Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vhodný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 720Martin720
Pokud nešumí v octu, tak proč ne.. (ale převaření se mi zdá zbytečné).

Pokud šumí, tak jen do akvária, kde to je žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:30 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Může být převařený písek z moře v akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:53 moliro Re: Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:20 Pavel Re: ancistrus
a co ty mořské kameny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 19:00 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Pavel
Jestli chcete usetrit a jste mobilni, tak doporucuju si pro pisek dojet do piskovny/betonarky. Tu trochu co potrebujete do akva vam daji vetsinou zadarmo.
Dva druhy pisku na dno bych nedoporucoval, pri odkalovani se stejne casem promicha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 18:32 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Pavel
zkus flexi obklady( www.flexi-obklady.cz ->myslím) mám od nich černej písek a palec
V 98 l nádrži mám jemnější bílej písek/štěrk,ale už je takovej žlutej,a vůbec se mi nelíbí! ->takže ho vyměním.Nevím jakej tam mám dát:
Řiční písek.nezežloutne taky?
Černej-nebude to vypadat ještě hůř než ten bílej/žlutej
nebo řiční kamínky-jak mám ve společenské 120 ????

Děkuji za odpovědi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 18:28 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: Pavel
Pro tlamovce určitě bílý křemičitý písek č.3 to je zrnitost 1,2mm. Jemnější nedávejte, měla jsem, už ho nechci ani vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:50 Pavel
Dobrý den, zakládám akvarium pro tlamovce a sháním písek. Potřebuju toho zhruba 50kg, proto to hledám v nějakým stavebnictví a zatím jsem našel uplně jemný,asi 0.3mm , chtěl jsem raději 1mm.nemáte s tím někdo zkušenosti?jestli můžu koupit jemný,nebo připadně kde se dá sehnat vhodný pro tlamovce?
Dále byh se chtěl zeptat jestli můžu k tlamovcům dát kameny z moře.někde jsem četl, že by se to nemělo. Rybky mám zatím v menším akvariu,kde mám 3 kameny z moře a žádný problém, ale kameny byly předtím 10 let na balkoně,tak třeba se dostatečně očistily.děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 00:47 Muž Eff [417] - RostlinyRe: vladislav
To z Hornbachu bude asi křemičitý Tomi písek. Zrnitost mají na výběr 0, 1, 2, 3 (v mm) a možná i další. Stačí si vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 00:17 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: boruberry
Ten z Hornbachu je trochu větší zrnistost.. co jsem měl možnost vidět...mám doma písek z flexiobkladů..tak jsem to mohl porovnávat.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:18 Muž Hannibalus [13] Re: boruberry
také se divím coze jestli je to pravda, pak odpadá to brutální poštovné potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:09 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Madu
Oni mají písek z flexiobkladů i v hornbachu? :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:46 Žena Madu [5] Re: Hannibalus
jj, ten mám taky v akvárku, z hornbachu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:44 Muž Hannibalus [13] Re: Milan
koukni na toto, rostlinky rostou a vousky jsou v pohodě
www.flexiobklady.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:41 Muž Jurasek [137] Re: Milan
Mám písek 0,6-1,3. Pancéřníčci se tváří spokojeně, zelenina roste. Václav tu kdysi popisoval, jak koupil 0,3mm, pancéřníčci že byli nadšení a rostlinky rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:34 Milan – Písek vhodný pro pancéříčky
Chci se zeptat jaký písek doporučíte pro pancéříčky. Aktuálně mám cca 3-4mm a obrušují se jim fousky. Zároveň chci najít vhodné dno i pro růst kytek. Tak nevím! Fousky nebo kytky?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:24 Muž Jurasek [137] Re: radousek24
Dobrý je filtrační. Bílý a frakce 0.6-1.3 - aspoň ten můj.
Edit: Ne že jen můj písek je takový, ale že ten můj má tuhle frakci :-D Dělají se i trošku jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 08:01 radousek24 Re: meroň
tam nebudou rybičky ale krevetky takže to vytrhavat nebudou...a neexistuje nekaky pisek proste nejaky uplne jemny a pekne bily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 00:52 Muž meroň [18] - RostlinyRe: DavidDizzer
no prostě bych řekl, že ten křemičitý písek o hrubosti(přesnou zrnitost si nevzpomenu) podobné jako je vidět na mojem obrázku v jednom z předešlých příspěvků by měl být ,dle mého názoru, vhodný pro drobné rostlinky jako je eleocharis, v mém akva se v něm daří i HC, ale nemám ho na dně celé nádrže, pouze v části, ve zbytku mám prostě nějaký ten akvarijní štěrk, který je pro větší rostliny podle mého vhodnější(zase záleží v jaké zrnitosti), ať už co se týče sázení rostlin(lépe v něm většinou drží) nebo taky určitě se v něm lépe daří bakteriím a méně zahnívá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:04 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: DavidDizzer
