Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2024 20:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: SimiSimacek
Na první fotce jasný samec. Na druhé si nejsem jistý. Musíš se pořádně podívat.
Samice nemají výrůstky na hlavě. Pouze krátké výrůstky okolo tlamky v jedné řadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2024 20:19 Muž SimiSimacek [0] – Je to holka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám cca 1 a 1/2 roku dva sumečky. Předpokládám že ten s vousy je kluk ale s tím druhým si nejsem jistý. Ten má jenom malé vousky. Prosím o radu jestli je to holka nebo kluk. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2021 08:54 Muž Killer [133] - SumciRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vidíš, já zase dospělé dal k cichlidám, tam už mladé nenajdu..Do společenského jsem si dal L-sumce - ty se tak snadno nemnoží
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 18:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
To máš tedy trpělivost to já to měl jinak, nejdřív jich bylo jak hnoje pak léta nic a teď to zase začalo. Tak jsem ty dospělé odnesl do akvaristiky abych měl chvíli klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 16:34 Muž snehulda007 [850] Re: Killer
Ale já to pochopil..taky se že začátku prali a "samička"po chvíli ustoupila. A to s tím chovatelem jsem psal proto, že jsem si díky tomu, že jsem ji nekoupil ve zveráči,ale nechal si poradit od zkušeného chovatele,byl šest let jistý že mám holku.. akorát trochu víc fousatou..ostatně to se stává i u lidí ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 10:07 Muž Killer [133] - SumciRe: snehulda007
snehulda007 napsal: Proto jsem si jel pro mého samičku k chovateli,abych měl jistotu že budu mít samičku. :)
Ale já mluvim o situaci, že samice se pere se samcem (zpočátku)..časem ale zvítězí samec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2021 20:13 Muž snehulda007 [850] Re: Killer
Proto jsem si jel pro mého samičku k chovateli,abych měl jistotu že budu mít samičku. :) Rozmnožit ancíky se snažím od chvíle kdy jsem začal s rybičkami. Všichni tady řeší jak moc je jim množí a já pořád nic. Tak teď už vím, že s tímhle párem to taky neklapne. :-D No nic až to půjde tak zase začnu shánět samičku.. doufám že za sedm let zase zjistím, že mám už tři samce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2021 08:19 Muž Killer [133] - SumciRe: justinik
To se ale může klidně stát..mám aktuálně samičku z vlastního chovu a je dost velká (ale je to "mops" = zkrácený čumák) hodil jsem jí do jiného akvárka, aby nešikanovala moje ELKA, v tomto akvárku mám dva samce..s oběma hned začala bojovat a kupodivu ten menší (ancistrus sp. rio paraguay) už jí po měsíci zpracoval..s tím větším se zatím pere na potkání (ancistrus sp.)..
Každopádně samičku od samce lze poznat dost snadno, takže někdy jelepší prodejce kontrolovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2021 07:28 Muž justinik [9] – Ancistrus
Pred rokmi som kupoval samicu k mojmu samcovi. Hovorim predavacovi poprosim jednu samicku. Ja ...som to nezkontroloval a ked som "samicku" vypustil, tak som pochopil, ze samica to veru nieje :)
Hned sa pustili samci do seba rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 18:07 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: vaclav
Souhlasím, že samice může mít něco málo kolem tlamky, ale nejde zaměnit se samcem. Tam jsou prostě veliké výrůstky, jak po obvodu tak na vrchní straně hlavy. Za 30 let jsem nepotkal Ancistruse nad 8cm, kde by nebylo pohlaví jasné. Mluvím o Ancistrus spec, Elkové "Ancistruse" neznám osobně.????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 16:58 Muž vlka [3444] Re: snehulda007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já měl páreček, ale jejich reprodukce byla v podstatě neuvěřitelná, tak jsem samičku věnoval...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 13:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Malapa
Je docela běžné že samice mají tu spodní řadu chlupatou, ale nerostou jim výrůstky na vrchní části. To ale občas nemají ani někteří samci, jejich výrůstky jsou ale mohutné. Jsou to kříženci několika druhů, takže bych připustil že může na obrázku být i samice anebo ušlápnutý samec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2021 12:01 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: snehulda007
Fotka k příspěvku Ano máš samce, samice vypadá takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:01 Muž snehulda007 [850] Re: Herrnoha
V tom případě už vím co dělám špatně, že se mi je nedaří rozmnožit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2021 20:04 Muž Herrnoha [1] Re: snehulda007
je to samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 19:44 Muž snehulda007 [850] Re: afc1886
Mě se zdá že na samečka má malé (nerozvětvené) vousky....? Je to 6-7 let stará ryba. Kupoval jsem ji jako samičku u zkušeného chovatele..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2021 19:27 R Muž afc1886 [14681] Re: snehulda007
Samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 19:12 Muž snehulda007 [850] – Samička?
