Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:54 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Vašek
Nacita se mi odkaz jen z profizoo. Ja napriklad koupil akvarium 300l ve sklorexu za 2200Kč a nechal jsem si ho dovézt až do Pardubic a vše bylo OK.

Zkuste jeste pohledat na Zekia, Sklorex ... určitě najdete lepší cenu. A nebo zajděte za sklenářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:30 Vašek – 200l akvárium z eshopu
Máte prosím někdo zkušenost s nákupem velkého akvária přez eshop? Trochu se bojím dopravy. Uvažuji mezi jedním z těchto dvou akvárií z těchto dvou shopů.

Nebude to z Kasy nějakej klump když je skoro o polovinu levnější jak stejně rozměrné z profizoo od jiného výrobce?

Ještě odkazy
www.kasa.cz/…
www.profizoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 23:23 Žena darka [520] – Re: švíco
Vypouklé akva mám a už nikdy bych si ho nekoupila ne Zkresluje, špatně se fotí, ale hlavně sehnat nový kryt byl téměř nadlidský výkon a stálo to kupu peněz ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 23:01 Muž Rexistens [16]
Vypoukle akvaria take hodne "zkresluji" a men osobne se to nelibi, o daleko vyssi cene jiz rec byla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:27 marsz
Tím, že je tak fantasticky vypouklé, se skoro zdvojnásobňuje jeho cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:26 švíco
Ahoj, nemáte někdo praktické zkušenosti s tímto akváriem?
www.zoo-hobby.cz/…
Nebo i s jiným od stejné firmy? Díky.... jedná se mi o kvalitu použitého skla a lepených spojů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:16 Muž O.Tom [439] – Re: PaDa
jsem 20 let nekupoval akva a nezkoumal konstrukcni reseni, tak se ted vsemu divim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2009 17:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re TomasOxx
TomasOxx napsal: dno oblepene bocnimi skly a ne bocni skla postavena na dne
To je dneska standard, větší pevnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 16:58 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Tak jsem dneska prevzal akvarium od R. Dobiase, 10ka sklo je tezka jak prase :) Co jsem konstrukcne necekal, je dno oblepene bocnimi skly a ne bocni skla postavena na dne. Jake maji tyto rozdilne zpusoby lepeni vyhody/nevyhody ? Jinak akva je 275 litru, 10ka sklo, lepene cernym silikonem (je ho tam dost :) ) a cena vysla na 2300,- Podle tloustky skla a mnozstvi silikonu mam pocit, ze by to udrzelo i dva nastvane pitbuly :)

K akva farda.. tam jsem psal, ale neodpovidali mi.. az pak v dobe kdy uz jsem byl domluveny na lepeni, prej meli nejaky problem s maily..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 21:32 Muž O.Tom [439] – Re: koblihcz
Mno, uvazoval jsem o cerpadle eheim kterem ma udajne nastavitelny prutok 150-1000l za hodinu.
A pro filtracni material by to bylo rozdelene asi na 4-6 komor 30x20x20 +2 pro pritok a odtok.
Na ten odkaz mrknu, puvodne jsem chtel ted kupovat novy externi filtr atman cf-1200, ale odeslo mi to akvaro a na toho atmana uz bych asi nemel. i kdyz, kdo vi, nakolik me vyjde pripadna prestavba :)

