Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.06.2013 16:21 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Podle popisu samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:21 Tomáš55
A teraz mím ancíka sp. a má fúzky cca 5 hore nad tlamkou, cca 5 na stranách a cca 5 pri tlamke. Odfotiť som sa snažil, ale mizerný foťák na mobile tie fúzky nezachytil... Samec alebo samica? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.04.2013 17:03 Žena vondr001 [674] Re: Tomáš55
Samička může mít někdy taky fousky, ale má je jen v jedné řadě kolem tlamky. Samec je má i na čele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:46 Tomáš55
Ahoj, prísavník obyčajný samica nemá vobec fúzy a samec je to, aj keď má fúzy drobné, díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verča.D
Také bych volil menší krunýřovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:27 Žena Verča.D [3] Re: LiborSprysl
Ano, nemám to tak přerybněný jako na té poslední fotce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2013 17:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Verča.D
Popřemýšlej raději o pár kouskách rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2013 16:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verča.D
A to do těch 45 litrů? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 15:58 Žena Verča.D [3]
Zdravím všechny akvaristy, nedávno mi chcípli oba ancistrusové a plánuju koupit nové. Myslíte si, že kdybych koupila dva kluky nebo holky, tak že bude mezi nimi nějaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:57 xx Re: tillecek
Souhlas. To druhé ancistrus není. Krunýřovec pardálí je vysoce pravděpodobný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2013 15:56 Muž tillecek [133] - SumciRe: LiborSprysl
Cenově by měl být jinde, ale když v obchodě neví, co prodávají...:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:56 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tillecek
Vidím to podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: tillecek
No tak jsem si vzal brejle a zvětšil fotku...asi jo... smich pod názvem plecostomus se prodává...Asi se okradli v krámě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:53 Muž tillecek [133] - SumciRe: LiborSprysl
Podle mě to ancistrus rozhodně není. Nehledě na kresbu, která bývá různá, ale hlavně "otrnění" podél těla, tvar ploutví. Fotka ideální není, ale tak si troufám tvrdit, že o ancistruse opravdu nejde. A řekl bych, že to bude nějaký větší druh. Křížení podle mě nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fída
No ne všichni krunýřovci se mezi sebou množí...to jen pro upřesnění...i pro tilečka...já to tušil...prodali to v krámě...kdyby to byl jiný krunýřovec, nestál by stejně jako ancistrus a vyzáblý klidně může být...Což není příznak pro pevné zdraví tohoto jedince...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: tillecek
pardálí asi ne...ale při lepším pohledu a hlubokém studiu by to i mohl být druh jiný než klasický ancistrus...ovšem je to jen fotka a ryba není ve zcela ideální pozici. Zažil jsem podobné vyzáblíky i mezi ancistrusy...to jsem nekomentoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:49 Fída Re: tillecek
Nám bylo všechno prodáno jako ancistrus obyč. a je to tedy možný, že je to jiný druh. Oni to v těch zverimexech asi moc nepoznají no a já taky ne... A tyhle různý druhy se množí mezi sebou, nebo je to proti přírodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:41 Muž tillecek [133] - SumciRe: Fída
To druhé je úplně jiný druh! Tipuji krunýřovec pardálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 15:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fída
Toto první je samec, to druhé je samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 15:19 Fída – Kluk?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, máme v akvárku pět ancíků a chtěla bych si ověřit pohlaví dvou největších. Včera jsme jim udělali skrýš z kokosu a teď pořád sleduju, jestli se jim líbí a jestli se nechtějí množit. Ale jestli se pletu a tohle není samec, tak čekám asi zbytečně. :-D

Tak je tohle podle vás kluk? Má cca 8 cm.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.11.2012 09:18 Muž Yirka [9126] Re: jir007
Pokud má opravdu 7,5cm, je to plus mínus roční rybka a pohlaví by mělo být dost jednoznačně určitelné. V tomto případě samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:34 Žena Dwarfy [156] Re: Zoidik
No odhadem k těm 7cm mít budou, ale neměřila jsem...
