Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2007 22:08 Muž j_j [18]
Ahoj,raky červený maj v Hornbachu na Černym mostě a pan Difko mi také říkal, že raky mají taky ve Štěrboholech ve Sparu . Co se týče výběru raka tak raci mr.jsou snášenlivější vůči sobě i rybám, raci červení jsou naopak agresivnější,ale oba druhy rádi stříhají rostliny. Jinak co se týče sehnání raka mramorového-tak se zde možná někdo ozve kdo by ti ho daroval,protože raci mr. se umí rozmnožit sami a můžou mít mnoho ráčat.Rak modrý bude na 90% jen modrá varianta raka červeného(procambarus clarkii,pod názvem "rak modrý" si totiž můžeme představit i pr.alleni).Můj rak červený je z Hornbachu a stál 85,- raka mramorového jsem koupil ve Strašnicích za 30,- a v Ikei ve Zličíně maj raka za 9,-ale je k jídlu a vařenej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 21:58 Muž JirkaJirka [10] – rád bych nějakého raka......
ahoj.....založil jsem mu akvarko a teď už jen nějakeho pořídit. Jen nevím jakeho mramorového? červeného? modrého? a kam se v Praze obrátit zatím jsem je moc nepotkal :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 15:39 Nerodia – Raci
Záleží odkuď jste ,ceny se liší podle druhu a kde je nakupujete, ale dalo by se říci, že u nejběžnějších druhů se ta cena pohybuje okolo 150Kč za kus.Ale nechají se sehnat i za 80Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 13:52 Dark – Prosba
Čauky lidi neměl byste někdo na prodej cheraxe? Kolik se pohybuje jejich cena?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 15:30 ubozak
já bydlím kus od Brna, spíš bych potřeboval nějákou prodejnu, ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 15:08 jurek
kamarád jezdí do Brna,tak by ti je mohl dovézt,když neseženeš nic v blízkém okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 14:20 ubozak
2, proč? víš o nějákých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 22:32 ubožák
kolik těch raků by jsi chtěl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 20:04 ubozak
Prosím vás, sháním raka mramorového, nejlépe z okolí Brna, prosím poraďte!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2007 17:34 Nerodia – Odpovědi
Pro J-J. Plíseň u raků je dost svízelná situace.Jak je známo, tak raci velice špatně snášejí jakékoliv chemikálie( léky),jedině co Vám mohu poradit je, že tam velice pozvolna dáte kuch.sůl(ale je to dost experimentální léčba).
Pro Astatus. Můžete zkusit k měmu dát ryby ( zkusil bych to nejdřív s nějakými obyčejnějšími rybami - záleží jak je krmen a v jak velké nádrži je chován (jinak raci všeobecně jsou velcí samotáři).Rak říční je chráněný druh a jeho chov je vázán na povolení a ani z těchto chovů není možné je získat do chovu ( jedná se o záchranné chovy, které slouží k opětnému vysazování na příhodné lokality).
Pro Krtko. O chovu tohoto kraba pojednává knížka Sladkovodní krabi a raci, na stránkách jako akvarista ,aquapage,rybicky net je dost rad v diskuzích, jak je chovat nebo se můžete zkontaktovat se mnou na mojí e-mail adrese. PetrDifko@seznam.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 16:42 Krtko – Krab
zdravim vas vsechny... potreboval bych poradit.....chtel bych zacit s chovem kraba suchozemskeho gec.ruricola ale nemuzu sehnat informace ohledne chovu a tak..... proto bych byl moc vdecny kdyby mi nekdo poradil nebo poslal nejakou dobrou stranku na muj e-mail..... takze krtko007@pobox.sk je to hodne dulezite, za pomoc predem dekuji.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:58 Muž j_j [18] – Kvítko
Kvítko
no moje akvárko s rakem,taky nic moc a mám ho na netu ;-) neboj se, že budeš mít špatnej průměr...my co chováme raky Tě podpoříme ;-) ano no jo řasy sou hroznej neduh...doufám že je ve svý 23ce nenajdu...v 80ce už samozřejmě jsou, protože táta překrmuje(*ruducha)...je to ale takový akvárko, kde je odolná osádka-čichavci(labyrintky),raci mramoroví,ancistrusi a tak.Zejtra pojedu koupit jávskej mech, protože poslední dobou mojim rakům nechutná nic jinýho, než rostliny.Jinak tamto by mělo bejt-"až do vítězství raků"(doufám).To třeba na serveru valka.cz má každej uživatel na konci svýho komentáře citát, kterej si oblíbil a vždy se zobrazuje,ale to sem vůbec nepatří.
Tak at se daří tvým rakům(Tobě samozřejmě taky) a měj se.
PS:kolik akvárek vůbec máš,jak jsou velký a kde chováš raky?
PS2:to by mělo bejt vše:-D ...a ještě jednou díky za říjnovou račí nabídku-cenim si toho, ikdyž to nevyšlo.
ahoj AHOJ ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:34 Anonym
Snad postupem času... Moje akva s rakem nic moc... :-( sad sad Snad to rybí... až vytvoříme fotky..ale vlastně se radši kochám cizíma...to by bylo kritiky... ne no a taky se snažím řešit řasy, ale čím víc je řeším,tím víc jich je!!! smich Až to bude lepčí, tak snad...Nehledě na to že fotky taky nějak stojej za p.d!

