Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akarka zelená - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Akarka zelená - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:57 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku foto shora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:57 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku Akarka už cca týden v karanténě šupiny nemá naježené, ale objevily se mu na těle (většinou kolem hlavy) bílé skvrny. Zatím dávám léčivo Multimedical. Až mi pomůžete identifikovat nemoc tak nasadím adekvátní léčivo. Bílá skvrna u oka (viz první foto)už zcela zmizela. Nevím zda je to lísnového původu, či nějaká houba. Zatím jsem se s ničím takovým nevypořádávala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:24 Žena eleonen [10] Re: Designer
OK.Díky za rady, zkusím co se dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Nicmene pro zacatek aspon na te izolaci se shodneme, jistota je jistota, je zbytecne prijit o vice ryb nez je nutne, a pripadnou zbytecnou izolaci se nic nepokazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 11:31 RAP
Nemusí se hned jednat o infekční vodnatelnost. Pokud se chce eleonen o něco pokusit, stačí samce izolovat, zvýšit teplotu o 2°C a dopřát klid. Zejména pokud žere, nemusí to být ztracené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:26 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nevím se samicí akarky zelené jsem měl ten problém, že samce prostě časem uhnala, ukousala, umlátila a možná i votrávila to nevím :) Ale nikdy nevydržel, od té doby chovám raději zlaté a nemám jediný problém, jako dvě hrdličky, od sebe ani krok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: eleonen
Jakkoli najezene supiny, hlavne je to videt pri pohledu shora, jsou velky prusvih, muze jit o infekcni vodnatelnost. Takova ryba by se mela co nejdrive izolovat. Vetsinou je to nelecitelne, ale pokud, pak jde o lecbu bakterii, ovsem uvnitr ryby. Da se zkusit www.akvarista.cz/… . Nekdy se take pise o pouziti V-Penicilinu, ale i to je znacne nejiste, bud se to trefi do toho co to je a nebo ne. Mnoho akvaristu rybu s odstavajicimi supinami rovnou utrati, protoze povedena lecba je malo obvyklym jevem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:24 Žena eleonen [10] Re: RAP
To se asi nedá lečit...Také jsem si všimla, že má mírně ´naježené´ šupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:20 RAP Re: eleonen
Tak to vypadá , že by se spíš chtěla třít. Trhavé plavání a polehávání u samce ukazuje na problém s plyn. měchýřem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:11 Žena eleonen [10] Re: RAP
Nad pruhem se jí objevují černé flíčky a je zbarvená dooranžova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:10 RAP Re: eleonen
Spíš mě zajímalo jestli nemá tzv. šachovnicový vzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:07 Žena eleonen [10] Re: RAP
Samička je aktivní v celém akva. Nejprve jsem myslela, že došlo ke tření, ale trvá to už déle než týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:57 RAP Re: eleonen
Jak je vybarvená samička, nedrží se neustále na jednom místě(úkrytu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:38 Žena eleonen [10] – ?
Před několika měsíci jsem si dovezla od chovatele páreček akarky zelené.Krásně rostly dobarvily se, dokonce se k sobě měly (byly pořád pospolu)Před dvěma týdny jsem si všimla, že sameček se poněkud stranil, nejenom samičky, ale všech ryb. Během krmení však byl aktivní jako vždycky dokonce mezi prvními. Samička jej však proháněla až odháněla.Když se nají tak se plave schovat - jednu dobu byl za filtrem, ted se chovává těsně pod hladinou pod rostlinou nebo leží u dna.Plave poněkud trhaně, zbarvení má velice tmavé téměř celou dobu.Můžete mi poradit co se s ním děje?jak mu můžu pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:04 Muž Tomiino [43] – Re: romant
jasna vec.Diky mej se pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 09:03 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Jasně. Pořiď buď jedny nebo druhý a bude to v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:53 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Tak to jsem rad :-) v sobotu jsou v plzni trhy tak tam snad budou mit neco zajimaveho.Pujdu bud to do akarek nebo ty ramky....a oboji po parecku je teda spatne rozhodnuti?oni by se mohli v obe treni pobyt samci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 08:37 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Ne, se skalárama si vadit nebudou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 07:48 Muž Tomiino [43] – Re: romant
Ok.Tak betty bych k tomu ani davat nechtel to jsem se rozhodoval mezi tim jen.S ramkama se nesnesou?myslim si ze ty akarky jsou odolnejsi nez ramky :-) jen snad nebudou vadit skalary...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 07:40 R Muž romant [27987] – Re: Tomiino
Pořiď si pár a bude to O.K. Ty bety a ramky tam už ale nedávej. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 06:45 Muž Tomiino [43]
Kolik rybicek akarky zeleny bych mohl dat do meho akvarka???parecek nebo samce a dve samicky??poradi mi nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:10 Muž Tomiino [43] – Re: katterinecka
Nene,tak to nemyslim :-) rozmyslim se,co si tam pridat vis.Chtel bych nejvic cichlidky jako ramirezky,nebo akarku zelenou...na ty betty jsem se ptak jestli by tam mohly byt lae betty a cichlidky bych k sobe nedaval :-) nejsem sebevrah :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 16:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomiino
co tam všechno chceš? akarky, betty? koukám že skaláry už si přidal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 16:51 Muž Tomiino [43]
Myslite ze to parecek akarek zvladne s rybkama co mam v akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 16:50 Muž Tomiino [43] – Re: Noxx
A kdyz to dam se 4 skalarama?nebudete to vadit?chtel bych si koupi jen samce a samicku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:57 Muž Noxx [14] - Rostliny
Já mám pár těchto akar ve společenském akva spolu s pulchery, cichlidkami kakadu a párem akar Thayer a snáší se bez problémů, ale je pravda, že mám akva 540l, kde se tento počet snese, v menším bych se obávám vzájemných střetů. Do akva kolem 200l bych si dal jen chovnou skupinu akar zelených 1+2 a nekombinoval s jinými cichlidami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:45 Muž wladys [291] - Cichlidy
Já je choval s akarama hnědýma a tetrama žhavýma a v pohodě(akva 95x40x40).Měl sem 1samce na 3samice.Ovšem je třeba dno pěkně rozčlenit ať na sebe moc ryby nevidí.Vodící samice je bez problému schopna samce utlouct,pokud ten se nemá kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 12:51 Muž Jetta [11] - Živorodky – akarka zelená
Také jsem uvažoval o akarce. do AQ 200l asi 160l čistého vody.
