Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Vhodný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 08:53 Žena bucliik [99] Re: 0
Vypadá to krásně, ale když si představím tu piplačku s přesíváním, taky jsem si k želvám chtěla dát ten říční píseček, máme ho plnou zahradu. Ale pořád mi v něm zůstávály kousky ,,slídy,,(doufám že nepíšu blbinku) pořád jsem to promývala vodou a musím říct, že tohle byla zase moje nervová chvilka :) nakonec jsem nakoupila v Obi ten světloučkej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 07:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: 0
něco podobného mají v Hradeckém Hornbachu
Nevypadá zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 01:26 0 Re:0
Fotka k příspěvku Noční fotka substrátu , jenž se mi v akváriu osvědčil. Zrnitostí zcela vyhovuje rostlinám , barvy ryb nad ním plně vyniknou a složením pohledově neruší. Od blesku odražené světlo způsobilo sníženou ostrost. Získat ho lze přesíváním písku (ve vodě) přes "muší" okenní sítˇ a pak přes větší oka sítě , jejíž fotku jsem vložil do tématu o dániu pruhovaném - 6.11.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 19:36 0 Re: Evicaaa
Evo , Tys tomu dala. Nedržíš se dříve oznámeného plánu dělat to v sobotu a já si naivně představoval , že až dnes přijdu z práce a udělám nejnutnější , tak pořídím pár demonstračních snímků a napíšu Ti , co a jak by se dalo změnit a jakými postupy dosáhnout zlepšení vzhledu i vhodných poměrů pro růst rostlin a život ryb.

Krom toho jsem Ti chtěl navrhnout , pokud budeš s některými změnami souhlasit , aby jsi s tou předělávkou počkala , až budeš mít vše potřebné připraveno (žádné větší náklady) a pak se v klidu s jasnou představou mohla pustit do práce. Vůbec nevadí několika denní odklad. I koupené rostliny to vydrží.

Opravdu nejhorší je se do něčeho dát a pak nevěda si rady se ptát a pomoc hledat , jaká správná rozhodnutí učinit. Nakonec po dokončení díla zjistíš , že to není ono a unavená ,výsledkem znechucená ztratíš zájem se tím dále zabývat. Slabší povahy v návalu zlosti jsou schopny i zničit objekt svého zájmu. Tak vyhraněné to u Tebe snad nebude. Budiž , stalo se , i tak existuje řešení , záleží kolik stresu vydržíš , navíc nejsi-li úplně fit.

