Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:34 - Re: Adam
Momentálne nechovám,choval som asi 7 rokov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Adam
Když mi napíšete na mojí přezdívku tak Vám poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:31 Adam Re: Prašan
Dobrý den,s chovem teprve začínám a chtěl bych se zeptat čím krmíte raka vy pokud nějakého máte?Předem děkuji za odpověď. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 17:41 - Re: Adam
Áno nechať.Pár dní,ale ak by nejavil záujem tak kľudne vybrať a vyhodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 17:36 Adam
Dobrý den komunito,svlékl se mi rak floridský a chtěl bych se zeptat jestli mu tam tu kůži mám nechat,jestli ji bude žrát?.Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 21:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stepka345
Může se chystat na svlek, Jinak si opravdu přečtete jak raka krmit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2019 18:41 Muž Planorbella [643] Re: Stepka345
Ty holátka mu nedávej, vlastní zkušenost nemám, ale tady v atlase je napsáno, že se mu nemá dávat maso z teplokrevných zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 18:09 Stepka345
Ahoj :-( , můj rak (floridský) už dva dny nejí, nevím co se s ním děje. ne Poradit prosím, mám ráčka poprvé. (krmím ho holátkama a nítěnkama, někdy ovocem nebo zeleninou)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 11:12 Parma Re: rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je fotka jednoho z nich zespodu, ten druhý to má stejné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 09:55 Parma Re: rak
Právě, že jsme je včera večer oba dva vyndali z nádrže, vzali do ruky a důkladně prohlédli, ale bohužel jsem nenašla ani náznak pohlavního vstupu, který má mít samice na třetím páru. Jen drobné výrůstky na posledním páru. Velikostně jsou na tom stejně i klepeta mají stejnou šíři, což mě jen utvrzuje, že jsou to dva samci. Pokud na sebe narazí, tak se honí přes celé akvárium, ale neublíží si. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 08:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Parma
Ono je potřeba raky vzít do nějaké průhledné nádoby( ruky)a velice dobře prohlédnou.Protože mnohdy se ukáže že prohlížet raky v nádrži k určení nestačí ( obzvlášť u Cheraxu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 23:57 Parma Re: Prašan
Děkuji. Právě, že jsem na ně dnes koukala ze spodu a nemá ani jeden z nich na třetím páru žádné otvory, oba mají malé výrůstky na pátém páru. Zřejmě budeme muset sehnat samici a jednoho samce někomu dát. Pořád se nahánějí v akváriu. Je to škoda, snad samici seženeme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2018 23:11 - Re: Parma
Fotka k příspěvku Samica má na treťom páre nôh pohlavné otvory.No nie je zriedkavosťou,že raky vykazujú znaky obojpohlavnosti.
