Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Vhodný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 10:31 langosh Re: spider007
Tyto štěrky velikost č. 4 nejsou opravdu žádná sláva. Já bych bral tak maximálně č. 2 a menší...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 17:02 Sidonius Re: spider007
Tzv. "VARIOPAINT"... :-)
Zkuste hodit pár těch kamínků do skleničky s octem a uvidíte. ;-)
Skoro bych se vsadil, že budou bublat... Pokud ano, pak je tento substrát pro standardní akvárium, v němž mají být i živé rostliny, nevhodný.
(Nehledě k tomu, že tahle hrubá drť není dobrá svou strukturou ani pro ryby ani pro rostliny. tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 16:40 spider007
A co tahle drt? Ta je vhodna do akva?

shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 23:58 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Kadlik
Tak tuhle drť jsem mšl v akvariu taky z Hornbachu a je to katastrofa, pokud chcete předejít problémum mrozho dně ji tam nedávejte - porostou řasy a né rostliny a i ryby budou pořád nemocné !
Nejlepší jsou různé křemičité filtrační písky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 22:41 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Kadlik
Tenhle dobrej moc není.prodávají v hornbachu i normální říční písek.Tohle je dobrý na zimu na sypání chodníku.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 21:19 Kadlik – Je toto vhodny pisek?
V akva mam pisek, ktery pri testu octem jemne sumi. V Hornbachu jsem videl tyto pytle oznacene jako ricni pisek shop.miga.cz/… Chtel jsem se zeptat, jestli ma nekdo zkusenost s timto piskem a jestli nesumi, jelikoz evidentne od stejneho dodavatele tam meli v pytlech i kamenne drti bile + cerne, o kterych se tu rika, ze jsou spatne a sumi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 17:54 Bumbas9 Re: Usine
dobre ja se jeste podivam a kdyztak to tak udelam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 21:13 Usine Re: Bumbas9
Kamenná drť není ten nejlepší substrát. Jestli jsi přesvědčený že je v pořádku tak bych to udělal zrovna obráceně. Ten jemný navrch. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:51 Bumbas9 Re: Usine
ja tam chci mit jakoby dvojity dno spodni vrstva bude ten novej pisek a vrchni vrstva kamenna drt co je tam ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:38 Usine Re: Bumbas9
A ten starý tam necháš? Jestli ano tak ho taky změř. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 20:35 Bumbas9 Re: Usine
test na ocet dopad dobre takze pri pristim cisteni sup tam s nim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:39 Usine Re: Bumbas9
Do skleničky dáš drobet suchého písku a zaliješ octem asi o centimetr nad písek. Vycházejí li bublinky i po delší době obsahuje písek vápenec který na sebe váže CO2 a rostliny rostou špatně na rozdíl od řas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:30 pansuu Re: Bumbas9
Ano, tím zjistíš přítomnost vápence. Ten "přitvrzuje" vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:25 Bumbas9 Re: Usine
v octe???jak jako vyzkouset v octe?? jako nalejt na to ocet??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:09 Usine Re: Bumbas9
Jemný písek je horší na údržbu a hlavně při odsávání. Mě v něm rostli rostliny dobře ale stejně jsem přešel na 1 - 3 mm. Každý písek je lepší napřed vyzkoušet v octě jestli nebublá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:08 Bumbas9 Re: Anonym
dik za radu dneska jsem byl koupit pisek a koupil sem ricni 2-3mm a normalni akvarijni u toho nepisou hrubostv ale je hodne jemnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 18:59 Muž [] Re: Bumbas9
Pro rostlinky je lepší ta zrnitost od 1,3mm-5.U jemných písků nejde rostlina zasadit a stále vyplouvá.Dalším problémem je dušení kořínků.U hrubších písků dochází k určitému proudění vody a kyslíku, takže to rostlinám vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 19:16 Bumbas9 Re: Anonym
Na internetu sem nasel akvarijni kremicity pisek ale kterej je lepsi pro rostlinky jestli 0,3mm nebo 1,3mm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 19:00 Muž [] Re: Bumbas9
V teraristice se používá převážně jemný vátý písek, do kterého se živočichové teraristy chované rádi zahrabávají.Pro akvaristiku se prodávají křemičité písky a drtě.Můžeš mezi nimi sehnat i černé a bílé,které jsou naprosto nevhodné, ale velice propagované prodejci v zoo obchodech.Jinak co jsem viděl v sobotu, tak Hornbach nabízí zhruba 10kg pytle s říčním pískem o hrubosti 1-4mm, což považuji za nejlepší věc co tato síť prodejen nabízí v oddělení substráty pro akvaristiku.Cena byla kolem 80,-kč za pytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2007 16:12 Bumbas9 – Písek
chtel bych si do akvarka dat pisek a dneska sem se byl podivat v hornbachu meli jenom do terarek. A na to bych se chtel zeptat jestli musi bejt akvarijni nebo jestli to je jedno ze by tam byl terarijni
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2007 16:37 Usine Re: Digger
Ideální písek je okolo 3 mm O slehávání nemůže být ani řeč, chce to pravidelně odkalovat a já při tom nemám žádný problém, stačí mít na to pořádný zvon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 13:00 blek Re: Digger
Havel má pravdu
Hrubý písek (nad 5mm) rostlinám a ani procesům a nádrži nevyhovuje. Jemný sice vyhovuje rostlinám, ale zase se odsává při odkalování. Ideální hrubost je (pro rostlinná akvária)2–5 mm. neměl by být mletý (ostrý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 09:52 Digger – jemný písek
...no já nevím.. asi jsem proti.
