Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 19:25 Žena Vini [1] - Cichlidy – Odchovnička
Čus, chci se zeptat jaký rozměr akvária je ideální jako odchovna pro akary nebo perleťovky když vezmu v potaz že jich může být průměrem tak 70ks? Na netu jsem objevila na prodej akvárium 152l za 200kč (bez výbavy) a tak by mě zajímalo jestli jim to stačí, ale řekla bych že jo ne? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 06:59 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: sefca
Pozor, je to časovaná bomba. V krytu, který je vyroben ze slabého a zjevně hořlavého materiálu jsou klasické tlumivky, které se pomalu propalují do akvária. V západních zemích EU by se takovýto výrobek vůbec nedal prodávat. Nechápu, jak je možné, že tady to prodat lze. Také nechápu, že na to dosud nikdo neupozornil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:35 Muž sefca [3] – dotaz
Jakou máte zkušenost s akvárkama a krytame od firmy Diversa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 22:04 Muž navik [908] - Sumci
NHKG napsal: @Navik: 20l je jenom samotka pro samičku pokud to správně chápu, jinak sou ve větším.
... je-li to tak, a ta 20l je nouzovka, pak beru zpět... a pak je k zamyšlení uspořádání standardního akva tak, aby se samička mohla schovat a nebyla stále "pocuchaná"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: banaby
V tom případě ji tam dej hned a měň tu vodu, půl kýble ob den snad zvládneš.
@Navik: 20l je jenom samotka pro samičku pokud to správně chápu, jinak sou ve větším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 20:57 Muž navik [908] - SumciRe: banaby
Základní problém je v tom, že pokud je to akvárium opravdu 20 l, pak jsou ve zcela nevhodném akváriu ( a je škoda, že ten sameček nemůže natrhnout ploutvičky Vám :-O ). Pokud chcete perlovky, pořiďte jim mnohonásobně větší nádrž, a pokud chcete zůstat u 20 litrů, zkuste si vybrat vhodnější rybičky.
I přelovení do čerstvé ošetřené vody bude pro ni lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 20:39 banaby Re: NHKG
Malinký vnitřní filtr,teď neřeknu ani značku ani velikost,pze už nejsem doma a AQ má tak 20litrů.Mám perlovky červené a samec jí začal honit tak,že už jsem jí musela několikrát léčit na rozpad ploutviček.Bactopur naštěstí pokaždé zabral,ale je to jen zhruba na měsíc a teď zase.Tak už jsem se naštvala a dám ho separé :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 16:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: banaby
A jaký tam je filtr, jak je akvárium velké, atd?
Pokud je riziko uhonění samice velké, tak tam dej rybu hned, ale měň často vodu, klidně třetinu každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 16:33 banaby – založení nového AQ
Potřebuji rychle oddělit samce od samice nebo mi ji "uhoní".Dnes jsem založila nové AQ,do kterého jsem dala polovinu vody ze starého již roky založeného AQ a polovinu vody nové.Mám raděj alespoň týden počkat než tam rybu dám?Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 10:43 Muž Stenly [44]
Ocobně jsem si akva poskládal. Akva je ze Sklorexu (i když ho měl nějakou dobu švagr) osvětlovací rampa z www.aquario.pl a ostatní technika z www.exo-eko.cz Všechno jsem si vybral a poskládal podle svých nnároků a nemusím litovat, že se mi něco válí doma a vyhodil jsem za to zbytečný peníze. A taky jsem nemusel nic nijak dodělávat, aby to splňilo nároky akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 09:56 Muž ondra [168] - Živorodky
Kryt od firmy Diversa jsem měl v ruce jednou a úplně mi to stačilo. Už od prodejce mi přišel rozbitý, což se vůbec nedivím, protože je vyrobený z nekvylitního měkkého plastu. Celý kryt se při manipulaci kroutil, vysely z něj jakési canci lepidla, prostě děs a hrůza.
