Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 05:02 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Turbínka
Turbínka napsala: Ono nejlevněji vyjde, když si akvárium seskládáš sám. Ty akvarijní komplety většinou nestojí za moc - bývá slabé osvětlení a horší filtrace.

no Pozor na ten pojem většina... ;-) Z hlediska tvé přesnosti až matematické by se to hódně těžko dokazovalo... Na toto téma jsme tu dva docela dost citliví... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš
Tomáš napsal: Ahoj chtěl bych nové
coze Bóóóže, ty to vidíš...výstava trvá pár dní a sleva je proti novému kompletu třetina...No pán je asi špekulátor... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2014 17:20 RAP Re: bergkamp
Bohužel se mi některé odkazy nezobrazují.
Z těch, které se mi zobrazily, bych vyloučil ty kamenné drtě.
Téměř 4stovky za odkalovač, je na můj vkus trochu moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:42 Žena Turbínka [2558] Re: Tomáš
Ono nejlevněji vyjde, když si akvárium seskládáš sám. Ty akvarijní komplety většinou nestojí za moc - bývá slabé osvětlení a horší filtrace. Raději bych si našla truhláře a sklenáře v okolí bydliště a dle litráže potom třeba s místním fórem dořešila filtraci, osvětlení a další detaily. Sice to možná není to cos chtěl slyšet, ale je to dle mě nejlepší odpoveď na otázku "kde nejlevněji" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:31 Tomáš Re: Turbínka
Ahoj chtěl bych nové

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš
Tomáš napsal: Dobrý den poradí mi někdo kde nejlevněji seženu akvarijní komplet i se skřínkou akvarium by mělo mít nejméně 300litru. Moc děkuji

Myslím, že by vás uspokojila firma Tomi Čakovice...jsou tam dva sety se skříňkami, komplet vybavené a dobře. Jsou "jeté" na jedné výstavě, znovu vypucované a zabalené... mailto:ZILKA@TOMI-PISEK.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:21 Žena Turbínka [2558] Re: Tomáš
Zkus píše servery, které se nabízením a srovnáváním nabízek zabívají. Napadá mě třeba bazos nebo heureka. Nevíme zda chceš nové nebo použité, je to spíše takový výkřik do tmy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 16:18 Tomáš – Akvarium
Dobrý den poradí mi někdo kde nejlevněji seženu akvarijní komplet i se skřínkou akvarium by mělo mít nejméně 300litru. Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 20:31 Muž bergkamp [80]
Zdravím, jsem úplný začátečník a už od mala jsem si chtěl pořídit rybičky. Bohužel se mi to nepoštěstilo a tak si chci nyní splnit svůj sen. Důkladně jsem studoval a snažím se nic nepodcenit. Abych získal zkušenosti, chtěl bych nejdříve začít s chovem živorodek - paví očko, gold molly, black molly a mečovky mexické. Akvárium mezi 100 - 150 l. Jsem z Náchoda a máme ve městě kamenný obchod s e-shopem, na který jsem slyšel chválu a tak bych chtěl udělat objednávku u nich.

Sestavil jsem si svůj návrh a chtěl bych poprosit zkušenější, zda je vyhovující nebo něco změnit a cenově také v normě:

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… l
(Je tam osvětlení jen 2x18W?)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… tml

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… _id-28097.html
(Cena se mi zdá vysoká a nevím, zda jsou květiny vhodné?)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… 2-litru-aktivator-dna_id-25710.html

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… (2 ks)

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… tml

www.zverimex-rybarske-potreby.com/… ml


Pokud je někdo z Náchoda a mohl by mi do začátku poskytnout rady, moc by mi to pomohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:22 jamajcan Re: Designer
Netušil jsem,že to způsobí takový údiv. :) Jak jsem napsal,každý jsme nějaký a vážně mi o těch pár procent jde.Ve vláknech tady,se honí lumeny reflektory,počítají vyzařovací úhly LED osvětlení,běhá se po pokoji s PARmetrem a já jsem nakonec za exota,který mění zářivky,co půl roku smich Pochopitelně ty trubice nevyhazuju,ale dál použiju.A s tou cenou času,to není až takové ;-) EDIT:Ale s tím setřením trubic,to vyzkouším :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Co tím chtěl basník říci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
To prece nemuzes myslet vazne, ze Ti jde o tech par procent.

