Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2012 16:16 simson – vrubozubec paví
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak rozeznám samici vrubozubce pavího od samce děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fokker
myslíš že tygry v zoo taky krmí kornflejkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:20 Fokker Re: katterinecka
Mojí znamý mají 450tku,kterou nepoužívají ,takže by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:18 Fokker Re: katterinecka
Krmím je SAKem 55
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:18 Těhňajs Re: Fokker
Do vánoc to stačí ... Pak si uděláš štědrovečerní večeři :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fokker
a kdy tu čtyřstovku plánuješ? už máš domluvenýho sponzora?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:16 Fokker Re: Těhňajs
vím pro pár je asi nejlepší 400 litrů. Jelikož jsou ještě takhle malý tak jím to PROZATÍM stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fokker
to chceš opravdu chovat vrubozubce ve 120cítce ne natož dva, tam se budou jen trápit, je to pro ně malé a bude těžké udržet dobrou kvalitu vody
rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
ještě řekni že je chceš krmit vločkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:14 Těhňajs Re: Fokker
120?? to tedy není moc pro tyhle velké ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:06 Fokker Re: katterinecka
To bylo jen na focení jinak mají 120tku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 20:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fokker
jaký pro ně máš akvárko? Doufám že ne to ve kterým jsou focení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 19:50 Fokker – Vrubozubci .- pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mám doma 2 vrubozubce a rád bychc htěl vědět jejich pohlaví. :-( Pokud by někdo věděl byl bych mu strašně moc vděčný ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2011 11:38 raclav – žadost o radu
Dobrý den, mám vrupozubce pavího a v akvárku se mi udělaly šneci. On je téměř všechny sežral a teď už čtvrtým dnem leží na dně a nemůže se pořádně hnout a asi ani vylučovat. Nejde mu nějak pomoct? Co jsem se ptal tak všichni říkali že si musi pomoct sám.
(akvárko cca 320l, vrubozubec paví, krunýřovec síťovaný oba cca 20cm)
díky raclav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 13:44 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: van der
No nepochopil jsem to z tvého popisu asi přesně hmm Ale myslím že je to jen dočasná situace asi budou ještě mladí ne? Zatím se jen tak škádlí.

Jinak se mrkni třeba do inzerátů zde i na jiném servru, tady zrovna někdo vrubouše prodává.
Ale mysli nato že potřebují velké akvárko. Nevím jaké máš ale až ti povyrostou na nějakách 30 cm i víc může jim být v 5. kusech těsno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 11:30 van der – rivalita red tiger x albín
Dobrý den,

mám dva tigery (většího a menšího) a jednoho albína ten je mezi nima, ale spíše velikostí k většímu tigerovi. Od té doby co jsem k nim (větší tiger a albín) hodil malýho tigera, tak začali oba tigeří lehce najíždět do albína, který se vůbec nebrání. Chápu, že se mu nechce narážet do většího tigera, když spolu před tím žili jako nerozlučná dvojce, ale po tom malym špuntovi kdyby se ohnal, tak ho musí zabít. Prcek má teda kuráže :-). Myslíte, že mezi nimi (albínixtigeři) může vznikat nějaká rivalita?

Jinak jsem se chtěl ještě zeptat, zdali nevíte kde by se dali ještě sehnat další druhy těchto krásných ryb. Nejlépe kolem Pardubic a Hradce Králové. Jelikož tady je to samý red tiger a albín. Žádny natural či obyč tiger.

Moc díky všem za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 08:45 Muž Yirka [9118] Re: Van der
Pokud jsi platil předem, rozluč se s penězi. Zařadil ses do fronty podvedených. Více třeba zde: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 08:41 Van der – obchod
Ahoj,

objednávali jste už někdo přes net z tohodle obchodu: www.hypancistrus-aquarium.cz/… ?

Já, že jsem to zkusil a čekám na to již asi 3 týdny a bez sebemenší odezvy. Nikdo neodepíše, nezavolá...