Při formátování se mi vybily ve fotoaparátu baterie , tak jakmile to půjde , přihodím foto , jaký substrát dna se mi nejlépe osvědčil plus další objektivní postřehy , když o to budeš Evo mít ještě zájem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 17:13 apinek Re: Evicaaa
je to jedno,jak jsi napsala,rostlin bude asi dost,tudíš se toho světla tolik odrážet nebude :-)
...už to máš docela dlouho rozestavěné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:57 Evicaaa Re: Sid
Nene, zakládám celé akvárium znova, protože bylo opravdu hrozné. Koupila jsem nové rostliny, je jich 15 a to bych jen tak zasadit nezvládla, akvárium bude mít nový vzhled, jenže nevím, jestli s tmavým, nebo světlým štěrkem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Evicaaa
A co jste dělala? Kontrolu kořenů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:42 Evicaaa Re: apinek
Jako já jsem teď asi 3 týdny do toho akvárka fakt vůbec nevrtala a dneska jsem vytahovala ty rostliny a kořeny měly dobré, některé už pěkně dlouhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 16:28 apinek Re: Evicaaa
hm,tak to by mě zajmalo,kdo ti to řek ;-)
pokud má zrnitost od 1mm do 4mm,neni v ničem problém.ale můžeš si tam dát ten černý štěrk,uvidíš za měsíc ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:53 Evicaaa Re: apinek
Nešumí, jen mi v tom jemném písku hnily rostliny a pěstovatelé rostlin mi řekli, že bych mohla zkusit dát hrubější dno, že třeba kořeny nemůžou dýchat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:45 apinek Re: Evicaaa
no to by mohl myslim být,ten co mám já....jakto,že ho tam nemáš a vyměnila jsi ho za tu pitomou šachovnici?šumí v octě,nebo co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:37 Evicaaa Re: apinek
A co ten, který mám?? Fotka např. 17.9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:37 apinek Re: Evicaaa
ale ten černý štěrk je taky na pytel!
je magnetický,veliká zrnotost(optimální zrnitost má být 1-5mm) a ten tvůj má cca 0,5mm až 3cm!
je ostrý,prostě děs.vyhoď ho a kup křemičitý 1-3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:33 Evicaaa Re: apinek
Nemůžu, proč bych utrácela za něco, co už mám?? Navíc to jde celkem dobře, protože ty bílé kamínky jsou celkem velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 15:13 apinek Re: Evicaa
No zatím teprve z černého vybírám bílé šumící kamínky to nemůžeš koupit ten písek novej??? hmm
tohle fakt nechápu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:50 Evicaaa Re: Bob66
Taky se mi víc líbí černý, ale ostatní by dali raději ten jemnější světlý... No zatím teprve z černého vybírám bílé šumící kamínky, takže na rozmýšlení ještě nějaký čas je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Evicaaa
Dal bych přednost černému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:41 apinek Re: Evicaaa
nejlepší je křemičitý písek 1-3mm.ze všech možných variant mi v tomhle rostlo všechno.myslím,že má béžovou barvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:29 kvang1 Re: Evicaaa
myslim ze to je na tvem uvazeni a vkusu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 14:25 Evicaaa – Poraďte mi ;-)
Nechci zakládat nové téma, a tak píšu tady. Právě v tuto chvíli zcera rekonstuuji moje akvárium a chtěla bych, abyste mi poradili, jaké dno tam mám dát. Koukněte mi do profilu - na výběr je buď celý černý trošku hrubší štěrk, nebo světlý drobný štěrk, který jsem měla před několika měsíci.
V černém štěrku rostliny zakořenily a nejdou na něm tak moc vidět nečistoty.
Světlý štěrk se lépe odkaluje, protože je jemnější, ale zase na něm jdou hodně vidět nečistoty.
Prosím poraďte co nejrychleji, mám plný pokoj štěrku, ryb, kamenů a kýblů a nechci, aby to tu bylo moc dlouho. smich
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 23:48 Muž Jurasek [137] Re: Usine
V novém akvárku mám filtrační křemičitý (0.6-1.3) a pancéřníčci jsou očividně spokojení. A ostatní ryby se taky netváří nějak vybledle nebo nespokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 23:28 Usine Re: Jurasek
To z tím světlým dnem je blábol. Někdo to vymyslel a jen se to dokola papouškuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 23:19 Muž Jurasek [137] Re: 16marko1868
Pokud bude akvárko hezky zarostlé, tak toho písku tolik rybky vidět nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 22:07 16marko1868 Re: DavidDizzer
no bily pisek tam nedavaj zneorientuje to ryby tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 16:31 Muž Killer [133] - SumciRe: DavidDizzer
dej si tam křemičitej písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 10:00 RAP Re: DavidDizzer
Nejlépe říční velikost 0,2-0,5cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2008 21:06 Muž sportsmen [62] Re: DavidDizzer
Davide ne kazda drt sumi, sumi pouze drt z vapence kdyz by drt byla z krenene sumet nebude, ale obecne drt se do akvaria nedava protoze ma ostre hrany chce to neco co je zaoblene tedy nejlepe ricni pisek ktery se vlivem treni o dno hezky zakulatil a nema ostre hrany ... pokud trvas na kupovanem substratu na dno tak chtej urcite nejaky kremicity pisek. takze sleduj dve veci aby nesumel a aby nemel ostre hrany. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 20:01 Muž DavidDizzer [26] Re: Jitka
takže je to pravda , drť šumí říční písek nešumí, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 18:07 Jitka Re: DavidDizzer
Mám od té samé firmy bílý ŘÍČNÍ PÍSEK velikosti 2 a nešumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 17:16 Muž DavidDizzer [26] Re: Imii
říční bílý? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 17:14 Žena Imii [45] Re: DavidDizzer
Do akva si rozhodně nedávej nic z vápence...to tam bude brzo cementárna ... dej si tam ten říční písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 16:51 Muž DavidDizzer [26] – jAký teda písek?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, koupil jsem si písek Drť č.4 a je to v bílé barvě. četl jsem že z vápence, když vyzkoušite dát do Octa že to šumí a není vhodný pro akvaristiku, Mě ten bílý šuměl takže je nevhodný, mám i černý ale ten byl v pořádku- ten z vápence není. co si mám pořídit místo té bíle drtě a přitom to nebude šumět-tedy nebude to z vápence? říční písek nebo písek křemičitý?!(Podle mě šumí v octu je DRŤ!) prosím o radu, hledal jsem to na internetu, ale nic takovýho tam není!
(Na fotce jsem si zakoupil tohle-bílou drť č.4)