Ricni pisek jsou vetsinou oblazky kremene. Kremicity pisek jsou mala zrnka kremene. Kremisity pisek je narosnejsi na udrzbu a s malou zrnitosti by se mohl spatne prokyslicovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:00 Muž DavidDizzer [26] Re: V
to je jedno:-),. je lepší ale říční ne?? ;-) než křemičitý... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:44 V Re: meroň
Podle pytlů v krámě to vypadá, že "křemičitý písek" říkají jemnému štěrku (asi drcenému) a bývá pečlivěji tříděný co do velikosti zrna, "říční písek" bývají spíš drobné oblázky (od pár desetin milimetru do několika milimetrů). Ale obávám se, že ani jeden popisek není jasně definovaý terminus technicus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:34 Muž meroň [18] - RostlinyRe: DavidDizzer
jo to já nevím, podle toho co si mám představit pod říčním pískem, jestli to náhodou není to stejné co křemičitý písek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:58 Muž DavidDizzer [26]
co je lepší říční písek nebo křemičitý?? smich :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:35 Muž meroň [18] - Rostlinyradousek24
Fotka k příspěvku taky se přidávám k názorům, že eleocharis a HC mají křemičitý písek rády, jen ten HC by mohly než pořádně zakoření některé rybky vyrývat. Ale potřebujou hodně světla. U HC se mi osvědčil křemičitý písek a na něj tenkou vrstvičku štěrku asi tak 2-3 mm hrubého, jinak se na křemičitém písku, který je nezarostlý a dopadá na něj světlo tvoří řasa a nevypadá to zrovna dobře (alespoň u mě to tak bylo). A k té ricii, té by to mělo být celkem jedno jaký substrát se použije, ta potřebuje hlavně to světlo k růstu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 11:14 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: radousek24
taky tym mám bílej křemičitej písek a řekl bych, ře se tam daří všem rostlinkám. Ale nejlépe se daří kytkám, co dělají odnože(sagittarie, eleocharis, liliovníček atd). Snadno se pískem rozrůstají do stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 10:08 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: radousek24
Na koberecek je v 54l akva potreba aspon jeste jedna 15W zarivka. Pokud jsi zrucny, tak koupit trubici, patice a predradnik a udelat sam. Nebo ja treba v karantene svitim kuchynskym svitidlem co se dava pod linku :-D Jen to strcis do zasuvky a je to :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 09:59 Žena Amy01 [39] Re: radousek24
pridala by som určite ešte jednu trubicu 18 or 20w :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 09:34 radousek24 Re: boruberry
no v tom setu bylo osvetleni 1x Philips tl-d 15w/54-765...staci to nebo co mam delat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 08:51 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: radousek24
Pujde spise o intenzitu osvetleni atd. HC se v jemnem pisku darit bude, ale potrebuje hlavne svetlo aby ti udelal koberecek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 08:36 Muž jajaapaja [174] Re: radousek24
Pokud budeš mít dobrou vodu.Tak ti tam pujde všechno.A vrstvu zhruba 5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 07:55 radousek24 – Jakým rostlinkám se bude dařit v křemičitém písku?
Budu dávat do 54l akvarijniho setu(do krevetkarka) bily kremičitý písek jakou vrstvu tam mam dat a jakým rostlinkam se tam bude dařit?a bude se tam dařit riccia nebo HC?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:39 macymesser – Jaky pisek
Vcera jsem koupil v Hornbachu kremicity bily pisek 3.Nazev Tomi pisek.Meli jen dva 3kg sacky.Jeste musim dokoupit.Ale chci pridat cernobily.Vypral jsem ho,vyvaril a dal jsem ho do akvaria.Napustil jsem vodu a ta je jako kristal.Oproti tomu co jsem tam dal akvarijni pisek,ktery jsem taky koupil v Horbachu.Je to nebe a dudy.Myslim si,ze je ten pisek urcite dobry.Ten 3kg sacek stal 39 kč.Jen skoda,ze ho nemeli v 10kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 14:58 Muž ondra [168] - Živorodky
Jedna rada pro všechny. V pískovnách u nás se běžně třídí celikost 4-8 mm a dodává se na betonárny.
Cena cca 200 Kč/tunu!! Na některých betonárnách se používá drcené kamenivo a to je pro aq nevhodné, ale jestli někdo potřebuje levně štěrk, tak bych to zkusil. Myslím že ho dostane i zadarmo. Já ho většinou ještě převařím, praný už je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 13:21 Toony re: Lucianetta
ty barevný odstíny na mě působí uměle.Zkusím ten přírodní. je to za super cenu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 13:17 Žena Lucianetta [43] Re: Toony
jaktože není? flexiobklady.cz/… - mají tam různé barevné, přírodní, a dole i šedý a černý písek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:48 0 Re: Toony
Fotka k příspěvku Obejdi stavby se složenými fůrami písku a po nalezení vhodného požádej majitele o tu trochu co do akva je potřebná. Hlavně nesedět se založenýma rukama!

