Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodný písek

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vhodný písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 09:10 Muž @ Angus68 [31] Re: KLeo
Určitě jo ;-) není nad obyč. písek.Půl cenťáku zásobního a jde to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2017 15:54 Žena @ KLeo [8] - Živorodky – Tip na světlý písek bez vápníku
Fotka k příspěvku Nedávno jsem sháněla obyčejný křemičitý akvarijní písek o frakci zhruba 2-4mm a kritériem pro mě bylo:
1)aby neobsahoval vápník
2)cena
Objednávala jsem víc věcí přes e-shop,první kritérium jsem si předem nemohla nějak ověřit,ale nechtěla jsem zbytečně vyhazovat peníze,protože jsem ho potřebovala do většího akvária,a taky jsem chtěla vše objednat z jednoho e-shopu,abych nemusela několikrát platit poštovné (a aby mi zbylo víc peněz na něco užitečnějšího-třeba na víc rostlin...),tak jsem nakonec riskla tento,který byl jeden z těch levnějších-a spokojenost,prošel octovým testem a vápník neobsahuje.
Pokud by někdo sháněl písek se stejnými požadavky,jako jsem měla já,mohu jen doporučit:

"Akva písky-Zbyněk Lhota"-3kg-konkrétně křemičitý písek,prodávaný jako "jemný" okrový (nebo béžový),po doptání prodejce e-shopu jsem zjistila,že má frakci 1-4mm (pro mě dostačující),i když je označený jako jemný.Na obalu bohužel frakci ani č.písku výrobce nepíše.

Snad toto mé doporučení aspoň někomu pomůže :)
(je to jen doporučení,není to reklama)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 15:12 R Muž @ afc1886 [1717] Re: Dakon
Fotka písku by byla taky vhod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 15:11 Dakon Re: Faire42
Děkuji, nic neslyším, tak to bude ten vzduch. Jdu proprat zbytek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 21:23 Muž @ Magic [144] Re: liborass
Osobne som si spravil referenčný test. Zobral som kdesi vápenec (váľa sa ho v Čechách všade dosť) a ten som strčil do octu. A potom už len porovnával...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 20:54 Muž @ liborass [76] Re: Dakon
šumění bys na 100% poznal, to jak říká kolega jen vzduch, který se uvolní... já osobně bych se toho nebál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 18:46 Muž @ Faire42 [31] - Hlavně mini akváriaRe: Dakon
Ověř si to poslechem, zda to šumí. Tipl bych, že ty sem tam bubliny budou vzduchové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 15:45 Dakon - Hlavně mini akvária – Písek - sem tam bublina
Ahoj, koupi jsem 3 x 10 KG akvaristického písku 2-4mm žlutá od fy. VANTO NATURAL STONES s.r.o. Dal jsem trochu do skleničky s octem a vodou. Ze začátku to vypadalo dobře, ale čas od času se uvolní bublina, nebo když se sklenkou pohnu. Kupoval jsem to ve Sklorexu v Brně a myslím, ře otevřený sáček nevezmou, ale dva zavřené by měly. Myslíte, že se mám podívat po jiném písku, nebo sem tam bublina nevadí? Máte s tímto pískem zkušenosti? Děkuji, David

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 23:44 Žena @ Eliss [29] Re: vaaclav
To jsem nechtěla slyšet hmm , ale lepší hned, než to pak celé předělávat. A já myslela, že mám vybráno tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 17:06 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Eliss
Asi bych jim ho vrátil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 11:05 Muž @ Magic [144] Re: Eliss
Řekl bych, že na "devítce" máte již tak hodně tvrdou vodu než abych si to ještě komplikoval vápencem v písku...