ale jak se tady píše,že se moc nehodí k ostatním cichlidkám tak nevím.
chtěl jsem kombinaci z jednou z těchto ryb
1,cichlidka boreliho
2,cichlidka thomasova
3,akara hnědá
Dá se z nějákou z těchto zkombinovat v tak malém AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:25 Muž Tomiino [43] – Re: Deathbull
jasny :-) diky a jak to vypada se skalarama???taky pohodicka?a mam si koupi jen parecek nebo samce a dve samice??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 09:43 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Tomiino
co se týče chovu s živorodkami, tetrami, parmičkami etc tak tam problém neznám. Ten nastal při pokusu je chovat s dalšími cichlidkami, samice jsou nesnášenlivé, hlavně v menších akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 09:42 Muž Tomiino [43] – Re: Killer
diky za reakci a prosim te jakpa jsou na tom s nemocema?chtel jsem si nejdriv poridit ramirezky ale ty jsou prej hodne nachylny no nemoce ...akarky jsou v pohudce? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 08:26 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Tomiino
Já je mam ve společenskym akvárku, měl sem je i s pavíma okama a sou naprosto v pohodě..akorát mladých ok moc nepřibývalo, což byl vlastně úmysl, když sem je tam dával..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 07:22 Muž Tomiino [43]
Dobre rano lodicky.Tak jsem nasel fotum o teto rybce.Rozmyslim se co pridat do meho akva,kdyz odendam par zivorodek...strasne se mi libi tato rybicka.Spousta lidi me odkaze na atlas a tam o ni pisou buchvi co,je to celkem dost podrobne ale chtel bych informace od nekoho kdo je mel nebo kdo je zna dobre...jak jsou na tom s dalsima rybkama v akva,s rostlinkama...jestli nerejou,jestli jsou klidne atd.?dekuji za odpovedi Tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 09:49 defisa
Jé konečně nějaké fórum a téhle úžasné rybě....až budu zakládat nové cca 55l AQ ta bude určitě pro ně ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 13:32 Žena Elffka [9]
Moc děkuji za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 12:28 marsz
Mám doma párek a čekám, co z toho vyleze. Prostě se musí sblížit, jinak mají smůlu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:04 Kubis
Jinak Zecku máš pravdu, je něco jiného si něco přečíst a jiné je mít vlastní zkušenost, ale před tím než si ryby pořídíš, je rozhodně dobré si něco přecíst. A to co jsem zde zmiňoval, byly zkušenosti chovatele, který se amerikou zabýval už nějakou dobu a profesně, čili se tím živil a nepochybuju o tom, že jsou jeho zkušenosti o dost větší než ty mé, proto jsem zde uvedl, to co jsem se dočetl, snad jsem alespoň trochu pomohl Elffce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:56 Kubis
No spárované ryby poznáš podle toho, že se drží spolu, mají společné teritorium, jednoduše se k sobě mají, někdy si i navzájem imponují, ale to většinou jen ze začátku, kdy se pár tvoří a pak před třením. Pár opravdu poznáš a nebudeš potřebovat žádné širší znalosti, jen pár minut denně strávených pozorováním akvária ti na to bude určitě stačit. Potom si dej pozor na tření, až se ti u akarek vytvoří pár, ze začátku budou ryby spolu, například hloubit jamku do písku, nebo čistit kámen, záleží na zařízení akvária, ale po vytření většinou naopak vyžene samička samečka a o jikry se stará sama. Tam by mohl být trošičku utiskovaný sameček, to ale rozhodně neznamená, že se ti rozpadne pár, je to jen momentální stav, proto je například dobré samečka odlovit, ale u větší nádrže není třeba. U akarek je zajímavé i to, že pokud je samička zralá ke tření a nemá samečka, nebo ten jen nemá zájem se třít, je schopná se starat i o misku nitěněk aby ukojila svůj mateřský pud, ale to jen tak pro zajímavost:-) To jsem zase vyčetl z nějakého starého ATčka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 21:54 zeck – Re: Elffka
Tak takhle to dopadá, když se někdo neumí vyjadřovat. Takže jsi koupila 2 Akarky zelené, z toho se vyklubal samec + samice a perou se. Doufám že to chápu správně. Pak zkus tedy ještě chvilku počkat, jestli se nespárují, ale moc v to nedoufej. Jestli utlačování bude probíhat pořád, samici daruj, nebo dej do jiné nádrže a k samci nakup 2-3 samice. Až si nějakou vybere, ostatní samice budou o5 utlačované, ty pak musíš odlovit a dát pryč. V nádrži pak zbyde jen jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:49 zeck – Re: Kubis