" Hasta la victoria cangrejo ! " Jo, co to je????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 14:47 Muž j_j [18]
Aha,už chápu ;-) a smířil jsem se s tim,že můj clarkii je vegetarián ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 13:15 Nerodia
Já jich mám několik, jak Procambarus tak i Cherax.Jinak jsem měl tady přihlášení jako Rak, ale změnil jsem si to z důvodu, že jsem se nemohl přihlásit na stánky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 22:15 Muž j_j [18]
já vim,taky sem četl přednášky od Vodńanskejch ;-) ale štve mi to, že nechce patentky a tetra wafer mix...s tim ale asi nic nenadělám :-D holt mám chutný kytky...ty máš taky raka?jakýho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 22:12 Nerodia
Rak Procambarus clarkii i v přírodě žere rostliny, a to až 70%potravy je právě rostlinného původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 20:12 Muž j_j [18] – strava
Mám takovej dotaz ohledně krmení-můj rak červený stále žere rostliny, což mi nevadí, ale on se rostlinama* tak přežere, že pak nechce nic jinýho**... :-D co s tim? hmm
(nechci aby můj rak byl vegeterián):-O
----------------------------------------------------------
*jávskej mech, hnědovka křídlatá, růžkatec, řasová koule
**tetra wafer mix, patentky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 19:08 Muž j_j [18] – kvítko
Díky Kvítko,
hele a nechtěla bys sem taky postupem času dát Tvoje akárko s rakama? ;-)

ano " Hasta la victoria cangrejo ! " ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 17:27 Kvítko – rak
Hoj! Spíš jsem ráda, že se nezlobíš ty! Odpíchli nám i-net a nebyl čas na něj chodit jinam... Promiň! Už jsem viděla ty tvý krasavce... hmmm, fakt dobrý! Jsem ráda, žes nečekal a mohl sis vybrat... Ten červenej je fakt pěknej! Jo, taky jsem čučela jakýho máš pěknýho psíka! Tak ať se daří!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 20:09 Muž j_j [18] – Kvítko
Fotka k příspěvku Kvítko :-D
Ahoj...ten vzjaz byl asi pro mě vid.Pamatuju se, že sme se o těch racích spolu bavili, a že si měla tehdy volnýho raka mramorovýho. To víš už je to skoro 4 měsíce a já ted mám 1 raka červenýho a 3 raky mramorový. hmm na raka červenýho se můžeš podívat tady rybicky.net/nadrz.php… a rak mramovej je na fotce(největší z těch tří,má cca 5cm)
PS: doufám že se na mě nezlobíš, že sem nečekal ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2007 19:47 Kvítko – rak !!!
Haloooóóó, neozvala jsem se ne proto že si raka chci nechat, ale nedovolil mi to odpojený i-net! Mám volného asi 5-ti cm ráčka. Jeho matka(či otec?)pěkně roste a už jsme se i skamarádili!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 13:06 Muž j_j [18]
PeS
to je bomba potlesk děkujem za super články ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 12:30 PeS
Šaman: to je z ruky, i když dva raci a ampularie se vezli z HK až do západních čech do Střibra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 11:23 PeS
Tak jsem zkusil googlit (nevím proč jsem to neudělal hned, když jsem znal přesný název článku). A našel jsem přímo PDF volně ke stažení s inkriminovaným článkem:
www.crayfishworld.com/…
Jinak je to z roku 2003, Gerhard Scholtz et al. 2003: Parthenogenesis in an outsider crayfish. NATURE, VOL 421: 806.

