Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 13:28 Muž @ Anthrax [1289] Re: Katka
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
A třeba v tomhle vlákně je řešeno pořád dokola ;-) Pokud nebudeš vědět tak sen dej jeho fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 12:38 Katka – Ancistrus
Zravím prosím jak poznám u Ancistruse jestli je to samec nebo samička

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2018 13:54 Tonda – Pohlaví ancistruse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím poradí mi někdo s pohlavím mého ancistruse? Mám 2 stejně staré cca oba 9cm jeden je určitě samec(první foto) a ten další právě nevím. Ještě nedávno úplně hladké čelo a teď mu začali rašit vousky i tam... tak nevím jestli je to samice nebo samec? moc děkuju za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 22:35 Žena @ bereniké [2] Re: pedro144
díky, pedro! Jsou to ještě malý pinďata, takže mě překvapilo, že se chovaj takhle "bojovně" Teď jsem jim tedy začala tabletku půlit a odsouvat z dohledu jednoho od druhého :-) a vypadá to, že to aspoň trochu zabralo. Sice ho občas vyžene, ale pak si zas každý žužlá ten svůj kousek, a tváří se vcelku spokojeně. Já měla /a mám / jen strach, aby si nějak neublížili navzájem. O nic jiného mi nejde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2018 21:43 Muž @ pedro144 [38]
Podle mě je to normální boj o potravu a teritorium. Nemyslím boj na krev, ale tak jako pes zavrčí na jiného, když se bude motat okolo jeho misky... Dvě tablety na různá místa: i když ten dominantnější jedinec opustí první tabletu a pak najde tu druhou, stejně od ní zažene toho slabšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 12:01 Žena @ bereniké [2] Re: bereniké
Pardon, omlouvám se, mám trochu problém s čísly. Zjišťuji, že jsem předtím uvedla špatně rozměry akvária. Pořád mi vrtalo hlavou, proč všichni zde tak běsní, že mám takové malé plivátko a mně úplně miniaturní nepřipadalo. - už jsem upravila rozměry. Tyhle už snad odpovídají.
Nicméně se stále vracím k původním otázkám - co a jak s těmi dvěma ancistrusy, kteří na sebe momentálně evidentně "vrčí" ... Viz všechny moje otázky níže. Prosím, poraďte..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2018 06:13 Muž @ Pepan [5009] - RostlinyRe: bereniké
Ancistrusi jsou v prvé řadě velcí producenti detritu. Proto kolega nedoporučoval jejich chov v tak malé nádrži. Může dojít k ekologické katastrofě jenom díky tomu, že ta rybka žere a to druhé. A co se týče těch neonek - nechápu, jak někomu někdo může něco vnutit. A dvojnásob, pokud se jedná o živé organismy. Tím, že si koupím něco živého, za to přebírám odpovědnost. Nacpat neonky do tak malé nádrže je pěkná blbost. Ty ryby potřebují větší prostor, aby se cítily spokojeně. Příště, než budeš realizovat nákupy, tak si o uvažovaných rybách něco zjisti a toho se při nákupu drž. Argument stylu "on mi na burze ty ryby vnutil" je neobhajitelný a svědčí jenom o tom, že o těch rybách nic nevíš. Kdyby sis totiž dopředu něco načetla, jako to děláš, když nakupuješ nový mobil nebo laptop, nikdy by Ti nikdo nic nevnutil, protože víš co chceš a nechtěmé ryby umíš odmítnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 23:56 Žena @ bereniké [2] Re: ctibum
Někteří lidé mě od toho zrazovali. Ale nakonec přecijen jsme došli alespoň ke kompromisu, že jeden, když bude mít dostatek úkrytu a prostoru, by tam mohl být. Bohužel, větší akvárko si v tuhle chvíli nemohu dovolit, a ancistrus byl jediná rybka, po které jsem doopravdy toužila. Toho druhého časem tak jako tak plánuji dát kamarádce. Jen jsem doufala, že to nebude muset být tak brzy.