Když se podíváte na nádrže, tak spousta rostlinkářů má i dost hrubý podklad a rostliny jsou nádherné.
Sám mám s jemným pískem zkušenosti takové, že se brzy slehne a pak v něm rostliny právě moc dobře nerostou...
A jak už podotkli i jiní...špatně se potom odkaluje...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 22:11 Havel-st Re: Floid56
Myslím, že 1mm je ideální pro rostliny, které potřebují dobře zakořenit - aspoň mě teprv v písku 1-2,4 mm začaly pěkně růst, dřív jsem měl hrubší, 3<.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 21:40 Usine Re: Floid56
Než ho tam nasypeš vyzkoušej jestli nepění když na něj naliješ ocet a jestli ne tak ho tam klidně dej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 21:32 Floid56 – Písek
Mněl jsem taky stejné problémi z pískem (zrno 1,3mm) protože mám pancéřníčky.Na dně mám ten hrubší písek a nad nim mám ten menší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:45 Havel-st Re: Anonym
Už na tom pracuju, zatím používám na hadici nástavec ze staré punčoškové odkalovačky made in Hong-kong z mé minulé akv. éry.
Mimochodem, koupil jsem si nedávno stejnou odkalovačku a jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že je na h***o - punčoška propouštěla, trubka a vzduch vypadávali a pod. Pak jsem si všiml, že je na ní m. i. China rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:20 Muž [] Re: Havel-st
Prst je nejlepší ladič.Jinak si kup nebo vyrob odkalovač z delší průhledný trubky průměru nějakých5-6cm.Nasaješ to i s pískem a ten se protočí očistí a spadne zpět.Nepůjde to hned do hadice. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:16 Havel-st Re: katunka
roman :-) ... ale venku u potoka to jde

katunka > při troše šikovnosti (prst na hadici v kbelíku) to jde - já musel, mám poměrně mladé akvárko a v hrubším písku jsem nemohl nastartit ani ty nejobyčejnější rostliny - v jemnějším písku se po měsíci skoro všechno začlo rozrůstat a kořenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:03 Žena katunka [158] Re: Havel-st
Ale to ti pak musí dělat hrozný problémy při odkalování, ne? Vždyť si ten písek musíš všechen odsát....já tam mám teď asi 5 mm a i tak se mi to do zvonu občas nasaje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 23:00 Muž [] Re: Havel-st
Jako já za mlada.Pak jsem to proplachoval ve vaně s pomocí kýble a cedníku na nudle.A jak se ucpal odpad,tak mě fotr málem zabil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 22:57 Havel-st Re: Kate
Já dávám písek 1-2,5mm, rostliny se dobře zachytí a přitom je ještě dost prostoru pro důležité bakterie, teda rychlou přeměnu. Ale asi taky záleží na druhu rostlin.
Kolem větších rostlin dávám navrch vrstvičku vytříděných oblázků, aby to nebylo tak jednotvárné.
Mám na to na chalupě manufakturu - cedník, dvě síta a dva kbelíky (a potok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 21:31 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Kate
ja ma pisek mene nez 1milimetr zda se mi ze je to o,7mm ,a radsi ani neodkaluji rostlinky si to vezmou ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 21:26 Žena Kate [10] Re: Anonym
Vždyť takhle jemnej písek se musí hrozně blbě odkalovat, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 21:02 Muž [] Re: Deimos
Katunka má pravdu,je učenlivá.A písek sháněj po čertech ve všech akvaristikách.Hrubost pro béžné rybky a na dobrý růst rostlin je 1-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 20:59 Žena katunka [158] Re: Deimos
To si spočítej sám :-D , má být asi 5cm vrstva. Hrubost záleží na tom, jaký máš ryby, např. pancéřníčci potřebují jemný písek, hrubší je praktičtější při odkalování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 19:44 Deimos – Piesok
Neviete náhodou, kolko kg piesku potrebujem do akvária s plochou dna 45 x 30 cm? A neviete po čom sa taký akvarijný piesok predáva? ahoj
A ešte niečo.... Aký hrubý má byť ten piesok? (kolko milimetrov) Dík :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2006 18:39 dapru Re: t
Díky :-) .
Teď jsou jiné možnosti, ale já si pamatuju, že když měl doma kdysi akva brácha, tak ani nic jiného než písek nebylo + kamínky na ozdobu. A táta manžela taky používá i dnes písek, tvrdí, že slouží jako filtrace.
Ale chtěla jsem slyšet názor vás ostatních, co už zakládají akva v dnešní moderní době ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2006 17:52 t Re: dapru
dej ho tam je to lepší než hrubý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2006 17:05 Svatka13 Re: dapru
Je jedno jestli ten jemný písek dáš dospod a na něj ten hrubší a nebo jestli to smícháš.Stejně se to samo po čase smíchá.Abych řekla pravdu....někteří akvaristi jemný písek mají.Je vhodný především pro pancéřníčky a ostatní ryby dna.Myslím že je akorát horší odkalovat.Tak se skus podívat do nějaké knihy nebo na net.Snad něco najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2006 14:15 dapru – Písek na dno
Dobrý den. Potřebuji vaši radu. Mám doma cca 7 kg křemičitého písku do akvária - vel. 80x35. Velikost zrníček cca 1 mm,
všude tady čtu, že je lepší větší zrnitost - cca 2 - 4 mm. Co mám nejlépe udělat?
Dospodu můj písek a na to dokoupit ten zrnitější nebo promíchat?
Poradíte? Díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2137-vhodny-pisek?od=351