Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akarka zelená - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akarka zelená - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 04:53 R Muž romant [27983] Re: ioopp
Injekční stříkačka prodloužená lidskou paží, taky odvede svojí práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2016 00:28 ioopp Re: Lorennzo
Takových dotazů tady už padlo :-)
Nechal bych to momentálně na samici. Předpokládám, podle prezentace, že je to první výtěr mladých ryb... A začal bych to řešit, až tak na potřetí.
Ale jestli se to rozplave, tak si potěr v takovém nádrži něco najít umí a krmit ze začátku jde cíleně naupliemi žábronožky.
Měl jsem na to kdysi takový "vynález" že jsem přidělal vzduchovací hadičku na větší špejli. ..nasál to do ní a vždy to foukl přímo potěru :-D pan hračička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:21 Muž Lorennzo [5] – AKARKA ZELENÁ
Zdravím, chtěl bych se zeptat na Akarku zelenou. Mám páreček v akváriu o velikosti 200l a s nimi tam je ještě páreček pestřenece červeného. Samičce se vylíhly mladé a nevím jak postupovat. Odlivit se mě asi žádnou rybku nepovede protože akvárium je členité a rybky se po něm prohání, proto dotaz čím je popřípadě krmit, popřípadě co by jste udělaly vy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 19:25 Muž dudak [1885] Re: oliczek
pokud tu vytíračku nemáš hodně velkou a s hodně úkrytama je to určitě lepší, samice mi zabila samce i v 60 l akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:30 R Muž afc1886 [14655] Re: oliczek
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena možná ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 18:26 oliczek
Je potřeba odlovit samce, když samice nakladla jikry ve vytíračce? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 15:50 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Speed
Jako že třeba pro pár 30litrů? To by byla jiná zkušenost? Takových je :-P Ale ty atlasy jsou poměrně hlídány aby tam nebyly bláboly takže to lze brát vážně.
Trochu širší odpověď tedy: Pro pár minimálně 60l, s nabývajícími litry nabývají i dobré zkušenosti s chovem. I těch 60 litrů by mělo být rozměrama koncipováno s důrazem na co největší plochu dna. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 15:42 Speed Re: Pepan
nemám rád odpovede tohto tipu ... áno kukal som si to ale pýtam sa pre prípad niekoho kto má možno aj iné skúsenosti ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 15:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Speed
Speed napsal: Prosím vás v akom minimálne veľkom akváriu by tieto rybičky mohli byť ? Ďakujem za odpoveď
Od té doby co tady existuje celkem dobrý atlas ryb, jsou takové dotazy většinou zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 12:48 Speed
Prosím vás v akom minimálne veľkom akváriu by tieto rybičky mohli byť ? Ďakujem za odpoveď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:24 RAP Re: marcony
Koupit ve zverimexu její cysty a vylíhnout rybicky.net/clanky/1203-lihnuti-artemie-zabronozky-solne , prach se dá nalovit v rybníku, ideální jsou vířníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:23 R Muž romant [27983] Re: marcony
Nalíhneš si sám a to doma. rybicky.net/forum/3833
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:21 marcony Re: RAP
A kde se taková čerstvě vylíhnutá artemie dá sehnat teď na jaře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:11 RAP Re: marcony
Jednoduše čerstvě vylíhlou artemií a cyclopem tzv. prach nebo náhradními krmivy, viz. odkaz níže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 18:53 marcony
Tak dnes jsem spatřil v akváriu houf malých rybek, cca 3 milimetry velké. Odhaduji, že jich je tak kolem 30 - 40. A teď je otázkou, čím je krmit... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 07:23 marcony
Díky moc, uvidíme, jestli z toho něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 21:53 RAP Re: marcony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 21:51 Muž dudak [1885] Re: marcony
počítej tak 2 dny než se potěr vykulí a dalších 5 než stráví žloutkovej váček a rozplave se, ale může se to trochu lišit podle teploty vody cca +-1den, pak by to chtělo začít krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 21:02 marcony
Tak omyl, nejedná se o pruhovanou, ale o akarku zelenou. Přelovil jsem jí i s kořenem. Nejdřive byla trochu splašená, ale nakonec jikry našla a hlídá je. A mám ještě otázku, za jak dlouho z jiker bude potenciální potěr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2015 19:31 RAP Re: marcony
Zkusit to můžeš, u zelených se to často povedlo. Jinak je lepší to podchytit a rybky na tření přemístit to vytíračky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 19:05 marcony
Zdravím vytřela se mi ve společenském akvariu akarka páskovaná na kořen. Bude z toho něco, když kořen i se samićkou přendám do druhého akvaria, kde rybky nejsou? Když to tam nechám, tak do rána tam nic nebude, protože si ancíci pochutnají. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:38 radim Re: michalt
on ten rašelinový výluh je dobrá volba ;-)
vznikající huminové kyseliny působí protibakteriálně, brzdí růst plísní a nepříznivě ovlivňují růst řas...odzkoušené (nemám v akva po Torbenu viditelné řasy kromě zelených puntíků na stěně nejblíž oknu)
taky usnadňují rostlinám příjmání Fe a vážou těžké kovy... jmenovat by se dalo dál ano
V neposlední řadě se ryby cítí dobře, mají pěkné zbarvení a ochotněji se třou ;-)
Sůl používám ale taky, jen v menším poměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:25 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: RAP
Jestli se nepletu, v této situaci nejde v první řadě o dezinfekční účinek soli. Spíš jde o to, že malá koncentrace soli ve vodě stimuluje tvorbu slizu, který rybu před onemocněním ochraňuje. Moje dosavadní zkušenost naznačuje, že na tohle je sůl opravdu vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2014 21:10 R Muž romant [27983] Re: RAP
Tak i překonané věci se dají použít společně s těma moderníma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:07 RAP Re: tomibender
To je hloupost, desinfekce pomocí soli je dávno překonaná.
Spíš použij rašelinový výluh, výluh z olšových šišek apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 18:11 Muž tomibender [0] – Sůl a akarka
Ahoj, mám v akva nově tyhle tři rybky (Akarka zelená), a bylo mi porazeno, abych do vody přidával sůl, jako prevenci proti plísni. Neuškodí jim to? Čajová lžička/10l vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
To doufám, já jen že už mi předtím zdecimoval populaci Kružníků čínských a to se před samičkou nevytahoval, prostě se nadlábnul smich