A co se neonek tejčí - ty mi víceméně "vnutil" pán na akvaristické burze, když jsem si kupovala první ryby. Šla jsem si pro dobrou radu a doporučení, a dostala jsem od něj dvě paví oka, 6 neonek a dva pancéřníčky. Já si přibrala ještě 2 další paví očka a ty dva ancíky /s tím, že jeden pak vážně půjde do světa - ale chtěla jsem spíš kluka, proto jsem čekala jak se to vyvine, abych druhého pak mohla předat do dobrých rukou kamarádčina akvárka/. Čímžto považuji počet rybiček při velikosti mého akvárka za konečný ... Teď jen tedy dumám co počít s těmi dvěma "bojovníky" a jak moc nutné je rychle podniknout nějaké kroky, když ještě netuším jejich pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2018 23:40 R Muž @ ctibum [3281] - Snažím se to nezahubit...Re: bereniké
Dal bych je pryč oba (obě). Do tak malé nádrže nepatří ;-) To samé Neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 22:53 Žena @ bereniké [2] – dva samečci?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den vespolek :-) Ráda bych se na něco zeptala. Mám v akváriu dva ancistry. Jsou to ještě mrňata. Všeho všudy 4 centimetry od tlamičky ke konci ocásku. Narodili se někdy okolo půlky prosince. Žádné výrůstky nepozoruji a nedokážu podle ničeho odhadnout pohlaví.
Když jsem si je počátkem února přinesla, bez problému se batolili někde vedle sebe, společně se vedle sebe krmili, aniž by si překáželi. Asi tak před měsícem jsem si všimla, že jeden je dominantnější, a tabletku se žrádlem si zabere vždy jen pro sebe. Toho druhého, když se někde objeví poblíž, hned zažene. Ale vzásadě jen tak, na tři kroky, aby se neřeklo :-) .... Ok, budiž. Krmení jsem jim začala asi před týdnem dávat na dvě různá místa a říkala jsem si, že tím je po problému. Ale ouha. Dnes jsem si všimla, že se jejich chování změnilo. Připadá mi, že spolu začínají už nějak docela vážně "bojovat" ... Každou chvíli se jeden nebo druhý přiblíží, a tváří se výhrůžně na toho druhého. V jednu chvíli jsem viděla věc, které nerozumím , jak byli oba těsně u sebe - bokem k sobě ale prohnutí do oblouku, a chvíli se pohybovali dokola. Vypadalo to, jako kdybyste z jejich tělíček namalovali symbol jin-jang. Oba při tom výhrůžně mávali ploutvičkami.
Jsem akvarista začátečník - pár měsíců. A nemám moc tušení, jak tyhle věci fungují. Kromě dvou ancistrů mám ještě pár neonek a pavích oček. Mám teď fůru zmatených otázek:
- Dá se už teď nějak poznat pohlaví?
- Pokud by se potvrdila moje domněnka, že jde o dva kluky, mohou spolu nějak fungovat? /v akváriu, odkud je mám, žijí vedle sebe dva dospělí samci a dvě samice v naprostém souladu . či spíše se zdvořile ignorují/
- To co teď provádějí je doopravdy boj, nebo jen nějaké pubertální přetlačování se, které je přejde?
- Mohou si nějak ublížit?
- Měla bych jednoho z nich dát někam pryč?
Prosím o jakékoli dobré rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2017 14:29 Muž @ Amatértom [332] - CichlidyRe: Vevod
Podle mě samice, při takové velikostí už by samec vousky trochu měl :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 13:56 Muž @ Vevod [5] – Samec nebo samice
Fotka k příspěvku koupeno 1 měsíc zpět, velikost cca 5 -6 cm. Poradíte mi zda je to samec či samice....nebo kdy to půjde poznat.... na tlamce nevidím ani náznak výrustku tak nevím...já si myslím že je to samice, ale nevím jestli u tak malého je to rozpoznatelné. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:16 Muž @ Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Anakonda
Jestli jsou již odrostlí, nad 5 cm, tak to budou nejspíš samice. Ale ruku do ohně za to nedám, moji Ancíci (samice) nemají vůbec žádné vousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:11 Anakonda - ryby Amazonie – Určení pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdraví všechny,
mám 3 Ancíky a pořád nevím jejich pohlavím. Vím, jaké znaky mají samci a samice, ale přesto si nejsem jist jestli tyto dvě jsou samice. Děkuji za radu a určení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 15:51 Muž @ LiborSprysl [8769] Re: Gyrphos
Gyrphos napsal: Zdravím, vím, že pohlaví je spolehlivě poznat mezi 6-7. cm, ale mě by zajímalo, zda je možné pohlaví poznat podle tvaru těla už v 3-4 cm. Jak moc je rozdíl patrný a spolehlivý?