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2011 15:17 Zek Re: BikerJames, Romy, vlastimil kotyza
Moc díky všem za názory. Jestli to bude trvat, zkusim dát Tigera na chvíli stranou jak říkal BikerJames. Jinak ryby chci mít pohromadě dokud jsou menší. Samo, že až bude rapidní, že je jim to akváro malé je buď rozdělim do dvou stejně velkých nebo pořídim větší. Zatim si myslim, že je to pro ně dost. O pohyb nouzi nemaj (A kor ti malý). Ještě jednou vám všem děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 00:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Zek
No,mezi námi,dát 4 oscary do 350 l také není nic moc.Chování ryb je naprosto logické,starší a větší ryby nevidí v malých zatím žádné soupeře,proto je nechávají být.Mladší registrují svůj starší druh,ale nedovolí si na něj.Co zbývá...mladí začnou napadat jeden druhého,je to prostý boj o místo...
Volil bych bod 4,nechat původní stav dvou ryb,který může fungovat do jejich skorodospělosti,záleží na tom,zda to bude pár(na jeden pár,je minimální litráž 400-450 l).
Bod 5,markantně zvětšit nádrž,aby se tam ty 4 ryby vešly... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2011 22:44 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Zek
Dej do karantény toho red tigera, až ho tak po dvou, třech týdnech vrátíš bude tam jako nový host a nebude si tak dovolovat a ten albín se v nádrži mezitím zabydlí a bude si jistější. Ten koráb mu vyndej ať se neschovává když nebude mít vlastně proč. To by mohlo vyjít ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2011 21:06 vlastimil kotyza Re: Zek
S cichlidama je to problém ,at už jsou to vrubozubci ,či kančíci.Já bych asi viděl řešení do té karantény,ale pak už ho nebude možné vrátit zpět ,už ho nepřijmou ,toto je téměř jisté ,zvlášt v dospívání je agresivita větší a větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2011 20:38 Zek – Malý vrubozubci
Ahoj všichni. Moc prosím zkušené chovatele o brzkou radu. Mám dva větší vrubozubce cca 20 cm a 15 cm nebyli pořízeni společně, ale tehdy věší menšího krásně přijal. Teď jsou nerozluční kamarádi. Jak rostli, tak jsem jim pořídil větší akváro, aby se více proplavali (350 L). Aby tam nebyli samy, koupil jsem si ještě dva menší cca 5 cm ze stejného obchodu a ze stejného akvárka. Bál jsem se, jestli je větší jedinci příjmou, ale bylo to bez problému. Nejdříve se osmělil menší albín, následně i red tiger. Ovšem čím dále více začal malý tiger otravovat malého albína až se tento chudáček uchýlil ke schovávání v trupu korábu. Nejprve občas vyplaval, teď již, ale dva dny nic. Tak mu tam alespoň házím nitěnky, aby měl co jíst. Ovšem takhle to nejde... Dnes jsem zkusil koráb vyndat a malý tiger (který je díky stálé chuti k jídlu už viditelně větší, nežli albín) začal zase okamžitě honit a narážet do albínka. Nevím co mám dělat, proč se tak chová, když spolu celou dobu byli v obchodě. V podstatě mám 3 možnosti: 1) nechat ho tam bez korábu - buď se otrká a začne víc jíst nebo uhyne, 2) vrátit tam koráb, aby se mohl zase schovávat - jenže to moc nenabere a navíc tam může uhynout také, 3) dát albínka do karantény do staršího akvára - zde ale nemám potřebné vybavení, především topítko do vody a navíc to jsou párové ryby, tak aby rovněž nepošel.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 19:34 Muž mmulcr [86] Re: fero71981