Ale ja Te odhalim, jsi nejspis velice dobre placen, a dat tech par kacek za nove zarivky Ti pri cene Tveho casu prijde ekonomictejsi, nez je obcas setrit vlhkym hadrem smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jamajcan
Jsou i horší úchylky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:48 jamajcan Re: Aforte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Po 6ti měsících měnit zářivky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:34 jamajcan Re: Marcel G
A právě proto,že od nich chci výkon 100%,tak je měním,v průběhu prvního roku/většinou kolem šesti měsíců/.Tak nevím,co Ti na tom připadá,jako hloupost?Teda,pokud to byla reakce na mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 13:57 Marcel G Re: jamajcan
Životnost celkem běžně dostupných zářivek T5 Osram Lumilux je 24000 hodin (což při svícení 10h denně představuje životnost 2400 dní = 6.5 roku), přičemž po 20000 hodinách (= 5.5 letech) poklesne jejich svítivost o pouhých 11%. Jedná se o údaje z katalogového listu. Takže výměna těchto zářivek po 1-2 letech mi nepřipadá jako perfekcionalistická úchylka, ale jako hloupost. Jejich svítivost totiž klesne o 8% už za 4000h (~1 rok), a za 8000h (~2 roky) poklesne dále už jen o 2% (na 90%), takže jaký má smysl je vyhazovat po dvou letech, když v pěti letech mají svítivost pořád 90%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 09:19 jamajcan Re: Sid
S tím,co jste napsal o Glo zářivkách,nemůžu nesouhlasit.Ostatně o životnosti Glo-Glo,jsem se nevyjadřoval.Několik let,jsem je používal.Sice ne od 10,jako jiní zkušení kytkaři,na tomhle webu :-)/ve věku desíti let,jsem měl vánoce z obyčejné 15W žárovky/ A s tím měněním 8xx a 9xx?Je to jen moje osobní,perfekcionalistická úchylka,kterou nikomu nevnucuju a netvrdím,že nejsou použitelné delší dobu.Ale já,už jsem takový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 08:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aforte
...A není to pravda? Ty třípásmové zářivky jsou lepší (než GLO). Nebo se mýlím?
Co se týče ceny, životnosti, (případně barevného podání některých GLO-GLO zářivek), to IMO pravda je.
Ovšem pokud bychom zkoumali jejich vliv na fotosyntézu rostlin, tady už to tak docela neplatí.
Tuším, že to byla AQUA-GLO, která z tohoto pohledu docela "překvapila". (Ale i jiné GLO-GLO na tom nebyly špatně, snad jen s výjimkou té, u které by člověk podle názvu soudil jinak - FLORA-GLO zklamala... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 08:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jamajcan
...Nevím, proč se odbočuje od prvotního jádra diskuse. Nepropagoval jsem Glo zářivky... Můj názor je takový, že když si pořídím za určité peníze set, který obsahuje Sun-glo trubice, tak je přece hloupost se jich okamžitě zbavovat. Nechám ji v pohodě vysvítit /osobně měním trubice cca. co 6 měsíců/, no a potom už si jedu buď v třípásmové klasice-8xx...
Každé téma se více či méně odchýlí od prvotního jádra diskuse. :-)
Tahle "odbočka" se týká části debaty, zabývající se srovnáváním GLO-GLO zářivek s třípásmovými. V této souvislosti mi připadá docela podstatné připomenout, že životnost prvně jmenovaných je v podstatě "tristní". (Tedy - jak znovu zdůrazňuji - pokud se nezměnila technologie výroby těchto zdrojů...)
BTW: Ostatně i výrobce doporučuje GLO-GLO zářivky měnit po cca 6-9 měsících, (čím nižší výkon trubice, tím dříve měnit), a nemyslím si, že by to měl být jen "šikovný obchodní tah", jak jsem už psal...

V té souvislosti se nemohu nezeptat, proč tak často měníte i 8xx, resp. 9xx, přestože doba životnosti těchto zdrojů je mnohonásobně delší, než je interval výměny, který praktikujete?!
(Standardní trubice cca 4 roky, "nestandardní" zhruba 3x tolik, a to při poklesu svítivosti kolem 10% na konci životnosti...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2014 08:14 jamajcan Re: Aforte
Kličkuješ sice jako zajíc,ale jestli někoho jiného,tak mě tímhle neoblbneš.Můj názor na Tebe je,že téhle problematice moc nerozumíš a teď se snažíš zuby nehty vybruslit z toho,že jsi napsal hloupost.Toto byl můj poslední příspěvek,k tématu.Na další Tvé prázdné argumenty,ve zdejším vlákně,reagovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
že by bylo fajn stávající osvětlení
Tam nikde nevidím, "musíš si tyto zářivky ihned koupit".