No... je to velmi často jak píšou kolegové ... ale třeba v případě velkochovu, jisté historické znalosti a protože i u ancíku podle mne souvisí pohlaví i s vodou, troufám si tvrdit, že jsem byl schopen mít asi 80% jistoty ...u krátkých ryb. U dlouhých až v těch 4-5cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 15:08 R Muž @ romant [26848] Re: Gyrphos
Ono se možná i nějaký trénovaný borec najde, kdo by si troufnul, ale bude problém v tom, že ty ryby nevidí a v tomto případě ani fotka moc nepomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 12:06 Muž @ Yirka [7565] Re: Gyrphos
Určovat v 3-4 cm je jako si hodit korunou. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 09:30 Gyrphos – Tvar těla
Zdravím, vím, že pohlaví je spolehlivě poznat mezi 6-7. cm, ale mě by zajímalo, zda je možné pohlaví poznat podle tvaru těla už v 3-4 cm. Jak moc je rozdíl patrný a spolehlivý? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:44 Zdena Re: romant
:-D super tak koupim ještě tak 2 samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:42 R Muž @ romant [26848] Re: Zdena
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:40 Zdena Re: romant
podle tech vystupku co ma nad hubou nebo se to pozna podle neceho jiného.Mam v akva dva a ten druhy to nemá a nasel sem v akva dva male tak 6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:33 R Muž @ romant [26848] Re: Zdena
Myslím si že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 12:27 Zdena – pohlavi
Fotka k příspěvku Je to samec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 21:49 Muž @ TRULY [161]
Fotka k příspěvku Samec ci samica?
Alebo samec so slabsou bradou?
Velkost 8cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 12:50 Žena @ Sucu [12] – holka ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim, mam ji par mesicu a momentalne ma velikost nak 1/3 mandloveho listu (odhaduju tech 6cm, akva zkresluje)
ja si myslim ze je to holcina, mam pravdu ? jeste ma bile spicky na koneccich ploutvi a rada bych poridila neco do paru, tak at nemam dva nasrany chlapy :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 14:31 Muž @ Yirka [7565] Re: Xpe
Ancistrusi sp mají většinou takovou genetickou minulost, že nějaké odstíny u mladých nemá cenu řešit.
Něco jiného je, pokud mění náhle barvy jedinec. To pak znamená, že buď se jenom lekl nebo, častěji, že je v nádrži něco v nepořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 12:54 Muž @ Xpe [73] - LoricariidaeRe: Mojzo1111
I tak reagují, na prostředí v kterém se právě nachází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 12:38 Muž @ Mojzo1111 [5] Re: Xpe
Ja len preto ze som to raz niekde cital ale asi to bol blud a chcel som si to uistit lebo mam v akvarku asi 15 mladych setky pekne rastu aj spolu papaju a niektore su blede niektore tmave aj ked mam v akvarku cast s bledym dnom a cast s tmavim tak je mozne ze ked ich krmim a z bledeho pridundo tmaveho tak maju ine sfarbenie lebo to mam overene ze ancitrus v bledom prostredi uplne zbledne a v tmavom znovu stmavne asi sa tak maskuje ciastocne alebo je to naozaj tym ze v bledom sa neciti dobre tak zbledne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2016 10:45 Muž @ Xpe [73] - LoricariidaeRe: Mojzo1111
Podle barvy nejde rozeznat pohlaví, barva ti ukazuje jak se ryba v danou chvíli cítí, vybledlá většinou jeto strach (stres) z něčeho podřazenost, tmavá naopak spokojenost dominanta. Dospělost u ancistrusů asi po roce věku u samce se pak objevují na temeni hlavy výrostky, samička je tam nemá ale může mít výrostky kolem boku hlavy ale jsou dost malé oproti samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 21:41 Muž @ Mojzo1111 [5]
Ako stare resp. Velke prisavniky sa uz pohlavne dospele? A je mozne u malich rozoznat pohlavie podla farby? Lebo ked mam prckov pokope tak dost vyrazne vidno ze niektory su tmavy az docierna a niektory taky bledsi hnedy ja si myslim ze ty tmavy su samcekovia zatial maju asi 2mesiace a mozno do 2.5cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:37 Chicho Re: prasan
nj bude to asi samec no ale nevadí :) aspon nemusim zhaňať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:34 Muž @ Prašan [2921] Re: Chicho
Pripadá mi to skôr na samca ale človek nikdy nevie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:13 Chicho Re: TRULY
jj mam a až priveľký uvažujem o rozrastený chovných skupiny aspon na raz tolko všetky skupiny mam stavane tak že su 3 samice na 1 samca a je to ideálne aspon u mna... nie su v strese akvarko neni prerybnené a občas sa mi vytrie aj 5-6 samic naraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:07 Muž @ TRULY [161] Re: Chicho
peiklanam sa k tonu ze ak fuzy idu aj smerom od tlamy hore tak samec.