Jo, jinak kdo by mel v Ostrave zajem o jemny sterk az pisek pro nejake male akva, tak budu mit po protrideni asi kybl +- od kazdeho (3mm - pisek) a (6mm - 3mm).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 20:18 koblihcz
TomasOxx napsal: Akorat si rikam, jestli to neni ulet, 150l filtr ke 250l akvariu
No pokud mas dost mista ... tak proc ne, tam ani tak nejde o objem akva jako objem filtracni hmoty, tedy temi prepazkami si vymezis v tech 150 litrech prostor pro pomalutekouci filtr, nejake info je tady
www.volny.cz/…
a ve zbytku, kdyz si tam dodas nejake osvetleni muzes mit treba nejake rychle rostouci rostlinstvo nebo proste jen vodu :). Ziskas tak nejen dobrou filtraci, ale navysis tim vlastne i objem vody tveho noveho akva, takze muzes mit vice rybek, atd. :) Ale pro vypocet toho pomalutekouciho filtru musi pocitat i s tim objemem navic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:41 Muž O.Tom [439] – Re: koblihcz
mno to stare akva, tim ze by slouzilo jako filtr by bylo napusteno max 2/3 puvodniho obsahu, navic nalepena skla tvorici ruzne komory pro naplne akvarium jeste zpevni a taky bych se nebal to treba i zaramovat :) U filtru ktery bude schovany mi na vzhledu az tak nezalezi. Akorat si rikam, jestli to neni ulet, 150l filtr ke 250l akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 11:34 Muž agent007 [47]
Jedou, fungujou, mají hodně práce. Ceník je akt. i dnes. Já u nich kupoval na podzim 30 lt a cena souhlasila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 06:13 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: koblihcz
Existují a fungují. Johan má to palu od nich i moje nudle je od p.Fardy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 06:07 koblihcz
agent007 napsal: V Odrách což není od OV daleko je firma Karel Farda www.akvariafarda.cz dělá na zakázku a má to pojištěné.
Jo to jo, taky jsem po nem koukal, ale cenik na www je z roku 2007, psal jsem jim maila neodpovidaji, tak si rikam jestli jeste existuji :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 06:01 koblihcz – Re: TomasOxx
No nemam s nimi osobni zkusenost, ale mrkni tady:
www.pet.cz/…
maji i nejake pojisteni na skody zpusobene vadami jejich vyrobku, takze bych rekl, ze to mysli vazne s tim co delaji.

Akva co uz jednou teklo bych nelatal a uz vubec ne svepomoci. A je jedno jestli to bude akva nebo externi filtr voda v nem bude porad ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 00:34 Muž O.Tom [439] – Re: Ninco
jeste me tak napadlo, nez abych to stare akva prodaval pro morcata par korun, ze bych ho prelepil, pripadne zaramoval a udelal znej 100 - 150l externi filtr :) Co vy na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 22:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: grizly
Eheim, Juwel, Dennerle, Hobby ... jsou dovazeny z Nemecka napriklad. A dost ryb je i z ceských odchoven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 21:28 Muž agent007 [47]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 21:17 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
A neshanim nejlevnejsi. Psal jsem pokud mozno levne, ale ne na ukor kvality. Momentalne se pohybuju okolo 3000,- , podle toho, pro jaky rozmer se rozhodnu. Minimalne 80x50x50 (puvodni akva.) az 100x60x50 kdyz budu delat novou skrinku, ktera to schytala a nabobtnala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 21:04 Muž O.Tom [439] – Re: FranzFritz
Loc: 49°50'59.706"N, 18°16'38.603"E
Loc: 49°50'8.075"N, 18°17'16.434"E
Loc: 49°50'13.159"N, 18°17'31.59"E
Loc: 49°48'26.927"N, 18°14'6.705"E
Loc: 49°49'44.683"N, 18°10'45.578"E
Loc: 49°49'38.302"N, 18°10'49.74"E

neni to naprosto presne, je to brano odhadem na mape seznamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 20:00 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: agent007
Akvaria Farda je dobrá známá firma, ale TomasOxx shání levné akvárko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 16:26 Muž agent007 [47]
V Odrách což není od OV daleko je firma Karel Farda www.akvariafarda.cz dělá na zakázku a má to pojištěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 14:24 Muž O.Tom [439] – Re: grizly
adresy a snad ani nazvy nevim, ale muzu ti dat gps souradnice ktere ti na mapach na seznamu presne ukazou misto, dnes jsem zatim stihl navstivit 3, jedna je moooc draha, jedna takova normal vyber/cena a jedna me zaujala, ze maji dobre ceny jeste a davaji na lepeni akvara zaruku 10 let.