Zajímá Tě reakce ryb na užité dno , tak tady je foto mých skalárů , kteří jsou s použitým přírodně barevným pískem a jemným štěrkem na povrchu zcela spokojeni. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:24 Davosek Re: Toony
Ahoj, já si tento písek objednal a musím říct, že vypadá celkem dobře. Bohužel ho mám ještě v kýblu, protože nějak nebyl čas se vrhnout na přestavbu - nestíhám. Barva se mi zdá v poho, bude to určitě lepší než co mám teď. Jinak jako obchod dobrý. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:03 Toony Re: draco
no jo, ale ty to ještě nemáš hotový.takže mi asi ani neřekneš co na to říkaji skaláry,neonky, ramirezky apod :-) hledam křemičitej písek zrnitost 1-2 mm Chtělo by to něco tmavějšího.Ale nikde nic není :-( víte někdo o něčem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:56 Muž draco [5] Re: Toony
ja som kupil nieco podobne v Mountfilde 25kg - 160Sk
rybicky.net/nadrze/3822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:08 Toony
nedávno tady někdo dal odkaz na tenhle písek flexiobklady.cz/… máte ho pleas někdo v akva.Mě se zdá strašně světlej.Chci přejít čistě na amazonii, tak se ptám co na takovou barvu budou říkat skaláry, ramirezky, krunýřovci apod?co vy na to jako odborníci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 08:41 Muž Yirka [9117] Re: llang
Při zakládání nádrže jsem použil staré dno Rataj a bylo to úplně bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:11 She Re: llang
No nestraš, já tam mám staré dno a na něm připlesknuté pro jistotu ještě nové. Staré teda nevidím, protože je vespod, ale ničeho jsem si nevšimla a žádný problém nebyl (zatím). Až na mě v noci jukne z akvárka obrovská mšice, tak ale vím odkud se vzala ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:51 Muž llang [5] Re: macymesser
to fakt nevim. Nejlepe nejaky tmavsi s velikosti zrn 2-5mm. Hlavne nikdo nekupujte stare dno od rataje! a jsem to koupil a hruza je to jen nejakej bordel a navic je v nem vselijaka havet, nejaci sneci,msice ci co, a dokonce i pijavice!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 20:11 Muž Jurasek [137] Re: macymesser
Dobrý je říční písek (frakce 1-4mm), nebo stavební štěrk přeosívaný přes síto na fajnovou (zhruba taky od 1mm po 4). Teď mám v akvárku křemičitý písek do filtrací k bazénům. Je dost jemný (0.6-1.5mm) a vypadá to taky dobře. Jenom to chce nechat víc zarůst, aby dno tak nesvítilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 19:35 macymesser – Spatny pisek.
Zdravim.Koupil jsem si v Hornbachu ricni pisek 2x10 kg.10 kg bileho a 10 bily a tmavy napul.Ten bily mi v octu sumi.Takze ho musim asi vydelat a koupit novy,ze ano.Prebirat to nebudu a vymenim ho cely.Zarazi me na tom,ze je to primo pisek do akvaria.Mam ho tam 2 dny a voda je porad mlecna.Muzete mi poradit jaky pisek tam mam dat ? Chci namichat bily s tmavym.Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 17:34 0 Re: chicko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám několik fotek , jak se v písku , který nenuceně jen doporučuji do některých typů akvárií , vyjímají dopln'ky v podobě kamenů , a třeba i kořenů. Jde o kompozice na sucho bez rostlin v plastové nádrži s pohledem z hora. Určeno jako předloha pro případné budoucí nové tazatele (,když mám zrovna něco k dispozici). Není to prezentace nádrže a po nikom nechci , aby si podle obrázků něco podobného do svého akvária dával. Snad všichni moje slova správně pochopí.

