Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 14:21 Muž Porcupine [11] Re: Eager Beager
Když je nerozmrazis tak plavou a budou stejne po celem akva.
Pri krmeni vypni filtr a vzduchovani.

Srdce se da koupit i v supermarketu, ale maji ho mrazeny taky ve vetsine zverimexu.
Jatra nejsou nejvhodnejsi, kdyz nic jineho, strasne rychle kazi vodu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 13:59 Eager Beager Re: vojtak
No jo,ale kdyz je necham rozmrazit,tak se uplne rozpadnou a akorat je tam naleju a rozptyli se po celem akvariu,ne :-| ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 13:50 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Eager Beager
Pokud je nerozmrazujes, tak budou mit travici poruchy a chcipnou. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 13:27 Eager Beager Re: Porcupine a další
Dik vsem za tipy X-) .
Dnes dopoledne jsem byl pro ty patentky,takze uz vim,jak to vypada :-) . Prodavac rikal,ze tim mam machat u hladiny,ale prijde mi lepsi hodit tu kostku na dno,at do toho zobou. Poohlednu se take po tom hovezim srdci - doufam,ze to prodavaji i v Hypermarketech,pac ani nevim,kde je tu nejake reznictvi. A take by jim mohla chutnat jatra,ne? To mi prijde jako takove dobre upravitelne maso,ktere se pri krajeni na kosticky nebude trepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2008 10:53 Muž Porcupine [11] Re: Eager Beager
Akvarium s rybickama je už v archivu, rybicky si plavou ve zverimexu ve vystavnim akva,
chtel sem je puvodne dat normalne na prodej, ale akvarista si nektere nechal.

Akvarium zustalo stejne - 180 Ltr/ 160 Ltr cisty objem. Odbornici me asi za velikost akva nepochvali, ale manzelka preferuje vestaveny skrine,sedacku a dalsi krámy tone ,
takze vetsi akva prijde na radu az za par let, ale pak to bude pecka, zalozil sem si na to stavebni sporeni ;-)

Patentky jsou larvy pakomaru, sou cerveny nebo cerny, sou to o malinko vetsi potvory nez patentky,
prodavaji se mrazeny, nechavam je rozmrazit v plast. krabicce a pak se snažim je hodit do akva
v nestřežené chvíly.Když je Oskar zbystří před dopadem na dno, tak je rozmetá po půlce akva.
Jinak když Oskara krmim Hikari granulema (ze začátku o ně moc nestál, ale teď když mě vidí přijít do obýváku, tak "tancuje" u předního skla, dokud mu nějakou tu "kouly" nehodim), tak je docela zřetelně slyšet jak chroupe, je to dost zajímavej zvuk,jako když si dáš brambůrky :-)

Pokud máš tři kousky v 240 Ltr, počítej s tím, že se můžou občas porvat i když jsou nažraný.
Ploutve si moc neokoušou, zuby mají až v krku, ale spíš se můžou přetlačovat tlamama a když se zraní, tak se rychle hojí.I v případě že se ti povedlo mít 2 samice a 1 samce, což teď asi nepoznáš tak může k roztržkám docházet.

Profil se chystam upravit uz dlouho,ale ne a ne se k tomu dostat.

