Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:24 R Muž afc1886 [14704] Re: Bohunka
Jedná se o tento set? www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:03 Bohunka – KOUPĚ AKVÁRIA :)
Zdravím lidičky,
prosím o radu :)
Chci koupit Akvárium set COMFORT 450l rovný DIVERSA.
Prosím má někdo? Nechci nás vytopit...prosím o zkušenosti.
Předem moc děkuji! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:53 Mirka77
Tak do 1500kč mimo akvárko. Jestli by to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2016 22:52 Muž Legioix [574] Re: Mirka77
Už jsem ti to psal:
www.akvamex.cz/…

+

www.akvamex.cz/…


Dohromady něco kolem 450kč. Za málo peněz hodně muziky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:52 Muž Legioix [574] Re: afc1886
Když přesadí ty plastový z toho starýho, tak pod 2x 18W porostou i bez CO2 hop


Ne. Ted vážně. Na většinu méně náročných rostlin to stačí a pokud se dívám na to, co má ted, tak to bude sakra velkej skok dopředu. Vždy do toho krytu může dokoupit přídavné osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:50 Mirka77
Zítra tady budu tak kolem 15h. A budu ráda když mi poradite jaký filtr atd koupit dobrý za rozumnou cenu. Děkuji předem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:47 R Muž afc1886 [14704] Re: Legioix
Filtr určitě vyměnit,ale ani to světlo není žádná sláva,samozřejmě záleží jaké rostliny chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:45 R Muž afc1886 [14704] Re: Mirka77
Nastav finanční mantinely a můžem začít vybírat.Ale teď už jdu vážně spát,abych byl zítra pěkně růžový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:44 Muž Legioix [574] Re: Mirka77
Já bych do toho klidně šel, ale rozhodně bych do toho koupil hned ze startu lepší filtr, protože ten co je v setu je nepoužitelný.

www.akvamex.cz/…

+

www.akvamex.cz/…

potom to akvárium bude bezproblému fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:43 Mirka77
Tak mám jít do většího akvárka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:40 R Muž afc1886 [14704] Re: Mirka77
Kup si vše samostatně a nebudeš muset potom dokupovat další věci zbytečně.Zítra na to kouknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:29 Mirka77 Re: afc1886
Ty by jsi do něho nešel. A poradiš mi prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 22:21 Mirka77
Lidičky mám teď 25l akvárium co jsme dostali a chtěla bych si koupit 112l na akvamexu s filtrací, topítkem a světlem to teď mají v akcí za 2299kč. Mám do něho jít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2016 13:58 Muž Jifi [675] Re: BuldozerGT86
BuldozerGT86 napsal: Obvolal jsem cca 10 sklenářu a jen 4 dělal akvárka

Zajdi se zeptat do zverimexu nebo akvaristiky. Dneska ti slepí akvárko přesně v jakém rozměru si řekneš. A taky to dávají lepit někomu, kdo s tím má zkušenosti.

Raději ať to udělá někdo, kdo tomu rozumí. Tady není dobré šetřit. Cena za akvárium není ta podstatná investice. Bude řada dalších investic a taky provozní náklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 13:07 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
Krabíci mě zaujali jako první.... Jenže mít jen dva v akva... To by bylo takové chudé.... Vím že nechci Raka... ten sežere uplně všechno i s rybkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 13:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Já bych stejně dělal z 8mm. Rozdíl v ceně bude cca 100 Kč. Z terárka z 6mm nikdy akvárium neuděláš. A co když tě ryby zaujmou a krabi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:51 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
8 je moc.... Akvarko nebude uplně plné... Koukněte se na téme Začátečník. Jsem se tam trochu rozepsal... Výztuhy? tomu moc nerozumím... Jsem uplnej Lajk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
45cm na výšku? Neblázni a chtěj minimálně 8mm a výztuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:44 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: jamajcan
Chtěl bych aspoň 6 mm... Budu mu volat večer tak se sním domluvím. Dneska jsme mu volal jen předběžně... Obvolal jsem cca 10 sklenářu a jen 4 dělal akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:38 jamajcan Re: BuldozerGT86
Dobrá cena. Záleží na tom, z jak tlustého to bude skla. Radši tlustší, než tenčí.
Pozor si dej na zabroušení hran a na tloušťku a kvalitu spojů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 12:34 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – cena za 1 litr
Zdravím,