pujdu omrknout dalsi mistni a pak ty co mi radite... vsak to ryby zvladnou na 1/3 nadrze... stejne to vypada, ze podstavec se nejak nafouknul a pujde pryc. Takze rybky vydrzi aspon tyden ve stisnenem prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 12:18 Muž grizly [145]
Vetsina veci, ktere pouzivame(v akvaristice), jsou z Polska nebo Ciny. Rybicky jsou k nam dovazeny take z Polska. Totez plati o nabytku.A jestli si nekdo koupi velke akva ze 4 mm skla, tak to uz je jeho problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 11:29 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: TomasOxx
Zkus zavolat panu Dobiášovi, rozměry ti udělá na míru, tloušťku skla doporučí, ale klidně dá jakou si vybereš. Já 4 roky zpátky platil za 325l akva (130x50x50) kolem 2,5 tisíc i s krycími skly. Zatím drží bez známek poškození, ale 4 roky jsou krátká doba ... Akvárium ti i doveze domů. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 10:13 Muž Danjar [0] - Rostliny – Re: grizly
Neznas adresy tech prodejen? Bych se tam i mrknul. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2009 09:22 Muž O.Tom [439] – Re: grizly
takze postupne :) Akvarium mam zdruhe ruky jako maly kluk, takze netusim puvod, ale tipnul bych si podle vzhledu, ze si to nekdo lepil sam. Ja osobne ho budu mit neco kolem 15 let a kdo vi, jak dlouho slouzilo chovateli predemnou. Akvarium zazilo v 97 povodne (zustaly vnem ryby dik krycimu sklu :) ) a to naplavene bahno tenkrat rozeziralo lak na 14 starych autech a na nekterych vecech mam to bahno dodnes :)

dale, akvarium bych chtel samotne, ty sety se mi nelibi, jednak pro me nevhodny kryt, akvarium mam zastavene ve skrini a reseno zakryti posvem, dale filtry knim nebyvaji nic moc.
Polsku nejak neverim, tam je kazovy i toaletni papir a neco jsem parkrat o tech jejich akvariich zaslechl, ze delaji 150 litu ze 4mm skla, to se pak nesmi v mistnosti kychat a i ancitrus musi na sklo dosedat velice nezne :)

