Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 23:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
mě placky polykají granule v celku, jen je musím dopředu namočit. Oceláti jsou asi trošku jiní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:40 RAP Re: Host 1
Souhlasím s Honzou, je to normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Host 1
Mě to ryby dělaj uplně běžně. Naberou si moc, trochu to přeberou, rozemelou, něco si nechal něco pošlou dál. Fakt to není nic neobvyklého. O úklid se dobře postará každý sumec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:54 R Muž romant [27982] Re: Host 1
Jak je velký to akvo, nemá náhodou 100 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:47 Host 1 Re: radim
Ryby mam druhy mesic.Krmim je celou dobu temahle trema druhy krmeni.To uz si mohly zvyknout.Ostatni ryby stim problém nemaji.Znacky tech granulek by mela byt to nejlepší,co rybam muzu nabidnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:38 radim Re: Host 1
Jen na to žrádlo nejsou zvyklí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:32 Host 1 Re: grunda
Je to to samé,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Host 1
Namoč je před krmením do vody, budou je polykat celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:32 Host 1 Re: radim
Granulky mam umerne rybam.Je to SAK,TETRA a ty nejmensi HIKARI. ostatní mensi ryby to zerou v pohode.Nikomu to ryby nedelaly?Jde mi o to,ze mi kazi hodne vodu,kdyz to rozmelneny zradlo na prach pak pada na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:24 radim Re: Host 1
Dej jim ty granulky menší a budou je hltat cele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:08 Host 1 Re: romant
Ostatní ryby to nedelaji.Oskari mají tak 8 cm.Jestli jsou granulky pro ne tvrde???zradlo vezmou,..v tlamce rozmelni a vyjde jim mezi skrelema ven.to asi není normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 18:02 R Muž romant [27982] Re: Host 1
Ano je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 17:51 Host 1 – vrbozubec
Zdravim,..mam mlade vrbozubce.Je normalni,ze při krmeni rybam rozmelnena potrava lita skrz skřele?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 22:56 JoKa Re: VendyxH
Bohužel pro tebe, Romy má pravdu... 200l je těžká hrana, ale pro pár (i zde v atlasu je psáno 200 minimum pro jednoho)... Ten (ta) menší je buď samice, nebo submisivní samec. Nahraj jejich fotky, snad pomůžeme s identifikací pohlaví (ono to u nich není sranda), ať se to řeší... Dva samci dělají neplechu i ve větším a až tomu většímu "jebne", tak toho menšího utluče a to se vsaď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.11.2013 22:50 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: VendyxH
VendyxH napsal: Akvárko mají 200litrové. takže v tomhle bych problém neviděla V tom bych zase viděl problém já. A pokud to jsou dva samci, tak velký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 22:15 VendyxH Re: JoKa
Ono je to tak, že jeden je větší a ten druhý poněkud menší, straní se velkému z dosahu, ale ten velký předně útočí na květináč. Akvárko mají 200litrové. takže v tomhle bych problém neviděla.

Ale zase když byl menší nemocný tak ho ten velký chránil a jaksi podpíral a dovedl ho ke krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:54 JoKa Re: VendyxH
Předně bych se pokusil určit pohlaví. Pokud jsou v malém akva, tak dva samci nevěstí nic dobrého... Jinak občasné potyčky jsou u nich normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 21:50 VendyxH – Agresivita vůči dekoraci
Dobrý den,
máme doma již cca 3roky pár vrubozubce pavého, nejde mi o rozmnožování, jelikož jsem nerozeznala pohlaví, ale poslední cca rok, vždy večer, začne ten větší útočit na květináč, ve kterém spí, nebo se tam schovává menší z páru. Opakuje se to stále dokola. Kouše to a tím pádem výří zbytky od krmení a stresuje druhého, občas i na něj zaútočí. Bojím se aby si něco neudělal. Ten druhý se před ním schovává v rohu. Dá se tomu nějak zabránit? Nebo se s tím nedá nic dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 05:01 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
To je spatny. Ja bych pulcema nekrmil. Vsechny zaby jsou chraneny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
A vy si myslíte, že v přírodě ten ocelát pulce nežere? Není to tak dlouho co dávali v telce dokumnt o chovu arapaim...polykaly lavory žab...Asi není dobré pulce lovit na krmení v přírodě, ale pokud má člověk třeba cílený chov drápatek, není proč by nemohl krmit pulci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 19:20 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
Radeji srdce, nez kdyz lidi krmi ocelaty pulcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 15:11 RAP Re: LiborSprysl
.Že to sem Vlastíku taháš ...
Jen jsem si na to vzpoměl. Je to už dávno a vždy to byly 1max.2 granulky.... :-)

..nebo ty už toleruješ krmení ryb hovězím srdcem?
