Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 14:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
Podívej se tady o pár příspěvků níž. Diskuze 8. března, dával jsem tu odkazy na fotky mých ancíků, kteří mají asi 7-8 cm. Třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 14:14 R Muž romant [27982] Re: Čeníček
Co třeba se podívat do atlasu na to, jak jsou obě pohlaví vyobrazena tam. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:58 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jak poznám u 6cm ancistrusů pohlaví?
Slyšel jsem že se to dá poznat od 6cm, co myslíte vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:29 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MarekP
Teritorium obhajuje proti jiným samcům, když je tam jen jeden, tak to ani nepoznáš. Akorát začne nahánět samici, až to na něj přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:23 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: patamatix, MarekP
Já se nehádám, je to možný, že to dělá ta fotka. :-) Ti moji se taky perou, ale odhání spíš samec samici, je větší, tak má navrch. A myslím, že vousky mu ještě stále rostou, i když se už 2x třeli. Pokaždé, když vyleze po splnění rodičovských povinností z jeskyně, mám pocit, že je zase fousatější. :-D Edit: dospívají kolem 1 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
No, tak to už ti mojí jsou asi taky tak staří, já je mám 9 měsíců a nekupoval jsem je jako malej potěr. ;-) Tak to zatím nechám tak, jak to je a časem se ještě víc projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:19 Muž patamatix [408] Re: MarekP
No kdy jsou dospělí to se přiznám nevím jistě,ale odhadoval bych to podle těch mích tak na 1 rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Ok, tak jsme se teda shodli, že se pravděpodobně jedná o samce (1) a samici (2). Díky všem za pomoc. Zatím teda jenom ona odhání jeho, on nic. Takže se budu muset spokojit s variantou, že je to pěkná stíhačka a megera. :-D V atlasu je ještě uvedeno, že dospělý samec obhajuje teritorium. Zatím nic takového se neděje. V jakém věku jsou už vůbec dospělí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:11 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Jsou ještě mladí,pohlavní rozdíly se budou věkem zvyšovat. To že se perou je normální já mám páreček a měli už vícekrát mladé taky se perou. Já se se ženou taky občas neshodnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: patamatix
Takže samice je agresivní na samce? A to, že oba nemají plně vyvinuté rozlišovací znaky pohlaví je tím, že nejsou větší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kaira
Propadlý břicho? Nijak jsem je podrobně nevyšetřoval, ale zřejmě to zkresluje, nevím. Oba jsou v pohodě. ;-) Je možný, že ten druhej je holka, ale nějak mi ty znaky na určení pohlaví u obou tak docela nesedí. Fakt nevím teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 23:00 Muž patamatix [408] Re: MarekP
Ten s malými fousky bude samec a bez fousků holka i podle té úzké tlamky jak tu již padlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:55 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MarekP
Nejsem žádný znalec, soudím podle toho, co mám doma já, ale myslím, že to bez vousů je holka. Má úzkou špičatou tlamu, to mají moje samice taky. Ten druhý nevím, ale na té fotce na skle mi přijde, že má nějak propadlé břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:14 Muž MarekP [812] - Malawi
Mám 2 Ancíky a pořád dumám nad jejich pohlavím. Vím, jaký znaky mají samice a samec, ale přesto si nejsem jistej. Oba jsem je dával do akvária, když byli velcí cca 3-4 cm, mám je v akváriu od června 2013 (cca 9 měsíců), teď mají oba mezi 7-8 cm.

Jeden vypadá takto:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Druhej takto:
rybicky.net/fotogalerie.php…

Když to vezmu podle atlasu ( rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny ), tak podle této definice: "samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě." bych prvního tipoval na samici.

Podle definice samce: "Sameček má vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé" bych netipoval ani jednoho. Druhej nemá vousy nikde.

Ještě mě napadá, že by to mohlo být tak, že ten první je dospívající samec, ale vousy na čele nemá.