1) Pouhý prostý nevelký kořen na písečném dnu. Tady jsem , přece jen opravdu 'lehce' doplnil rostlinkami.

2) Členité dno z písku s mnoha různými říčními oblázky (šutry). Jako doplněk může stačit i jen jeden - dva větší , je to individuální.

3) Skupiny tvarově a barvou odlišné , pobytem v říčním toku ohlazené kameny na tříděném písečném dnu s přidaným malým kořenem. Tento písek je dostatečně propustný pro dobré zakořenění rostlin a zárovenˇ neumožní zapadávání podávaného krmiva rybám , které by mohlo v hrubším dnu zahnívat.

4) Jen dodám , že dno není příliš tmavé , ani přehnaně = moc světlé , každý může posoudit sám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 16:54 Muž chicko [124] Re: 0
Dno je to krásný, za tu práci opravdu "dobré koláče"...co se týče těch línějších mne se osvědčilo (sice drahe) Nové a Staré dno(mám ho v Krevetdomu a chickova 5Oka) ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 16:47 0 Re: bucliik + ustavprochore
Fotka k příspěvku Samozřejmě , že nějakou tu hodinku k vytřídění nutno oželet a nutno vybrat písek bez většího podílu jílu. Stále platí , že bez práce nejsou koláče. Člověk si to potom může patřičně vychutnat - ne pomíjivou chvilku , ale po mnoho let! Cožpak to nestojí zato ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 11:22 Žena ustavprochore [567] Re: 0
něco velmi podobného jsem si byla vylovit v září v potoce a jsem s tím spokojená, kytiny taky ;-), ale je fakt, že s tím bylo práce a bince dost, ještě doma vyvařit (naštěstí mám hodně tolerantní rodiče love ), jenže při současných teplotách by to bylo spíš "o zdraví" (tedy pokud se u Eviců na zahradě nebo v blízkosti nenajde třeba pískoviště :-D )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2137-vhodny-pisek?od=251