A ještě jeden zajímavý článek. Snad se na mě nebudou zlobit autoři, ale platit 25$ za každý článek (protože je každý u jiného poskytovatele) a ostatní články mě nezajímají, tak to hledám přes google, zda to někdo nenasdílel.
iz.carnegiemnh.org/…
Seitz R, Vilpoux K, Hopp U, Harzsch S, Maier G (2005). Ontogeny of the Marmorkrebs (marbled crayfish): a parthenogenetic crayfish with unknown origin and phylogenetic position. Journal of Experimental Zoology 303A(5): 393-405.

A do třetice vědecký článek o Marmokrebs - raku mramorovém je zde:
iz.carnegiemnh.org/…
Vogt G, Tolley L, Scholtz G (2004). Life stages and reproductive components of the Marmorkrebs (marbled crayfish), the first parthenogenetic decapod crustacean. Journal of Morphology 261(3): 286-311.

No a poslední, opět hutný článek:
iz.carnegiemnh.org/…
Vogt G, and Tolley L (2004). Brood care in freshwater crayfish and relationship with the offspring’s sensory deficiencies. Journal of Morphology 262(2): 566–582.

Ještě jsem nestihl vše přelouskat, ale je to poučné čtění.
PDF mám stažená k sobě na disk, pokud by to bylo z internetu staženo.

Přeji příjemné čtení všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:39 Muž j_j [18]
to sem zvědavej co mě čeká až "poroděj" mí raci....doufám že je trochu zregulujou čichavci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:25 honky
to je marný, nikdo raky nechce. ty žlutý vyp. zajímavě, ale nemohu si je vzít. mám raka sice v 17l akvárku, ale bydlím na klatovsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 16:39 Nerodia – Raci
Jestli Víte číslo časopisu Natura ,tak ho sem napište ,aby si ho mohl každý, kdo má zájem sehnat a přečíst .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 13:49 PeS – Procamburus fallax
Fotka k příspěvku Zdravím všechny rakomilce,
chtěl bych upozornit, že Procamburus Fallax není rak mramorový. Fallax ma rozlišené pohlaví a ač je skutečně raku mramorovému nejblíž, není to on. Nedokáže se rozmnožovat partenogenezí ("samorozomnožování"). Rak mramorový nemá vědecké jméno, ve světě je uváděn jako Procamburus sp. "Marmorkrebs" popř. Marble crayfish (rak mramorový). U něj nebyl nalezen jediný samec a samička se množí sama. Snažím se sehnat článek z časopisu nature, kde je tento druh rozebírán včetně příbuznosti s fallaxem.

A teď otázka: co provést s hejnem ráčků mramorových, když jsou v malém akva a nevezmou to akvaristiky? Matka bohužel při naší nepřítomnosti prchla z akvária (ač je zakryté a otvory pro krmení a bývalý filtr jsou zakryté síťkou) a zbyly po ní malý ráčci. A to jich většina zahynula spolu s račicí, protože je vynesla ven a oni uhynuli. Račici jsme nenašli, buhví kam až se dostala :(
Pomalu ale jistě se začínám bát o velký echinodorus tricolor, už přikrmuji hlávkovým salátem (jinak baští hikari algae wafers). Pokud by měl někdo zájem, jsme z HK a raci rádi darujeme do dobrých akva (ne do sklenic).