Proč je nekoupit, když ti to vyjde ještě lépe než koupě "akvarijních" osvětlení s koncovkou glo.
Tato věta je myšlena, pokud by kupoval nové. To snad jde z věty pochopit, protože by GLO zářivky nekupoval, kdyby je měl v setu.

Ty reflektory a lepší zářivky(třípásmové) to jistí.
A není to pravda? Ty třípásmové zářivky jsou lepší. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 07:43 jamajcan Re: Aforte
Aforte napsal: Ještě dodám, že by bylo fajn stávající osvětlení, které v setu bude(aqua-glo, sun-glo) vyměnit za třípásmové zářivky: Osram, Narva, Sylvania. Za stejnou wattáž dostaneš mnohem více světla. No řekni. Proč je nekoupit, když ti to vyjde ještě lépe než koupě "akvarijních" osvětlení s koncovkou glo.

Sylvania aquastar je výborná a kvalitní zářivka. Dost vhodná pro rostlinky. Jen má jeden problém. Na oko působí strašně fialovo. Pokud jí smícháš s jinou, tak to bude super. Já osobně mám Narva LT colourlux plus 15W T8 840 a druhou 865 a jsem 100% spokojen. palec

EDIT: a kvalitním reflektorem např. od Juwelu nic nepokazíš. Ba naopak. Pokud do toho osvětlení 2x18W s reflektory od Juwelu koupíš zářivky, jak jsem psal, tak budeš 100% spokojen. Věřím, že si pak budeš moct troufnout i na lepší rostlinky - rotala rotundifolia atd..

Ještě dodám, že z méně náročných rostlin jsou dobré i mocrosorium a bolbitis, které přichytíš na dekorace.

Popravdě není nutno vždy lepší osvětlení. Občas stačí jen dobře podchytit věci, které jsou v setech špatné. Ty reflektory a lepší zářivky(třípásmové) to jistí.

Proč lžeš?Přečti si,co jsi napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 06:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Já nepsal, že je nutné je ihned vyměnit.

Ještě dodám, že GLO zářivky po určité době ztrácejí velké množství osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 06:34 jamajcan Re: Sid
Zjišťovat si to nebudu,protože to pro mě nemá význam.Nevím,proč se odbočuje,od prvotního jádra diskuse.Nepropagoval jsem Glo zářivky.Ve všech akva,svítím kl.třípásmovkami.Můj názor,je takový,že když si pořídím za určité peníze set,který obsahuje Sun-glo trubice,tak je přece hloupost,se jich okamžitě zbavovat.Nechám ji v pohodě vysvítit/osobně měním trubice cca.co 6 měsíců/,no a potom,už si jedu,buď v třípásmové klasice-8xx,popřípadě doplním pro lepší barevné podání,pětipásmovou-9xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 01:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jamajcan
Zkuste si zjistit a pak srovnat životnost třípásmových trubic s GLO-GLO trubicemi.
Pokud výrobce nezměnil technologii, (už se delší dobu o tyto zdroje nezajímám, tak si nejsem jistý), pak sice platí, že není nutné tyto měnit hned, ale určitě doporučuji udělat to včas. :)
Protože doporučení výrobce lze chápat jako "obchodní tah", (měňte čím častěji, protože tím pro mě lépe), asi by to chtělo nějakého toho maníka s PAR-metrem, který si s tím pohraje. :-) Ani by to testování nemuselo trvat dlouho - GLO-GLO odcházejí docela rychle... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
Aforte napsal: Ještě dodám, že by bylo fajn stávající osvětlení, které v setu bude(aqua-glo, sun-glo) vyměnit za třípásmové zářivky: Osram, Narva, Sylvania. Za stejnou wattáž dostaneš mnohem více světla. No řekni. Proč je nekoupit, když ti to vyjde ještě lépe než koupě "akvarijních" osvětlení s koncovkou glo.

Sylvania aquastar je výborná a kvalitní zářivka. Dost vhodná pro rostlinky. Jen má jeden problém. Na oko působí strašně fialovo. Pokud jí smícháš s jinou, tak to bude super. Já osobně mám Narva LT colourlux plus 15W T8 840 a druhou 865 a jsem 100% spokojen. palec

EDIT: a kvalitním reflektorem např. od Juwelu nic nepokazíš. Ba naopak. Pokud do toho osvětlení 2x18W s reflektory od Juwelu koupíš zářivky, jak jsem psal, tak budeš 100% spokojen. Věřím, že si pak budeš moct troufnout i na lepší rostlinky - rotala rotundifolia atd..

Ještě dodám, že z méně náročných rostlin jsou dobré i mocrosorium a bolbitis, které přichytíš na dekorace.

