Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 18:07 lúca – teplota
jaká teplota by měla být v teráriu pro kraba: gecarcinus ruricola

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 13:39 ????????????? – hnědá voda x rak
To že voda zhnědně je způsobeno tím,že z toho dřeva se louhují taniny.Ty obarvujou a částečně okyselují vodu.Ale podle mě mu to vadit nebude,to záleží jen na tobě,jestli chceš mít trochu hnědší vodu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2006 10:44 nexia – rak
vcera som bola v akvarisitike a videla som tam raky. uplne ma to zaujalo, tak som si musela jedneho kupit. je taky priesvitny s hnedymi skvrnkami a ma asi 6 cm. vcera bol prvy krat krmeny - patentkami. vyvalovala som oci, kolko toho vladze zozrat. dufam, ze sa nevykrmi na monstrum obrovskych rozmerov ;-)
zda sa mi, ze je to sakra rychla priserka... beha si po dne akvarka ako dabel.
vedel by mi niekto poradit - musi to mat uplne cistu vodu? resp. nechcipne, ak sa mu zakali voda? dala som mu tam take drevo, nech sa ma kde schovavat, ale stale to pusta taku hnedu vodu... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2006 16:03 Insis – Rak
čím se krmí rak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 15:09 Karlos – rak
Ivano a nenapadlo tě, že by to mohli být mladí ráčci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:51 Tom@sek – rak
Měl jsem taky raka kubánského, ale ten kubánskej Fidel mi zničil všechny rostlinky v akvárku a šel i po rybkách, tak sem ho musel zrušit! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:33 Ivana – rak
Koupili jsme raka a poučeni (i Vámi) dostal samostatné akvárium s kameny, filtrem a vzduchováním. Druh neznáme, koupili jsme ho jako raka modrého, ale je spíš temně růžový s šedivými skvrnkami. Asi před měsícem se v akváriu objevily stovky malých (asi 1-1,5 mm) průhledných tělíček kulatého tvaru s tykadélky a nožičkami. Vypadají jako mšice. Netuší někdo co to je a kde se to v akvárku mohlo vzít? Pozn.: raka krmíme jen krabími tyčinkami, hráškem a kukuřicí. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 00:00 Katka – krab suchozemský
Prosím o radu, kde najdu informace o chovu a i o druzích kraba suchozemského. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 22:17 rak – rak
Ano, je to možné, ale musíte mít pár. Zkuste na netu vyhledat Procambarus cubensis ( česky rak kubánský). Pozor, aby se opravdu jednalo o raka kubánského , protože se v prodejnách nejvíce prodávají Procambarus fallax ( rak mramorový), tento rak nepotřebuje být v páru, aby se množil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 21:12 deny – rak
kpil sem si do akvaria dva raky udajne kabanske ale nikde na internetu sem o nem nic nemohl najit,zajimalo by me jestli je mozna v akvarku odchovat mlade raky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2006 21:11 deny – rak
kpil sem si do akvaria dva raky udajne kabanske ale nikde na internetu sem o nem nic nemohl najit,zajimalo by me jestli je mozna v akvarku odchovat mlade raky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 11:00 lúca – krab
chtěla jsem se zeptat jestli existujou pro kraby nějaký vitamíny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2006 22:29 rak – rak
Rak, kterého máte, se jmenuje Procambarus fallax , mezi chovateli nazývaný mramorový. Já jsem měl jednoho, který se dožil
3.5 roku a stále byl schopen množení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2006 21:19 gabča – rak
ahoj, chtěla bych se zeptat dlouhověkost raků, mam doma raka takovyho bych řekla obyčejnyho, je takovej modrozelenej a rozmnozuje se sam... kdyby ste někdo věděl... díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2006 12:29 Bebe – rak
Aj ja mám raka tigrového v spoločenskom 250 l akváriu :-) Mám ho zhruba rok a za ten čas sa mi vyzliekol len 1x. Rybky neloví, jedine ak je nejaká slabá... a rastlinky nezosekáva :-) Používam krmivo Tetra Wafer Min... je pre raky a rybky, ktoré sú pri dne. Rastliny a ryby požiera len v tom prípade ak je hladný, takže ho treba riadne prikrmovať. Cez deň je zalezený v skríši. Pred vypnutím svetla večer nasypem žrádlo do vody a ráno je dno úplne vybielené ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2006 20:04 krab – rak
Záleží na druhu. Jestli se jedná o raka rodu Procambarus, tak je to 20-30 dnů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2006 18:54 zuzka – rak
Chtela bych vedet,jak dlouho to trva,nez se vylihnou mali raci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2006 10:08 krab – rak
Zuzko,
nepíšeš o jakého raka jde.
