Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 21:07 Muž Jiri_99 [425] Re: prasan
Díky moc za nabídku, ale na takovou dálku to asi nemá smysl.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:48 - Re: Semtex
V Kežmarku to bude obdobné.Oblastný uzol pre expres zásielky je v Poprade,čo mám 23Km cestu busom. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
a v Kežmaroku neodesílají později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:28 - Re: Semtex
U nás na pošte odchádzajú zásielky len dva krát do dňa.Ráno cca o 10 a potom cca o 12 na obed.Ak prídem na poštu s balíkom po obede tak tam ostane trčať až do nasledujúceho dňa.Odchádza až nasledujúce ráno cca o 9-10hod.
www.posta.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
hmmm tak to je tragédie....

tady když posílám balíky, obchodní, do ruky, na poštu.... tak mezi 17:00 až 18:00 a druhý den, většinou mezi 10 - 13 to má dotyčný doma. Vždycky bez problémů......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 18:20 - Re: Semtex
Mala,ale netrvá.Po Sk som už posielal neraz.
1.Tr. niekedy príde i hneď na druhý deň inokedy si pošta dá ,,záležať,, a vláči sa to po čertoch a ľudia to dostanú niekedy až na druhý týždeň.A to si dávam záležať,posielam zásadne v pondelok ráno.Vždy len keď pracujem po obede.No vláči sa to a ešte potom víkend,nie všetci pošťáci berú svoju prácu zodpovedne.Bratislavu čo mám odskúšanú,tak balík tam chodieva až na 3-4deň.Ak pošlem maličké,tak sa to dá ako list na dobierku - vtedy to chodieva skôr.Ak je však rozmerovo väčšia krabica tak sa to inak ako balík poslať nedá a to už potom trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 17:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
Balík 1. trieda

Do hmotnosti 1 kg Česko
cena v EUR / cena v SK
9,00 €/271,13 Sk

Hele pokud by jsi to poslal do ČR, tak to už můžeš rovnou Jiřímu. Cesta by měla trvat max. 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 15:49 - Re: Jiri_99
Som zo Spišskej Belej(spod Tatier).Posielal som aj do Bratislavy a občas to ide 4 dni.Nebol však problém.Raz mi jeden expert neprevzal zásielku a trvalo 2 týždne než sa mi to vrátilo.Aj po takejto dobe som zachránil 1/3 poslaných rakov.Ak ozaj máš záujem môžem poslať tvojej rodine(treba aby sa o to trocha postarali-kyslík,čerstvá odstáta voda) Potom si k nim zájdeš,alebo ti to prepošlú oni.Priamo by som to posielal nerád.Predsa len veľká vzdialenosť a už nemôžem zaručiť 100% doručenie.Prípadne ti viem dať kontakt na chlapíka z Bratislavy,čo ti to vie zohnať.Napíš cez ss a niečo vymyslíme. ;-)
PS:Marlboro je len reklamný obchodný názov.Je to Procambarus clarkii var.orange!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 11:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jiri_99
Českou poštou se bezobratlí posílat mohou, ne ryby.

Ale i tak ryby bez problému posílám a nikdy žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 09:24 Muž Jiri_99 [425] Re: prasan
A odkud jsi? Mám u hranic rodinu, v Břeclavi na Jižní Moravě. Pokud teda nebydlíš někde na druhém konci.. Jinak je fakt, že to pošta nedává. Kolikrát to nedává jen po území ČR. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 04:51 - Re: Jiri_99
Tak týchto mám do aleluja,len je to do CZ daleko.Po SK posielam,no do CZ to pošta moc nezvláda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 21:15 Muž Jiri_99 [425] – Rak Procambarus Clarkii "Marlboro"
Fotka k příspěvku Ahoj, sháním samičku tohoto ráčka, ale nikde nic. Nevíte někdo náhodou někdo?
Jsem z Olmiku. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:26 -
Mám ich doma odhadom asi 100,keď nepočítam drobce. :-)
Pripájam sa,ak sa chcete raka zbaviť tak nie do prírody.Doneste rakovi alebo mne. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2012 06:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: frantisek
To by byla katastrofa kdyby se některý z těchto raků dostal do naší přírody. noJsou to potenciální nosiči račího moru ( pro naše raky smrtelné onemocnění).Proto je lepší když jsou jen v nádržích.
Kdo by se jich chtěl raků zbavit tak ať se mi ozve.Já bych nějaký vzal do mého chovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 22:59 - Re: rak
Staré známe rak modrý (preto upredostňujem latinu) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.05.2012 22:59 Muž frantisek [0] - Živorodky
rak je k ničemu, furt se to množí a pak co s tim, navíc sežere ribám ploutve a zničí to kitky, mám s tim skušenost, takže do akvárka to neni, spíš jen do potoka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 20:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Ono totiž je to tak že P.fallax nikdy nedosahuje takové modré jako P.clarkii( modrá forma)a P.alleni,ale jen namodralého nádechu. Nikomu nechci sahat do svědomí,ale již jsem se několikrát přesvědčil že aby prodejce prodal tak tvrdil že prodává jiný druh než ve skutečnosti to byl( hlavně u tohoto druhu se to stává).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 20:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rak
Co se dívám, tak P. sp. Marble vidím fotky jen hnědého, modrá forma asi není co?