Ale rozhodně bych si počkal na slova zkušených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 10:52 Žena @ Eliss [29]
Zdravím, koupila jsem do nového AQ Písek Hagen tmavý, zrnitost 1-3mm a teď jsem ho dala do octu a lehce šumí. Líbí se mi barva, viděla jsem ho tu v mnoha akváriích, ale je vhodný, když šumí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 12:10 Muž @ Zip [100] Re: vaaclav
Osobně si myslím, že 10min namočení do octa pro určení vhodnosti z hlediska vápníku stačí ;-) Kdyby každý udělal pro kontrolu alespoň toto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 10:13 Muž @ Jarry [224] Re: vaaclav
Ok jeste to namocim, ale kdyz jsem do octa nasypal kupovanej akvarijni kremicitej, tak sly bublinky behem par sekund. Bohuzel ho mam v akvarku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 10:02 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
Řekl bych že deset minut je dost málo chce to pár hodin protože ocet je dost slabá kyselina. Trocha vápence asi vadit nebude hlavně že z něj není celé dno. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 09:17 Muž @ Jarry [224] – Písek
Tak jenom pro info - dneska jsem si přivezl plnej kufr praného říčního písku ze Skansky, počítám min. 200kg. Frakce 0-4mm, po vyprání vypadá moc pěkně, asi ho budu prát přes síto 1mm, abych se bezpečně zbavil té nejmenší frakce, po 10 minutách v octu ani bublinka. Cena - 40Kč/200kg :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 09:45 Muž @ Jarry [224] – Písek
Dostal teď jsem doporučení zajet si pro říční písek do Skansky, prý mě za 50Kč nechají nakopat, kolik budu potřebovat :) Možná budou mít jenom frakci 0-4mm, v tom případě bych písek prosil 1mm sítem a měl bych co potřebuju. Vezmu s sebou láhev s trochou octa na otestování a uvidim. Úspora oproti pytlovanému písku (navíc bez možnosti otestování předem) by byla zajímavá, i kdyby s tím bylo trochu práce, navíc bych nemusel šetřit a určitě bych ho vzal velkou rezervu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 12:48 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
Jinak většina kobercovek je jen na chvíli a musí se po čase zakládat znova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 10:48 Muž @ Jarry [224] Re: vaaclav
Doufám spíš v ten Lilaeopsis mauritiana, že by mohl jít :-) Helanthium tenellum tedy zkoušet nebudu, to já si zase nechám poradit od zkušenějších :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 10:29 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
Na rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_tenellum jako koberec zapomeň to se ti nepovede, to není kobercovka roste to páté přes deváté. Nebudu tě ale přesvědčovat skus si to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 10:20 Muž @ Jarry [224] Re: vaaclav
No rostliny začínám popravdě teprve pořádně řešit, když nepůjdou kobercovky, nedá se nic dělat. Ale věřím, že při použití 80W T5HO trubic snad něco půjde. Z méně náročných na intenzitu uvažuju o rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_mauritiana a nebo rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_tenellum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:52 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
při zvolení vhodných rostlin To jsou jaké rostliny podle tebe, nebo jakou máš představu. Já jsem měl dlouhá léta 180x50x60 dxšxv a nakonec jsem skončil u 15-17cm výšky dna. Protože jen tak jsem se dostal na nějaké slušné parametry světla i u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:42 Muž @ Jarry [224] Re: vaaclav
No je to 100kg písku + pokud bych trochu modeloval terén, použil bych pod písek nějakej kámen, lávovou drť atd. Každá trubice bude mít reflektor a dle tohoto článku www.rostlinna-akvaria.cz/… by to při použití T5HO trubic mělo být ok, při zvolení vhodných rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:31 Muž @ Jarry [224] Re: afc1886
Pisek do filtrace doma mam ve filtraci, ale prijde mi dost světlej. Navíc ten 1-3mm od episky je o něco levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:23 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
Toho písku chceš nějak málo prosvítit takovou hloubku bude dost obtížné. Na trubice T5 je to tak 40-45cm vodního sloupce pokud by jsi chtěl i kobercové rostliny. www.akvamalawi.com/…
:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:13 R Muž @ vaaclav [6281] - EchinodoryRe: Jarry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:10 R Muž @ afc1886 [1717] Re: Jarry
Kup si písek do bazénových filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 08:49 Muž @ Jarry [224] – e-pisky
Hledám vhodný písek do nového akvária, nemáte zkušenosti s těmito písky e-pisky.cz/… ? Zároveň přemýšlím nad vhodnou frakcí, chtěl bych v popředí i kobercovky, nebude vhodnější 1-3mm, místo 2-4mm (které jsem původně uvažoval)? A nebo přece jenom uvažovat o Terramolu 1-3mm? Budu toho potřebovat cca 60l, písek by mě vyšel na půlku, ale ani cena terramolu ještě není tak hrozná, pokud by to mělo proti písku stejné frakce přínos pro rostliny.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 09:15 Muž @ Horác [3490] Re: Barakainus
Barakainus napsal: To se pochopitelne dela uz leta ... Tak pochopitelně :o) ... ale mě to zaujalo až nedávno :o) ... asi proto, že jsem nad něčím podobným sám začal přemýšlet ...