Jinak během těch 6 týdnů co je mám se Akarky již 3x vytřely, o vše se vždy postaral Ancistrus, přesně jak psal Deathbull...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 17:58 R Muž romant [27983] Re: Tudy
Je to pro něho vetřelec v jeho revíru. On si za pár dní zvykne a bude se věnovat více samičce. Co ty víš, jestli se před ní nevytahuje, frajer. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 17:55 Muž Tudy [330] - Krevetky
Dnes jsem si pořídil Neritinu zebru a samec Akarky ji stále napadá, máte s tím podobné zkušenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 21:13 Muž Tudy [330] - Krevetky
Tak už se to srovnalo. Akarky zelené se ještě nevytřely. Samec stále útočil na větší Akaru zlatou a té jednou došla trpělivost, byla z toho bitka ;-) , došlo na přetahovanou tlamkami a Akarka zelená nakonec vycouvala se staženým ocasem. Od té doby se obě navzájem respektují (zůstává jen u zastrašování) rozdělily si teritoria a je klid.

PS: Akara zlatá je opravdu nádherná rybka, barvy a vzory mění neuvěřitelně rychle palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 21:57 R Muž romant [27983] Re: Schoggi
Tak arénu možná ano, ale jikry budou tím ancíkem nemilosrdně sežrány, i kdyby se třely co těch dní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 21:54 Muž Schoggi [12] Re: Tudy
U mě je největší terorista samice. Před ní se klidí všichni. Však počkej až se ti vytřou, samec to schytá i s úroky. :-D Na sežrání jiker bych nespoléhal, jestli se ti budou třít každých 14 dní, budeš mít z akvária pěknou arénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2011 08:58 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tudy
Stačí ten ancík...tedy alespoň u mě to likvidují LDA16 velmi spolehlivě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 08:01 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Deathbull
Díky.
Z těch větších Akara hnědá, Ancistrus a Čichavec zlatý. Přinejhorším je nechám chvíli hladovět, aby měli větší motivaci...

