Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akarka zelená - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akarka zelená - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2024 07:13 Muž RAP [1553] Re: Teri
Asi chybí foto, podle textu. ;-)
Vzhledem k udávané velikosti, je ještě brzy na přesné určení. Navíc potřebují čas na seznámení se s novým prostředím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2024 14:37 Žena Teri [0] – Malé rybky
Krásný den,
včera mi dorazil balíček s rybkami. Mají teď tak 1,5-2cm max, tušíte prosím, jak staré cca jsou? Dá se už při takovéto velikosti rozlišit pohlaví? Některé mají kosočtverečné syté zbarvení, některé jsou takhle barevné ale méně syté - to jsou obojí předpokládám samice. Je možné, že samec v této velikosti ještě není vybarven?

Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:27 Žena Silvie [18] Re: RAP
Tak jsem koupila největšího a nejaktivnejsiho samecka co meli, porad je polovicni nez samičky ale zatim prospívá pěkně a s tou mensi se k sobě maji hezky.

ALE druha samicka (ta vetsi a bojovnejsi) byla jeste vcera zdrava a pekne vybarvena a dneska polehava po dne, schovava se, je pasivní a uplne tmava a ani najist se nepriplavala. Jeste vcera se obe krmily normalne a chovaly se k sobe tradicne nevrazive. Podobne vypadal samecek nez umřel.
Zitra na par dni odjizdim, takze jestli neprezije ani ji nebude mit kdo vylovit sad

Ostatní ryby vypadají zdrave a v akvarku k zadne zmene, ktera by to mohla způsobit, nedoslo. Ani jsem mezitím necistila, takze i mechanicke zraneni neprichazi v uvahu. Rybkam je tak 2,5 roku takze ani stari by to byt nemelo. :-O

Rybka je jakoby prohla do oblouku a pri plavani nepoužívá ocasni ploutev, nebo couva. Netusite nekdo o co by mohlo jit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 18:24 Muž RAP [1553] Re: Silvie
Neměl by být příliš mladý. Byl by nejníž postavený.
Zkus sehnat už dospělého samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 17:50 Žena Silvie [18] – Uhynul samecek Akarky
Ahojte,

