Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 01:00 Muž martinCA [33] Re: Mirek22266
ja si fakt myslim, ze by z toho nebolo nic, ako som vravel, nekrizia sa medzi sebou. skorej ma teda zaujimalo, ci funguju ako parik alebo nie.

ale aspon vidis ako to je s priestorovymi narokmi a to su este male/mlade ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 21:13 Mirek22266 Re: martinCA
Tak jsem nad tím vším přemýšlel, zhodnotil situali a rozhodl se. Akara potoční zacala být jak pitomá a nedala nikomu pokoj. Začala na kančíka velice tvrdě odrážet. I kdyby z toho něco bylo, měl bych s tím jen potíže a stejně by to šlo jako žrádlo. Navic by hrozili umlácení Vrubozubců. Dominantní vrubouš byl také brutální vůči tomu druhému. Druhý už neměl šanci se ani najíst. Takže můj závěr je takový. Chudák vrubouš šel i chudačkou kančicí do druhé 300 l. Nádrže. Tak maji hromadu gubek a žádného predátora. A co akara? Bude mít na deset dní co dělat. Bude hledat svého miláčka nemiláčka, nakonec se uklidní a bude bezproblémový, jako dřív. A když ne, snad to vrubouš, který se jen tak nezalekne rozdýchá. Mimochodem roste jak šílený. Vyřešeno pivo pivo pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 22:13 Mirek22266 Re: martinCA
Taky jsem se zasmál. Nevšimnul jsem si těch čtyř odkazů a bral jsem to jako jeden. Každopádně ti za vse a taky druhým, kteří tu na toto téma odepisovali, dekuji. Nechávám to prozatím tak jak to je. To akva začíná být velice rušné. Akara začíná být naštvaná na kancika, atakuje vsechny. Dominantní samec začíná být čím dál aktivnější. Honi poslední gubu, co zbyla, v noci se to tam háže. Budu sledovat dál. Zatím Čauky. hop potlesk palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 20:31 Muž martinCA [33] Re: Mirek22266
:-D som ti poslal 4 obrazky na net, aby si videl ktora... ehm, nie som ichtyolog.. diera ma byt vacsia ako ta druha. na mojej rybe je to ta blizsie k hlave vacsia - samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 18:45 Mirek22266 Re: martinCA
Ta tvoja a ta na orazku z.netu je teda samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 17:04 Muž martinCA [33] Re: Mirek22266
Fotka k příspěvku s145.photobucket.com/…
www.africancichlidhub.com/…
i.ytimg.com/…
riftvalleycichlids.co.uk/…

a mozes kuknut na foto mojej ryby a skusit si to. dobre je kuknut obe, nech sa to da porovnat. nie vzdy je to jasne. samozrejme otazka je, ci stresovat tie ryby, alebo to nechat vyvinut sa ako sa to vyvinie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 15:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mirek22266
-to nelze tak jednoznačně určit,
-jedná se o podstatně obsáhlejší formu možností
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 14:54 Mirek22266 Re: lacewings
Zakze by to mohl být mix v kombinaci yelov a red a možná te žluté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2016 14:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mirek22266
-Základní dělení Albino jedinců s -inos- genem u Vrubozobce pavího
-White albinos - bílá albino
-Yellow albinos - žlutá albino
-Grey albinos - šedá albino
-Tiger albinos - Tigr albino
-Red albinos - červená albino
-Super red albinos - Super červená albino
-Snow albinos- Sněhově bílá albino
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:22 RAP Re: Mirek22266
To černé lemování může s věkem ustoupit. Navíc není jisté, co mu koluje v krvi za genetický koktejl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 11:46 Mirek22266 Re: všichni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co se týče toho vrubozubce, tak ma opravdu červené oci, ale zaráží mě jeho výrazné černé lemovani na vsech ploutvich. Pisilam foto ještě toho druhého vetsiho dominantnějšího. Zajímá mě jestli to je taky samec.

