Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vhodný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Jarry
Kup si písek do bazénových filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 08:49 Muž Jarry [1437] – e-pisky
Hledám vhodný písek do nového akvária, nemáte zkušenosti s těmito písky e-pisky.cz/… ? Zároveň přemýšlím nad vhodnou frakcí, chtěl bych v popředí i kobercovky, nebude vhodnější 1-3mm, místo 2-4mm (které jsem původně uvažoval)? A nebo přece jenom uvažovat o Terramolu 1-3mm? Budu toho potřebovat cca 60l, písek by mě vyšel na půlku, ale ani cena terramolu ještě není tak hrozná, pokud by to mělo proti písku stejné frakce přínos pro rostliny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 09:15 Muž Horác [3942] Re: Barakainus
Barakainus napsal: To se pochopitelne dela uz leta ... Tak pochopitelně :o) ... ale mě to zaujalo až nedávno :o) ... asi proto, že jsem nad něčím podobným sám začal přemýšlet ...
Ale zůstanu u obyč písku ... znáš to ... starýho psa :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 01:17 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Tak jsem si neco precetl o liaporu, podival se na akvaria kde ho maji. Po pravde, nemuzu si pomoct, mne to vypada jako vodni kvetinac smich
Pro mne urcite neco jineho, za domem mam piskovnu, asi se pujdu podivat co to z tech jezer tahaj za pisek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Horác
To se pochopitelne dela uz leta a predpokladam, ze vytrhavat se opravdu nic pak neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:10 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Takze za to ze mi kazde rano plavou rostlinky, ktere nejsou zakorenene muze jenom ancik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
Nemusí. Aspoň ty co jsem měl vůbec do dna nevrtaly. Teoreticky by nemuseli ani ancitrusi, ale přidělávat si práci kvůli těm potvorám nemá smysl (nemám je rád, kdysi mi sežrali nepočítaně kvítek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:05 Muž Kublik [8] Re: romant
Ty terasy by mneli mit ohraniceny okraje, takze pisek utikat nebude, v podstate neco jako plytke kvetniky. Tam by prave asi piskorky byly dobre, aby to obcas prohrabli, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:02 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Jo, ale jeste tam zustanou parmicky cernopruhe, ktere taky zerou i z dna. Ty musi taky pryc?
A kdybych se rozhodl pro liapor, jakou frakci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:01 R Muž romant [27987] Re: Horác
Jj, kořenovej systém nejen vzrůstnějších rostlin, dovede překvapit. :) Ono mezi náma, ty různý cestičky a vodopádečky, to není nic pro mě, sedláka co je rád že pozná rostlinu vod ryby. Terásky jsou fajn, ale běda, běda těm co si do akvária nechtěně přinesou piskořky, to je potom rovina jak u Kolína. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2016 20:57 Muž Horác [3942] Re: Kublik
Nedávno mě zaujal nápad překrýt jílový substrát perlinkou a na to písek. (Aby se to nemíchalo). Ale pořádně kořenící rostliny tím prorostou a co pak ... to by se pak taky mohlo stát, že člověk při snaze "vyrvat" vzrostlejší echinodorus vytáhne celý dno :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 20:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
Jen liapor a nic jiného. Já bych 2 druhy dna nemíchal. Časem se ti to promíchá tak, že máš každý druh dna přesně v tom místě, kde potřebuješ ten druhý typ dna co máš.
Nebuď smutný z odchodu ancitrusů. Jsou to obyčejné rostlinožravé potvory. Místo nich si koupíš zajímavější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:31 Muž Kublik [8] Re: NHKG
S tym pocitam, ze se jich budu muset zbavit :-( A ten liapor, jak to myslis? Na cele dno pod pisek? Nebo nahradit nim pisek? Nebo jenom tam kde budou koberecky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
Vypadá to blbě a většinou to moc nefunguje. Kamarád to tak má a teď se chystá na prosévání dna, aby sjednotil frakci. Být tebou zbavil bych se ryb vířících dno (ancitrusi) a dal liapor, aby koberečky dobře zakořenily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: Kublik
Já to prostě nemixuju, asi jsem divnej. ;-) Použiju jednu frakci v celým profilu dna, ale počkej si na to, co ti odpoví další uživatelé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:10 Muž Kublik [8] Re: romant
Ja chapu ze pisek propada dolu, ale myslel jsem, ze by to prave bylo dobry pro koreny rostlin. Nebo se pletu a ono to tak nefunguje? Pomer jsem myslel 15-20kg pisek a 10kg sterku. Ten pisek z filtru je svetli a tou cernou frakci bych to chtel stmavit. Pripadne muzu pouzit i starej pisek z filtru?