umřel mi sameček akarky zelené, moje nejoblíbenější rybička :-(
Vůbec netuším proč :-O, pár dní se schovával za filtrem a pak najednou byl u dna, vypadal bídně a za pár hodin bylo po něm. Zbyly mi po něm dvě samičky, které mají rozdělené teritorium a dřív se s ním na střídačku trely. Můžu k nim koupit nového samečka aniž bych riskovala, že si s ním nesednou a společnými silami ho uštvou když bude menší? Tahle trojice byla kupovana společně. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:14 Lukáš Re: afc1886
To je ono, jenom to není aktualizované. Nebylo ještě moc času. Jsou tam teď navíc dva kořeny a nejsou tam čichavci a ramirezky. Předělával jsem akva. Až bude čas z aktualizuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2021 09:14 Muž dudak [1885] Re: Lukáš
Pokud to máš dost rozčleněné tak mi prijde 3+3 v pohodě, možná spíš 2+4, ale 2 samci nejsou ideální. A pokud si nejsi jistý tak 1+3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2021 05:30 Muž RAP [1553] Re: Lukáš
Samice akarek zelených jsou agresivní v období tření a péče mladé.
Samci mezi sebou neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 00:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukáš
Jsou to překrásné rybky a jeden pár bych možná zkusil. Nejsi ale přihlášený nebo nemáš prezentaci tak je těžko radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 23:36 Lukáš Re: vaclav
Jasný, a tak teda nemám je kupovat vůbec když už mám cichlidky agasisi a nebo třeba jen pár či dva? Ale nemusím se teda bát že by něco udělali jiným rybám?
Jinak moc díky. Má poslední otázka to je :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2021 23:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukáš
Cichlidky nemůžeš pěstovat, jak jiné hejnové rybky jsou mezi sebou dost agresivní, a zvláště u samců to končí smrtí těch slabších a když je jich moc tak i samic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 23:09 Lukáš Re: vaclav
Jak to prosím myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2021 22:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukáš
Tenhle poměr je naprosto špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 20:59 Lukáš – Agresivita
Ahoj lidi,
Myslíte si že do 240 l akva je vhodné 6 akarek zelených? 3 samci a 3 samice? V akva je docela dost úkrytu z kamenů a kořenů. Já totiž četl že jsou v poho, tak jsem jich objednal 6 a pak čtu jak jsou samice agresivní, tak mám trochu strach. Strach mám proto zda nebudou agresivní kvůli teritorium na pancernicci kteří žijí na dne. V akva by byli i s cichlidkama agasisi, ale u nich mi nepřijde že by si bránili teritorium .
Předem moc díky za odpověď .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 06:28 Muž Pavligin66 [11] Re: vlka
Ver mi život nájde cestu, A Akarka zelená sa množi za dobrých podmienok pravidelne , čo znamená veľa mladých, Rajovce časť určite zožerú, ale v 1 znaške je celkom dosť ikier, Rajovce nebudú mať šancu všetky zožrať na ráz, a budú tam 2 samičky ak budú spolupracovať čo je otázne, tak Rajovce budú mať problémy s nenapadnim kradnutím mladých rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 20:25 Muž vlka [3444] Re: Pavligin66
Jen jsem chtěl říct, že mně Rájovci dorostli přes 10 cm a potěr Akar u nich asi nebude mít šanci přežít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 18:25 Muž Pavligin66 [11] Re: vlka
Okružák ploský nemá v mojom hlavnom Akváriu šancu prežiť dlho rekord bol 1 týždeň, gupky majú smolu nemajú totiž to osobneho bodyguarda, vo forme matky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 17:28 Muž vlka [3444] Re: Pavligin66
Čauky, když jsem před lety měl Rájovce, bylo jich plné akvárium, vycucávali šnečky jak o život a potěr gupkám neměl šanci vyrůst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 12:56 Muž Pavligin66 [11] Re: Kawa offtopic
Ďakujem a nech ti tvoja nádrž prosperuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2020 12:50 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavligin66
Ok. Koneckonců je to tvoje akva. Ať se ti daří. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 12:22 Muž Pavligin66 [11] Re: Kawa
Ale tieto drobné rozdiely ich nebudú ohrozovať na živote , čo sa týka správania, Rajovce si budú riešiť svoje vlastné záležitosti v hornej časti nádrže a Akarám budú prekážať jediné behom kŕmenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 11:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavligin66
No relativně se ta teplota překrývá. Rajovci maj radši chladnější vodu optimum 22 C. Akarky těch 24 C. Netvrdím, že nemohou být spolu. Ale optimum to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 11:32 Muž Pavligin66 [11] Re: Kawa
Tie Rajovce už su tam, a v čom su odlišné ohľadom nárokov? teplotu vody chcú oba druhy podobnú, PH rovnaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 11:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavligin66
Jestli se budou dobře prodávat netuším. Zřejmě jako ostatní ryby. Bývá to jak na houpačce. Jinak mi nejde do hlavy proč tam chceš ty Rajovce? Maji trochu jiné naroky na teplotu atd? Takovou osádku bych si nedal. Buď jedny nebo druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 08:24 Muž Pavligin66 [11] Re: Maro_s.12
Ďakujem ti za odpoveď na moju otázku, mám nový plán nechám si 3 Rajovce, k nim pôjdu 3 kusy druhu Akara zelená, 4 kusy druhu Corydoras paleatus takže spolu s posledným pôvodným kusom ich bude 5 celkový počet rýb teda bude 11.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2020 08:03 Muž Maro_s.12 [96] Re: Pavligin66
Neonky jsou nekonfliktní a potěru neublíží třeba. Takových ryb je spousta. Myslím že ani třeba endlerky by nevadili. No to by zas mohli akarky považovat za kořist takhle malé rybky. Nejlepší je když chceš potěr mít opravdu tu vytiračku. Jinak myslím že akarky budou vycházet z většinou klidných ryb. Ale potěr uhlídat ve společenském akva je pokaždé těžký ryby jsou prostě od přírody dravci a budou se pořád snažit sežrat co jim vejde do tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 08:00 Muž Pavligin66 [11] Re: Kawa
Bude sa tento druh ryby dobre predávať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 07:58 Muž Pavligin66 [11] Re: Maro_s.12
To že sa nevzdávajú je pravda mal som gupky a malé rybyčky nemali šancu na prežitie, budem si musieť nájsť iny druh ryby k Akare zelenej, poradil by niekto nijakú inú rybu k nim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 07:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pavligin66
