Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 21:33 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Jasne ze skusal. Ale neako im to az tak nechutilo. Je to o tom, na co ich naucis. Ked ich naucis na hrasok, tak budu zrat hrasok. Ked na meso, tak meso. Da sa inprovizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:15 hanyking Re: HATED
Jo jo těch granulí koupím pytel. Vyjde to pak levněji. Jaké konkrétní granule hikari kupuješ? Viděl jsem víc druhů pro cichlidy ale žádné balení 10l namají. A zkoušel jsi třeba sera cichlid stiks? To se prodává v 10l balení. A rybek si zmrazím zásobu z výlovu. To jich tam zůstávají metráky. A do čeřenu vždy se dá něco chytit aby měli i živé a neztratili lovecké pudy. S tím jemným pískem jsi měl tedy dobré zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2010 22:51 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Teraz ich krmim prevazne rybami potom vyzeraju spokojne. A pre vyfarbenie HIKARI granule, tak sa neako volaju. Su velmi dobre aj ked drahe. Ale zive rybycky alebo mrazene, tak to maju najradsej. Ked boli male tak som ich krmil nakrajanym file. Po tom rastli nadherne rychlo. A kal? No teraz tam mam cierny cadicovy strk frakciu 0,3-0,5 tak. Budem odkalovat. Ked som mal kremicity piesok odkaloval som len cisto hadicou a islo to lahchsie, nez prehrabavat cele dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:06 hanyking Re: HATED
Díky za rady. Na dno dám taky jemný písek. Jen písek 0.3 mm frakce a pár valounů. Aby měli co nejvíc místa na plavání. Neusazuje se Ti na tom písku kal? A čím jsi je krmil když byli malí a jaké granule jim dáváš teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 15:44 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
ja to prerybnene nemam a maju okolo 33-34 cm :)
Su stare 2,5 az 3 roky. Kupoval som ich s odstupom casu. No ale par sa mi asi ani nevytvoril. Ciem jednu vec na isto, ze tam mam jednu samicu. Len co su tie ostatne to neviem. A tie ryby su fakt uzasne, nemaju chyb. Krmim ich zvycajne cvrckamy a malimy rybkamy co im nosim. A ak si si vsimol zakladal som pre nich teraz tu novu 550 a zabiehavam ju. Dnes uz je uplne maly zakal tak potom nafotim :-D Aj natocim. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2010 15:40 hanyking Re: HATED
Jak Ti tam narostli? Já chci aby byly co největší. A podle mne to lépe vypadá když to není přerybněné. Ta ryba tam krásně vynikne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 15:06 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Ja mam 4 ocelaty v 550 a v pohode. Su to salene ryby, pirane su oproti nim nic :-D Mam tam 3 dospele a jedneho 15 cm albina a v pohodke im staci 550 litrov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2010 13:53 hanyking Re: ancistrus
Nejvíce se mi líbí red tiger. Ale měl by mít lemovanou hřbetní břišní a ocasní ploutev a výrazné paví oko. A barva co nejvíce černá s šarlatově červenáma plotnama. Pak ať mládě stojí klidně 500Kč. potlesk

Tak akvárko se začne lepit v úterý. Už se nemůžu dočkat. Odkládal jsem to celou zimu. Nakonec nechám velikost 175X75X75 to je skoro 1000l.
Filtr 100l. Čerpadlo 2000l/h. Možná dám i 3000l/h. Ještě se poradím. Stojan z lamina. Vše bude zdvojené a prý to v pohodě udrží.
Zadní stěnu buď začerním nebo polepím břidlicí. Taky mě napadlo válečkem na to napatlat černý silikon.
No a arowanu tam dávat nebudu. Je to moc lekavá ryba a rychlým plaváním by rušila ten klid velkých cichlid. Nechám tam jen 4 vrubozubce. Mutace red tiger oscar. Písek 0.3mm a pár valounů. Světlo ještě nevím. Chtěl jsem světelnou rampu ad atmanu 150 cm ale to se už neprodává. Nechci tam kryt. To se mi nelíbí. jen krycí sklo a na to položit rampu ze zářivkama. Pokud někde koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 23:40 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: hanyking
Mel jsem Red oskary a byli takhle vybarveni. Betakaroten jsem extra nepridaval, ale dopraval jim i "lepsi" granule, tak ho mohly obsahovat. Jinak zerou vsechno. Jsou to super ryby za predpokladu ze jim akvarium kompletne podridis :-) Mel jsem je asi 9 let, tak to chce opravdu dopredu promyslet. Snaseli se i s mensimi rybami na ktere byli zvykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 18:58 hanyking Re: cichlids
Fotka k příspěvku Takže ta barva je držena pouze beta karotenem? Je to ale nádhera. Tady přikládám fotku red tiger a je úplně jiný.