nswaqua.com.au/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 22:41 Parma
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se zeptat,jak poznám u raka rodu cherax destructor blue samce od samice? Velikost je zatím asi 8-10 cm. Zdá se mi, že máme 2 samce, jen to nedokáži poznat přesně. Velikostí jsou na tom stejně i klepeta mají stejnou šířku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2018 20:54 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rudiezi
Rak nepotřebuje souš.Tento druh raka nepotřebuje velký proud vody,jen dostatek kyslíku ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2018 19:51 Muž rudiezi [3]
Ahoj, je potrebné aby mal Cherax destructor suché miesto (dáku plošinku alebo niečo) ? A ešte jedna otázka: je lepší silnejší prúd filtra alebo skôr stojatá voda ? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 20:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
To věřím.Já něco podobného zažil ve Švýcarsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 20:25 Muž Shimamoto [492] Re: rak
Já jsem tenkrát neměl ani tušení, co je to za druh. Na prodejním akváriu v tom zverimexu v Bautzenu bylo tehdy napsáno něco jako "Amerikanische Krebse". Ale s tím, co vím teď, to skoro na stopro byli mramoráci. Jen tak mimochodem - v onom obchůdku měli na tu dobu nevídaný sortiment, byl jsem tam jak v Jiříkově vidění coze:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 14:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prašan
To vím, ale reagoval jsem na něco jiného.Byla to ta minulost.Kdy nikdo ještě moc nevěděl o tom nebezpečí u raků z Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 10:26 - Re: rak
Nová smernica EU zakazuje chovať invázne druhy.Čiastočne aj preto som ja s chovom skončil.No český chovateľ je ,,špekulant,, a stretol som sa s inváznym druhom v rovnakom sfarbení predávaným ako neinvázny.Popravde kto je taký odborník v bežnom obyvateľstve aby určil či je to modrý P.clarkii alebo P.alleni.Takže sa smelo smenica porušuje.Peniaze vládnu svetom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 07:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shimamoto
Spíše ty mramoráci byly vzácní,jinak tu byly např.rak kubánský- dnes nedostupný,a další druhy rodu Procambarus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2018 04:25 Muž Shimamoto [492] Re: Deny
NE!!! Drápatky rády lezou do každé díry a klepeta raků, bránících svůj úkryt, jim jejich jemnou kůži pěkně pocuchají. A když se raci svléknou, nastane žabí vendeta - drápatky je roztrhají a sežerou.

Kdysi jsem tenhle hovězí nápad měl také, když jsem si z NDR přivezl mramorované raky. Žáby byly od raků sice poštípané, ale do dvou týdnů mi po racích zbyly jen jejich svlečené krunýře. Koncem osmdesátých let byli "akvarijní" raci u nás celkem rarita, takže jsem si mohl jen trhat vlasy za blbost...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 08:56 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deny
Záleží na druhu raka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 08:26 Deny – Rak a Drápatka vodní v akvariu
Dobrý den chci se zeptat mohl by být rak s drápatkou vodní v akvariu ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 20:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: teakmon55
Na starších kusech, kteří se nesvlékají tak často to možné je ;-). Nemyslím si, že by to mělo na raka negativní vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 19:31 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvku Zdravim,je mozne aby sa na rakovy vytvorila riasa?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 19:12 - – VOLCANO DESTRUCTOR
Novo vyšlachtená varieta Cherax destructor! Nazvaná chovateľom Volcano Destructor.
Nawapon Rewaqua Bangkok Thailand
ak7.picdn.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2018 09:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
O tomto je článek v časopise E-časopis Akvárium strana č. 34.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 09:18 S Muž invalida [3881]
Baf a otázka.
Kdo víte něco o tom klukama z jihočeský univerzity nově popsaným druhu jeskynního raka.?Jakýkoli info by mi pomohlo zajistit pozornost harantů na další slezině která bude v neděli u příležitosti svátku zralosti prvních letošních šrůtek co dneska vrazím do udírny. A za info díky. Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 21:09 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:13 Žena lenkalor [580] Re: rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
Můžu vědět druh raka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:08 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
Ano je to o parametrech vody co máte,ale jde i upravit např.kořenem,listím,atd.Také krmení v tom hraje svojí roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:07 Žena lenkalor [580] Re: rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám, ale můžu přidat víc. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 19:01 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
Zkuste tam dát i kořeny,listí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 18:54 Žena lenkalor [580] Re: Tudy
Ale já jsem tady nikde nepsala, že má být voda co nejčistější. :-O
Napsala jsem, že záleží na kvalitě a hodnotách vody. :-) A ta je u každého jiná, takže někomu jdou například snáze africké cichlidy a někomu americké cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 18:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: lenkalor
Jako kluk jsem doma choval Raky pruhované, které jsem lovil v rybníku. Rozhodně se nejednalo o čistou vodu a ani podmínky mého chovu nebyly OK. Přesto jsem je měl řadu let. Tento druh je extrémně odolný a invazivní a také je nositelem račího moru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 18:41 Žena lenkalor [580] Re: rak
Házím do akvária kameny a jíl. Na víc nemám odvahu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 18:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
A to je právě ta největší chyba co nejčistší voda.Je velmi málo druhů(rodů) raků kteří opravdu potřebují takovou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 16:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lenkalor
U mě taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 16:24 Žena lenkalor [580] Re: rak
Asi ano, ale mám zkušenost jenom se svou vodou. :-) Věřím tomu, že čisté a průzračné vodě může chybět to, co je ve vodě jiné. U mě prostě choulostivější než krevetky jsou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 16:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lenkalor
Možná by jste se moc divila kde raci můžou žít( kvalita vody a hodnoty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 15:57 Žena lenkalor [580] Re: Vevod
On to pro něj opravdu může být jenom způsob, jakým se dostane na větší vzdálenost. Asi ho čichavci nezlobí, jinak by byl schovaný a zbytečně je neprovokoval. Tipla bych si, že je to samec.