To je jednoduché: Chybí jí kamarád. Buď samec, nebo samice ;-) tohle dělá z 99% pokud je sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 12:39 fero71981
Dobrý deň,
verím, že na tomto fóre sa pohybujú aj akvaristi, ktorí majú bohaté skúsenosti s chovom rýb astronotus ocellatus. Môj problém spočíva asi v tomto: pred asi 3 týždňami som si kúpil jednu túto rybu. Má asi 20 cm. odvtedy nič nežrala. dávam jej všetko možné, od granulí, cez živé ryby až po tabletkové a mrazené krmivo. no ona nič. len sa na to pozrie a...odpláva. mal som pocit. že je to pre to, že je v akva sama, tak som dokúpil ďalšiu, rovnako veľkú, tiež astr. ocellatus. a to takú, ktorá s tou prvou bola v akva u prvého majiteľa. ale stalo sa to, že už nežerie ani tá. akva mám 400l teplota 24 C. som bezradný, prosím, ak niekto viete pomôcť, prosím, napíšte! ďakujem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 13:16 stilo Re: 888888
Vrubozubce jsem choval již v roce 1987 a to ve 200 lt. akvariu,předpokládal jsem,že se jedná o pár,nikdy ale nedošlo k výtěru,poté jsem je daroval do ZOO.V loňském roce jsem se k chovu těchto nádherných ryb vrátil.Navštívil jsem zdejší akvaristiku,kde nabízeli již větší kusy,kolem 20 cm.Přivezl je tam človíček,který je choval v akvariu o objemu 60 lt.Důvod prodeje byl ten,oni jen tak stojí a neplavou,jednalo se o tři kusy,jeden na tom byl dost bídně,bylo mi jich líto,tak jsem je vzal všechny tři.Doma jsem měl jen 200 lt.nádrž,dal jsem tam dva kusy,jednoho jsem dal do 120 lt.do karantény,bohužel,uhynul.Začal jsem hledat větší nádrž,podařilo se mi sehnat 300 lt.Teď se dostávám k tomu, co jsem chtěl napsat,než jsem sehnal větší akva, tak mezitím se ty dva spárovali a začali se vytírat,vždy po 14 dnech,odchovy se podařily.Po přelovení do větší nádrže toto skončilo,jen tak na sebe koukali,občas si zaplavali a to bylo tak vše.Po půl roce jsem je vrátil do dvoustovky a opět se vytírají jedna báseň.Je to jen má zkušenost a můj názor na objem akvaria. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 11:49 88888888
Fotka k příspěvku Ahoj, chovam vrubouny od mala. Mam 4 ryby: red, red tyger, natural, albín. Během 2 let mají kolem 30 cm. Nejsou zase tak draví, jak se o nich říká. Jsou jen pořad hladoví. Jsou moc krásní. To co se tady dočítám, že 1 m akva nebo 200 l-250ltr akva. je opravdu žalostně málo! Mám akva 534 l a pořizuji 900 l, protože 534 l už nestačí. Pro jednoho vrubouna doporučuji min. 300 l. Jo a žerou z ruky, nechají se hladit atd. Jsou opravdu skvělí. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:42 martin Re: RAP