1.bp.blogspot.com/…
A red oscar je jiná mutace než red tiger oscar? Přikládám red oscar. Ono to chce pořádně vybrat protože to jsou ryby na 10 let. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 13:45 cichlids Re: hanyking
Red tiger oscar :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 13:35 Muž Kolco [57] Re: hanyking
Red - Oskar,krmí se granulemi s betakarotenem,proto ta barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2010 13:13 hanyking – Forma vrubozubce.
www.youtube.com/…

Jaká je to forma vrubozubce? Na živo jsem takto vybarvené ryby ještě neviděl.
Dá se na to koukat pořád :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2009 19:59 Muž fly [3] Re: Tojefuk
Podle toho co pises maji evidentne zradla az nad hlavu,tak se nediv,ze nechteji zrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2009 14:46 Tojefuk Re: Kolco
Jojo,pravda...koupil sem jim ted o vikendu parmicky a sezraly je..teda 1 mi tam jeste plave...jsou nejak líní ji honit hmm vcera sem je nakrmil cvrckama tak je taky zbastili a dneska sem jim tam hodil zizaly a muzou se ponich utlouct,jedna druhe je bere z huby smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 13:09 Muž Kolco [57] Re: kortezhugo
Podle fotek jsou to mladé ryby.Mněl jsem podobný problém.Když bylí malí,krmil jsem je mraženými patentkami a koretrami.Když povyrostli,začal jsem kmit granulemi Hikari pro cichlidy a moc jim to nešlo.Zvolil jsem léčbu hladem a problém byl vyřešen.I teď ale musím říct,že strouhaným hovězím srdcem se nacpou víc,než granulemi.Jsou prostě zmlsaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 11:29 Muž kortezhugo [983] Re: Tojefuk
...aky je velky??? - ja ked som ho mal cca 20cm velkeho uz zral len kazdy 2-3ti den...-a nic mu nebolo -bol zdravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 11:05 sokar Re: Tojefuk
Můžou být přežraní a nebo si vybírají co sežerou.Pokud jim dáváš takhle na výběr, tak si teho co jim chutná míň budou taky míň všímat.Jakmile jim ale hodíš to co maj rádi, tak to sežerou hned. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 10:49 Tojefuk – Vrubozubec paví-nechce jíst
Zdravim,koupil sem si vrubozubce,mam je cca 2týdny,ze začátku bylo vše OK,doslova se přežírali a ted posledni 2dny nechtějí moc jíst...Mam pro ně granule pro cichlidy,sušené mouční červy a včera večer sem jim dal živé cvrčky-ty mi zblajzly hnedka,ale granule,nítěnky a ty červy vůbec...vemou si trošku a nic víc...
O víkendu jim chci dát zase nějaké neonky + krutí/hovězí srdce....
nestalo se vám,že by vám taky nejedli?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2009 12:36 Hanyking Re: RAP
V kniza akvarijní ryby od Zikala se uvádí, že doroste do 20 cm. Což je nesmysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2009 10:04 RAP Re: Hanyking
Údajně někde na americkém serveru byl vyfocen ocelát s metrem a ten ukazoval 41cm. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 22:58 Hanyking Re: RAP
Ok. To jsem rád! Jde mi o to aby se nenapadali. Pokud je ryba agresivní je asi lepší aby jich bylo více a případná agrese se rozložila. A čistě biologická otázka. Jaké jste kdo viděl největší vrubozubce. Já mám ve staré knížce napsané, že dorůstá 25cm. Pak v nových 30cm. A na netu jsem se dočetl, že doroste i 40 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 10:58 RAP Re: Hanyking
Je ;-) , tedy ve 1200l nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2009 23:12 Hanyking – Vrubozubec
Vrubozubci mě vzali! Dělám aqa 1200 litrů tak tam chci velké ryby. Za jak dlouho vyrostou při dobré péči do 30 cm? Kolik jich mám dát do 1200 litrů? Je reálné chovat 6 vrubozubců pohromadě?

Ještě podotázka. Jaké varianty vrubozubců se chovají? Můžete přidat i fotky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:00 Hanyking Re: RAP
Takže je asi lepší koupit ryby z importu. Tam je předpoklad chovu ve velkém množství a min. riziko příb. plemenitby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 19:20 RAP Re: hanyking
Můžou, ale jen v supr podmínkách a nesmí to být přiliš příbuzensky prokřížené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 22:53 hanyking Re: deathfoe, dodmo, Yirka
Já mám limit na délku 175 cm. O tom jednám v diskuzi obří aqa do bytovky. Chci aby vrubozobci narostli do co největší velikosto. Vnější filtr 100 litrů by měl zaručit čistotu.