Fotka k příspěvku Ahoj, je to samička? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 22:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Mám to takhle roky, hodně dlouho ale nedělali nic jiného než že se rvali. Určitě bych dal jednoho samce pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 21:06 Brodys – 2 samci na jednu holku
Prosím o názor. Zakoupil jsem po založení 3 Ancistruse dle atlasu, dvě holky a jednoho kluka. Samozřejmě postupem času se ukázalo, že mám dva kluky smich Chci se tedy poradit,zda je nutné to řešit. Zatím nemám žádné problémy,ale rád bych měl vše v pořádku. Nejjednodušší je výměna, ale nerad bych dával svého krasavce s rizikem, co dostanu do svého akva. Dík za názor a zkušenosti.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 11:31 Muž Yirka [9123] Re: KuBvA
3cm je s bídou prodejnívelikost, to opravdu pohlaví nepoznáš. Počkaj až povyroste, v 5 cm by to už mělo být znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2019 10:21 R Muž Anthrax [4756] Re: KuBvA
Když teda nemáš porovnání, tak to ti nezbývá než počkat a nebo se to pokusit odhadnout z chování.
Ale když máš jednoho, tak bych to neřešil. Buď rád že nemáš „pár“. Furt se to pak množí.
Na poprvé tě to potěší, na podruhé možná taky ale na potřetí už nevíš co s tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 10:11 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Když jsem ho kupoval měl tak 2cm, teď má tak 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 09:58 R Muž Anthrax [4756] Re: KuBvA
U jak velké (staré) ryby? Napadá mě velikost. Samečci jsou větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 09:31 Muž KuBvA [40]
Dobrý den jde nějak jinak než podle vousků poznat pohlaví u ancistruse super red

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 21:08 Muž fido16 [631] Re: Atomret
Ano vypadá to na samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 21:41 Muž Atomret [41] – Pan nebo paní ploutvička
Fotka k příspěvku Tak nám ten náš Ancík zase vyrost.-) Myslím že to bude paní plotvička, že?.-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 00:03 Muž fido16 [631] Re: Hanka
To bude samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2019 23:15 Hanka – Ancik
Fotka k příspěvku Prosím ví někdo jestli je to holka nebo kluk?Cca 10cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2019 20:34 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Michal84
Obě dvě jsou podle mně samičky, ta co má mini fousky se nejprve objevují u dominantních samic, ale to neznamená že je nebude mít později i ta druhá. Samci mají fousky u ancistrusů na temeni hlavy a některé jsou rovné a další vypadají jako písmeno Y. Samička je silnější v bocích a samec štíhlejší, to je další možnost určení pohlaví.
Nech tomu čas možná to je samec a já se pletu třeba se objeví fousky i na temeni hlavy. Chce je víc pozorovat a koukat na tvar těla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2019 20:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michal84
Podle mě jsou to dvě samice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 20:04 Muž Michal84 [2] – páreček?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci si ověřit, že se jedná o páreček. Jeden má miniaturní vousky a druhý ne, takže bych řekl, že ano. Ale chvílema se mezi sebou perou (teda pářící akt bych si představoval jinak :-) ). Do dneška byli odděleně. Stáří cca 2 roky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 14:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vitas
Jak píše Václav, ta ryba je podezřele malá. Mívá přes 30cm i při chovu ve špatných podmínkách. Zbarvení je stresové. Podle té fotky druh neurčím, ale určitě to není ancistrus.
Tady máš další 2 druhy co se často velmi levně prodávají a připadají v úvahu:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali
rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 14:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vitas
To by ale asi byl větší, já se v tom moc ale nevyznám mimo klasiky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 14:38 Vitas Re: vaclav
podle fotek bych rekl ze se jedna o tuhle rybku
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_guyansky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 14:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vitas
Řekl bych že to klasický ancistrus nebude, protože to by byla jasná samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 14:22 Vitas Re: Neuro
Ne, mlady neni. Naopak spis deda nebo babicka. :-D Jsem ho zdelil a ma okolo 15 cm v zivote jsem takoveho ancistruse nevidel. :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 12:34 Muž Neuro [19] Re: Vitas
Pokud není hodně mladý, tak bych řekl, že to je samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 11:41 Vitas – Samec či Samice
Fotka k příspěvku Take prosim o urceni pohlavi. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 14:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: pavelka
Velká samice nebo malý samec :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 14:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: pavelka
Řekl bych, že je to samice. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 14:20 Muž pavelka [0] - Parmičky – samec x samice
Fotka k příspěvku Prosím poraďte - je to samice?(v což doufám ...)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 13:28 R Muž Anthrax [4756] Re: Katka
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
A třeba v tomhle vlákně je řešeno pořád dokola ;-) Pokud nebudeš vědět tak sen dej jeho fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 12:38 Katka – Ancistrus
Zravím prosím jak poznám u Ancistruse jestli je to samec nebo samička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2018 06:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bereniké
Ancistrusi jsou v prvé řadě velcí producenti detritu. Proto kolega nedoporučoval jejich chov v tak malé nádrži. Může dojít k ekologické katastrofě jenom díky tomu, že ta rybka žere a to druhé. A co se týče těch neonek - nechápu, jak někomu někdo může něco vnutit. A dvojnásob, pokud se jedná o živé organismy. Tím, že si koupím něco živého, za to přebírám odpovědnost. Nacpat neonky do tak malé nádrže je pěkná blbost. Ty ryby potřebují větší prostor, aby se cítily spokojeně. Příště, než budeš realizovat nákupy, tak si o uvažovaných rybách něco zjisti a toho se při nákupu drž. Argument stylu "on mi na burze ty ryby vnutil" je neobhajitelný a svědčí jenom o tom, že o těch rybách nic nevíš. Kdyby sis totiž dopředu něco načetla, jako to děláš, když nakupuješ nový mobil nebo laptop, nikdy by Ti nikdo nic nevnutil, protože víš co chceš a nechtěmé ryby umíš odmítnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 23:56 bereniké Re: ctibum
Někteří lidé mě od toho zrazovali. Ale nakonec přecijen jsme došli alespoň ke kompromisu, že jeden, když bude mít dostatek úkrytu a prostoru, by tam mohl být. Bohužel, větší akvárko si v tuhle chvíli nemohu dovolit, a ancistrus byl jediná rybka, po které jsem doopravdy toužila. Toho druhého časem tak jako tak plánuji dát kamarádce. Jen jsem doufala, že to nebude muset být tak brzy.