PS: samička má 3 a samec 4,5 cm.Takže nejspíš ještě mladé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 07:51 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tudy
Změní se to po tření, neboj. Hlavně v případě že tam máš nějakou rybu, co se nedá zahnat a sežere jim jikry. Navíc máš docela štěstí na samce, já jich měl několik a totální moulové, většinou to proháněla spíš samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 07:27 Muž Tudy [330] - Krevetky – Akarka x Akara
Zdravím,

před týdnem jsem si pořídil pár Akarky zelené a Akary zlaté (112 l nádrž). Prvních pár dní bylo vše OK, ale teď to vypadá, že se Akarky zelené budou třít. Samička zoranžověla, vytvořil se na ní šachovnicový vzor - oba dva se většinou drží při sobě v jednom rohu nádrže. Zřejmě byly spárované už v akvaristice. Problém je v tom, že samec neustále útočí na Akary zlaté - jakmile je zahlédne, pronásleduje je po celé nádrži. Ostatních ryb si přitom nevšímá. Akary zlaté (ač větší) jsou stále schované, úlpně vybledly a při krmení stačí pobrat jen pár soust, než je agresivní samec Akarky zažene. Je šance, že se to změní ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 22:36 Muž Killer [133] - SumciRe: Tudy
hemigramus rhodostomus nebo gupky sem s nima měl a v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 17:50 alfik1 Re: Tudy
ja si myslim že to problém nebude pokud bude akva větší protože po vytření samice umí prohnat i dospělou skaláru po akvarku 180cm dlouhém a jde opravdu po všemco se přiblíží na 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 17:24 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

dá se Akarka chovat společně s Krunýřovci jednopruhými a Drobnoústkami, popř. jinými drobnými hejnovými rybami ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:46 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To si musíte rozhodnout sama, já to spíše napsal...aby se počítalo s nejhořším a nebyly nějaké přehnané naděje. Eshou nic nezkazíte, ani rybu nedorazíte a třeba budete mít štěstí, pak dejte vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:37 Žena eleonen [10] Re: Deathbull
Plísen stagnuje, ryba žere, nemá to cenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:30 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nechci sejčkovat, ale podle mě to má spočítané. Ryba zaplísněná, pohublá, prohnutá a neplave...to není dobrá kombinace. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:26 Žena eleonen [10] Re: Linduš
Dík zkusím sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:00 Žena Linduš [166] Re: eleonen
esha 2000 je supr na plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:35 Žena eleonen [10]
Když bych se chtěla pokusit o léčbu, tak jaké léčivo je nejvhodnější, nerada bych o něj přišla jela jsem si pro něj až do Ostravy na aquaburzu rovnou po noční směně až z Olomouce. V okolí jsou tyto krásné rybky nedostatkové.Proto se ještě nechci vzdávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:30 Žena Linduš [166]
a to propadlé břicho je v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:27 Muž soubi [32] Re: eleonen
romant má pravdu.... je to plíseň jak vyšitá.... tyhle malinký cichlidky tu léčbu skoro vždycky neustojí....já je měl v práci a taky mi na to padnul sameček... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:05 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku z tohoto pohledu je to znatelnější - je to jakoby vatovitý útvar. Odřít by se neměl jak je sám v karanténě a moc toho nenaplave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:00 R Muž romant [27983] Re: eleonen
Ta fotka je sice nic, moc, ale dělá to na mě dojem, že je to nějaká odřenina, ale můžu se mýlit. hmm Častá výměna vody a event. přidání nějakýho protiplísňovýho přípravku by mělo stačit na to aby se to zvládlo, tedy pokud je to ta odřenina. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:58 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku druhá strana
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2431-akarka-zelena-chov?od=101