Toleruju u piraní a podobných dravců. Ikdyž za vhodnější považuji maso rybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 11:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
Já s tím problém nemám :-D není to na stálé krmení, ale čas od času je fajn takovým drobkům ucpat hubu kouskem flákoty... To já jen, že existuje skupina zapřisáhlých odpůrců krmení ryb svalovinou teplokrevných živočichů... ;-) Pořád je to lepší než psí granule, nebo kočičí konzervy... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 07:56 Muž visek [75] - TetryRe: LiborSprysl
Znam lidi ktery maj ocelaty dlouha leta. Milujou rozemlety hovezi srdce, s masem a file. Dela kulicky krmi je z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 04:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Jen na okraj jako připomenutí, protože se to objevuje stále...krmiva se stavebními látkami pro teplokrevné savce zpravidla nebývají těmi nejideálnějšími pro krmení akvarijních ryb...Že to sem Vlastíku taháš... ;-) ...nebo ty už toleruješ krmení ryb hovězím srdcem? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 16:32 RAP Re: visek
Jo něco podobnýho jsem zažil. Dráždil jsem kocoura tím, že jsem jeho žrádlem krmil oceláty. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 09:34 Muž visek [75] - TetryRe: RAP
Kdyz jsou maly jsou, nadhera. Velky taky, az na bordel. Pak jsem je dal bez pisku par sutru a koreny. Krmil jsem co slo. Cvrcky, zizaly, kousky hoveziho masa, dokonce zraly i granuly pro psy, rybari mi nosily plevelny rybycky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2013 08:05 RAP Re: visek
On je rozdíl mezi chovanými oceláty v roce 1970 a dnes. Dnešní populace je většinou vyšlechtěná barevná míchanice. Klasickou přírodní formu těžko seženeš.
Vrubozubci jsou velmi inteligentní a když se nudí, dělají brajgl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:06 Muž visek [75] - Tetry
Jiz muj otec ocelaty pestoval kolem roku 1970. Byli to nadherne ryby. Az do te doby nez prasklo akvarko. Ja je mel take ale moc bordelu a ryli trhali i umele kytky. Tak jsem je dal pryc. Uz je nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 15:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Radek
Pokud byste byl nadostřel jihu Čech, pak si dovolím nabídnout místní kouzelníky s kyvadýlkem...v 80% pak stačí ryby jen jen dvě, pokud jsou dost narostlé...nepletou se šamani skoro vůbec... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.11.2013 11:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Radek
Já osobně bych do začátků doporučil skupinu pěti kusů, pokud nebudeš mít domluvený odbyt pro přebytečné kusy. Pokud bude tvé akvárko od začátku budováno pro tyhle krasavce, budeš ho mít dostatečně rozčleněné, tak by v něm těch 5ks mohlo žít i v dospělosti - ale bude záležet, jak si sednou. V takovém velkém akvárku by to mohlo jít. Pamatuj, že pokud budeš dávat velké kameny, je třeba je napevno ukotvit. Oceláti jsou schopni ti převrátit i obrovský kámen tím, že ho poddolují - a hrozí rozbití akvárka. Určitě nedávej nic kolem obvodových stěn - alespoň ne těch průhledných - oceláti jsou děsně zvědaví, pořád šmejdí kolem skel a koukají ven z akvárka. Když tam něco dáš, stejně až vyrostou, tak to odstěhují a hrozí zranění či poškození akvárka. Pokud budeš chtít dát rostliny, tak jen tuholisté a zakořenit do obráceného květináče, pevně zapuštěného do písku - rostlina bude vylízat jen dírou v květináči, aby se jí nedostali ke kořenům a nevyryli ji... No, ale proč to píšu? Pokud se o ně zajímáš, tak to máš určitě všechno načtené. Jen ti doporučím jedno - o jejich schopnostech devastace akvária se toho píše opravdu mnoho - a věř mi, že je to pravda. Tím tě od nich nechci odradit, naopak, jsou to krásné ryby a skvělé na pozorování, naučí se poznat tváře členů domácnosti, žrát z ruky, mazlit se s rukou ponořenou v akvárku - ale prostě jsou v malém akva a nudí se, proto dělají různé skopičiny... když jsem je choval, měl jsem je asi rok a říkal jsem si, že vše co se o nich píše jsou kecy, že moji jsou klidní... až jsem jeden den přišel domů a doma byla tma. Po nahození pojistek se na akvárku rozsvítilo světlo a v akva byla tma... Akva bylo jak kafe, zbytky rostlin plavaly po hladině, topítko rozmlácené, kameny převrácené... a já musel dát oceláty do vany a založit to celé znova... a tentokrát s tím, že už jsem věřil, čeho jsou schopni. Proto ti doporučuji - pamatuj na to hned při zakládání akvária a ušetříš si nové zakládání, které mne neminulo, a budeš spokojen... Poslední věc - nedávej do akva, co nemusíš. Žádné vzduchování, difuzer CO2, topítko, nic. Ač nejsem příznivce hrncových filtrů, u těchto ryb je to nejlepší řešení, i proto, že do externího filtru můžeš dát topítko, difuzor či vzduchování...