"Zdravím, potřebovala bych poradit s touto rybkou.Asi před měsícem jsem si pořídila pár" ... Z tohoto jsem usoudil, že má Elffka pár Akar zelených. :-)
Něco jiného je o tom číst a něco jiného je mít zkušenosti vlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:35 Žena Elffka [9] – Akarka zelená
Tím párem jsem myslela samce a samici, nejednalo se o spárované ryby.Takže usuzuji, že si nesedli.Do akvaristiky se dostanu až koncem týdne, pokud se stav nezlepší, tak zkusím přikoupit ještě jednu samičku.Jak poznám, že se rybky spárovaly? Budou se před sebou nějak natřásat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:29 Kubis
Já to pochopil tak, že pár je myšlen samec a samice odněkud z akvaristiky. Pokud samozřejmě nebyly ryby koupeny od chovatele, který prodával již ryby dospělé a spárované, což by bylo dobré zmínit. Pochybuju že vám v prodejně někdo prodá spárované ryby. A i kdyby tomu tak bylo, pochybuju, že by se ryby najednou nepoznaly a nesnesly se, tohle rozhodně není typické pro americké cichlidy, spíše naopak, zvyknou si většinou jen na jednoho partnera, se kterým se drží a jen tak se nerozdělí. Četl jsem dost článků o amerických cichlidách a je běžné, že pokud chovatel omylem při odlovování do nádrže ke tření zamění spárované jedince, tak se ryby nevytřou a dokonce, pokud spolu akvária sousedí, tak na sebe pár "zamilovaně" hledí přes sklo. To nemám ze své hlavy, bylo to v internetovém časopise Akvárium, který lze najít na internetových stránkách www.akva.sk, číslo časopisu nevím. Proto usuzuju, že je tomu tak jak tvrdím já. Pokud se ale pletu, tak prosím autorku dotazu o upřesnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 21:16 zeck – Re: Kubis
No, to sice ano, ale Elffka zmínila, že má ryby již spárované, tudíš pořád nevidím důvod kupovat víc ryb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:04 RAP – Re: Elffka
Zkus do akva přidat Torben či podobný huminový výluh. Pomůže to samičce z uzdravováním a mělo by je to zklidnit. Občas se stává, že se i harmonický pár po přelovení do jiné nádrže, začne nemilosrdně řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 21:03 Kubis
Zecku, za tím že je lepší koupit na začátek víc ryb si stojím. Není samozřejmostí, že když koupíš jednoho samce a jednu samici tak se ryby spárují a budou se třít. U amerických cichlid to rozhodně neplatí. Samozřejmostí je, že například z šesti kusů, které si pořídíš se ve výsledku utvoří jeden dominantní pár (při větší nádrži i více) a zbytek ryb jde pryč. V tomhle případě se samci samička nezamlouvá, nebo to ještě může být tím, že je sameček mladý a není připravený na tření a v jeho zájmu je jen střežit své teritorium, ale to zřejmě nebude tento případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:55 Muž Barney [61] – Re: Elffka
Je to samice, pořiď druhou samici, pokud ji seženeš v blízké akvaristice. ;-) Samec si musí vybrat, ale potom rozhodně nenechávej trio, jenom párek musíš nechat, jak psal zeck.
Edit: Nebo kup nového samce, taky řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 20:54 zeck – Re: Elffka
Jsi si jistá že tohle byl pár ? Třeli se ? Je to samice. Další nekupuj, zkus počkat jestli se znovu nespárují. Když koupíš další samici, jednu z nich zase umlátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:40 Žena Elffka [9]
Pomlácená je od samce.Je to teda holka?Myslíš, že se to časem urovná nebo bych měla pořídit druhou samici, aby si mezi nima samec vybral (podobně jako u pestřenců)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:37 zeck – Re: Kubis
"Při pořizování těchto rybek na chov je rozhodně lepší když jich pořídíš pro začátek víc."

Elffka psala že má pár, nevidim důvod jich kupovat víc. Taky nevidim důvod mít víc samic, Samec si vybere jednu a ostatní budou dost utlačované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 20:34 zeck – Re: Elffka
Docela pomlácená ne ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2431-akarka-zelena-chov?od=151