A co se neonek tejčí - ty mi víceméně "vnutil" pán na akvaristické burze, když jsem si kupovala první ryby. Šla jsem si pro dobrou radu a doporučení, a dostala jsem od něj dvě paví oka, 6 neonek a dva pancéřníčky. Já si přibrala ještě 2 další paví očka a ty dva ancíky /s tím, že jeden pak vážně půjde do světa - ale chtěla jsem spíš kluka, proto jsem čekala jak se to vyvine, abych druhého pak mohla předat do dobrých rukou kamarádčina akvárka/. Čímžto považuji počet rybiček při velikosti mého akvárka za konečný ... Teď jen tedy dumám co počít s těmi dvěma "bojovníky" a jak moc nutné je rychle podniknout nějaké kroky, když ještě netuším jejich pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2018 23:40 R Muž ctibum [6902] Re: bereniké
Dal bych je pryč oba (obě). Do tak malé nádrže nepatří ;-) To samé Neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 22:53 bereniké – dva samečci?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den vespolek :-) Ráda bych se na něco zeptala. Mám v akváriu dva ancistry. Jsou to ještě mrňata. Všeho všudy 4 centimetry od tlamičky ke konci ocásku. Narodili se někdy okolo půlky prosince. Žádné výrůstky nepozoruji a nedokážu podle ničeho odhadnout pohlaví.
Když jsem si je počátkem února přinesla, bez problému se batolili někde vedle sebe, společně se vedle sebe krmili, aniž by si překáželi. Asi tak před měsícem jsem si všimla, že jeden je dominantnější, a tabletku se žrádlem si zabere vždy jen pro sebe. Toho druhého, když se někde objeví poblíž, hned zažene. Ale vzásadě jen tak, na tři kroky, aby se neřeklo :-) .... Ok, budiž. Krmení jsem jim začala asi před týdnem dávat na dvě různá místa a říkala jsem si, že tím je po problému. Ale ouha. Dnes jsem si všimla, že se jejich chování změnilo. Připadá mi, že spolu začínají už nějak docela vážně "bojovat" ... Každou chvíli se jeden nebo druhý přiblíží, a tváří se výhrůžně na toho druhého. V jednu chvíli jsem viděla věc, které nerozumím , jak byli oba těsně u sebe - bokem k sobě ale prohnutí do oblouku, a chvíli se pohybovali dokola. Vypadalo to, jako kdybyste z jejich tělíček namalovali symbol jin-jang. Oba při tom výhrůžně mávali ploutvičkami.
Jsem akvarista začátečník - pár měsíců. A nemám moc tušení, jak tyhle věci fungují. Kromě dvou ancistrů mám ještě pár neonek a pavích oček. Mám teď fůru zmatených otázek:
- Dá se už teď nějak poznat pohlaví?
- Pokud by se potvrdila moje domněnka, že jde o dva kluky, mohou spolu nějak fungovat? /v akváriu, odkud je mám, žijí vedle sebe dva dospělí samci a dvě samice v naprostém souladu . či spíše se zdvořile ignorují/
- To co teď provádějí je doopravdy boj, nebo jen nějaké pubertální přetlačování se, které je přejde?
- Mohou si nějak ublížit?
- Měla bych jednoho z nich dát někam pryč?
Prosím o jakékoli dobré rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 14:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Vevod
Podle mě samice, při takové velikostí už by samec vousky trochu měl :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 13:56 Muž Vevod [5] – Samec nebo samice
Fotka k příspěvku koupeno 1 měsíc zpět, velikost cca 5 -6 cm. Poradíte mi zda je to samec či samice....nebo kdy to půjde poznat.... na tlamce nevidím ani náznak výrustku tak nevím...já si myslím že je to samice, ale nevím jestli u tak malého je to rozpoznatelné. Děkuji
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2367-ancistrus-pohlavi