A ještě jednou - nenech se odradit. Naopak, využij zkušeností jiných, udělej pro ně ideální akvárko a budeš jimi naprosto okouzlen. Mně se nejvíc líbí přírodní zbarvení, ale je jedno, jakou variantu si vybereš (nedoporučil bych snad jen závojové, to už vypadá fakt příšerně), okouzlí tě nejen svým zjevem podobným mořským kanicům, ale především svým neuvěřitelně zajímavým chováním. palec
Edit: Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale tahle ryba spolu s kančíkem červenookým patří mezi mé srdcové záležitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:09 Radek Re: JoKa
Ještě poprosím o typ dobré filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 11:03 JoKa Re: Radek
Ahoj, do začátku 8 kusů. Z toho by se pár už vyselektovat měl. Jestli dobře počítám, nádrž bude mít něco přes 900l, což je pro ně úplně bomba (trošku ti i závidím)... Jenom si zajisti předem, kam dáš ty zbývající...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:56 Radek Re: malyLibor
Doporučíš mi kolik kusu do začátku než se najde vhodný pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Radek
Pokud si můžeš vybrat, tak ber tu s větší plochou dna. Kolik jich tam chceš mít? Jsou to nádherné ryby, moje srdcová záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:40 Radek – Vrubozubec paví
Zdravím, mám dotaz bude vyhovovat pro vrubozubce paví tento typ 190x50x80(dxšxv)nebo raději 190x60x80? Díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2013 08:07 RAP Re: JoKa
Já bych se toho nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 21:56 JoKa Re: RAP
No papírově asi jo, ale nebude to to pravé ořechové pro odchov a tak. Navíc podle fotek se mi fakt více líbí ten crassipinnis. A u mě ta další 300l je hudba budoucnosti, tak rok, takže mám čas shánět a kdo ví, třeba budu mít štěstí a seženu je...
Díky za odkazy, měl jsem zase chvíli kvalitní čtivo... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 20:01 RAP Re: JoKa
Do 300litrů můžeš dát i pár klasických ocelátů.
Jinak pěkní jsou i tihle www.amazon-exotic-import.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 17:13 JoKa Re: RAP
Tyo, to jsou fakt fešáci, líbí se mi možná víc, než oceláti...
Takže jsou tedy menší než oni, čili jim stačí i menší akvo? Řekněme 300l pro pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 16:30 RAP Re: JoKa
www.amazon-exotic-import.de/… trochu lepší fotografie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 11:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Joka
Bojím se, že je nikdy ani neuvidíš... desítky, možná stovky druhů ryb byly viděny jen jednou - když byly popsány. A tenhle vrubozobec žije ve špatné oblasti... ale zas je jeho areál rozšíření docela prostorný, tak se třeba ještě někde zachoval... ale pokud ano, bojím se, že pokud by se i někdo snažil o export, bude zaměněn za běžně chovaného pavího.
Určitě by to ale mohla být skvělá alternativa k pavímu pro milovníky těchto cichlid, kteří nemají tak prostorná akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:05 JoKa Re: malyLibor
Právě proto, že jsem je ještě u nikoho nikdy neviděl, proto se ptám... Díky za odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 11:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JoKa
Rozdíl mezi vrubozobcem pavím a vrubozobcem tlustoploutvým (A.crassipinnis) je dobře popsán u tohoto menšího z nich. Přečti si jeho kartu, je to v posledním odstavci. Je to vzácný druh, nevím o nikom, kdo by je v Česku kdy choval, ale je fakt, že cichlidy už nejméně 15 let sleduju jen tak jedním okem. Ani ve světě se moc nechová, proto jeho fotky nejsou moc časté. Já našel jen jednu, na většině seriosních webů je buď bez fotky, nebo není popsán vůbec - jak jsem psal, prakticky se v akváriích nechová.
www.fishbase.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 13:35 JoKa – Crassipinnis
Zdravím, mám dotaz na zkušené cichlidáře. Jaký je rozdíl mezi vrubozubcem pavím ( rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi ) a vrubozubcem crassipinnis ( rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_crassipinnis ). Tady na atlasu není fotka a jinde na netu mě to vrací zpátky k ocelátovi, jako by to byla ta samá ryba...
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 15:38 RAP Re: christ
Moudré rozhodnutí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.10.2013 13:50 christ Re: Designer
pošetřím a pořídím časem nějaký huge sklo alespon 450-500l a pak si je pořídím. Díky všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: christ
Vzdyt si to vem jen logicky. Kolikrat se vejde ta ryba do nejkratsiho rozmeru akvaria, az bude dospela? To asi neni nic moc zivot, nemoct se ani poradne otocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.10.2013 21:06 R Muž romant [27982] Re: christ
Šel bych do jiných cichlid a nepřidělával sobě ani rybám do budoucna starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 20:59 christ
Zvládl by párek astronatu 24Olitrovou nádrž? Vím, že potřebujou hodně prostoru,rychle rostou, ale i tak se ptam, protože se mi tyhle mazlíci hrozně líbí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875?od=101