Samoztejme chapu, ze je to dnes skoro nemožné urcit pohlaví. Vcera jsem toho dominantního pořádně nakrmil rybkami a so vidim. Agresivita ustoupila a dokonce i zacali spolu plavat. Žádné kamarádství, ale mam takový picit, že kdyz jsou pořádně nažraní, tak si ničeho nevšímají. Může to tak být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 11:34 RAP Re: lacewings, LiborSprysl
Jako by jste neznali způsoby, jakým se dávají jména nejen vyšlechtěných ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2016 11:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
- tak trochu částečně je to pravda
- správně by mělo být uváděno nesoucí gen ino, nebo inos,
- samotné uvedení albino a dost často používané albín, je v řadě případů zavádějící....
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2016 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
On tohle téma skvěle umí Jarda Hofmann, tak se mi do něj moc nechce... ale aby se ta besídka nezvrhla... albinismus je jen jeden a ještě bych zdůraznil neexistuje částečný. Zkusím to nějak zformulovat, snad mi tolik nenaplácá. Albinotičtí jedinci nutně nemusí být jen a bezvýhradně bílí, pigmentace na některých částech těla může zůstat zachována. Jde tedy opravdu jen o poruchu - netvoří se melanin a oči jsou červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 10:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-pokud by to měl být Albino, neměl by mít teda ploutve sklovitě bílé, bez černé pigmentace?
-červené oko, je geneticky zastoupeno i u jiných barevných mutací,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 10:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Mně se teda zdá, že ta ryba červené oko má... takže by to albín být mohl... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 08:47 RAP Re: Mirek22266
Druh je to tenhle rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi , ale tys myslel asi barevnou formu . Bude to něco jako Albino(neplést s albínem!).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 19:24 Mirek22266
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jaký je to druh oskara?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:40 R Muž romant [27982] Re: Karlos
V 54 litrech hrubýho?
Edit: Podívej se, jestli se chceš dobrat nějaký smysluplný odpovědi, tak se odmaskuj, zaregistruj se, zřiď si prezenataci předmětnýho akvária kde se ryby nacházejí, uveď co nejvíce pravdivých údajů a jistě se velmi rychle najde někdo, kdo bude umět poradit. Na první dobrou bych začal měnit vodu, tedy tuto univerzální radu používám bez skrupulí aniž o tom akváriu cokoliv vím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 17:10 Karlos
Dobrý den mám prozbu potřeboval bych poradit jak připravit super vodu pro vrubozubce moc mi nezerou a kazí se voda:-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:22 JoKa Re: sachlj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 17:34 sachlj Re: Mejla82
Dnes je u nás veliká rodinná oslava, stále probíhá :-( ..tak nejen já jsem ve stresu já ale i ryby.. tím to bude že nežerou a schovávají se za filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 16:50 Mejla82 Re: sachlj
Mrazeny file jim chutnalo...posekany zamrazeny patentky maly cvrccy maly zopobhasy...samozdrejme sem daval a granule hikary...Vsechno zradlo co ma proteiny.Zerou mi jak z hlqdiny tak ze dna....Jsou jakpopelnice smich

Koukni mi do profilu....mam je asi od 5-6 cm....