Teď mám v Akva 1x Vrubozubec - Astronotus Ocelatus(Oscar)
1x Krunýřovec Loric. Rineloricaria sp. (L010A) (Martinka)
1x Krunýřovec nějakej - (Franta Plachta)
2x Bichirek Kalabarský - Erpetoichthys calabaricus (Adéla1 , Adéla2)
Když se podiváš do odkazu ryby tak u každého druhu mám nějakou fotku, jenom ten krunýřovec má foto viz.Pterygoplichthys pardalis, ale to asi neni dobře. Bichirky jsem měl tři, ale jsou to hrozný útěkáři, jeden se mi v noci protáhnul skulinkou mezi kabely asi 10cm nad hladinou. Netušim jak to proved, ale teď už mám všechny skuliny ucpaný. Bichirek do rána uschnul chudák, na koberci to z něj vycuclo vlhkost, ale kdo má zájem bidět krásný zoubky v několika řadách tak foto je v rybách - Erpetoichthys calabaricus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 22:52 Žena sharon [126] Re: Eager Beager
Co se týče velikosti akvária, tak ocelátům je to vcelku jedno, vyrostou i ve 100 litrech, základem je často měnit velké množství vody, minimálně 1x týdně klidně polovinu vody. Horší je, že v malém prostoru mohou být vůči sobě agresivní, ale myslím, že v 240 litrech žít můžou. Co se týče žrádla, můj oskar miluje krevety, ať ty ze zverimexu nebo normální mražené z obchodu, kusy filet, jinak opravdu sežere všechno, klidně i s konečky majitelových prstů :-D. Znám případ, kdy dítě do akvárka k oskarům nasypalo conflakes a oskaři to sežrali a nic jim nebylo (což samozřejmě není návod). Znám lidi, kteří jim házejí dokonce vařené kolínka jako karasům :-), jsou to kontejnery :-D. Samozřejmě pravidelná nevhodná strava jim způsobí zažívací potíže a může vést až k děrové nemoci. Taky pozor, až více vyrostou, je třeba dobře zabezpečit akvárium, často se snaží vyskočit, aby něco sežrali a shodí i poměrně těžký kryt. Pozor na zářivky - skáčou po nich, je lepší mít krycí sklo. Menší ryby nebudou mít ale v tvojem akvárku šanci na dlouhodobý život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 22:37 Eager Beager Re: wladys
Ale no tak,hodne malo je trochu prehnane,ne :-) ? Zase nemuzu mit doma vodni nadrz :) . A pokud to bude casem malo,bude to az hodne povyrostou a ne jen trochu ;-) . No uvidim,jak se to bude vyvijet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 20:51 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Eager Beager
Až trochu povyrostou,budeš nucen koupit větší akva. 240-ka je na oskary hodně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 20:45 Eager Beager Re: Porcupine
Dekuji za vycerpavajici odpoved ;-) .
Budu se muset poohlednout po nejakem tom mase (krome stehen obvykle nic nekupuji :-) ) a po patentkach. Ten nazev znam,ale mel jsem za to,ze je jen jine osloveni pro nitenky :) . Takze to predpokladam budou nejake masitejsi potvory... A kdyz budou nahodou hladovi,pusti se do sebe nebo by k tomu doslo az v pripade totalniho hladomoru? Nerad bych nejake okousane ploutve atd.,ale takovy hlad opravdu neplanuji. Dnove potvory mi doufam nesezerou,to by to akvarko bylo dost chude,mit tam jen ty ocelaty. A mam 240ku.
P.S.Koukal jsem na ten tvuj profil a ty mas krome toho 180l s ruznymi rybkami jeste jedno pro toho ocelata? Ja jen,ze se o nem v tvem profilu nijak nezminujes a ani fotka tam neni (jen detail toho macka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 20:40 Muž Marcus [1] Re: Eager Beager
Oceláti jsou opravdu žravý druh, dá se říct že sežerou vše co uvidějí, typoval bych velikost na cca půl roku. Měl jsem taky ze začátku drobečky a papali papali až se vypapali do 25 cm. Pokud budeš krmit tak mám osvědčeno mražený srdce, granule pro cichlidy,suchý vločky, nějakou tu rybičku dokonce i špenát si dávali.Je to druh který spolkne co vidí, viděl jsem i pána a ten jim dával žrádlo pro psi a mohli se po něm utlouct smich .Byli už pro mě pak moc velký a nenažraný, tak plavou u kamaráda a ten je prý ještě víc vykrmil. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 19:19 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Eager Beager
Vrubozubci jsou aktiv v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 19:17 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Porcupine
Odzkoušeno ancistrusové a vrubozubci vycházeli spolu normálně. Ancistrus měl 8cm a vrubozubci +/-20 cm a nesežrali jej. ano (v bratrancově akvariu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 19:05 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Eager Beager
Na tohle ses mel ptat predtim nez sis je koupil. :-( Pak to dopadá nešťastně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 15:59 Muž Porcupine [11] Re: Eager Beager
Ahoj,