protože říkali, že ten z vápence škodí, že se rozpouští do vody a Zvyšuje tím pH!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 16:52 apinek Re: Wulfgar
no já myslim že né ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 16:17 Muž Wulfgar [0] Re: apinek
mam od mch.sokolov cernobilou drt kaminku, rikate ze neni dobra do akva?:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 14:00 apinek
klasika křemičitej písek 2-3 a hotovo ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 20:31 sokar
Zdarec.
Když sem řešil písek do akva tak sem taky nevěděl.
Ve sklorexu v brně mě poradily.Tak sem jel do hornbachu a koupil si 8 pytlů filtračního křemičitého písku a hotovo. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:38 Muž hanz [27] Re: Sidonius
Mohu souhlasit se Sidoniusem, ja mam v akva dokonce plavenej pisek s jezera a rostliny ne ze by jim uhnivali koreny ale naopak je maj prehnane dlouhe a krasne bile hmm
Jen je to horsi se zakorenovanim,protoze napriklad valisneria ma problem pri zakorenovani oddenku,ale nevim jestli to nedela i pri zrnitosti 2 a vice. Pac ja pouzivam plavenej pisek odjakziva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:12 Sidonius Re: Sprachys
Není se za co stydět. Stačí chvilku počkat - on už se někdo najde, kdo se do mě pustí... :) (Jenom, abych se pak nemusel stydět já! smich )
Ještě poznámku k případnému "zahnívání dna", tvořeného jemným křemičitým pískem:
Aby mohlo v substrátu něco hnít, museli bychom do něj dát nějakou organickou hmotu. (Kořeny rostlin už neberme v potaz.) Tak do něj žádnou organickou hmotu nedávejme a nebude mít v něm co zahnívat.
BTW: Znám akvárium, kde je substrát dna tvořen vysokou vrstvou jemného křemičitého písku. Je provozováno po delší dobu a nic v něm nehnije. A rostliny rostou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 22:05 Muž Sprachys [48] Re: Sidonius
stydim se :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2007 21:49 Sidonius Re: Nik, Sprachys
A už je to tady... :-D
...v jemnym jim uhnivaj /kořeny/ pac nemaj pristup okysliceny cerstvy vody hmm S tím nemohu souhlasit...
Kořeny rostlinám uhnívají, když se jim nedaří. Protože když se jim nedaří, nedokážou (pokud to vůbec potřebují!) transportovat kyslík ke kořenům. Což zdravé rostliny dokážou! :-)
A jak jsem naznačil, řada (většina?) rostlin ani kyslík v substrátu nepotřebuje - kořeny jsou schopné růst i v prostředí bez kyslíku prostřednictvím tzv. anaerobní respirace.
Dokonce se uvádí, že substrát bohatý na kyslík u řady druhů rostlin růst kořenů brzdí.
Mrkněte se do přírody - bahenní rostliny vytvářejí obvykle mohutný kořenový systém a přitom substrát (sediment) má hodně daleko k doporučované zrnitosti 2-5 mm! :)

No já myslel, že submerzní rostliny přijímají živiny spíše listy... Pokud koření rostlina do substrátu, bude podíl kořenů na příjmu živin záviset vedle velikosti kořenového systému i na množství živin v něm. Bude-li živin ve dně dostatek, pak může být jejich příjem kořeny mnohem výraznější, než příjem listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 18:51 Muž Nik [191] Re: Sprachys
No já neřekl, že nejsou důležité:-). Jen jsem reagoval na živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 18:49 Muž Sprachys [48] Re: Nik
to treba jo ale myslis ze koreny nejsou dulezity? proc je teda maji (az na ruzkatec) a nejak potrebuji v substratu drzet... v jemnym jim uhnivaj pac nemaj pristup okysliceny cerstvy vody a v tom hrubym zas nemaj kde koreny roztahnout (az na anubiasy a hnedovky ktery se do substratu nesazej ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 18:45 Muž Nik [191] Re: Sprachys
No já myslel, že submerzní rostliny přijímají živiny spíše listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 17:11 Muž Sprachys [48] Re: Sid
ke korenum se potrebuje dostat voda s zivinama... pri nizky zrnitosti se tam hur dostava a kytka strada, pri velky zrnitosti zas obtiznejc zakorenuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 11:16 Muž Nik [191] Re: Sid
No já se chtěl zeptat, co je to malá zrnitost:-) Osobně bych řekl, že se zrnitosti přisuzuje příliš velká důležitost než jí veskutečnosti přísluší. Možná to, že by měla být zrnitosz 3-5 mm vzniklo v době, kdy půdní filtry byly "tím nejlepším pro vaše akvária". Podle mě, je to rostlinkám úplně jedno a při nižší zrnitosti se jen víc hromadí na povrchu detrit. Ale to je jen názor neodzkoušený praxí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 11:12 Muž endus [21] Re: Sarr
Určitě jsem při prohlížení prezentací v několika akva tento písek viděl, myslím, že celkem běžně se používá u akvarií typu Malawi, Tanganika nebo i pro jihoamerické cichlidy. Zkus posurfovat v prezentacích a obrátit se pak na konkrétního akvaristu, nebo se ti možná sám někdo ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 11:08 Sidonius Re: Sarr
Na bazénovou filtraci se používá křemičitý písek, takže by mělo být vše O.K.
Přesto platí: "Důvěřuj, ale prověřuj!" :-D

Jinak jsem zvědavý na názory stran případné závadovosti poměrně malé zrnitosti... :)
Já takovému substrátu fandím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 10:59 Sarr Re: Nik
To udělám, oni tam měli pár pytlů děravejch, tak tam zajdu pro vzorek ano . Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nebude vadit poměrně malá zrnitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 10:55 Muž Nik [191] Re: Sarr
Polej jim ho tam octem a když nebude šuměť, tak můžeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 10:52 Sarr – Písek do akvária
Ahoj, dne jsem viděl v Baumaxu písek, který se používí do bazénových filtrací, proto jsem se chtěl zeptat, jestli by se dal použít i do akvária, má s ním někdo zkušenost? :-)
Díka Sarr

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2137-vhodny-pisek?od=301