Udělala jsi jedině dobře ,že jsi je rozdělila.Jestli chceš pomoct, tak se podívéj na odpovědi výš, kde najdeš můj E-mail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 20:35 zuzka – rak
Poridila jsem si raka a k nemu zavojnatku.Hned se do ni pustil.
Nastesti jsem je ale stacila od sebe oddelit.Zavojnatka
to ale i po nekolika utocich prezila.Ma akoraz okousanej
ocas a jizvy na tele.Rakovy jsem poridila 2. mensi akvarko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2006 09:20 Krab – Klepeta
Zlamosi, na foru výše je moje e-mailová adresa, tak se klidně ozvi .Rád ti odpovím a když budu vědět, tak i pomohu. Na sms nereaguji ( chráním si soukromí).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2006 08:04 Akvárik – Krevetky
Dan,ako sa dari tym krevetkam?To mas Caridina japonica?Ako sa spravaju,co robia?Nejake foto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2006 21:41 zlamos – klepeta
krabe,ja si taky poridil 2 poustevnicky a nevim si rady.jestli mas neco novyho,sms 606630890.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2006 17:35 Kuba – KRAB
mam doma kraba poustevnicka a potrebuju poradit.
1.cim vsim ho muzu krmit?
2.jak casto?
3.v akvarku mam pisek, kamen a malou misku, ve ktere je sladka voda. staci to?
4.muze byt ve vode? asi jo ze? a staci mu sladka voda? a nemel by mit z te vody nejakej ostruvek? jako aby se neutopil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2006 09:14 zuzka – raci
Chtela bych se zeptat,jestli muzu mit raka v akvarku s mechyrovkami vychodnimi ktere jsou velke asi 2cm ? Nesezere je? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 17:51 krab – rak
Raci se krmí jednou za dva dny ( dospělí), a svlékají se v mládí jednou za měsíc a čím jsou starší, tím se svlékání prodlužuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 16:53 milouš – rak akvarjní
Pěkný den přeji,poradil by mi někdo jak často se krmí rak a kolikrát za život se slikne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 08:32 Luca – rak
Mám doma samici raka, která už po třetí nosí vajíčka pod ocasem. Dosud se vždycky vylíhli malí ráčci. Je pravda, že vodní rostliny zlikvidujou v mžiku. Co se týče rybiček, tak pokud se necítí v nebezpečí vůbec je nezajímají. Možná i proto, že dostávají pravidelně mražené patentky. Jsem ráda, že raky v akváriu mám a určitě bych se jich nechtěla zbavit, je sranda je pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2006 00:47 vena – rak
Taky sem je jednou měl už si nevzpomenu na druh,ale k rybám už nikdy!! jeden vyrost strasně rychle a začal ryby lovit tak šel do separace krmil sem ho masem,nítěnkama a rost jak divej.pak dorost i ten druhej tak sem ho taky odlovil
a strčil k tomu prvnímu a on ho zabil.v akva vytrhávali a žrali rostliny.určitě nedoporučuju k malejm rybam - gupky,neonky atd.Nakonec myslim že mi z akva vylez a uschnul za stolem.prostě raka NIKDY VICE :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2006 20:27 Petr Garabik – Raci
:-) Cim Muzu krmit raka ricniho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2006 14:34 cabi – rak
Raky chovám už dva roky,ale samostatně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jinak v akváriu udělají bojiště.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2006 18:03 ExtremeSin – Rak
Ja si osobne rakov chvalim ... I ked som ich pouzival ako krmivo a stalo sa za par prezilo a zaclo prosperovat .