Taky si nemyslím, že se prodejce spletl, podle těch pár slov vypadal na dlouholetého zkušeného chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Jestli vypadá takhle tak se jedná o Procambarus alleni a patří mezi ty větší raky co dokáží přeměnit nádrž k nepoznání a likvidovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
Foto až zítra, dnes už jsem to všude pozhasínal a nechci je dál rušit.

Ale vypadá asi jako tento v odkaze:

www.aquapage.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:21 - Re: Semtex
Daj foto.Tieto dorastajú cca 10-12cm.Ideál pre chov je 7,4-7,6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
Tenhle má asi 6-7cm a je nádherně modrý, takže už se svékal hodněkrát. To s tou vodou asi bude pravda, prodejce upozornil na chov s měkou vodu, ale už nebyla řeč, že by to mělo vliv na barvu. Tento rak má takové menší - štíhlejší klepítka. Ale na youtube jsem viděl i s výrazně většíma klepítkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 19:04 - Re: Semtex
Je to podľa testov DNA Procambarus fallax.Myslelo sa,že hermafroditické samičky sú iný druh a tak sa používalo označenie Procambarus sp.Marble.Testy to vyvracajú.Takže Procambarus fallax var.Blue
Do modra idú pri nižšom ph a trocha sa to umocnilo selekciou.Nie je však isté či modrý ostane aj po zvleku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rak
Dnes na Brněnské burze jsme taky pořídili raka. Je to můj druhý po dlouhé době. Já osobně jsem to moc neschvaloval, vím co jsou raci za prevíty. Ale to tenkrát byl ve společném akvárku s rybama a nádhernýma Cabombama. Ty jsem po par dnech našel nastříhané na dně, vypadalo to jak spadené jehličí.
Ale teď máme několik volných menších akvárek, tak proč ne. Navíc dcerka (2,5) si jej vybrala a je z něj nadšená . Má stejného modrého plyšového miláčka.
No a teď otázka, "podle prodejce je to P. Fallax Blue". Když jsem si ale zadal vyhledat tento druh, tak co sem se dočetl, píše se něco jako že je to R. mramorovaný (dokonce i v mídtním atlase), ale ten má jiný Latinský název. A navíc jsem na fotkách nenašel jeho modrou formu.
Ale P. fallax existuje. Je někdo kdo by poradil, jak podle čeho je rozeznat? Nebo jak to vůbec je? Všude jen čtu dohady je není sp Marbel.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:37 - Re: rak
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
A jak je velký?Napiš mi to do vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:07 - Re: rak
Jedného samca mám navýše.Nemávaš cestu na SK?
Dokonca aj Cherax Holthuisi var Black Scorpions nosí vajíčka.Tiež poprvé od kedy ich mám.Dúfam,že všetko dobre dopadne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
To ti gratuluji a držím palce .Já jsem přišel o samce tak mam smůlu na množení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 17:46 -
Dnes pozorujem pri obhliadke,že mi samička Cheraxa quadricarinatusa nosí maličké.Dúfam,že sa podarí.Sú to jej prvé mladé.
palec potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2012 15:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva
To záleží na tobě,někdo je dává i zadarmo aby se jich zbavil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 15:16 Eva – rak modrý mramorový
Ahoj lidi, chci se zeptat za kolik tak můžu prodat jeden kus raka modrého mramorového děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 00:08 - Re: ladis
Môžeš,no čoskoro a ti namnoží a bude to málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 19:39 ladis Re: katterinecka
mramoroveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkafil
rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly Cambarellus patzcuarensis sp. "Orange"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 19:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ladis
jakýho raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 18:46 ladis – radu
Dobej muzu mit raka v akvarku 20x20x20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 18:40 Jirkafil Re: rak
Prosím Tě,co to je CPO,nejsem až takový znalec,díky za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:46 - Re: rak