Navíc mě na tom nesejde, jestli mám samce nebo samice. Ale bude zajímavé to sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2012 22:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dwarfy
Ono taky záleží na velikosti. Jestli ten předmětný ancík má kolem 7cm a nemá vousky, tak se není o čem bavit. Ti tvoji jsou jak velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dwarfy
Ještě pár výtěrů a budete to vidět také... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:23 Žena Dwarfy [156] Re: fido16
Teda já bych si tak jistá nebyla. Mám v akva potěr ancíků, kterým je cca 7-10 měsíců (dvě snůšky) a těm největším teprve teď začínají růst fousky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.11.2012 22:13 Muž fido16 [631] Re: jir007
Bude to mladá samice. Pokud má takto krátké vousky samec to nebude, zvlášť když už má 7cm, to už v této velikosti poznáš samce od samice. Takže tohle je samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:10 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Malapa
Dostal jsem ho když, měl cca 3,5 cm.... Nevím přesně kolik mu bylo. Ale 100 % těch 7 cm má. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Nesázel bych na samce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 22:01 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: jir007
Tak asi nebude měřit 7,5cm, nebo je mnohem starší, než 4 měsíce. Každopádně je to mladý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 21:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jir007
Jestli má 7,5 cm jak píšeš, tak jednoznačně samice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 20:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jir007
Podla mňa je to samica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 20:46 Muž jir007 [25] - Živorodky
Fotka k příspěvku Samec nebo samice? Má tak 7,5cm. Lépe viditelné je to v mém videu které mám v prezentaci... ancistrus(ice?)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 23:11 - Re:Moma
Samičky mávajú výrastky občas po obvode tlamky.Ak sú výrastky aj v strede a rozvetvujú sa.Mal by to byť samec.Foto z boku či z vrchu by bolo lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.10.2012 16:48 Muž Ad@m [1051] Re: Moma
Hej, takéto fúzy môže mať okolo tlamky aj samica. Ale ak ich má aj zvrchu, je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:09 Muž fido16 [631] Re: Moma
Samec jak poleno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:27 Žena Moma [0] - Živorodky – Ancistrus
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat, jestli jde určitě o samce, nebo takovéto fousy může mít i samice :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No měla by být patrný rozdíl v břiše, zvláště u starší ryby...Jinak jsou ty fousy celkem běžné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 11:48 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Taky mám jednu fousatou veteránku. :) Není to sice tak výrazný, jako u samce, ale ty fousy má a klidně by se za samce dal zaměnit, tedy za nějakýho pivaře z pupíkem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: lopuchojd
Ten návod platí, pokud máte třeba padesát potěrů, pokud to berete ze dvou ryb, tak je to neřešitelné, dokud samci nenarostou výrazné fousy. (Některé samice je mají také...) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:27 Muž lopuchojd [10] Re: LiborSprysl
No podle toho co tu pises tak sem mel mit samce se samici.Tak uvidim pozdejs jak to dopadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.08.2012 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Pokud to není otázka života a smrti jako třeba u Jiříka, když hledal Zlatovlásku, pak poradím jednu fintu, která je téměř stoprocentní. Již u dvoucentimetrového potěru se dá téměř s jistotou pohlaví zjistit. Samci jsou již v této velikosti téměř vždy větší než samice. Navíc vždy více okupují skrýše, než holky. (Zřejmě to souvisí s jejich pozdějším jednáním, vyhledávát skrýše pro jikry.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lopuchojd
Po cca půl roku se dají pozorovat první náznaky a můžeš hádat. Po roce už poznáš bezpečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 17:44 Muž lopuchojd [10] – samec- vs- samice
Ahoj.Po jak dlouhe dobe se da zjistit na ancikach zda se jedna o samce nebo samici? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 19:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MíšaV
Po párech můžeš kupovat mečovky, paví oka... Ale u malého ancíka to nepoznáš. Od cca 5cm můžeš odhadovat co to bude, jinak jak píšou ostatní od těch 6-7cm máš jistotu. Na fotce bych taky tipnul samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:46 Muž fido16 [631] Re: MíšaV