PS: precetl jsem to tady cely a nasli se tady michanice stylu 1-2mm plus 2-4mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:46 R Muž romant [27987] Re: Kublik
Když chceš něco míchat, tak to musí mít stejnou frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:38 Muž Kublik [8] – Castecny aquascaping
Zdravim lidi, chci se zeptat jestli muzu pouzit na dno a do teras ktere planuji, namichat filtracni pisek k bazenu(asi 1mm) s cernym sterkem(2-4mm). Chtel bych mit koberecky z travy, plus vic rostlin. A jestli tam mam dat i substrat, nebo bude stacit ta smes?
Akvarko je 450l a osadka z rybek zustane stejna jak tam mam:
Rajovec dlouhoploutvy 1 samec a 2 samice
Gavunek boesemanuv 3 samci a 7 samic
Cichavec modry 2 samci a 4 samice
Ancistrus sp. Gold 1 samec a 1 samice
Parmicka cernopruha 5ks
Predpokladam, ze asi ancistrusi budou muset pryc, nebo ne?
Diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2016 20:01 Muž Jifi [675] Re: Trollo
To jsou jen 3 cm substrátu/písku. To je docela málo. Lepší je tak 5 cm vrstva, nebo i víc.
A pak je tu taky otázka přesazování.
Pokud dáš dolů substrát, tak pokud budeš chtít potom trochu víc měnit kompozici a přesazovat, bude to trochu hůř proveditelné.
On úplně stačí ten jemný štěrk (písek) a jak píše romant, jílové kuličky s hnojivem ke kořenům a hnojit do vody. A kytky taky rostou parádně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2016 18:33 R Muž romant [27987] Re: pato
Odpověděl bych si nejdříve na otázku, jak to akvo chci koncipovat, tedy zda-li se bude jednat o rostlinný a nebo budou rotliny jenom jakýmsi doplňkem, zdali budou v akváriu ryby co rády prohrabávají dno a nebo tímto směrem nebezpečí tzv. nehrozí. Do vyloženě podvodních zahrádek kde jsou ryby jenom doplňkem bych výživný substrát použil a tam kde to bude opačně bych se bez něj klidně obešel a měl prostý písek(štěrk), třeba jenom s přidáním zásobního hnojiva pod konkrétní rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 18:28 Trollo Re: pato
No vhodnejsi by bylo zvolit oboje. Polozit substrat a zasypat piskem. Asi tak 1cm vrstvu substratu zasypat cca 2cm vrstvou pisku frakce do 1mm. Rostlinky budou mit ziviny a diky pisku budou krasne drzet na miste. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:42 pato
Co je vhodnejsie do akva substrat alebo piesok. V akva mam zive rastlinky co je vhodnejsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:32 Muž Legioix [574] Re: pato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 19:30 R Muž romant [27987] Re: pato
Křemičitej písek, šterk bez příměsi vápence. Drtě nepoužívat, volit kulatější zrna, u štěrku mám osvědčenou frakci 2-4mm jednotlivých zrn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:27 pato Re: romant
A aky je najvhodnejsi piesok do akvaria lebo nemam s tim neake skusenosti vzdi so. Mal iba strk .Aka je najvhodnesia zrnitost ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 19:15 R Muž romant [27987] Re: pato
Dalo by se to zjednodušit a napsat ze stavebnin malťák ne, betoňák ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 19:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pato
Kopaný písek většinou obsahuje spoustu příměsí a vyčistit ho bude problém, určitě bude obsahovat hodně vápence který není ve velkém množství do akvária vhodný.
Nevím jestli jsi napsal dobře to co jsi vlastně koupil, protože 5kg kopaného písku nebude stát skoro nic, prodává se na tuny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 18:13 pato Re: vaclav
Ja som kupil zo stavebnin 5 kg kopaneho piesku a bol dost drahy
Preco nieje vhodny do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 17:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pato
Kopaný ne, ale plavený ano. Je spousta substrátu od písku do filtrací, pálených jílů, přes barvené flexi obklady např. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 17:11 pato
Ahoj chcel bi som spitat ci je do akvaria vhodny kopany piesok
Vopred dakujem za odpovede a popripade mi poradte aky je najvhodnejsi
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 09:19 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jespe
Mrkni se na tanganiku v nádržích. Někde to určitě bude. A párkrát ho přeper ať nemáš takovej zákal. Ale když na to zapomeneš jako já tak se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 09:13 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Tu dostupnou frakci, jak píše kolega považuji za vhodnou pro tvůj záměr. Jinak sekce nádrže, akvária Malawi, Tanganika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 09:04 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: NHKG
Tanganiku tady asi nikdo nemáte, že? Abych zvolil ideální hrubost.. Jinak přepíráte ten písek ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 08:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jespe
Vezmi 25kg písku do bazénových filtrací, koupíš tam, kde se prodávají bazény a jejich příslušenství (i velké markety jako je Obi a Hornbach). Mělo by to vyjít na cca 200Kč. Dělá se s různou zrnitostní, ale nevím jestli je v obchodech běžně k sehnání i jiná než 0,5-1,25 co mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 08:55 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Křemičitý písek do bazénových filtrací, touto cestou bych šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 08:48 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Kde na písek?