Popravdě není nutno vždy lepší osvětlení. Občas stačí jen dobře podchytit věci, které jsou v setech špatné. Ty reflektory a lepší zářivky(třípásmové) to jistí.


Já tu nikde nenapsal, že je to nutností. Napsal jsem "bylo by fajn".
Každopádně tohle nikam nevede. Každý tu může mít názor podle svého uvážení. Jsou to spíše rady a každý může dotyčnému podle svého uvážení poradit a pomoci mu. Já jsem za vyměnění zářivek. Ty jsi za to, že tam můžou zůstat. Kdyby všichni byli za jedno, tak ani není fórum a je vše vypsáno v nějakých akvaristických pravidlech a pomůckách. No ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:52 jamajcan Re: Aforte
Můžeš si samozřejmě koupit,za nižší cenu,srovnatelné zářivkové trubice.To nikdo nepopírá.Ale nic to nemění na tom,že jsi poradil kravinu,s okamžitou výměnou,nových Glo trubic,koupených se setem,za třípásmovou klasiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Ale za tu cenu si můžeš koupit lepší zářivky a ještě k tomu levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:42 jamajcan Re: Aforte
S Tebou rezolutně nesouhlasím.Zářivky Glo,nejsou špatné.Jsou drahé,ale rozhodně ne špatné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
A u mě ne? Myslíš si, že jsem ihned věděl, že jsou tyto zářivky špatné? Mě doprovázely zhruba od 10ti let. Až rok zpátky jsem přišel na třípásmové. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:34 jamajcan Re: Aforte
Poupravovat mě nemusíš,upravený vcelku jsem.Když srovnávám pro laika,dvě zářivkové trubice,tak světelný tok,patří mezi základní veličiny ve srovnání.A to,že poznáš rozdíl ve svítivosti pouhým okem,jsi tady uvedl Ty.A ten rozdíl,mezi informacemi z netu a z obalu zářivky?Zřejmě velký,protože u mě ty zářivky,nějakou dobu svítily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
jamajcan napsal: Můžu Tě ubezpečit,že v setovém osvětlení,určitě nenajdeš zářivku Aqua-glo,která sama o sobě,stojí v 20W/T8 verzi,cca.300Kč.Najdeš tam s největší pravděpodobností zářivku Sun-glo.Ta má teplotu chromatičnosti 4200K a světelný tok 1300Lm.Co prosímtě získám tím,když ji vyměním,za klasickou třípásmovku T8/18W/840,s teplotou chromatičnosti 4000K a světelným tokem 1350Lm?Proč bych to měl dělat?