dostal jsem cenu od jednoho sklénáře 8 kč/1 litr... Je to v pořádku? Já myslím že jo. A na co bych si měl dát pozor? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 15:05 Muž sajfrdík [14]
Ten hluk mě vůbec nenapad..Budu se teda muset ještě rozhodnout..Nebo to zkusím bez filtace :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2016 13:45 GP Re: sajfrdík
spolecny filtr bych nedaval kvuli prip. nakaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2016 11:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sajfrdík
No pokud to má být minipěstírna, tak bych to řešil jedním komptesorem a bubláky.
Vyjde to asi líp než čerpací hlava v každém akváriu. Ale přepočítej si to a bacha na hluk.
A
kvárium vyjde samozřejmě dráž než když si ho slepíš sám, ale pokud nemáš zkušenosti, tak domácí lepení může skončit špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 10:43 Muž sajfrdík [14]
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je výhodnější si akvária sám lepit, nebo je koupit rovnou vcelku.. Chtěl bych si pořídit stojan a v něm akvária různých velikostí, celkem asi 8 akvárií.. největší 200 litrů.. A dále se chci zeptat, jestli je lepší mít v každém vlastní filtr (což si myslím že je), nebo vnější filtr napojený na všechny. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 00:57 paolov – Pomoc s výběrem setu.
Mám omezený prostor na nádrž max. cca 40 cm na délku a 35 na šířku výška je jedno proto ty rozměry víc tam nenamáčknu. Prosím co říkáte na tyto sestavy
www.zoohit.cz/…
www.zoohit.cz/…
www.zoohit.cz/…
www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2014 09:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: picris
picris napsal: Myslela jsem, že v případě dané patice (ať už T5 nebo T8) se dají vyměňovat trubice s rozdílným výkonem a nemusím nijak měnit celý vnitřek?
A on je opak pravdou. Predradniky pro zarivky se delaji bud pro nejaky konkretni prikon, nebo jsou i inteligentni elektronicke pro vic ruznych (takze s timhle se jeste nejak vybabrat da vhodnym predradnikem), jenze kazdy prikon zarivky znamena jinou delku, takze jiny prikon Ti bud nedosahne a nebo precniva, jedine ze by snad ty patice byly mechanicky posuvne :) . Zkratka nemuzes cekat, ze si pridas 2x tolik svetla tim, ze si misto 30W zarivky sezenes s dvojnasobnym prikonem o stejne delce a jen ji vymenis, tak to proste neni.

Reseni to ma, osvetlit radeji vic nez je potreba a pouzit stmivatelny predradnik, ktery je ovsem vyrazne drazsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 22:38 picris Re: vaaclav
V podtstatě mi nejde o čisté formy, spíše jsem myslela různé barevné variety, zkrátka, abych tam neměla jen jeden barevný typ, to by mne nebavilo :) . Viděla jsem dokonce tvoje paví očka u jedné uživatelky zde, jsou krásná a také jí v nádrži neplave jen jedna barvička (myslím že její nick je Jája?). Nechci ničit úsilí šlechtitelů, jen se mít nač koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 22:06 R Muž romant [27987] Re: picris
A ten někdo je taky posléze rozdá a tak dále a tak dále. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 22:05 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: picris
Časem tam ale budeš mít jen ty křížence. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 21:59 picris Re: vaaclav
Já vím, chci ty rybky pro své potěšení a radost, chci mít barevné akvárko, nejde mi o šlechtění či chov rybek v jedné konkrétní čisté formě. Křížence někomu rozdám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 19:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: picris
Pokud jde o paví oka tak si pořiď jen jednu sortu, protože když jich bude víc budou se ti křížit a bůh ví co ti z toho vyleze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 17:41 picris
Děkuji za rady. Co se týče fauny původně hlavní osazenstvo měly být různé formy a variety pavích ok. Po zvážení jsem se rozhodla přidat k nim i další rybky. Líbí se mi čichavci, pancéřničci, některé zajímavé tetry a gavůnek lososový. Co se týče rostlin ráda, bych postupně pěstovala i některé na světlo náročnější druhy. Akvárium bych chtěla mít krásně zarostlé, ovšem ne zas na úkor ryb.
Myslela jsem, že v případě dané patice (ať už T5 nebo T8) se dají vyměňovat trubice s rozdílným výkonem a nemusím nijak měnit celý vnitřek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: picris
Z pohledu cloveka, ktery ma rad akvarium zarostle rostlinami, bylo 2x30W zarivek malo i nad nasim domacim akvariem 100x40x50 (v cm, 200l, 50 je vyska). Provozovat se takto osvetlene akvarium da, a i tam muze ohledne rostlin neco vhodne zvoleneho rust, ale "akvarijni zahradnik" zaplace :) .