Osvětlení při zapnutí bliká jako kuchyňská zářivka za komunistů.
Při lepení akvárií tyhle firmy šetří i na silikonu, takže déle jak tři roky ti nejspíš nevydrží.
Filtr bych doporučil v první fázi asi ten molitan a čerpací hlavu, časem to můžeš vyměnit za něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 07:08 Muž donleo [1] – zdendys
tetra tec 600 ex můžu doporučit, mám ho taky... jinak co se týká toho setu, romant sice píše, že do začátku to stačí, ale můj názor je, že ten filtr a kryt s osvětlením bys měl zvážit, jestli nepřiplatit. mně osobně by to pak štvalo... jako mi štvalo, že jsem si to pořádně nezjistil a pro 112 l akva koupil kryt s 2x18w, dneska bych to dělal jinak (řešení jsou ty reflektory, tak jsem to taky udělal). venkovní filtr jsem chtěl nejen kvůli většímu objemu, ale i proto, že nezabírá v akva tolik místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:12 R Muž romant [27987] Re: Zdendys
Ano, to je varianta vnější filtrace. Tam bych šel do toho Tetratecu. Ono bude taky velmi záležet na zamýšlené rybí osádce. Pokud je záměr chovat nějaké na kvalitu vody náročnější ryby, tak vnější filtrace bude tou vhodnější variantou, ale ta moje prvotně navržená čerpací halva s biomolitanem udělá při normální údržbě akvária srovnatelnou službu. Nevýhodou té kostky biomolitanu může být pro někoho její tzv. nevzhlednost a nutnost jí lehce zamaskovat, ale ani to není problém, když se použije nějaká vzrůstnější rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:07 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Zdendys
S filtrem je to stejný jako s tím krytem jak ti psal donleo. Pokud jsi šikovný vyrobíš si daleko lepší filtr za méně peněz než kupovaný kanystr ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.05.2011 19:57 Zdendys Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 19:44 R Muž romant [27987] Re: Zdendys
Ten set bych neviděl zase tak tragicky. Podle mě je to dobrý počinek do začátku. jedinou výměnu bych udělal u toho filtru a to, že bych použil klasiku v podobě čerpací regulovatelné hlavy(asi Atman AT200)a kostky biomolitanu 10x10x20 cm, jako vnitřní filtr. Což považuji za účinný a vhodný způsob filtrace. Ta investice do té změny filtrace se rozhodně vyplatí a za těch 300,- Kč to stojí. To osvětlení není sice žádnej zázrak(svým výkonem), ale jako osvětlení u akvária kde budou pěstovány tzv. normální na světlo méně náročné rostliny, bych to viděl jako dostačující. Jako zářivky bych použil klasiku v podobě obyčejných třípásmovek. Samozřejmě, že v případě nějakýho úmyslu pěstovat nějaký dno pokryvné koberečky, by to bylo nedostačující, ale do začátku to podle mě postačuje. Takže bych s tím akvárkem v navržené úpravě klidně s akvaristikou začal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 19:19 Zdendys Re: Yirka
Děkuji vše si dukladně přečtu,ale stále by mě zajímalo jaký filtr by jste mě doporučovali,jestli vnější nebo vnitřní a hlavně jaký,jakou značku atd.
Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 13:06 Muž donleo [1]
Yirka má pravdu, kupoval jsem stejné akva jako ty, ale když měli v setu jen vnitřní filtr, tak jsem to koupil všechno zvlášt a mám vnější filtr, tak jak jsem chtěl. Chybu jsem ale stejně udělal, koupil jsem si setový kryt s osvětlením 2x18W a to už nejde předělat tak jednoduše (nakonec jsem tam dal 2x reflektor, takže je světla snad dost). Ale kdybych dneska zakládal akvarium, tak si nechám na takový akva vyrobil kryt namíru s 3x18W zářivkou. Jestli jsi šikovnej, vyrobíš si ho sám, jestli jsi na to jako já, nech si ho vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 12:51 Muž Yirka [9126] Re: Zdendys
Když už teď uvažuješ co bude třeba v setu vyměnit, není lepší koupit samostatně nádrž a vybavení? Jinak coby začátečníkovi doporučuji tato moudra:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 12:39 Zdendys – Koupě Akvarka