PS: aj mas odber u vas na drobce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:02 Chicho Re: Xpe
toho som sa bal no tak že 4samci 2 samice ... to je risk ked sa chovajú od mala no... tak že musim dokupiť este aspon 6ks samičiek aspon trochu odrastených
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:54 Muž @ Xpe [73] - LoricariidaeRe: Chicho
Jestli má výstupky i na temeni hlavy tak jeto samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:27 Chicho - LoricariidaeRe: Chicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no pridavam lepšiu fotku ale myslím že to je samec prvá fotka je to čo som si neni istý za pohlavie a druha je moja pýcha chovne ;) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 11:07 Chicho - LoricariidaeRe: TRULY
to maš pravdu že je to blba fotka no neda sa odfotiť pozeram na ne každú chvíľku no stale sa skovavaju no je to otazne rozoznať doteraz som problem nemal s tymto venujem sa tomu už asi 8 rokov mam este L213, L181 a aj sa mi ich podarilo rozmnožiť no pri týchto v tom mam chaos :-D maju jeden rad fúzov no zdá sa mi ako by im smerom k očiam išli este 2 take uplne jemné výrastky ... pevne dufam že nemam 4 samcov :-D síce su v 150 l chovni s dostatkom úkrytov ale zohnať dospele samice je pomerne problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 10:35 Muž @ TRULY [161] Re: Chicho
Blizsie samec a vzdialenejsia samica asi. Dost zle fo vidbo. Ale poviem ti tak ze aj moje samice albin maju spodny rad jemnych fuzkov a tiez som donedavna nevedel a riesil to aj tu ci je to samec samica a nakoniec po pridani Dona Juana som zistil ze samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 23:17 Chicho – pohlavie
Fotka k příspěvku Ahojte viete mi poradiť či je to samec alebo samička??? mam 6 ks ancikou 2 samcou s poriadnym "strniskom" (dĺžka cca 11-12cm),2 samičky bez fúzikov (dĺžka cca 8 cm) no dalšich 2 neviem určit presne ...pokusim sa lepšie odfotiť no skovavaju sa stale.. za odpoveď ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:49 Muž @ TRULY [161] Re: prasan
tak to poznam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 19:48 Muž @ Prašan [2921] Re: Re
Stačí občas i jedna, na to aby sa v zápätí premnožili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 19:07 Re Re: Petuna
Pokud je nádrž dostatečně velká, tak je lepší oddělat menšího samce a většímu pořídit aspoň dvě samice.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 16:30 Petuna – Ancistrus
Moc dekuji za odpovedi :-) on ten vetsi totiz drobet terorizuje toho mensiho,vse mu sezere a prohani ho po akvarku :) myslite,ze kdyz koupim jednu samicku,ze to bude stacit? Nebudou se o ni prat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 22:06 Muž @ TRULY [161]
druhý určite samec a ten prvý je tiež len fúzy budu vačšie pekne až za par mesiacov.

2 x samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:29 R Muž @ romant [26848] Re: prasan
Takže samci dva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:25 Muž @ Prašan [2921] Re: romant
Nie.Prvé dve sú jeden samec viď.ohnutý lúč chrbtovej plutvy i chvostovej.Na tretej fotke je samec druhý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:23 R Muž @ romant [26848] Re: prasan
Že by to byl ten samej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:19 Muž @ Prašan [2921] Re: Petuna
Samec,samec,samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:03 Petuna – Prosim pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahijda vsem,dostali jsme od znameho anciky a potrebujeme radu,mensi je urcite kluk,je hodne bodlinatej a druhy by mel byt holcicka ale taky ma bodlinky,kolem tlamky a i na cumaku,ale tak zvlastne symetricky.. Poradte diky,zasilam dve fotky udajne samicky a jednu samecka :-)
 
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 10531x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2367-ancistrus-pohlavi