No oni v té akvaristice mají většinou mladé rybky takže jde těžko poznat samce nebo samici. Spolehlivě to poznáš cca od 6-7 cm. Ale někdy se stává že mají v akvaristice dospělé samce. Chce to hledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:10 Žena MíšaV [30]
Nikde nemůžu sehnat samce ancistruse. V akvaristice (sklorex - židenice) jsem se ptala jestli mi mužou prodat pár a oni, že takhle to ještě nejde poznat, že jsou moc malý. Je to divný. Myslím, že by to měli umět poznat. Fousy se přece nevytvoří až za roky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 15:53 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: rudolf
Tak tomu říkám fundovaný příspěvek! palec potlesk
Z vlastní praxe jsem u Ancistrus spec. jsem nepozoroval rozdíl jestli byla teplota 23C, nebo 26C, vždy mi přišlo, že jsme měl víc samců. Spíš bych se přikláněl myšlence selekce pohlaví v závislosti na třídění podle velikosti. Samci rostou rychleji a tak je možné, že tím jak si vybíráme větší ryby, nevědomky si vybíráme samce. Ale netuším o kolik procent samic se tím připravíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   30.06.2012 14:17 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Krunýřovci mají pohlavní chromozomy, čili čistě teplotně závislé určení pohlaví u nich nepřipadá v úvahu. Jinak se ale, pokud vím, u těchto ryb nikdo vlivem faktorů prostředí na pohlaví blíže nezabýval.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 12:07 - Re: LiborSprysl
Stále je to vlákno o ancistrusoch.Aj ja mám podobnú skúsenosť ako invalida.Niekedy je to rozdiel len 2C čo spôsobuje rodenie toho či onoho pohlavia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2012 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Nevím kolik mají na severu chlapů (Zda je ten poměr vůči ženám nějak otočený. Množí se tam dost....), ale poznámku o rovníku lze zcela bez obav ignorovat. Ten s tím nemá nic společného. Protože je skutečně dokázáno, že ten poměr pohlaví u živočichů je za příznivého stavu 1:1. Až pak přichází ke slovu řada výjimek, z nichž některé jsem zmínil. Ta teplota (stále se vracím k tomu Václavovu rovníku) nehraje roli u živočichů na vyšší teplotu fixovaných. To by se například lvům v Africe rodila mláďata převážně jednoho pohlaví a v evropských zoo by tomu bylo opačně. Není tomu tak.
Mimochodem u těch ancistrusů je to opravdu dané stejně. Já mám kupříkladu samic neustálý přebytek. Ovšem to je většinou způsobované systémem prodeje, tou selekcí s ohledem na velikost. Protože samci rostou rychleji, jdou rychleji z domu. Za normálních okolností by ten poměr byl srovnaný. V případě velkochovů bude mít samic každý víc, kdo postupuje tak jako já. To znamená, že sbírá zbytky a v těch je vždycky málo samců. Pokud má chovatel dost místa - a ten produkční chovatel nemá nikdy - udělá to na začátku toho procesu třídění, bude mít nepochybně víc samců, protože ho to bude svádět odložit si ty větší ryby.
Deathbull - V případě cichlidek hlavní roli hraje voda a její parametry, pak by bylo dobré se podívat na ten poměr věku ryb, protože o kvalitě stravování nepochybuji. (I když třeba právě proto, že se u vás mají tak dobře, není vytvořen tlak na množení a proto není dost samic :-P )
Sněhulda - my už víme z našich debat, že máte vodu občas všelijakou. Takže to určitě roli hrát bude. V případě těch endlerů bych hůl nelámal, protože poměr samic k samcům 1:2 se snadno změní poté, co právě rodící samice odejdou do věčných lovišť (či začne umiňovat jejich reprodukční schopnost) a začnou rodit jejich nástupkyně. Mám to stejně, v některých hejnech je převaha samců, v některých samic. U šlechtěných ok jsem se na to soustředil v případě některých výrazných samic a u nich je zajímavé, že některé opravdu dávají velký nepoměr pohlaví mláďat ve vrhu. Ale zase celkově v poměru k hejnu se to srovnává k tomu 1:1 u ok obecně. Šlechtěných i divokých.
U těch plat je to trochu složitější, patří totiž do toho zmiňovaného rodu, co to má trochu komplikovanější s chromozomálním rozhozem a proto těch proměnných v "rodící" rovnici je více. Protože jsme ale v tématu o ancistrusech a mohli by se na mne zase začít prudit někteří administrátoři, tak to kdyžtak můžeme přesunout do soukroma. Takže pokud vás to zajímá, napište mi velikosti nádrží, typ plat (pokud víte, i zdroj), krmení, parametry vody, způsob porodu a také způsob odchovu mladých. Pokusím se vám pomoci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2367-ancistrus-pohlavi?od=151