Akvárium je pěkně založené, tak až víc zaroste, tak by tam určitě mohlo být ráčků víc. Jak píše Tudy, asi to pro jistotu bude chtít ještě víc úkrytů.
Raci se mi zdají mnohem choulostivější než krevetky, záleží i na kvalitě a hodnotách vody aby se dobře svlékali. Čím mladší, tím častější svlek a riziko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2017 14:01 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Vevod
Souhlasím s lenkanor, Čichavec a rak mají dost odlišné nároky na teplotu, navíc dospělý Čichavec může být pro čerstvě svlečeného raka dost velká hrozba, pokud včas nenajde vhodný úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 11:39 Muž Vevod [5] Re: lenkalor
Taky nevím před čím by utíkal...nikdo ho nenapadá ani mu jinak neubližuje...na dně je hodně čilý...skoro nepostojí na místě kromě krmení teda :). Do budoucna plánují nákup dalších 2-3 kusů...je to dobrý nápad??? Topení mam nastavené na 26 jelikož horní hranice u račků se uvádí 25 stupňů, ale myslím že nebude problém to snížit.... otázka je jak poznám, že jsou čichavci v pohodě??? zatím se mi zdají v klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2017 10:46 Žena lenkalor [580] Re: Vevod
Je to úniková reakce. Nevím tedy před čím by u tebe utíkal, ale jeden sameček mi to také dělal běžně, aby se dostal na rostliny na hladině. Dělá to třeba při krmení, když k němu připlave ryba ?
Jiného raka tam nemáš, jinak bys to viděl poměrně často v různé intenzitě a akceleraci podle situace. :-)
Ještě pozor na teplotu. Nemáš ji tam uvedenou, ale pro ráčka bych vyšší než 24 °C nedoporučovala, spíš nižší a pro čichavce je to zase na spodní hranici. Chce to sledovat stav obou druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 07:13 Muž Vevod [5] – rak na hladine vody
Dobry den, chtel bych se zeptat zda je normalni ze rak je cely den na dne, vypada spokojene a najednou zacne litat ke hladine a snazi se dostat zadek nad hladinu. Nekolikrat to zopakuje a pak je zase na dne? Co to provadi? Ma malo vzduchu, nebo ma jiny problem? Diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 14:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: rudiezi
Raci dokáží likvidovat i umělé rostliny.Rostliny buď vyhrabou nebo je poničí okusem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 12:36 Muž rudiezi [3]
Chcem sa opýtať či dokáže zlikvidovať rak (z tých väčších samozrejme,nie CPO) akúkoľvek rastlinu (okrem plastových). Napríklad taký anubias, zničil by to ? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2017 15:37 Žena lenkalor [580] Re: Paul
Určitě vydrží. Když se posílá poštou, tak musí vydržet i 2-3 dny. :-) Dej ho do sáčku, jako když kupuješ ryby. Půl vody, půl vzduchu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243-rak-chov?od=51