zatim diky za poznatky a navrhy, musim zas letet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2009 08:48 Muž grizly [145] – Re: TomasOxx
Dam ti tip na levne akfa. Pokud mas k dispozici auto, zajed si do Polska. Akva tam jsou diky slabe zlotuvce mnohem levnejsi. Ja sem koupil set za 2100 kc.akva 112 litru, s vypouklym sklem, 80x40x35, s krytem, se dvema zarivkama. Byl tam i filtr, ten sem dal ale brachovi, protoze mi nevyhovoval. Platit muzes i korunama. V Polskem Tesine vim o trech akvaristikach. Taky se muzes podivat na www.polinzert.com
,mozna tam najdes nejakou zasilkovou sluzbu. To moje akva je znacky DIVERSA. Zkus se mrknout a uvidis. Ja odpoledne mozna pojedu do Polska kupovat stavebni material a tak bych se ti stavil do te jedne prodejny mrknout a napsal bych ti vecer, kolik to tam stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2009 08:31 Raider – Re: TomasOxx
Ahoj.V Hornbachu mají pěkné levné AQ.Jsou tam celé sety za dobré ceny.Obsahují:Zářivku,žrádlo,sítku,kryt atd.....A jestli nechceš komplet Akvárko tak se jed podívat do Přívozu do ZOO TROPIC.Tam je plno akvárek za dobré ceny.Je tam zrovna ted AQ 180l do 3000.Kdyby jsi nevěděl kde to je tak mi napiš na e-mail policajtok@seznam.cz a já ti to napíšu podrobněji. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 08:08 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: TomasOxx
Co to je za akvárium? Nechal sis ho lepit, koupil jsi ho lepené nebo to byl set? Jak dlouho už ho máš?
Zajímalo by mne, proč akvárko najednou začne propouštět. Pokud se rozjel sám od sebe spoj, vypadá to na nedodržení správné technologie lepení.
V Ově ti moc neporadím. Všechno jsem si většinou lepil sám, ale poslední akvárko jsem koupil v Hornbachu. Využil jsem slevovou akci. Za těch pár korun by se mi s tím už doma nechtělo patlat a za tu cenu bych u sklenáře nepořídil ani skla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 07:53 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: TomasOxx
Já si nechával dělat akvária u pana Dobiáše. Pro sestru dělal terárium, kvalita dobrá a cena vynikající. I opravuje stará akvária. Pokud vím tak nemá obchod ani internetové stránky, takže kontakt jedině přes telefon viz link: www.info-ostrava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 06:35 Muž O.Tom [439] – Re: Petrucianni
Jestli myslis takove to celkem prostorne dole ve sklepe domu, tak to uz tusim par let neni, jako vim priblizne kde je aktualne par akvaristik.. ale jestli nekdo nema dobry tip, nebo varovani, ze nekde davaji slabe sklo, atd. Dneska jsem ani nespal, vnoci jsem vypoustel akva a vybiral dekoraci. Nechal tam asi tretinu vody, rostliny a ryby... asi se jim to nelibi , jsou az nehezky blede :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 06:22 Muž Petrucianni [3]
Když jsem bydlel v OV, tak jsem si nechal lepit tehdy želvárium 100x40x35 v OV Porubě na Hlavní třídě, úplně nahoře po pravé straně kousek od tramvajové zastávky "Areál VŠB". Byl to někdy rok 2003, takže nevím, jestli tam firma ještě sídlí, ale za pokus nic nedáš. Dokonce mi ho dovezli zadara až domů, protože jsem ho neměl jak odvézt. Dole po schodech se šlo do akvaristiky a nahoře bylo sklenářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 03:40 Muž O.Tom [439] – HELP (Ostrava)
Ahoj :( , je pul ctvrte rano a prave jsem skoncil s odpoustenim akvaria, ktere zacalo tect mezi spodnim a prednim sklem a predni sklo se jakoby mirne posunulo dopredu :( Takze akvarium mrtve, mel by nekdo dobry TIP, kde tady v Ostrave lepi akvaria ("levne"... ale zaroven ne na ukor kvality..). Akvarium jsem mel 50x50x80. Nebo zda nemaji nekde rozmerove podobne uz hotove... (delka a vyska muze byt malinko vic ale sirka ne).

Dale, mam v inzeratech anubias nana, puvodne jsem jej chtel a menil za jine rostliny ci ryby do akvaria, ale ted bych ho rad prodal, kdyby mel nekdo zajem, potrebuju prachy :( Muzu poslat aktualni foto vytazenych porostu...

A do tretice, kolik tak ma cenu moje mrtvee akvarkou, pouzitelne jako terarko ? ...

dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:43 Romiš – Re: Sprachys
Tak nějak...
Ale je pravdou, že i se slabým osvětlením a tomu odpovídajícími rostlinami se dají stvořit nádherná rostlinná akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:36 Muž Sprachys [48] – Re: Romiš
samozrejme zalezi na pestovanych rostlinach... je pravda ze tam nemam nejake extra narocne... nejaka kobercovka nevim jestli by nejak obstojne obstala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:28 Romiš – Re: Sprachys
Měl byste ale vždycky dodat, že si můžete dovolit pěstovat jenom rostliny nenáročné na světlo! :)Takto by si vaše konstatování mohl někdo vysvětlovat, že 2x18W stačí k osvětlování rostlin všeobecně, a to určitě nestačí. Maximálně tak k jakémusi přežívání...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:40 Muž Sprachys [48] – Re: Polyfenes
koukni na my akva night-mare a uvidis jak to ve 112l jde s 2x18W... teda s origos zarivkama to stalo za pendrek, ale kdyz jsem koupil philips 830 a 840 stejneho vykonu, jen se to zazelenalo a ruzkatec u hladiny dokonce zcervenal... ted nevim co s kytkama... sice tam nemam aktualni fotky ale co 14 dni musim vyhazovat kybl kytek, pac neni videt za predni stenu akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:04 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Psycho
U toho kompletu budeš dost těžko skovávat kabely, případně vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 07:00 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Psycho
Ahoj. Ten set vypada dobre. Podivej se pod kryt, jestli tam jedna zarivka nepujde pridat. Vetsinou to jde bez problemu, koupis neco takoveho

www.akvarista.cz/…

a tavnou pistolí vlepíš vodotěsné patice do krytu. Akva lze s méně náročnými rostlinami provozovat bez problémů i s 2x18W (viz má prezentace do cca října), ale 3x18W je už v pohodě pro všechno.

Filtr bych pořídíl o třídu větší EX 700, znamená to méně čištění a cena je větší asi o 150 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 06:57 Muž Radek [3]
A stolek by si ukutit nezvládl (z lamina/dřevotřísky nařezané v tom Hornbachu)? Tenhle je velmi "dekorativní" ale prakticky nepoužitelný na uskladnění nebo odložení čehokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:59 Psycho – Re: Polyfenes
Jj. To vím, že to osvětlení by se muselo nějak vymyslet... I když je pravda že jsem viděl takto fungující akva, ale na druhou stranu se takovéto kryty dělají i s 1x18w a to už bych nevzal... Teď jde i o to jestli se tam dají dát "silnější" trubice nebo by se musela nějakým způsobem jedna přidat. Spíš mi jde o ten s tolek s akva, Kryt bych možná zvládl ukutit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:37 Muž DrSova [28] - Rostliny
I s 2*18w se daji vykouzlit zarostla akva. Ale souhlasim ,ze pridat by to chtelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:28 Polyfenes – Re: Psycho
Počítej ale s mizerným osvětlením. Myslím že jsem viděl v Brně to samé - mělo to zářivky 2x18W...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 00:10 Psycho – Co myslíte?
Fotka k příspěvku Tak po včerejším prasknutí mého 30litrového akva pokukuji po něčem větším. Jenže tam kde jsem akva měl se mi tohle už nevejde. Objevil jsem dnes v Hornbachu tento set (viz. foto). Jedná se o akva 112litrů, stolek a kryt. Cena tohoto kompletu je 2490,-
+ bych dokoupil filtr Tetra Tec EX 600
+ topítko Tetra Tec HT 100
Prosím o vaše komentáře zda to má cenu kupovat... Díky všem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 21:14 samot10
neviete podobne obchody, ktore rozosielaju aj na slovensko? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 18:59 Pigi – Hradec Králové
www.cichlids-zidek.com/…
www.cichlids-zidek.com/…
www.cichlids-zidek.com/…

200x50x60 cm 12 600l 6 574,40 Kč - 7 823,54 Kč
+Slevová akce 8% na veškeré produkty a akvarijní ryby,
platná od 15.1.2008 do 15.2.2008.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 18:27 Žena ufinka [28] - Asie – Re:
Je to velky akvarko, ale kdybyste si nekdo nechal delat mensi, zkuste v seznamu poptat u sklenaru, zda delaji akvarka. Vyjde to mnohem levneji! a kdyz si ho vyzkousite na jednom mensim akva, tak neni zadny problem. Hodne lidi je stale sikovnych a poctivych..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2007 10:36 R Muž Mrakoplash [1776]
staci zrnko pisku pod akva a budes mit poradnou louzicku ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=401