Ale zůstanu u obyč písku ... znáš to ... starýho psa :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 01:17 Muž @ Kublik [8] Re: NHKG
Tak jsem si neco precetl o liaporu, podival se na akvaria kde ho maji. Po pravde, nemuzu si pomoct, mne to vypada jako vodni kvetinac smich
Pro mne urcite neco jineho, za domem mam piskovnu, asi se pujdu podivat co to z tech jezer tahaj za pisek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:30 Muž @ Barakainus [616] - RostlinyRe: Horác
To se pochopitelne dela uz leta a predpokladam, ze vytrhavat se opravdu nic pak neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:10 Muž @ Kublik [8] Re: NHKG
Takze za to ze mi kazde rano plavou rostlinky, ktere nejsou zakorenene muze jenom ancik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:06 Muž @ NHKG [2210] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Kublik
Nemusí. Aspoň ty co jsem měl vůbec do dna nevrtaly. Teoreticky by nemuseli ani ancitrusi, ale přidělávat si práci kvůli těm potvorám nemá smysl (nemám je rád, kdysi mi sežrali nepočítaně kvítek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:05 Muž @ Kublik [8]
Ty terasy by mneli mit ohraniceny okraje, takze pisek utikat nebude, v podstate neco jako plytke kvetniky. Tam by prave asi piskorky byly dobre, aby to obcas prohrabli, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:02 Muž @ Kublik [8] Re: NHKG
Jo, ale jeste tam zustanou parmicky cernopruhe, ktere taky zerou i z dna. Ty musi taky pryc?
A kdybych se rozhodl pro liapor, jakou frakci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:01 R Muž @ romant [24880] Re: Horác
Jj, kořenovej systém nejen vzrůstnějších rostlin, dovede překvapit. :) Ono mezi náma, ty různý cestičky a vodopádečky, to není nic pro mě, sedláka co je rád že pozná rostlinu vod ryby. Terásky jsou fajn, ale běda, běda těm co si do akvária nechtěně přinesou piskořky, to je potom rovina jak u Kolína. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2016 20:57 Muž @ Horác [3490] Re: Kublik
Nedávno mě zaujal nápad překrýt jílový substrát perlinkou a na to písek. (Aby se to nemíchalo). Ale pořádně kořenící rostliny tím prorostou a co pak ... to by se pak taky mohlo stát, že člověk při snaze "vyrvat" vzrostlejší echinodorus vytáhne celý dno :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 20:39 Muž @ NHKG [2210] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Kublik
Jen liapor a nic jiného. Já bych 2 druhy dna nemíchal. Časem se ti to promíchá tak, že máš každý druh dna přesně v tom místě, kde potřebuješ ten druhý typ dna co máš.