Co tu opisujete ze vam zere rybky neviem co to mate zac ale este som nevidel zozrat raka rybu ... iba zabu a ta si o to koledovala ...

Rak je vyborny cistic dna a doktor killer (chore a slabe ryby do akva nepatria , chvalabohu ze sa taka selekcia nerobi aj u ludi )

K tim prosperujucim rakom , no akvarko mam pomerne dost zarastene a bol problem ze si v korenoch rastlin robili brloh alebo jednoducho cvakali a cvakali kym to neodhovnili . Ako som to vylovil o tom potom, ale opakovat by som to nechcel .

S pozdravom Miso extremesin@zoznam.sk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 20:23 jirik – rak
no záleži cojeto za raka,ale těstoviny?salam?možna ale musi tito dost znečisťovat akvarium, ne??je mnoho krmiv ve tvaru tablet,pro tvory žijící při dňe akvaria. ja doporučuji i ňiťenky v jakem koliv tvaru jak zmrzlé tak sušené.a co nemají raďi je prudké světlo,naopk jim světší mnoho ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 19:40 Jammal – Rak a chov
Mám nového raka a nevím jak kdy čím ho krmit a co potřebuje kromě vody a žrádla !Já mu dávám šumku,salám,těstoviny a všechno to jí ale osattní nevim o nich nic nevim tak mi please pora´dte na E.-mail - Jammal@email.cz Dík
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2006 16:06 lulu – krab
Chtěla bych si koupit "Land kraba", poradil by mi někdo s chovem. Jak má být zařízené akvaterárium, čím ho mám krmit a jak často, jak doroste, kolik let se dožije. Za odpovědi děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 16:07 krab – rak
Jedná se o raka Procambarus fallax. Mladé se mohou oddělit, ale není to nutné, stačí dostatečné množství úkrytů. Dospělí jim nic neudělají .Určité ztráty ale budou při vslékání .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 15:58 krab – krab
Jestli myslíš poustevníčky tak se doporučuje nádrž o minimálně 40l( čož při výšce 25cm odpovídá rozměrům dna 40x40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 21:21 Vašek – rak
Můj známej má taky raka - cca 15 cm velikýho a ten mu vylouskal šneka z ulity, tak co proč by měl mít problém s rybičkou! :-( A jinak se mu taky sami vyrodili malý rakýci, je jich bohatě přes stovku(!!), mají tak 4-5 milimetrů a skáčou po celym akvárku jako blechy. Nevíte někdo jestli je takhle může nechat? Nesežere je ten starej? Má je týden, a zatim to vypadá, že jim nic nedělá, ale v tom počtu se to nedá poznat jestli nějaký chybí nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 21:04 krab – krab
Chci si koupit kraba suchozemského, mám už akvárko, ale nevim jestli mu bude stačit, rozměry akvárka jsou 28:26:25. Poradíte mi někdo. Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2006 16:02 krab – rak
Záleží na velikosti akvária.Jesli opravdu chceš raky nebo kraby tak se obrať na E-mail PetrDifko@seznam.cz je to chovatel raků krabů ten ti rád poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2006 12:48 lulu – rada
Chtěla bycvh si koupit raka nebo kraba, ještě nejsem rozhodnutá, ale nemám vlůbec páru jakej druh a kde ho mám sehnat. Chci mít v akvárku jen kraba, rybičky nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2006 08:58 Dan – krevetky
Info pro ty, co se rozhodly pro krevetky Caridina Japonica. Maji je v "Dejvická 31 , Praha 6,Tel.,fax : 233 338 610" - www.carassius.zde.cz. Jdu si ted pro ne :-). Cca 1,5cm za 45Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2006 10:55 Dan – Rak