Abych tě trošku poupravil, tak s lumeny jsi začal ty a to v tomto příspěvku nahoře. Jaké praktické zkušenosti myslíš ty? Ty jsi to taky přečetl z obalu zářivky, ale máš to nějak změřené? Není to jedno, jestli je to z netu nebo na obalu od zářivky? I tam to může být schválně změněno, aby nalákali zájemce. Já vím a porovnával jsem svítivost sun-glo a třípásmové zářivky už výše zmiňované Narva LT a mohu potvrdit, že je z té Narvy mnohem více světla, což jsou ty lumeny, které jsi tu už nakousl. Samozřejmě jsem to porovnával na 15W zářivce. Na té 20W to bude zhruba obdoba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:24 jamajcan Re: Designer
Designer napsal: Ja myslim, ze se dostavame tam, ze kdyz uz mam v necem nejake GLO zarivky (treba v setu), tak je proste vysvitim a pak si nove koupim tripasmovky, protoze neverim tomu, ze za mnohem vice penez s temi GLO ziskam nejaky uzitek, ale na druhou stranu nemam duvod ty GLO hned vyhodit, kdyz uz je mam, protoze tim nahrazenim ihned take uzitek neziskam. A o to myslim slo ;-) .
Heuréééka!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:22 jamajcan Re: Designer
To mi neříkáš nic nového.Aforte se tady stále ohání lumeny.Jak říkám,z internetu toho jde vyčíst hodně,ale praktické zkušnosti nenahradíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2014 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ja myslim, ze se dostavame tam, ze kdyz uz mam v necem nejake GLO zarivky (treba v setu), tak je proste vysvitim a pak si nove koupim tripasmovky, protoze neverim tomu, ze za mnohem vice penez s temi GLO ziskam nejaky uzitek, ale na druhou stranu nemam duvod ty GLO hned vyhodit, kdyz uz je mam, protoze tim nahrazenim ihned take uzitek neziskam. A o to myslim slo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Já neříkal, že jsou jediným rozdílem lumeny. Já to taky nenakousl. Jen jsem ohledně lumenů musel obhájit třípásmové zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2014 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Naprosty souhlas, kdyz uz nekde jsou, nevidel bych duvod je hned menit za obycejne tripasmovky. Lumeny nejsou vsechno, jsou vztazeny k lidskemu oku, jenze rostliny prece nejvic vyuzivaji svetlo po stranach viditelneho spektra, kde my uz toho zas tak moc nevidime, takze argument xxlm navic nemusi byt korektni. Zarivka s mensim svetelnym tokem muze byt klidne pro rostliny vyzivnejsi, cehoz jsou treba mnou zminene GROLUX dobrym prikladem. GROLUX pro oko sviti dost malo, ale na rostlinach je videt, ze jim to chutna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:03 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Já neříkal, aby se jí hned první den zbavil. Jen jsem naznačil to, že je opravdu lepší třípásmová zářivka, která i cenově vyjde levněji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 18:02 jamajcan Re: Designer
Já se s nikým nehádám,to přece u mě vypadá,úplně jinak :)Jen vyvracím kravinu,že když koupím set,se zářivkou Sun-glo,tak ji rychle vytáhnu a nahradím třípásmovkou.Glo nekupuju,čím svítím,je v prezentacích,ale nevidím jediný důvod k tomu,když už ji dostanu k setu,hned se jí zbavovat,když je prakticky,až na malé detaily,totožná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
To u mě nehrozí.. Já radši ty rostlinky, takže kořeny jdou stranou. A všechny kořeny, které mám v 64ce jsou použité a nic není navíc.. :-) Spíš bych ocenil další dvě akvária do poliček místo toho kořene na přebytky rostlin :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2014 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Hadate se uplne zbytecne, protoze pro rostliny se zarivky deli podle ucinnosti k fotosynteze jen na dva druhy: GROLUX a ty ostatni :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:58 jamajcan Re: Aforte
Fotka k příspěvku Tak tady to je černé na bílém.Na internetu,umíš hledat dobře,ale praktické zkušenosti,vážně získáš,až časem.EDIT.Lumeny na pravé straně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Verze sun-glo má 1230lm. Né 1300lm. To je 70lm navíc, což je docela dost. Já jen říkám pravdu. Mohl jsem to porovnat a je to docela rozdíl. Těch 1350lm jsi dával na 20W zářivku a při tom tyto lumeny má pouze 18W zářivka. Podle odhadového "výpočtu" by tedy 20W třípásmová zářivka měla cca 1500lm. A mít 1230lm, když můžu mít 1500lm je blbost..

Co jsem tím myslel? Myslel jsem to, že jsi záměrně nebo nevědomky snížil hodnoty lumenů u zářivek.

Btw: ano mohl jsem to porovnat. Měl jsem obě zářivky. Jak sun-glo, tak třípásmovou zářivku 840 15W a jde to poznat. Svítivost to má doopravdy lepší. Vnucovat ti to nebudu..

Jinak proč ty máš zářivky Philips, Osram a nemáš tyto, podle tebe úžasné zářivky? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Treba rezervnim korenem, ktery se vubec nikam nevejde :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:54 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: Designer
Pravda pravdoucí. Začínal jsem na jedné poličce kde bylo krmivo, síťka.. Teď? Jsem rád, že se mi to všechno vleze do pokoje :-D :-D
Ono už jen 3 pinzety a dvoje nůžky mluví za vše.. Jak to pak asi pokračuje dál :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:51 jamajcan Re: Aforte
Tak mladý a už takový demagog? smich Mám pocit,že se celou dobu bavíme o verzi 20W/1300Lm/.Každopádně,nerozumím Tvé otázce,cit:...kde jsi byl na tak málých hodnotách lumenů...
To jsi myslel jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kytka
Ani do dvou stolku se nema sanci vejit to, co akvarista dokaze nashromazdit, jen toho o objem tech stolku nashromazdi vic smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Tady další odkaz:
www.akva-exo.cz/…

Jinak sun-glo T8 20W má 1230lm. Kde jsi byl na 1300lm?

EDIT: Těch 1350lm má zářivka Narva LT colourlux T8 18W. Těch 20W by mělo tak 1500lm(samozřejmě kdyby existovala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:45 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Tu svítivost nepoznáš? Jinak kde jsi byl na tak malých hodnotách lumenů?
Sun-glo 15W T8 má 860lm
zarovky-akvaria.heureka.cz/…

Narva LT colourlux 15W T8 840 má 950lm
narva.cz/…

Ještě dodám, že bude mít i něco lepší svítivost. Ta Narva LT mě napadla jen tak, protože jí mám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=201