Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Za 38-ku lepenou v akvaristice jsem platila 3 stovky a nějaký drobný, 112 l by bylo do tisícovky, víc určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No já sem si to nechtěl nechat poslat poštou, aby mi ho nerozbili :-D takže mi ten balík doručil kurýr až pěkně před dveře...:) a stejně bylo celé dno uplně rozmlácené :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:07 meleri Re: ivaha
to bylo nejlevnejsi. pak jsou kolem sta eur, bez popatku za dovoz. a v akvaristikach jsou jen ty pitome sety, kolem 230 300 eur! za mizerne osvetleni, filtraci, sterk, topitko a krmivo. prodaji ti v tom setu vsechno ale mizerne kvality a predrazene...do 150 l akva dve 18w zarivky a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Za samotný akvárium (112 l) to teda zrovna levný není. To se radši zeptej na to slepení někde po okolí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:57 meleri Re: ivaha
taky nevim, ale za zeptani nic nedam. vim ze je tu i sklar, ale nevim jestli dela i takove veci, dost se obavam ze to bude stat furu penez tady u sklare...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:56 meleri Re: predator3313
a muzu se zeptat jak vam to posilali? tady by to mela byt nejaka ta balikova sluzba. jakoze ne postou. akva levne, 57 eur, za cestu 30 eur takze dohromady 87...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:54 meleri Re: Ičin
moc dekuji za vase rady, zkusim se zeptat v akvaristice, treba to pujde. od internetu upustim....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2012 14:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Spousta akvaristik lepí akvária na míru. A takový objem se v pohodě vejde do auta, takže bych doporučil si ho dovézt sám(a). Doprava skleněných věcí je dost drahá a riskantní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
:-D Já si nechal posílat akvarko (spolu se vším ostatním). A přes veškerou snahu prodejce ho zabezpečit, mi přišlo rozkřapané...takže už nikdy víc si ho poslat nenechám, a to bylo jen 40l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
A co to nechat slepit u sklenáře? Nebo třeba naše akvaristika (malá, na malým městě) má i sklenářskou dílnu a dělají svoje vlastní akvárka. Nevím, jak to je ve Fr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:48 meleri
ahoj, chtela bych koupit hole akvarium bud 112 l nebo 120, ale vsude maji jen sety s filtrem, svetlem, atd, a to ja nechci. videla jsem pouze na internetu. kupovali jste nekdo akva pres internet? je pak doprava takoveho vetsiho akva bezpecna? (aby nebylo praskle atd)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Váza
No ono vozit skleněný věci po republice není asi úplně práce snů, tak holt musí být aspoň zaplacený. Nikdo vám přece nebrání si pro něho dojet sám a máte takříkajíc zadarmo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:37 Muž kofejn [963] Re: Lancer
Taky mimopražský výrobce, od něj mám akvárium já. www.akvarka-terarka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:29 R Muž romant [27982] Re: Lancer
Když už jsme u těch mimopražských, tak pan Ryšavý z Plzně je taky v pohodě, dá se domluvit na dopravě v ceně. www.akvariateraria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:22 Muž Váza [6] Re: Lancer
No, mě ho nakonec bude dělat kamarádky táta (má sklenářství). Kdyby mi ho nedělal tak bych ho asi koupil na www.sklorex-akvarium.cz. Není to sice v Praze, ale co jsem se tady tak různě dočetl, hodně lidí je doporučuje. Jen mi přijde, že to dopravné mají trošku nadsazené...
Já teď budu shánět nějakou rozumnou firmu na kryty. Nejlépe také z Prahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lancer
Skoro všude, jen je otázka co je to ta dobrá cena... hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 10:36 Lancer – koupě akvária
Dobrý den, nemáte někdo další tipy, kde se dá v Praze koupit akvárium za dobrou cenu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Váza
Akvárium Ante - Jirka Hrubý, Čečelice -Konětopy, to je asi už Praha také, když tam jezdí pražská MHD... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:31 Muž fido16 [631] Re: Váza
Jaj tak to bych měl strach na ni postavit i tu 112tku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:30 Muž Váza [6] Re: fido16
Fotka k příspěvku Právě, že tou skříňkou si nejsem moc jistý :-( Momentálně na ní je 112ctka a zatím drží. Jen se mi zdá, že ta horní deska se trošku prohla.