Co v tom chces chovat a jak to planujes s rostlinami, jak moc Te zajimaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 08:43 Muž Horác [3942] Re: picris
Jak to myslíš "vyměnit"? Ony ty watty totiž souvisí s délkou zářivky ... Takže bys to musela vykuchat, posunout patice a ještě navíc pořídit "výkonnější" předřadník ... Další možnost je pořídit výkonnější trubice T5 ... ale tam je to stejné - vykuchat a pořídit nový předřadník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 22:11 finnnp Re: picris
Záleží na co to chceš.Každá ryba potřebuje něco jiného a každá rostlina potřebuje něco jiného.Je to,ale universální rozměr,že v tom můžeš chovat takřka cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 21:44 picris
Zdravím,

chtěla bych si zařídit akvárium o objemu cca 250 litrů. Padl mi do oka tenhle set: www.diversa.info.pl/…
Jeho výhoda je, že topítko i filtr nejsou jeho součástí, mohu si tedy vybrat podle svých požadavků. Bohužel jsou součástí dvě zářivky T8 30W. Myslíte, že je to dostačující, nebo bych měla zářivky vyměnit? Poradíte mi jaký externí filtr je optimální pro takovýto objem, myslím konkrétní značku a typ. Co si obecně myslíte o tomhle setu? Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 11:54 Muž Calvin [9]
Věděl byste někdo o firmě, která vyrábí komplety (kryt+akva+podstavec) jako např. Zekia nebo Farao, jenom v okolí Plzně? Přecejen, za cenu dopravy (1000Kč+ z těchto obchodů) už by se dalo pořídit ledacos užitečného navíc.

Vůbec se mi zdá, že se v Plzni nedá pořádně nakoupit, nejen co se akvaristiky týče. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TitanArmy
Ja tehdy kupoval tech 160l z osmicky za 1800Kc (jestli si to pamatuju dobre), ale to nic nerika, neslo mi o kazdou korunu a rad jsem dal, kdyz jsem dostal co jsem chtel a vypadalo to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 10:45 Muž TitanArmy [4] Re: Designer
Dobrá rada s tou výškou děkuji. No mám kamarádku, která dělá ve firmě kde se lepí akvária. Prosím tě jen odhadem: na kolik by tak mělo vyjít to 100x40x50 s tl. skla 8mm? Pokud bych si ho nechal slepit. Třeba ta Diversa stojí kolem 1500,- při tl. 6mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2014 10:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TitanArmy
Nech slepit, urcite uz nekdo u Vas lepil, aby Ti rekl kde mu to slepili slusne. A navic si muzes zvolit o neco silnejsi sklo (co koupis hotove, byva obcas na doraz co jeste lze), coz jsem tehdy taky udelal, hlavne kvuli detem okolo (osmicka misto sestky na Tebou planovany rozmer nebyla o tolik drazsi, aby mi to za to nestalo).