Co takhle pořídit vytirací nádrž? 50 litrů bude stačit. Ryby budou mít klid. Nehledě na to, že si lze pripravit vodu atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 07:40 Muž Maro_s.12 [96] Re: RAP
Ano četl jsem o tom. Jen jsem viděl tetry v akci a tak nemyslím že by jedna samička zmákla hejno teter. Rajovce by zahnala ten myslím že by nebyl takovej problém ale ty tetry jsou mrchy ty se jen tak nevzdají :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 07:31 Muž RAP [1553] Re: Maro_s.12
U akarek zelených pečuje o potěr samička, která je schopná samce i zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 07:16 Muž Maro_s.12 [96] Re: Pavligin66
Můžu potvrdit že tetry černé jsou opravdu predátoři. Neměl jsem mláďata akarek ale lovili mi potěr odrostle endlerky. Mezi rostlinama se jich schovávala spousta ale jak rostly a hlavně u krmení vylezli z rostlin a plavali si pro jídlo. Tetry černé tehdy jídlo nezajímalo ale jen lov. Jinak jsou pořád pohromadě ale když lovili rozprchli se po celém akva. Byly v lovu rychlé a vytrvalé a můžu zaručit že potěr akarky by neuhlídali ani oba rodiče. Tetry jsou prostě rychlý dobrý obratni plavci. A taky nejsou zrovna nejmenší. Takže potěr má větší šanci když se bude schovávat zatím co u akarek je vodí rodiče coš je jiná záležitost tetry je vyzobou za večer. Naopak rajovci ti si potěru moc nevšímali. A když ano tak jim to nikdy moc dlouho nevydrželo a spíš si hleděli svýho. Takovou zkušenost mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 16:48 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Dobrá poznámka!, takže Tetry čierne by mali byť považované za hrozbu, myslím si že su dosť veľké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 16:31 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Spíš jde o to, že malé rybky nemusí samička považovat za hrozbu a neodhání je tak razantně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 16:11 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Ale ma to logiku, menšie druhy su rýchlejšie a kým samička Akary, zaháňa 1 rybu ostatné môžu v pokoji zožrať jej mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 15:43 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Paradoxně ti nejmenší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2020 12:29 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Tetry su prirodzeným nepriateľom Cichlid vodiacich mladé, ale ktorý druh je v tom naj efektívnejši? , pýtam sa preto aby som sa vyhol tim ktoré su v tejto oblasti dobre až príliš, bol by som rád keby aspoň časť mladých dokázala prežiť , ďakujem za odpovede a prajem všetkým príjemný deň.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 12:47 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
To je pravda v bežnej situácii, predpokladám ale že keď zbadá malé rybyčky tak sa ich pokúsi uloviť, sám som zvedavý či sa Akarám podari ju odradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 12:27 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Jak se to vezme. Rájovec se drží spíše u hladiny. Tetry, zejména pokud akarky vodí mladé, jsou velkými predátory potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 11:27 Muž Pavligin66 [11] – Naspäť k téme
Mam určite predpoklady ohľadom spolužitia tohoto druhu s ostatnými rybami, 1 odhad Samička Rajovca bude určite ťažký protivník, tetry čierne budú podľa mňa skôr menšia nepríjemnosť, a v prípade Otocinclusov škoda reči s nimi nebudú mať problémy. Ak sa v niečom mýlim tak ma kľudne opravťe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 08:29 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Příbuzné být nemusí a potěr nesmí být rozdílného stáří. Pak se může stát, že silnější samička bude opečovávat většinu potěru v nádrži. Přísně zabije druhou samici a bude hlídat všechen. Ale to je vyjímečná situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 06:35 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Táto skutočnosť je mi znama , ale vidieť dôvod je o niečom inom, čo by sa stalo keby boli samičky príbuzné pomáhali by si pri strážení mladých, alebo by si ich kradli? P.S bude to závisieť od ich osobnosti .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 06:22 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
O agresivitě samičky v době péče o mladé a schopnost zabít o mnohem většího samce je známá už velmi dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 05:13 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Ďakujem ti za odpoveď na moju otázku, je pravda že 1 samička mala telo sfarbené ako mamička ,ešte 1 vec je zaujímavá, samček je vraj terčom bitiek, jedno video ukázalo dôvod sú totiž ochotne požrať vlastné mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2020 21:09 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Agresivita je spojená zejména s rozmnožovàním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2020 21:03 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Pozeral som si par záznamov správania sa tohto druhu na youtube, a nezdajú sa mi až tak agresívne , moja otázka v popise 1 videá autor píše toto má 180 litrovu nádrž s 3 jedincami, 1 samec a 2 samičky, nádrž je pekne Zarastená ale napriek tomu samičky stale bojujú proti sebe navzájom, je to správanie normálne? P.S. chcel by som si na budúci rok zaobstarať trojicu. Ďakujem vám pekne za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 23:00 Rasťo Rodák Re: FishWoman
Ahoj. Podarilo sa ti ic potom odchovat? Mne sa v spolocenskom vytreli, aj rozplavali, ale ktosi ich pozral. No a ked som necal len par bez ostatnych ryb, tak vsetky zbeleli, len asi 4 ostali sa "mrskat"... Neviem ci to moze byt tym, ze v lete bolo v akva cca 27 a teraz 24...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2019 08:08 Muž RAP [1553] Re: Laurent
Než se potěr rozplave, tak ho samice hodně přenáší. Údajně proto, aby vznikla rozvětvená pachová stopa a případný predátor to neměl tak jednoduché s jejich nalezením.
Jinak samice akarek zelených jsou pověstné svým silným mateřským pudem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 21:13 Muž Laurent [412] Re: RAP
Zbarvení má nezměněné, výrazné mramorování. Kolem 18:30 se situace zklidnila. I když samec ji občas až vyhledává a mají krátké souboje. Tak je možné, že je někde má schované. Teď se samička zase vrací do kokosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 20:39 Muž RAP [1553] Re: Laurent
Občas se to stává, možná jich má pár někde zašitých.
Jaké má zbarvení?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2431-akarka-zelena-chov