Rozměr skříňky je:
Šířka 97,2 cm
Výška 86,1 cm
Hloubka 40,2 cm
Celou nohou vede vždy šroub až do té spodní desky + dva klasické dřevěné kolíky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:29 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zajel bych do HK k p. Zídkovi. Dělá pěkná akvária a dá se s nim dohodnout... Kryt mám také od něj plastový a je perfektní
www.zidekhk.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:25 Muž fido16 [631] Re: Váza
Pokud je skříňka bytelná dal bych na ni 250L. Jinak akvárium bych si nechal slepit na zakázku ale nevím jaké jsou firmy v Praze takže s tímto ti moc neporadím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:21 Muž Váza [6] – Obchod na akva
Ahoj, nevíte někdo o nějakých obchodech v Praze kde se dají pořídit za rozumnou cenu akvária a kryty? Chtěl bych pořídit nové 140 nebo 160 l. Záleží co unese má skříňka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 10:48 JagerMaister Re: LiborSprysl
no a aj tá firma je kurňa ďaleko hmm , skúsim niečo ešte poriešiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 05:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bangarang
Bangarang napsal: hej dnes, sa mi ozvala jedna sklenárenská firma, tak verím že mi to urobia :)
Hlavně dejte bachy na hrany a výztuhy...jinak by se na tom nic pokazit nemělo dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:21 JagerMaister Re: georg
fúú bytča je riadne daleko ale cena je krásna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:20 JagerMaister
hej dnes, sa mi ozvala jedna sklenárenská firma, tak verím že mi to urobia :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 09:16 Muž Yirka [9118] Re: georg
Ufff, asi máte na Slovensku nějaké dražší sklo ;-) .
Ale Michalovce jsou poměrně velké město tak tam snad bude sklenářská firma, která to bez problémů a levněji zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:47 georg Re: Yirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:38 Muž Yirka [9118] Re: LiborSprysl
Dával jsem to tam jen pro porovnání cen. Předpokládám že v takových Košicích musí mít něco podobného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:22 georg Re: Bangarang
Nevím jak to mají s dopravou,je to ze z Bytče www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Při přepočtu mi to připadne drahé. I velmi kvalitní Sklorex je výrazně levnější: www.sklorex-akvarium.cz/…
No jo, ale ta doprava z Brna do Michalovců také nebude jednoduchá a levná... smich
Ceny skla na Slovensku neznám, ale při dešním pohybu směrem k plastovým oknům, mám dojem, že bude každý sklenář vděčný za práci. Jen je otázka, aby to nebyl nějaký šmudla, který o konstrukci akvárií nic neví...300 litrů je docela dost vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 20:09 JagerMaister
no tie eurá nám dávajú zabrať hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 19:10 Muž Yirka [9118] Re: Bangarang
Při přepočtu mi to připadne drahé. I velmi kvalitní Sklorex je výrazně levnější: www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 18:51 JagerMaister
zdar, rozmýšľam o kúpe nového akvária 300l, www.aquariumparadise.eu/…
len si neviem rady či akvárium kúpiť zo zverimexu čo bude značne predražené alebo si ho dať zlepiť u sklenára ... Hlavná otázka čo stojí zlepenie takéhoto akvária u sklenára ? koľko stojí sklo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:41 Žena Beastie [314]
Tak mám akvárko! Bez pardonu, jen jakýsi žblept, že neměl cestu, takže je to skoro moje vina že si vybírám společnost z moravy :)) Ale akvárko s krycím sklem, předváděčkou a donáškou až do domu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 15:15 Muž Shrimpman [36] Re: Beastie
Tak jestli nejsi nějakej mozkovej chirurg, tak bych se domluvil se šéfem na jednom částečně volnym dni s napracováním přesčasy a bylo by to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:37 Žena Beastie [314] Re: sollik
když to je pak hrozně neprofesionální ode mě se bez předchozho varování sebrat a odejít z práce. Ale je to lepší varianta než nemít akvárium vůbec :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:29 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Beastie
Beastie napsala: ... ale už když mu volám, tak mi nabízí přivezení "ještě dnes", což jak jsem mu již několikrát trpělivě vysvětlovala, prostě není možné ...
Tak si udělej čas a až ti zase navrhne, že ti ho doveze "ještě dnes" tak s tím souhlas a budeš ho mít doma "ještě dnes" ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:22 Žena Beastie [314] Re: Bob66
i to bych pochopila a akceptovala, chápu, že s jednim se jim to nevyplatí stejně, jako mě tam pro to dorazit, ale stále je to o té komunikaci.