Škrupinky sú v akvárku tak dlho, aká je momentálna potreba raka pre vápnik.Niekedy ju u mňa schrúmu cez noc.Inokedy je vo vode aj pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:42 - Re: Jirkafil
U mini som neskúšal tak neviem posúdiť aké sú žravé.Procambarus clarkii bežne požiera celé slimáky.Na tvoju otázku:Áno,môžeš dať aj škrupinu z uvareného vajíčka.Moje P.clarkii ju požierajú a takto im dodávam potrebný vápnik pre pancier.Môže sa podávať aj sépiová kosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 16:37 - Re: Praktik
Často idú do modra ak je nižšie pH a to len niektoré.Tie jedince čo idú do modra sú ozaj predávané ako rak modrý,no je to ako bolo písané len obchodný ťah.Aj namodralý jedinec môže po zvleku úplne zmeniť sfarbenie-čiže bude mramorovo hnedý.To všetko záleží na strave,prostredí v ktorom je chovaný a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 15:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkafil
To jsem nikdy nezkoušel,ale asi se nic nestane.Spíše bych to viděl že tam bude velmi dlouho .CPO až tak nežerou šneky( vzhledem k jeho velikosti). :-) Pak když tak dej vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 11:03 Jirkafil – Skořápky
Vyčetl jsem že rak je velký pojídač okružáků a hlavně jejich skořápek,co se stane když rakovi Mexickému červenému mini dám skořápku slepičí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Praktik
Ale stejně bych si dal pozor .Mě se stalo že jsem si objednal raka podle lat.názvu a když jsem si ho na prodejně přebíral tak jsem zjistil že se jedná o zcela jiný druh než jsem chtěl( prodavač mi tvrdil že je to on co jsem chtěl). Tak POZOR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:35 Praktik Re: rak
no ved to latinské názvy som si naštudoval az ked som ho kúpil...najblizsie uz poviem presne názov to uz su povinný mi ho objednat ak ho majú no nie? akože mám z neho radost a má sa velmi dobre ale čo ja s tými malými? v choproduktoch to nechcu ani zadarmo možno zopár dám známim...ale čo s ostatkom?...no ked dochovám tochto tak už budem múdriejší pri objednávaní raka..a toho pet centru uz ani nepáchnem máme tu dost lepších choproduktov..ale dakujem aj tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Praktik
Protože v dospělosti můžou být namodralí.Tak někteří toho využívají aby je prodaly ( kdo to nezná tak jim na to skočí - je tom něco co tu ještě nebylo - je to pouze klam ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:09 Praktik Re: rak
lebo prv ze zan zaplatím 5,09€ a zrazu ked prisiel tak mi povedala ze zan dám uz len 2€ som nevedel ze aj v petcenter takto klamú ľudí...ale do teraz nechápem prečo na krabičke bolo napísané blue
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2012 16:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Praktik
Tento rak v dospělosti může mít namodralý nádech . Vzhledem k tomu že se tento rak špatně prodává tak někteří obchodníci volí tuto lež aby ho prodaly .Jinak modrý rak je Procambarus clarkii _ modrá forma a Procambarus alleni.Tento rak se množí partenogeneticky ( všichni jsou samice schopné množení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:41 Praktik Re: bago
ale bude modrý v dospelosti?? ked mi to tá predávajúca povedala s istotou a som si objednával toho raka pod názvom rak modrý ked aj na kelímku bolo napísané ze blue..mám sa pripravit ze bude mat sám zo sebou vajíčka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 15:22 Muž bago [6] - AmerikaRe: Praktik
ano, je to ako pise prasan sp.Marble rybicky.net/atlasostatnich/rak_mramorovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 14:49 Praktik – rak
lebo v predajni mi povedala ze to je rak modrý aj na kelímku bolo napísané volaký názov a na konci blue moze to byt modrá forma tochto raka?...lebo povedala mi ze ked to vyrastie bude to modré a aj teraz je síce malý ale je kusok namodralý na niektorých miestach tak neviem co si mám teraz mysliet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243-rak-chov?od=551