Taky jsem planoval raka, ale kdyz ctu vase prispevky.... Co teda ty krevetky? Mam 120l akvarko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2006 22:02 Fazola.rapid – rak
Kamarádovi takto rak sežral skaláry.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2006 21:31 krab – rak
O jaký druh se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2006 20:42 Boban – rak to je potvora
Bejt tebou tak si ho nepořizuju jelikoš mě zničil skoro všechny rybičky ale zezačátku jsem neměl ani páru proč ty rybičky mizej až jednou jsem vyděl raka jak leze na roztlinu potom rychle skočí na rybičku usekne ji ¨zadní ploutev a začne ji pomalu jíst fak strašný a tak jsem ho radči vrátil do obchodu :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2006 19:49 olina – rak
mám doma raky vlasně sem měla dva jenže dneska sem zjistila že jeden rak co mi rostl mi sežral toho druhýho raka co ještě přdnedávnem nosil vajíčka ale jakmile je někam dal tak po pár dnech mi ho sežral, krmení dostávaj pravidelně mám je v akvárku z rybama, neonky, pavíoka a ještě jeden druh ryby tak nevim co vlastně dělat když mi žere ryby teda jen jednu odtý doby nic ale teď toho malího raka kterej díky vajíčkům nerostl. díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2005 11:47 Jirka B – rak?
Ve Žďáře n. Sázavou na DDM měli raka s gupkami v asi 150-200 l nádrži, rak tam reguloval jejich počet, pak chcípl a paví očka se přemnožily...
Být tebou bych si pořídil sladkovodní krevety, ryby ani potěr nechytnou a sežerou všechno od mrtvejch ryb po zbytky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2005 12:20 Petr Difko – rak
Je důležité, jakého raka si do akvária pořídíš, já osobně ti můžu doporučit raka Procambarus fallax, nebo raky rodu Charax, které chovám s pavími očky, nežerou mi je, ale záleží ,jak ho krmíš, hladový rak sežere i molitanový filtr. Raci jsou zdravotní policií,takže když se vyskytne v nádrži nemocná ryba, uloví ji a sežerou (tobě se ještě zdá zdravá). Jinak žádný rak modrý není, rak který se sám rozmnožuje je právě rak Procambarus fallax.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2005 11:00 digo – rak
kámoš má JEDNOHO raka a už se mu podruhý sám rozmnožil. tak 50 malejch ráčků... raci sou divný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2005 15:03 Shamil – raci ?
No já mám s rakama jen ty nejhorší zkušenosti. Mám větší akvárko a tak jsem myslel že dva tři se v něm stratí a budou žrát to co spadne a nesežerou to ryby. Jenže ee. Rakům se začalo evidentně dařit (tuším že to byl rak modrý )
docela mě potěšili protože ukusovali řasy a dělali z nich kuličky. Potom ty kuličky začali věšet na stébla vyšších rostlin. Nakonec se i výborně množili a najednopu jsem měl tak dvacet ráčků. A najednou začalo peklo. postupně vylovili všechny neonky a skoro všechny čichavce a větší ryby taky. nešli vylovit, protože jak jsem je vylovil tak někde zůstali ještě schovaní a za čas to začalo znovu. Musel jsem vytahat všechny kameny a kořeny a postupně je odlovit všechny. teprve potom peklo skončilo. A teď už mi i rostou rostliny, protože ty vrejpali a rozhlodali taky. Asi po půl roce se to stabilizovalo na tolik, abych mohl začít osazovat rybama.
Ale nadruhou stranu dobrá i když drahá a bolestivá zkušenost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [27] 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243-rak-chov?od=1301