Mám filtr Elite Jet Flo 50 v akvariu 60x40x40. Větší akvárium plánuju XYx40x40.Bydlím v panel.domě takže budu muset řešit i pojištění a podobné věci. Zkoušel jsem i silnější filtr ale hned se v akváriu zvedl proud a zvířil se kal. Také mám i starší vnější filtr ale na akváriu jsou vnitřní skleněné lišty a nejde zavěsit a odřezávat je nechci.
Mam použít silnější filtr? Nebo použít jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:37 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: martin
Ahoj.taky si myslim ze zbytecne a casto vymenujes dost vody.ja tak 30litru ve 240 litrovem akvarku.1 za 14dni ne zcela studene vody.snazim se co nejbliz trefit teplotu co je v akvarku.tak aby nemeli vetsi tepelny sok.jak mas velky akvarko.ryby to jsou nadherny.mam red oskar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 10:32 RAP Re: martin
A proč vyměňuješ 3/4 vody? Při dobré filtraci a rozumném krmení stačí tak nejvýše 1/3. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 10:21 martin Re: Grond
Měním 1x týdně 3/4 vody, skoro 70l nemám ji nechat odstát a míchat s teplou nechci, ta nevypadá zdravě, do vody nepřidávám žádné přípravky,jen studená voda + zapnuté topítko,kbelík mám 1 na 10l, asi budu měnit 1/2 vody.
Zmrzlé okusují, rozmražené nacpou do tlamy celé - začnou se dusit a pak to ze sebe vyplyvnou a znovu do tlamy a tak pořád dokola, obojí má své kouzlo. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 13:54 Muž Grond [13] Re: martin
Honzales už odpověděl na všechno, tak já snad jen dvě věci.
Když jsem oskary choval, tak jsem jim mraženou potravu vždy rozmrazil. Jsou to žrouti a jsou schopní to narvat do huby zmrzlé. Myslím by si mohli poranit tlamku o zmrzlou hranu popř. si ublížit při snaze to polknout.
K té teplotě: jestli rozumím dobře, doléváš tam studenou vodu a při čištění nádrže tím víceméně skokově snížíš teplotu vody z 26 na nějakých 17 stupňů. Tak tomu bych se vyhnul za každou cenu. To těm rybám prostě nemůže dělat dobře. Musí to být pro ně značný šok. Osobně si myslím, že změna o dva až tři stupně by byla až až. Děvět stupňů je fakto moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:41 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: martin
1/ Ja jim hodim vzdy tu jednu kostku zcela zmrzlou. Ta chvilku plave na hladine a pak ji slupne jak malinu. Ale mam vrubozubce asi 20cm.
2/ To bude asi jedno jak jim to budes davat. Mozna stridat je lepsi.
3/ Urcite jim to neuskodi.
4/ Mam to uplne stejny jako ty. Nevzduchuju a dobry. Takhle to akvarko jede uz 8let a neni problem s vrubozubcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2011 09:25 martin
Dobrý den, jsem začínající chovatel vrubozubců, mám dva albíny cca 6cm a potřeboval bych se poradit. Střídám krmení mraženým hovězím srdcem a granulemi Hikari Cichlid Gold (velké), občas také moučného červa. Teplotu mají v akváriu 26°. Jen když měním tak padne na cca 3-4 hodiny na 17°.Vzduchovač nepoužívám - mam povytaženou hubici vnitřního filtru kousek nad hladinu k "dělání bublinek".