P.S.: Vedle je spousta Pomacea bridgesi (dřive Ampularia australis), žlutí salátožrouti také k darování.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:39 pinki – rak
mě páření trvalo zhruba 10 až 15 sekund je to dobře,paření se opakuje nebo ne?
já sem je po 3 dnech oddělil coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 18:30 Rak – Rak
Páření je velice rychlé, cca pár minut.Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 17:29 pinki – děkuji-šaman25
děkuji jo a nevíš jak dlouho travá páření
děkuji ti mockrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 11:37 Rak – raci
Procambarus clarkii se mi dožil 3let a P.fallax 2,5let.
U P.clarka byla délka celkem bez klepet 15cm a u P.fallaxe 12cm.
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 09:39 Muž j_j [18] – chov raků
Chtěl sem upzornit na naprosto nevhodný chov raků a hlavně raků Procambarus fallax v nádobách od okurek.Samozřejmě, že transport je věc jiná,ale co jsem tady četl tak u některých lidí se transportní podmínky rovnají normálním podmínkam u nich doma-tzn.že rak je v podstatě pořád v tý bańce,která má maximálně 5 litrů.
jestli došlo k nedorozumění tak se omlouvám. ;-)
jinak bych se chtěl zeptat do jaké velikosti Vám dorostly pr.Clarkiia pr.fallax a jak dlouho se dožili?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 08:43 Rak – filé
Raci jsou všežravci, tak jim můžeš dát i to rybí file
( ale potřebují, aby tam byli kosti- a ne jen maso).Mě se nejlépe osvědčilo podávat kousky našich ryb
( kapr,lín, atd,nebo grundle ( 500g )-které koupíte v obchodech s potravinami,ale mají i některé akva.prodejny mražené rybičky (100-200g) -ale jejich cena je vyší než těch grůndlí-je jich více ).
Ráčata ve filtru se mohou vyskytnout za předpokladu, že je na nějaký čas filtr vypínán ( chtělo by to zvýšit mnoství úkrytů, aby se měli kam schovat ).
Teď něco pro J-J.raky jako pomůcku do školy .Nemůžete to zavrhovat, jen si vemte, kdo z dětí ( třeba v Praze) viděl živého raka .Já osobně jsem už několik takových besed uskutečnil ( bez sebemenší úhony pro raky a kraby),je lepší jim vytvořit co nejlepší podmínky k životu, ale tady se nejedná o chov, ale o krátkodobou akci ( pár hodin),jak jinak by asi šlo raky dostat třeba na výstavu ( taky musejí být přemístěny do přepravních boxů)a výstavní nádrže také nejsou 100%( jak by lidé je viděli, když by byly ukryty v nějakém úkrytu). Souhlasím s Vámi, že chov se musí provádět co v nejlepších podmínkách a (ne v okurkové sklenici atd).Jedna možnost tady je, že se škole věnuje svlečka raka, aby jí měli v kabinetech ( ale mnozí učitelé o racích toho moc nevědí, tak taková beseda s chovatelem je pro děti velice poučná ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 07:33 virus222
Hele a co tak zkusit rybí filí mořsky . To by mohlo mit nějakej ten vápník ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 23:08 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku Jinak se nad sebou zamyslete, X-)
rak jako pomůcka do přírodopisu,rak v 2 litrový bańce,rak v zavařovačce...jestli raky máte alespon trochu rádi,tak jim dopřejte NORMÁLNÍ akvarijní podmínky.Sou to pěkný zvířata,ale taky potřebujou prostor,čistou vody atd. Raky mám nejradši z akvarijních zvířat tak se mi tadyty vaše týrací historky fakt dobře neposlouchaj,pochopte to. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 22:57 Muž j_j [18]
Fotka k příspěvku raci ve filtru normální nejsou,ale je možný že je to "vcuclo" když se vylíhnou jsou malí 3-5mm...jednalo se asi o "samorozmnožovacího" raka mramorového.
je to on?nebo můžeš poskytnout foto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 22:52 Marek – dotaz
Ahoj, dostal jsem od kamaráda raka, nevím, jaký je to druh, ale asi po měsíci při čištění vnějšího filtru zn. Fluval 305 jsem v něm našel asi 20 ks mláďat raka. Chci se zeptat, zda je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 20:16 honky – to pinky
no, to asi těžko. A oni se tě spářili,jo? to gratuluju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2007 19:01 pinki – SAMICE
MŮŽE OPLODNĚNÁ SAMICE(ASI 2 AŽ 3 DNY PO SPÁŘENÍ) SE SVLÍKNOUT A MÍT POŘÁD VAJÍČKA?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 22:35 Kami
Děkuji moc :-) Já bydlím v Moravskoslezském kraji, konkrétně okolí Těšína, Třince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 21:32 Rak – pro Kami
rak nějakou dobu bez vody vydrží ( tak se také transportují),ale je to pro ně vždy dosti stresující.
Jestli sháníš raka, tak sem dej odkuď si, ať ti může někdo pomoci( já jsem třeba z Prahy).Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 18:58 Kami
jo dík :-) no na Klatovsku zrovna moc nebydlím...ale kousek odtamtud, přes půl republiky smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 18:41 honky – dar
ja bych ti nakyho dal, jestli bydlis na klatovsku. ven ho moc ale nedavej, moch by chcipnout.A ve sklenici od okurek bych ho radsi taky nechoval. ty moji jsou ale ještě ale malý. kdo chcete raka falaxe tak se mi dystak ozvěte, není o ně vůbec zájem, ani ve zverimexech. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 17:24 Kami
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli rak potřebuje nějakou souš nebo tak a jestli by mu nevadilo kdybych ho někdy na chvilku vybrala (no a třeba měla na ruce nebo tak, já nevím :-D ) a jestli bych ho mohla mít nějakou dobu např. ve sklenici od okurek?? hmm