A rozhodne si prihod vysku na 50cm, pac si nedokazes predstavit, jak jsem se mlatil do hlavy, kdyz jsem kdysi nechal slepit 100x40x40cm, ze tech blbych 10cm navic by se sakra hodilo, a lyze nad tim stejne neskladuju, ze by smerem nahoru necemu tech 10cm vadilo...

Dnes mame doma 100x40x50 (50 na vysku) a ver mi, je to hodne jine kafe, i kdyz ted zase lamentuju, ze 50 by bylo fajn i na sirku, a na delku lepe metr a pul... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 10:08 Muž TitanArmy [4] – jaké akva
Ahoj. Plánuji k mé 60x30x30 pořídit ještě akvárium 100x40x40. Nevím pro jaké se rozhodnout. Nechat si slepit někde ve firmě, nebo koupit značkové? Jen že jsem se dočetl, že třeba Diversy nemají kvalitní silikony a že dlouho nevydrží. Kupoval bych na ostravsku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Pro technicky nenadaného začátečníka, který přijde do obchodu s cílem poskládat si set sám, je to to samé, jako si koupit nějaký blbý...
Jenze kdyz chlapa posle zena nakoupit, a da mu listecek, pricemz mu jeste ukaze, ze nema kupovat nic jineho nez "tenhle sacek" a "tohle baleni", musi uz byt slusny bambula, aby to nezvladl. A prave tak zacatecnik vybaveny seznamem nekoho orientujiciho se v problemu, muze dojit uspechu, pokud neudela to co spatny manzel, ze usetri za cenu toho, ze je doma za vola smich .

Turbince: Chlap nechodi k truhlari, ale jen se mrkne, jestli dokaze jeste najit ten konfirmatovy vrtak, ktery pouzil posledne pri seskladani prken zadanych k narezani v patricnem obchodaku :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:20 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Já se nepotřebuju dovzdělávat, já sem jenom poznamenal že s těma setama má pravdu. Nenapsal sem že sou všechny sety blbý. Napsal sem že má pravdu. Turbínka napsala většina, taky nenapsala všechny. Ale jestli máš potřebu ukázat jak seš vzdělanej tak ok. Jseš borec a máš pravdu ano Stačí? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 16:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No vida...tři, já myslel, že jsme s Jeníkem sami... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 16:40 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore, nejen dva, to se musí pěkně na vlastní kůži zažít, vyzkoušet, vošahat si to, zjistit kde je ta pravda, tedy alespoň rámcově a potom když si přečtu tu diskusi o tom odmítání, tak se jenom pousměju a když je nálada, tak i přidám nějakou tu zkušenost, ale jak píšu, to se musí testnout a nejenom vo tom spisovat dlouhý komentáře. ;-)
Edit: Ta tvoje doplněná věta o technicky nenadaném začátečníkovi je velmi trefná a podstatu shrnující. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 16:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
invalida napsal: Že ty seš citlivej vůbec neznamená to že Turbínka nemá pravdu v tom o těch kompletech stydim
Jak jsi Václave poznal z dalšího příspěvku, jsme opravdu dva, kteří o setech víme asi něco více než ty...A tak možná by bylo zdravější se také dovzdělat, aby ses mohl přidat.... ;-) ahoj
Pro technicky nenadaného začátečníka, který přijde do obchodu s cílem poskládat si set sám, je to to samé, jako si koupit nějaký blbý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 09:02 Muž ludvik [1082] Re: Heimdall
A já třeba narazil na problém, kdy hotové sety nejdou vyrovnat do vodováhy. Asi nikdo nepočítá s panelákem nakřivo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 08:00 R Muž Silent [5949] Re: invalida
To možná platí u malých kompletů (cca do 100 l), ale ty větší až velké jsou z valné většiny velmi dobře použitelné byť já osobně preferuji individuální poskládání setu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2014 06:31 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Že ty seš citlivej vůbec neznamená to že Turbínka nemá pravdu v tom o těch kompletech stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=151