Ještě doplním, že vždycky, když se potkají, ten druhej (bez vousů) okamžitě odežene toho prvního, zpravidla u tablety si toho všímám. Ale je to kdykoliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2014 20:58 radim Re: snehulda007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:42 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Samec nebo samice?:)Vždycky jsem si myslel,že je to samička,protože jsem měl stejně starého samečka a tomu se vousky "větvily",ale teď si nejsem vůbec jistý...Omlouvám se za kvalitu fotky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:01 - Re: Hansel
Ja by som podľa tej fotky súdil práve naopak,že je to samica.Ako som si všimol na mojich,samice nemajú nikdy fúziky cez stred - pomedzi oči.Len po obvode tlamky.Prsné plutvy majú niektoré skoro rovnako ježaté ako samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:56 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
To abys pořídil aspoň 4 samice :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:55 radim Re: Hansel
Jj, má ty ploutve stejně trnité jak ten druhý samec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Radime na tu tvojí "samici" jsem koukal ani ne 14 dní zpátky. Podle mě je to samec, ani ne tak tou chlupatou tlamou, ale hlavně mě překvapil ten kartáč na prsních ploutvích, což mi na samici moc nesedí a ještě s přihlédnutím k tomu že vím že jsi někde psal že se jen řežou a kde nic tu nic. (soudím z téhle fotky) rybicky.net/nadrz/14962/364.jpg… )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:27 radim Re: JoKa
Toto samec bude. Podle fotky to je ještě mladý puberťák, ktrému to strniště teprv roste. Jinak k té mé údajné samici...už tomu roste další trn mezi očima. Za pár měsíců dodám fotku jak vypadá a určitě bude mít papulu fousatou. Je to ale zvláštní, že mu ty trny začali pořádně růst až ve velikosti 12cm. Asi to bude časem pořádný macek :-)
Chtěl jsem ještě doplnit, že toto je ale jistě samec a bude to pěkný kousek... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 10:59 JoKa Re: DrChila
Libor má pravdu ale...
Zrovna nedávno se tady řešil jeden téměř bezfousý chlapec, o kterém se mnozí, včetně mě, domnívali, že holka. No a jedna moje holka albínka má kolem tlamky taková chlupiska, že už zmátla nejednoho rybičkáře a klučina k ní do páru je má jen o maličko delší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 06:20 Muž DrChila [243] Re: Zuzka
Samec od samice se pozná právě podle těch fousků. Chlap má fousky žena ne. Je to jako u lidí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zuzka
Samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 04:46 lapi Re: Zuzka
Je to mlade, ale je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 01:53 Zuzka – Poradíte, co je zač? :-)
Fotka k příspěvku Nejsem si jistá, kterého krunýřovce že to mám a je-li to sameček nebo samička. Poradíte prosím? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:57 R Muž romant [27982] Re: iop
Ač jsem posledně tipoval holku, tak i podle toho co jsem před tím napsal, bude to kluk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: savan
Jj, mám odpozorováno že se samice mezi sebou občas proženou. Samice a samec nikoli, teda zatím jsem to nezpozoroval ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: iop
U krmení se mi to na dně mele jak na jatkách, teda jen do sebe neškodně dloubou. :) Vono, ten albín je tam s těma samicema dýl. Někde jsem se dočetl že je to pro odchov lepší když jsou spolu od mala. Albín už se s některou SP vytřel, bohužel sklár zjistil odkud malí vylejzal a odchytil jsem jen jednoho prcka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: iop
Podla toho rvaní sem to tipoval pred pár dňami že sú to samci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:50 iop Re: MonterMonty
Taky mám jen dva sp. ale občas se hodně porvou, ikdyž jsou v 500L, hlavně teda u krmení nechce ani jeden ustoupit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: iop