No a jinak dneska jsem byla v těch 2 zverimexem a ani v jednom je prostě neměli!! ne A mezitím jsem zjistila, že jeden z nich se asi bude rušit...no a do toho dalšího prý dorazí nejdřív za 2 týdny sad . Takže nevím kde ho sehnat a potřebovala bych ho rychle (no je to hlavně kvůli tomu, abych ho donesla do hodiny biologie na ukázku, potřebuju si trochu vylepšit průměr hmm no a zrovna teďka to je aktuální a potom si ho nechám :) další mazlíček přibude do naší kočičí smečky) :-D snad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 21:46 Kami
ne nejsem, teda pokud vím... smich jinak dík už jsem to tu začala prolízat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 21:25 honky – to kami
nejsi náhodou kami Kocurová??? všecko potřebný o rakach tady najdeš- je to někde ve předu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 19:38 Kami
Ahoj. Chtěla jsem se zeptat něco (základní údaje od vás, zkušených :-) ) ohledně koupě a chovu raka. Jestli se dá normálně sehnat ve zverimexu (totiž mám strach že to v těch našich 2 mít nebudou..... tone ) no a jestli bych ho teda koupila, tak jsem se chtěla zeptat, jestli by potřeboval nějakou zvláštní péči a jakou (jestli nějaké velké akvárko, co přesně do něho...no a jestli by mu samému nebylo smutno......
coze smich ). A ještě jsem chtěla vědět jakého věku se můžou dožít a jak velcí budou... :-D
Děkuji mooooc love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 16:19 pinki – DĚKUJI-RAK
DĚKUJI ALE SVLÉKAL SE TĚSNĚ PŘED FOCENÍM TAKŽE JEŠTĚ CHY
TÁ MODROU

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243-rak-chov?od=1051