Edit: A víc než těch 30cm už nevyrostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 20:27 Muž deathfoe [58] Re: dodmo
A co když do délky přidat nemůže? Já třeba můžu mít v bytě tak maximální délku 160 cm a klidně bych další litry nahnal právě na výšce. Myslím si, že má k těm rozměrům určitě důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 16:36 dodmo Re: RAP
Jasně ale já to myslel i z hlediska udržby radši přidám 20cm do délky nebo do šířky a výšku nechám 60.. Bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 15:39 RAP Re: dodmo
Ocelátům, narozdíl od ostatních cichlid vyhovuje i vyšší akvárko. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 09:58 dodmo Re: hanyking
Vrubozobec v akva doroste okolo 30cm při dobré stravě. A výšku okolo 80cm? To máš tak na altumy? Radši bych přidal do délky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 07:57 Muž Yirka [9126] Re: hanyking
Tyto ryby jsou poměrně "bordeláři", při té výšce nádrže to nebudeš mít lehké s údržbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 22:38 hanyking
No já budu mít 6 vrub.pavích v cca 1000 lit. aqa. 175 x 85 x 80. Chci aby co nejdříve dorostli do max. velikosti. Základ krmné dávky budou asi granule pro cichlidy a malé rybky z rybníka. Plotice a střevličky východní. A také hmyz. Jaké velikosti v aqa vrubozubec může vůbec dorůst? Může mít třeba 1 kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 20:16 Muž elko [30] - SumciRe: Mira
Žerou fakt cokoliv. Já krmil např. grundlema, to jsou mražené asi 5cm rybičky v potravinách, živými rybkami z rybníka nebo rozporcuj třeba plotici. Pořád žrali a sr.li. Reba ale na miší holátka bych neměl žaludek na to koukat. Bych chtěl vidět tu vodu po 15holátkách. Když je budeš futrovat co se do nich vejde tak nestačíš měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 20:02 RAP Re: jules
S krmením ocelátů bych si hlavu nelámal. Zdlábnou cokoliv, záleží co jim nabídneš. Mě chroupali i granule pro kočky, jen kocourovi se to nelíbilo. Za to si spolu "hráli". smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 19:36 jules Re: Vak8
Preto mam v druhom akvarku chovnicku na gupky, nech maju co papat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 18:47 Vak8 Re: Mira
Já jsem mněl už dost dávno jednoho vrubozubce...každý den sežral tak 10-15 myších holátek nebo malých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2009 18:28 Mira – Krmení vrubozubců pavích
Čau, přemýšlím o pořízení páru ocelátů. Kdo máte jaký zkušenosti s jejich krmením, respektive s finanční nákladností. kolik toho dospělý pár spořádá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 22:49 kristina1bafti
Moji vruboušci si zvykli na Hikari a nic jinýho mi poslední dobou nepozřou .............snad to menší hladovka vyřeší ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 18:15 Vak. Re: fly
Tak astronotus ocelatus si rozhodne nekúpim :-D Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 16:13 Muž fly [3] Re: Vak.
Pro vrubozubce to akva neni moc vhodne. Jasne,tem mrnousum,ktere si prineses,to bude v pohode stacit,ale az ti za rok vyrostou,moc spokojeni nebudou. A pokud bys nebyl ochoten se jejich porizeni vzdat,kup si jen jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 15:41 Leon
To s tim krmeni z ruky se myslelo vazne? me staci je videt a uz se jich bojim :-D respekt z techto ryb :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 13:33 Q Re: Vak.
Dát je tam můžeš, ale budou dost trpět. A to nejen co se růstu týká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 11:25 Vak.
Dobrý deň,chcel by som sa opýtať,mám akvárium dlhé 100cm a vysoké 60cm,objem niečo cez 180l.Mohol by som do takéhoto akvária dať astronotus ocelatus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2008 13:49 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
To moji oskaři jsou jak si vybíraví nežerou vše co jim před pusu hodím a tak když mi dojde jim chutnající krmení tak je nechám nějakou dobu vyhladovět a jsem na ně rozmazlence zvědavej jestli budou dál opovrhovat jinou značkou krmení ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 14:59 Muž Porcupine [11] Re: Eager Beager
Díky za pochvalu.

Jinak za dva - tri mesice to budou takový vodní prasatka :-) S tim je treba pocitat i vzhledek filtraci a udrzbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2008 13:38 Eager Beager Re: Porcupine
Asi jo,uz se tesim,az se rozezerou a budu jim tam moci hodit "kde co" :-) . Uz jsem koukal na toho tveho i jeho prostor. Pekne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 11:18 Muž Porcupine [11] Re: Eager Beager
Myslim si že je to jenom otázka času, pak sežerou i granule pro pancéřníčky než dopadnou na dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 23:51 Hellkite Re: wladys
Je fakt, že by si ryby asi zasloužily o trochu víc, ale já mám už odrostlej pár v 300 (120x50x50) a žijou si bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 14:12 Eager Beager Re: Porcupine
Tak jsem byl dnes v Kauflandu a potesilo me,ze tam meli to hovezi srdce :-) .Je to poradny kus a stoji kolem 30Kc,takze nic moc draheho (cekal jsem podstatne vice). Jen s jeho nakupem pockam,protoze oni jsou snad z toho zverimexu zvykli jen na granule a maso mi neji :-| . Hazel jsem jim kousky rybich filet a oni to vyplivli. Zato zelene granule pro cichlidy zerou jak divi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875?od=251