Řekl bych že tak do dvou měsíců mu těch vousů doroste více, měl jsem to stejně u albína. Fousy měl jen kolem huby, už byl dost velkej. Jel jsem tedy koupit samce pustil jsem to z hlavy, a nedávnou koukám, albín fousy jak krakonoš. No jsou tam ted dva ve 250 tce, není vidět že by se rvali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:20 iop Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Vracím se s fotkou... Prohlídl jsem pořádně jednu nedávnou a roste tomu trn :-) Jsem si jistý, že tam dřív nebyl. Takže se nejvíc přikláním k tomu co napsal LiborSprysl "hormonálně nedokonale vybavený samec" doufám že poroste dál jako doteď. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 12:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Tiež to vidím skorej na samca ako na samicu.Usudzujem to skorej podla Radimového popisu chovania voči samcovi.Myslím že časom sa s toho vyvinie docela hodne dominantný samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2014 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Může to být hormonálně nedokonale vybavený samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 10:43 JoKa Re: radim
Čím víc na ni koukám, tím víc vidím holku. Je dost velká a bude dominantní. Asi cítí, že ne každý kluk je jí hoden... Co myslíte Libore, je to možné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 10:28 radim Re: romant
Fotka k příspěvku Ted má 12cm, kopil jsem ji loni tušim v prosinci na burze v Hradci. Věk bych jenom tipoval (pořád roste)
Celou dobu jsem měl za to že je to samice, ale po přidání samce se neskutečně rvou. Co jsem zvyklý, tak samec samice prohání bez nějaké větší bitky...no toto se mu postaví naodpor a rvou se dokud nejsou doškrábaní od trnů a ploutve nacucky. Naštěstí se jim to velmi dobře hojí hmm taky je tak o cenťák větší než ten samec, proto by se tak mohli rvát? Má krásně rostlé ploutve a je taková štíhlá jako samec no..samice jsou takové zavalitější ne?
O odchovy mi nejde...potěr měl zpestřit jídelníček cichlid
přidávám víc fotek...
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 09:03 R Muž romant [27982] Re: radim
Podle mě to holka je, neb u nich jsou ty fousky jenom jako lem huby, kdežto kluci jsou štětinatý i více na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 08:59 JoKa Re: Yirka
Právě na fotce vypadá už dospělá a poměrně velká, ale jen hádám z fotky... Proto se přikláním k holce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2014 07:49 Muž Yirka [9118] Re: radim
Jak již psali kolegové, jsou obě možnosti. Trošku více by napovědělo stáří rybky a její velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 07:25 JoKa Re: radim
Nebude to fakt samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 04:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Měl jsem podobnou samici ;-) ...pokud je to samec, což moc patrné z fotky není, tak jsou jen dvě možnosti. Buď sbírá zbytky, anebo je naopak velmi silný a rychtuje fousače tak, že musí být sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 23:07 radim
Fotka k příspěvku Jaký máte nazor u tohoto ancistruse?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2013 21:55 -
Fotka k příspěvku Môj fúzatý kamarát. Samec Ancistrus sp. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 12:03 Muž malvinator [0]
V zádu je ancistrus na první fotce.. no právě ten první ancistrus vypadá tak na půl :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 12:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malvinator
Ve předu samec a vzadu je poznat akorát obrys, nic víc z toho nejde poznat. Když koukneš tady na fotky jaký je rozdíl mezi samce a samicí, budeš mít hend jasno rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 11:59 Muž malvinator [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je se stejně narozeným samcem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 23:35 - Re: lojzalojzovic
Mám doma filamentosu a treba sa na ne fakt pozrieť z blízka.Na nete rozlíšenie pohlavia je,chce to len dobré oči. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 19:02 Muž tillecek [133] - SumciRe: lojzalojzovic
Nejde sice o ancistrusi, ale budiž. To vlevo by mohl být sameček a vpravo samička, ale s jistotou to netvrdím. Sameček by měl mít takové fousky (spíš chmýří) podél žaber a na prsní ploutvích. Možná by bylo lepší rybky vyfotit shora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 18:27 Muž lojzalojzovic [327] – lorikárky - pohlaví
Fotka k příspěvku Moc by mě zajímalo, jestli mám synky, děvuchy nebo pár. Kupovány byly najednou, stejně velké. Teď je mezi nima rozdíl tak 2cm, menší je světlejší.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2367-ancistrus-pohlavi?od=101