Ahoj jsem začátečník a chtěl bych se vás na pár otázek zeptat.Chcem si koupit akvarko diversa set 112,ale chci se vás zkušených zeptat jaký filtr by se hodil do této nádrže jestli vnitřní nebo vnější,ale problém je že nevím jaky je zásadní rozdíl mezi vnitřním a vnějším filtrem?Dále by mě zajimalo co by jste doporučovali za koupě topítká a dále osvětlení akvárka.Vím že všechno je v tom setu diversa 112.Ale nebude to žádný zázrak,proto se vás ptám.
Budu rád když mě něco doporučíte a pošlete napřiklad nějaky odkaz.
Předem děkuji všem za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 07:55 JuraS
pardon...
www.bochemie.cz/…
fan že na studně je SAVO ORIGINAL mi unikl...měl jsem za to, že je to jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 07:36 Muž LiborSprysl [9015] – Re: JuraS
smich potlesk a vo tom to je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 07:16 JuraS – Re: Mrakoplash
jak velké je to akvárium ? nevím jestli savo originál ale spíš savo co se používá na desinfekci studní...na pitnou vodu..ne na bělení, ne na odstraňování plísní z nábytku a stěn apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 06:37 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: 2lizard
Je dobré zdůraznit, že použít se má SAVO Original
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:58 Muž 2lizard [7] – Re: Nelly
Savo má jednu příjemnou vlastnost a to, že samo vyprchá, necháš-li jej vyvětrat. Krom toho použij Savo Original, je určené k přidání např. do studní při jejich čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nelly
pokud se toho filtru bojis tak ho taky vymyj a naplne vyhod a kup novy. Ale nemuselo by to byt zas tak horky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Podle toho jaký je to filtr ;-) Jestli je to nějaký honič vody tak by ho nebral a místo něj koupil čerpací hlavu s kostkou biomolitanu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:13 Nelly – Re: Bob66
No to akvárko koupim, když to stačí vymejt, ale co ten filtr?Mám ho vrát taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Potom stačí jen opláchnout není se čeho bát X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:04 Nelly – Re: Nelly
Mno slečna by to prodala i s filtrem, kterej je ještě v záruce....myslíš že mám brát aji ten filtr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:04 Žena Linduš [166] – Re: Nelly
pečlivě opláchni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nelly
lepší je to savo předem dost naředit (přesnej poměr ti neřeknu) a pak pořádně vypláchnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 21:01 Nelly – Re: Bob66
Tak jo a jak z toho pak "vyúpláchnu" dokonale to savo??? :) Sem myslela že se chemikálie nemaj používat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nelly
Klidně ho kup a vypláchni teplou vodou se savem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:55 Nelly – Koupit či nekoupit tohle akvárium?
Ahojky, mám možnost koupit menší akvárium včetně krytu za velice nízkou cenu od mojí kamarádky. Vím ale, že akvária zrušila, protože v nich měla tuším plíseń. Chci se zeptat, zda mám šnace využít a to akvárium si od ní koupit - je možné že v něm budou pozůstatky nemoci? Stačilo by ho řádně vymít horkou vodou a třeba solí? Co byste mi poradili? Díky moc všem =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:51 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: René73
Mi dělal akvárium p. Dobiáš, kontakt viz link dole. Je to už pár let, ale snad je dělá stále. Akva je kvalitní, na tloušťku skla a objem má mnohem víc výztuh, než bývá běžné a cena v té době bezkonkurenční. Myslím že lepil i ta velká studenovodní akvária na Slezkoostravském hradě.