At se dari hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 14:09 sachlj Re: JoKa
které konkrétně? koukal jsem po netu a našel jsem víc druhů a u jednoho psali že je přímo pro býložravé cichlidy ale u dalších jsem nenášel že pro dravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2015 12:58 JoKa Re: sachlj
Jednoznačně granule pro cichlidy od Hikary... To ti moji blbci neodmítnou ani když jsou přežraní... Střídám je s granulema sak (normální "příchuť") velikosti 3 nebo 4 pro větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 12:44 sachlj
Jaké krmení pro ryby cca 6-7 cm zvolit? Zkoušel jsem vločky, granule na dno, granule tetra do terčovce, sušená gammamarus ale stále to je ochutnají a moc nežerou. Až budou větší tak mám malé granule pro výkrm pstruhů a pro větší pak halibut granule. Plánuji taky konečně "vyžrat" šuplík mraženého co terčovci odmítají. Teď ale potřebuji aby se trochu rozežraly. Najít něco, čemu neodolají. Co fungovalo vám v téhle velkosti? Chyba byla že jsem s prodavačem rozobíral kde co ale na to (moje chyba) co jim dávají jsem se nezeptal.Nicméně měl poloviční akva než já a měl jich tam dobře 30. Tím to bude, že ze školky jsem vytrhl dva a dal je to tělocvičny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2015 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
1/Po 8 měsících až roce v cca 10-12 cm... což může být při dobré údržbě a krmení i dříve.
2/ Ano.
3/ Ne. Ale jsou čarodějové, kteří hledají pohlaví ryb podle kyvadýlka a pletou se jen ve 20%... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 13:02 sachlj
V jakém věku, při jaké velkosti se začnou párovat ? Je možné, že by se stalo a i ze skupiny 6-8 mi ryb by se nenašel pár ? Je možné rozeznat pohlaví u prodejní velikosti malých ryb ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 07:17 Mejla82 Re: RAP
Fotka k příspěvku Premeril jsem akva pri cisteni a ma 230delku 50 sirku a 60 vysku. 4 ks. v dospelosti by tedy nemel byt problem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2015 20:02 RAP Re: dkoudelka
Pětistovka a dva páry oskarů nevidím při vhodném sestavení dekorací jako problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 10:44 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: LiborSprysl
Když já píšu obecně, mám tím namysli téměř vždym ale existují vyjímky. Ale Oscaři tou vyjímkou opravdu nejsou, pokud tedy nebude mít nádrž dlouhou 4 metry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2015 03:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: dkoudela
Obecně je možná závazná vyhláška ;-) , ale tvrdit něco obecně (tedy jako vždy platný fakt) u cichlid, to je tedy nesmysl!!! Ono docela dost záleží na druhu...jen namátkou, kdy to fakt neplatí... T.meeki, C.cutteri, ale v mladším věku třeba i A.rivulatus. Ale výtěry je třeba sbírat, to je tedy fakt...Pokud je nádrž dostatečně velká, aby v protilehlých rozích mohlo vzniknou třecí teritorium, zas tak veliký problém to není! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2015 00:42 Muž Yirka [9118] Re: Mejla82
Tyto rozměry ti ovšem 600 litrů nedají.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   23.06.2015 00:14 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Mejla82
Obecně u Cichlid platí, že pokud jsou jen 2 páry, ten silnější ten 2 ubije..... pokud by jich bylo více..... nebude to tak. Takže buď 1 pár nebo více kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:53 Mejla82
Budu zakladat nadrz na 600l 200x50x50cm bude pouze pro vrubozubce pavi (oskar red tigger)Ted resim zda bych mohl v dospelosti mit 2 pary....co myslite??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:47 proiture Re: romant
To AQ už máme dýl měli jsme v něm jiný ryby ,ale než jsme pořídily vrubozubce nechali jsme několik dní jet AQ bez ryb ,filtr je tam takovy velký vedle AQ ,nevím co je to za typ ,odkalujme 1x tydně přitom se mění voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:29 R Muž romant [27982] Re: proiture
Kolik a jak je to akvo starý? Co je tam za filtraci, odkaluje se i 1x týdně dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:28 proiture Re: LiborSprysl
Asi je lepší buď jedny nebo druhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:26 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Hejno, nehejno, já se budu držet tý vody jak "ono" košile. :) Krmení 2x denně, nevíme co je tam za filtraci, nevíme jaký jsou intervaly a kolik vody se mění, mě to prostě, tedy zatím, stále táhne k tý vodě. ;-)
Edit: Tak jedn údaj už máme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:26 proiture Re: romant
Měníme 1x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 19:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Ono je něco jiného pár kusů a hejno... :-P A hejno s hejnem, to je konflikt snadný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:02 R Muž romant [27982] Re: proiture
Za mě, častější výměnou i většího množství vody se nedá nic zkazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:37 JoKa Re: LiborSprysl
To je zajímavé, ani by mě to nenapadlo...
Mám sice jen tmavé, ale tchán má 3 tmavé a 2 albíny pohromadě, ještě v docela (na ně) malé nádrži a "vycházejí" spolu bez problémů... Jediné vysvětlení co mě napadá je, že takhle spolu byli od malička.
Ale docela nedávno mu odešli dva tmaví a nahradil je zase tmavými, sice téměř dospělými, ale o dost menšími, než ti albíni a také vše v pohodě, tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:28 proiture Re: LiborSprysl
Akvárium máme kolem 400L a teplotu vody 26C. Krmíme je i 2x denně. Jsou pořád hladový ale když je pozorujeme, tak tmavý napadají barevný a ráno jsou mrtvý. Přitom na youtube jsem viděla videa klidného soužití všech barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Nedávno jsme s Tomášem na Mělníku řešili rasismus u těchto ryb. Měli hejno tmavých a hejno albínů v jedné nádrži... Museli je oddělit. Když se bílá zamotala do tmavých, hned po ní ostatní šly... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 16:00 R Muž romant [27982] Re: proiture
Ač nevíme vůbec nic o nádrži kde se ryby nachází, dovolím si zavěštit a předpokládat, že za tím úhynem je kvalita vody v nádrži, takže jestli budeš tento můj pokus chtít vyvrátit, rozepiš se o nádrži a úplně nejlepší by bylo zřídit prezentaci předmětný nádrže, kde uvedeš co nejvíce informací, aby bylo tzv. z čeho vařit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 14:49 proiture
Zdravím, koupily jsme si 4 vrubozubce paví a 2 albíny. Jenže po pár dnech jsme je našli albíny mrtvý. Dokoupily jsme red tiger a už zbyla jen jedna můžete mi poradit, jak je to možné? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:03 JoKa Re: Petr
Pěkné... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:01 Petr
Moje chlouba : www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 23:17 radim Re: RAP
Já jsem tady za to vyletování žrádla z žáber trochu i rád. :-) Když dávám kancům velké plovoucí granule, nebo tubifex kostky, tak se díky tomuto plýtvání velkých nakrmí i menší ryby v nádrži. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875?od=51