to Ivoš - určitě sem napíšu, jak to dopadlo, pokud to dopadne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Beastie
Je možné že jen čeká, až bude mít více rozvozů stejným směrem a bude se to hodit hlavně jim ;-) Také jsem kdysi čekal až mě přiveze firma (jiná) akvárium, a bylo mě řečeno že s jedním akváriem nepojedou :-O Po měsíci a půl přijely a měly v autě cca 15 akvárií do celých západních čech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beastie
Pošli panu Fardovi mailem link na toto vlákno a napiš mu k tomu, že je zcela v jeho rukách, jaké bude mít toto vlákno finální závěr -zda z něj pan Farda před akvaristickou veřejností nakonec vyjde jako neseriózní lempl či jako hodně zaneprázdněný a roztžitý fachman ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:11 Žena Beastie [314] Re: DREAM
Ale o tom žádná, že nestíhá, já to chápu, vadí mi ale, že jsme se na nějakém datu domluvili a on nemá ani tu slušnost mi zavolat a navrhnout jiný termín, když mu ten předchozí nevyhovoval. Bohužel akvaristika je někde na moravě kam já cestu nemám, zato on do Prahy cestu má. A nehodlám jet 200 km s 360l akvárkem v kufru, co pak z auta ani sama nevyndám ;)

to muťa - bohužel akvárko je na zakázku, takže si ho můžu leda někde jinde zadat na výrobu a budu čekat stejně, už to vidim. Už sem dokonce zapomněla, že nějaké akvárko mám mít, a stojí mi na jeho dovozu stolek ( neptejte se proč) a kryt, takže se nemůžu hnout z místa. Jen sem si asi potřebovala postěžovat. cenově je samozřejmě farda na přijatelné úrovni, tak doufám že mi to taky někdy doveze!!! :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 13:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Beastie
Máš ocelové nervy. Jsou to skoro dva měsíce, jak píšeš a to je myslím více než dlouho. Já osobně bych ho už měl odjinud. Chtěj slevu za časovou prodlevu, nebo to už nech být a přes víkend si ho kup někde jinde. Záleží taky, jaké jsou tvé finanční možnosti a za kolik to má být od Fardy.
V každém případě to je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2012 12:53 DREAM Re: Beastie
To je u některých firem prostě normální. Vše zařizuje jeden člověk a prostě toho má moc a nestíhá. Neříkám, že to někoho omlouvá ale prostě to tak je.
Dohodni se, dej jim ultimátum, akvarium si dovez sám a nebo si ho objednej jinde. Mám pocit, že to zbytečně moc řešíš. Pokud jsi neplatil zálohu .... napiš jim mail kdy ti akvárium mají dovézt a hotové vyřízené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:10 Žena Beastie [314] – Farda
Zdravím, máte někdo zkušenosti se sklenářšstvím Farda? Recenze byly dobré, ale akvárium jsem si objednala 22.2, pak mi bylo řečeno že je ve výrobě, pak mi volali, že mi ho ještě ten den (!!!) přivezou, což jsem samozřejmě jako pracující člověk musela odmítnout, a vysvětlit jim ,že mi musí dát vědět alespoň 2 dny předem. Od té doby akvárium stále nemám doma, jednou za týden nebo za dva panu Fardovi zavolám, ten o všem ví, vše chápe, hrozně se mi omlouvá, dohodneme se na nějakém předběžném termínu, který mi "určitě ještě telefonicky potvrdí", termín proběhne bez jakéhokoliv telefonátu, žádný kontakt z jejich strany, až jim pak já znovu volám, jak to tedy vidí. Akvárium je vyrobené, jde jen o tu dopravu, zase to nechci zadávat jinde, ale tenhle přístup mi dost leze krkem. Platit se to bude až při předávce, takže ani o peníze nejde, ale už když mu volám, tak mi nabízí přivezení "ještě dnes", což jak jsem mu již několikrát trpělivě vysvětlovala, prostě není možné. Má někdo podobné zkušenosti? Mám se na ně vykašlat, nebo být trpělivá? Bohužel jsem až moc milý člověk, takže na ně se vztekat neumím :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:22 R Muž romant [27982] Re: Cosmogagy
Roh se stranama 70x70 je v pohodě. Problém nastává v momentě kdy jsou ty strany kolem 100cm, tam už to chce mít trochu více prostoru kolem, což je nepraktický. Vlastní zkušenost, u těch metrových stran už jsou krátký ruce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Cosmogagy
U rohového akvária se špatně dostává k tomu zadnímu rohu, ale na druhou stranu je zase relativně víc prostoru na krajiku.

Jinak je to asi jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 13:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Cosmogagy
Klasický je lepší,je to univerzální rozměr, mám jich ve stojanu 6 a lz vněm mít prakticky všechno.To druhý je prasecky slepený,navíc má přilepené výstuhy a tím velice zmenšený manipulační prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:10 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Prosím vás o názor a radu, nemůžu se totiž rozhodnout.
Mám v merku dvě bazarová akvária. Jeden klasický kvádr a rozměrech dna 75x50cm, výška 40cm (tedy 150 litrů). A jedno rohové typ "laguna" (aspoň tak jsem to našel na netu, rozměr stran 70x70cm, výška 40 cm, objem zhruba 144 litrů. Foto zde: img14.allegroimg.pl/…
Co byste mi poradili jako jednodušší na údržbu, zařízení a provoz? A také jaký typ akva se vám více líbí?? Mně se líbí obě asi stejně, a cena je velice podobná (rozdíl v řádu desetikoruny)..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=301