www.info-ostrava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:42 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: 2lizard
Ale Pavlica má 120x50x50 taky z 8mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:50 Muž 2lizard [7] – Re: René73
Já to své 120x50x50, tl.skla 12mm kupoval u p. Pavlici / www.akvarium-pavlica.cz /

Cena byla nějakých 3tis, cena dopravy, neb jsem si to nechal poslat z Uhorského Ostrohu do Práglu vyšla přes PPL na 1tis. Komunikace byla vynikající a obvzláště úžasné zabalení samotného akvária umístěného na europaletě.

Mohu jen vřele doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 19:13 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: René73
Třeba tady: www.sklorex-akvarium.cz/…

Pošlou ti ho. Sklorex doporučuju. Mám od nich standartní i lepená na míru a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 18:44 Muž René73 [0]
Potřeboval bych poradit jestli někdo nevíte kde by se dalo sehnat akvárko o rozměrech (dxšxv)120x40x50 nebo kdo by ho udělal někde v okolí orlové

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jrk
...Třeba jen když srovnáte tloušťku skla a kvalitu lepení u obdobého akva v Hornbachu...
Nevím, jestli je na místě takto paušalizovat. hmm Já kupoval v Hornbachu dva sety, a to od firmy MP. Nemyslím si, že by součást firmy EHEIM měla produkovat výrobky, u kterých by se zákazník měl obávat kvality... :-) (A to i kdyby výroba probíhala třeba v Lutíně... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 22:51 Vasek – Re: Ninco
Takže díky, objednám jej. Filtr už mám vybranej Eheim 2213 akva taky a teď jdu na světla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 22:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: vasek
Sklorex je OK. 300L akvarko vydrzelo i pad ze 30cm na zem (pritelkyne uz ho neudrzela) :-D Takze odpoved na tvou otazku tu mas :-D Neco vydrzi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 22:48 Muž Jrk [143] – Re: vasek
Akvária ze Sklorexu jsou bez jakýchkoli problémů, perfektní potlesk

Třeba jen když srovnáte tloušťku skla a kvalitu lepení u obdobého akva v Hornbachu při stejných rozměrech. O ceně také nemluvě, to je na tom Sklorex také lépe...

P.S.: Mám od nich 24 l a 200 l. Nikdy už jinam pro akva nepůjdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 22:06 vasek – Re: swatty
Jako cena toho kompletu je hezká, jenže...
Mám podmínku a to podstavec ve stejném laminu jako je obývací stěna. Takže si nechám nařezat lamino a sám si podtavec budu vyrábět. O cenu toho akva zas tak nejde, nemusím mít nutně nejlevnější. Jen chci aby něco vydrželo.
Ty sklorex jsou v pohodě? Byl by to kompromis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:21 Žena swatty [0] - Cichlidy
www.pet.cz/… a je jich tam spousta jiných na výběr, tak mrkni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:03 radecek5555
ccelkem by mě zajimalo kde se ti to podařilo sehnat, skus prosím pohledat ty stranky. dííky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:59 Žena swatty [0] - Cichlidy – akva
My jsme kupovali komplet set s osvětlením, filtrem a topítkem, jelikož jsme si spočítali, že kdybychom to kupovali všechno zvlášť, nedoplatili bychom se. Takhle nás to vyšlo asi na 4400,- a dovezla nám to jejich firma vlastním autem. Kdyby byl zájem, dej vědět, dohledám stránky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:13 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Jsou opravdu lepší ceny www.sklorex-akvarium.cz/…( "líbí"se mi ten fígl s cenou včetně 0 % DPH) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:11 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Já jsem si objednala 350 l akva z www.levnaakvaristika.cz . Prodávají - pan Kapr - je supr chlap, který toho dost o rybkách a technice ví a vždy poradí. Někdy mu volám o radu a vždy dobře poradí, i když nic kupovat zrovna nechci. Je to fakt férový prodejce. Přeprava akva byla ok, přivezla ho PPL služba (asi 4 dni po objednání akva) a vše bylo v pořádku. Akva o vaši rozměrech taky mají. Cenově je cca uprostřed mezi Vámi vybranými dvěmi akva (www.levnaakvaristika.cz/…). Přeji pohodový výběr akva :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=351