1/ Můžu dávat srdece rovnou z narazáku nebo musím rozmrazovat jak to dosud dělám?
2/ Je lepší krmit Hikari Cichlid Gold pro barvu nebo Hikari Cichlid Staple Pellets?
3/ Neuškodí jim 2x týdně nekrmit? Občas se v krmení rýpou a vypadají že nemají moc zájem.
4/ Mám dostatečné okysličení vody?

díky martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2010 12:47 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: luke1988
Ahoj mne se dozili 9let. znamemu okolo 6 let.ale okolo 10 myslim ze by mohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2010 11:15 Muž luke1988 [4]
Chtěl bych se zeptat, jaký je průměrný věk vrubozubce? Všude píší, že je to dlouhověká ryba, ale nikde sem se nedočetl konkrétní věk...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2010 10:31 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, mám k dispozici vrubozubce, přibližně 3 roky starého, zdravého. Potřeboval bych se ho urychleně zbavit, daruji zadarmo . Nemá o to někdo z okolí Třince zájem? Ptal jsem se ve všech akvaristikách v okolí a nikde nemají akvárium na to, aby si ho vzali. Pokud by měl někdo zájem, tak se ozvěte. Nechce se mi ho zabíjet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 09:45 Muž Chem [837] Re: hanyking
Predem pisu, ze oskary nechovam, ale blue diamond-super red bude v dospelosti vypadat zhruba jako albino tiger s tim, ze misto bile bude namodrale az modre zbarven. Kazdy ma jiny vkus a posuzuje barevnost jinak, ale ja bych volil red tiger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 13:35 hanyking – Astronotus ocellatus - "Blue diamond tiger - Super red"
Hledám barevné vrubozubce a narazil jsem na tuto novou mutaci. Nikde jsem ale nedohledal jaké mají zbarvení v dospělosti. Chováte tuto mutaci někdo? Jsou barevnější než red tiger?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2010 00:51 Hanyking Re: Orfeus
Dají se koupit třeba v Hornbachu na Č.Mostě. Ale opravdu krásně vybarvené jsou velmi vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 23:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Orfeus
Hypancistrus-aquarium je Radek Blaško,otevři na jeho stránkách kontakt,má tam i telefon. ;-)
Není problém se s Radkem domluvit,a ryby,co si objednáš,přiveze na burzu.Chodí,co vím,celkem pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 22:56 Orfeus Re: Bob66
...To je trošku daleko...ale přesto dík... potlesk ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 22:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Orfeus
Tady to máš kousek od Prahy :) www.hypancistrus-aquarium.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 22:36 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Orfeus
ja mam jedneho a neviem sa ho zbavit nikto to nechce a mne tie moje 3 obludy stacia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 19:45 Orfeus – vrubozubec paví (Oscar)
Kde v Praze seženu tyto ryby...?...Potřebuju 5 kousků...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:18 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
U nas na Slovensku je to dost lacne. Ak byvas niekde blizsie Bratislavy mozes si ho objednat. Oni ti ho donesu zadarmo. Ja som za moje 60x60x150 zaplatil 180 eur. Neviem presne kolko to je ka4eroviek. Hrubka skla 10 mm a aje vyztuzene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:01 hanyking Re: HATED
Já mám prostor jen 175. Ale chci objem tak jsem chtěl dát širší. Asi dosáhnu. Měřím 185 ale šahat tam nebudu potřebovat ptotože tam bude jem písek a pár valounů. A při čištění tam zvonem došáhnu v pohodě. Kolik Tě to akvárko stálo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2010 22:47 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Ne neoplati. Vyska 60 cm je uz dost. Len tak akurat dotiahnem na dno. Keby bolo o 5 cm vyssie, tak by som nedotiahol a to meriam 183 cm, Dozadu do akva nedosiahnem len spickami prstov. Hranu akvaria mam 120 cm od podlahy, tak ja byt na tvojom mieste idem radsej do dlsky 60x60x200 cm. Co ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:53 hanyking Re: HATED
Jak máš to nové aqa vysoké? Já jsem byl včera u toho člověka co mi to bude lepit a to aqa jak jsem chtěl vyjde dost draze. Do výšky 60 cm se to dá lepit s tenšího skla 12mm a pak se musí dát 15mm.
Ta velikost jak jsem chtěl 175X 75X75 by vyšla na 15000Kč a pokud bych dal výšku 60 a šířkuku zvětšil
na 80 tak by vyšlo na 10000Kč. Zálohu už jsem dal takže jen se musím rozhodnout pro rozměr a do týdne to mám doma. Vyplatí se připlácet za vyšší aqa?
Edit: Jo už to vidím. Máš to taky 60cm vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 14:09 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Ja som krmil aj krabimi tycinkami a chutilo im to. Dnes som dal uz do akva neake rastliny neanarocne na svetlo. Zajtra dam osvetlenie, co2 a nafotim nieco. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2010 22:35 hanyking Re: HATED
Tak díky za info. Ihned jak to bude zaběhlé pošlu Ti fota. U toho krmení mě napadlo jim dávat oranžové krevety. Mají určitě hodně přírodního betakarotenu. Jsou k dostání v Makru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875?od=201