Nebuď smutný z odchodu ancitrusů. Jsou to obyčejné rostlinožravé potvory. Místo nich si koupíš zajímavější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:31 Muž @ Kublik [8] Re: NHKG
S tym pocitam, ze se jich budu muset zbavit :-( A ten liapor, jak to myslis? Na cele dno pod pisek? Nebo nahradit nim pisek? Nebo jenom tam kde budou koberecky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:14 Muž @ NHKG [2210] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Kublik
Vypadá to blbě a většinou to moc nefunguje. Kamarád to tak má a teď se chystá na prosévání dna, aby sjednotil frakci. Být tebou zbavil bych se ryb vířících dno (ancitrusi) a dal liapor, aby koberečky dobře zakořenily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2016 20:12 R Muž @ romant [24880] Re: Kublik
Já to prostě nemixuju, asi jsem divnej. ;-) Použiju jednu frakci v celým profilu dna, ale počkej si na to, co ti odpoví další uživatelé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 20:10 Muž @ Kublik [8] Re: romant
Ja chapu ze pisek propada dolu, ale myslel jsem, ze by to prave bylo dobry pro koreny rostlin. Nebo se pletu a ono to tak nefunguje? Pomer jsem myslel 15-20kg pisek a 10kg sterku. Ten pisek z filtru je svetli a tou cernou frakci bych to chtel stmavit. Pripadne muzu pouzit i starej pisek z filtru?
PS: precetl jsem to tady cely a nasli se tady michanice stylu 1-2mm plus 2-4mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:46 R Muž @ romant [24880] Re: Kublik
Když chceš něco míchat, tak to musí mít stejnou frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:38 Muž @ Kublik [8] – Castecny aquascaping
Zdravim lidi, chci se zeptat jestli muzu pouzit na dno a do teras ktere planuji, namichat filtracni pisek k bazenu(asi 1mm) s cernym sterkem(2-4mm). Chtel bych mit koberecky z travy, plus vic rostlin. A jestli tam mam dat i substrat, nebo bude stacit ta smes?
Akvarko je 450l a osadka z rybek zustane stejna jak tam mam:
Rajovec dlouhoploutvy 1 samec a 2 samice
Gavunek boesemanuv 3 samci a 7 samic
Cichavec modry 2 samci a 4 samice
Ancistrus sp. Gold 1 samec a 1 samice
Parmicka cernopruha 5ks
Predpokladam, ze asi ancistrusi budou muset pryc, nebo ne?
Diki

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2016 20:01 Muž @ Jifi [355] Re: Trollo
Trollo napsal: No vhodnejsi by bylo zvolit oboje. Polozit substrat a zasypat piskem. Asi tak 1cm vrstvu substratu zasypat cca 2cm vrstvou pisku frakce do 1mm.
To jsou jen 3 cm substrátu/písku. To je docela málo. Lepší je tak 5 cm vrstva, nebo i víc.
A pak je tu taky otázka přesazování.
Pokud dáš dolů substrát, tak pokud budeš chtít potom trochu víc měnit kompozici a přesazovat, bude to trochu hůř proveditelné.
On úplně stačí ten jemný štěrk (písek) a jak píše romant, jílové kuličky s hnojivem ke kořenům a hnojit do vody. A kytky taky rostou parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2016 18:33 R Muž @ romant [24880] Re: pato
Odpověděl bych si nejdříve na otázku, jak to akvo chci koncipovat, tedy zda-li se bude jednat o rostlinný a nebo budou rotliny jenom jakýmsi doplňkem, zdali budou v akváriu ryby co rády prohrabávají dno a nebo tímto směrem nebezpečí tzv. nehrozí. Do vyloženě podvodních zahrádek kde jsou ryby jenom doplňkem bych výživný substrát použil a tam kde to bude opačně bych se bez něj klidně obešel a měl prostý písek(štěrk), třeba jenom s přidáním zásobního hnojiva pod konkrétní rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 18:28 Muž @ Trollo [2] - TanganyikaRe: pato
No vhodnejsi by bylo zvolit oboje. Polozit substrat a zasypat piskem. Asi tak 1cm vrstvu substratu zasypat cca 2cm vrstvou pisku frakce do 1mm. Rostlinky budou mit ziviny a diky pisku budou krasne drzet na miste. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:42 pato - Tanganyika
Co je vhodnejsie do akva substrat alebo piesok. V akva mam zive rastlinky co je vhodnejsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:32 Muž @ Legioix [556] Re: pato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2016 19:30 R Muž @ romant [24880] Re: pato
Křemičitej písek, šterk bez příměsi vápence. Drtě nepoužívat, volit kulatější zrna, u štěrku mám osvědčenou frakci 2-4mm jednotlivých zrn.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 10011x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2137-vhodny-pisek