Zdravím, do nové nádrže Tanganiky plánuji samozřejmě písek. Nechci úplně jemný a přemýšlím, zda je vhodnější kupovat přímo v akvaristikách pár pytlíků po 2,5kg (45kč), nebo si vzít někde rovnou 20kg - nevím ale kde. :-) Jak byste se rozhodli vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2015 17:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romantomka
Písek do bazénových filtrací s frakcí kolem 1mm. Já mám u mých Cichlid 0,5 až 1,25 a přijde mi ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 17:41 romantomka – co rpo cichlidy a tlamovce
Zdravím kolegove, přechazím a akva 240l na 570litru, a prosím o radu jake dno zvolit...ryby ponecham stavající..tj..red parot, kančíky, tlamovce,,jako doplněk mam pancečníčky kropenaté, ancystrusy a gibicepsy...děkuji..už jsem hodne přečetl na toto téma, tak mi asi nejvíce vychyzí písek jemny,,ale jakou zrnitost přesne...s rostlinami moc nepočítam,,vzhledem k povaze ryb a věčnému stěhovaní písku,,ale i na toto téma uvítam rady..jinak filtrace fx6. fluval..media..molitany, keramické kroužky, ehaim supstrat pro...děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 09:21 Trollo – Pisek
Ahoj. Byl by vhodny tento pisek do aqua s tanganyikou?
www.obi.cz/…
Aqua bude bez roztlin. Diky za nazory :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2015 03:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: cezarmilan
Nemas pravdu. Rasa na dne je neco, ceho si v male mire ani na svetlem dne nevsimnes, kdyz ji nehledas, a vetsi zaraseni prece resis (kdyz uz se stane) na jakemkoli dne. Kdyz tam je nejaky vykal, tak tam proste je a je lepe videt, ale neni to jak pises "sivohnedočierne". V udrzovanem akvariu se ani svetlemu dnu nic nedeje.

Co muzu rict, nekomu se nemusi libit, ze hovinka ryb na tom dne tak dobre vidi, a pak je pro nej tmavsi dno z tohoto pohledu lepsi, ale to je asi tak vsechno, ono hovinko na listu rostliny taky videt je, pristalo tam a chvili tam je, a je to proste normalni, to k tomu patri.

Nakonec jedna z mych prezentaci ukazuje, ze nepisu o necem pro mne neznamem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 03:18 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Designer
parádička díki už mám zhruba predstavu , a áno rastlinky budú čím viac tým lepšie rastliny podĽa mňa robia v akva veľa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   02.04.2015 20:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Janek
Rataj s tým, že svetlé dno nebude svetlé na vždy. Niekedy dostane nádych zelenej (riasy), potom sivohnedočiernej (výkaly) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Janek
Prohledni si fotky, at mas lepsi predstavu ;-) .
rybicky.net/nadrze/18477
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Budou rostliny? Pokud ne, kup písek do bazénových filtrací, ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:35 Muž Miky1981 [57] Re: Janek
....jukni tady na stránce na flexiobklady....řekl bych, že je to velmi prověřený zdroj....osobně bych se držel zrnitosti 2-4mm...barva záleží na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:15 Koště Re: Janek
Podstatné množství rybek lépe vynikne na tmavém podkladu - např. černá/hnědá. Ale záleží na tobě, ty to budeš mít doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:09 Muž Janek [6] - Labyrintky – Farba piesku
Zdravím neviem či to tu už bolo spomínané ale záleží na farbe piesku ? Teda okrem celkovej úpravy a výzoru ? Neviem sa rozhodnúť chcel by som skôr niečo bledé, ale neviem či to bude vyhovovať rybičkám v akva by som chcel živorodky alebo cichlidky kakadu s tetrami ohnivými ešte uvidím vďaka za info ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 21:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: toni
Propláchnout, 3x nalít do kýble s pískem(1/3)vodu zamíchat rukou s opatrně vylít vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 21:09 toni Re: vaaclav
nn ja nejsem moc pritel s CO2....znamemu vymreli vsechny rybky protoze to spatne nastelovala z toho mam strach:-(...jinak mi ten pisek prijde velmi jemny(neni ostry)....jen nevim -mam ho promachnout predem nebo vyvarit?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11449x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2137-vhodny-pisek?od=51