufám,že ji nechceš dát do té 8litrové koule! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 14:52 Aneta
Děkuji Vám,souhlasím,je to moc pěkná rybička,a přesvědčili jste mne,dneska si ji půjdu koupit.Teda přesněji si koupím pár.Ahoj. ahoj :-) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 21:24 Muž wladys [291] - Cichlidy
Joo mám pár v akvárku,ale zatím jen krátce...,ale samec už se začíná o samičku zajímat.jsem zvědav co z toho bude.Jsou to nádherné malé cichlidy,které neryjí a neničí rostliny.Vhodné i do menších akvárií.Ale v menších nádržích je třeba hodně úkrytů,protože samice jsou v době odchovu mladých značně agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:45 smajlik
Pokud se nepletu tak ji má v akvárku wladys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2007 19:00 Aneta – Akarka zelená
Ahoj,prosím Vás nemáte někdo zkušenosti s touto rybičkou???Děkuji. potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2431-akarka-zelena-chov?od=201