pokud mají 8 cm, tak bych je odhadoval na 3 měsíce.Dost rychle rostou.
Podívej se do atlasu ryb, máš tam dost informací.
Já mám vrubozubce jen jednoho (velikost akva), žere kromě těch vloček všechno :-)
Dobrou zkušenost mám s granulemi Hikari, jenom ta cena. Jinak kuřecí ti zbaští,
ale lepší je hovězí (třeba srdce). Ze živýho je můžeš krmit žížalama,
moučnými červy nebo jinymi červy obecně (to dělá trochu bordel v akva,ale je tam hodně protejnů),
a pokud to neni proti tvému přesvědčení (myslim dle tveho textu že neni)
tak třeba občas i ty rybky.
Mražený klidně file,to srdce, nitěnky ne, spíš patentky, ale je dobrý si pořídit třeba ancistruse (větší druh), nebo nějaké další potvory co likvidujou odpady dna ten sumeček a přísavka zatím stačí.
Krmit je ideální třeba 4x denně a jednou za 14 dní 1 den vynechat úplně(vzhledem k času je asi reálnější 2x denně - ráno a večer, když jsou starší tak je
to vcelku jedno, žraly by pořád.
Oceláti se snadno překrmí, ale pokud to není pořád, tak jim to tak neublíží, jenom voda dostane zabrat,
s tim u ocelátů počítej obecně.
Když krmim žížalama, tak je cpe do huby pořád, což nemá cenu, protože mu pak lezou i druhou stranou ven ještě nenatrávené

X-) vystrašení nebudou dlouho, nechají se i krmit z ruky (časem) - přísavka a sumeček - 12 cm zmizí do roka, pokud ještě nevyrostou :-) Sice se může stát že když jsou s nima od "mala" tak je nezblajznou, ale moc bych na to nespoléhal.

Moje loricarie ma 11 cm a je schovana v jeskyni, tak je O.K. a krunýřovec má 20 cm,loricarie jsem měl původně 2, ale jak Oskar vyrost tak jednu sežral, řek bych že druhá se poučila a vůbec nevylézá(ale nevypadá že by byla chudák, je celkem spokojená, vylejzá pravidelně když odkaluju dno a schválně překáží).

P.S. jak velké máš akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2008 13:59 Eager Beager – Jak na Vrubozubce?
Zdravim zdejsi osazenstvo X-)
Koupil jsem si vcera trojici Vrubozubcu pavich (tedy asi klasickych "ocelatu") a mel bych par otazek,abych jim dopral spokojeny zivot. Jednak by me zajimalo,jak jsou asi stari (abych mel za mnoho let prehled). V krame jsem se zapomnel zeptat a ted nemam ani paru - jsou zhruba 8cm dlouzi. Dale cim je krmit. Doted jsem pestoval prevazne nenarocne ryby - zivorodky,pancernicky atd. a ty jsem krmil jednou denne tim klasickym barevnym placatym suchym "bordelem" (ci tabletami pro toho sumce). Kdyz jsem je kupoval,vzal jsem rovnou i nejakou pixlu zelenych granuli,ale jen s timhle by asi moc spokojeni nebyly,spise to budu mit jako rezervu pro hubene dny. Muzu jim davat treba kousky filet ci kureci maso (kdyz kupuji stehna)? Co nitenky,nejsou pro ne prilis drobne? Zverimex mam celkem z ruky,takze by se mi hodily nejake tipy. A jak casto je mam krmit? Staci 1x denne rano? Dik za pripadne dopovedi palec .
Jinak zatim jsou stale takovi vystraseni a drzi se v rohu v chumlu. To jim ale v noci nezabranilo nechat zmizet posledni dve pavi ocka (samice),ktera v akvarku plavala :-| . Byly docela velke,takze takovy fofr jsem necekal. Snad sumec a prisavka zustanou netknuti coze . Mam je uz par let,maji kolem 12cm,tak se snad ubrani rozzureny .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2008 23:26 Muž Horác [3942] Re: Buback
www.klub.akva.sk/… tady je pěkný článek o plovoucích rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2008 22:38 Nobody Re: fajfmen
Pamatuju časy, kdy třeba taková neonka byla "začátečnickou rybou" a množilo se to i prckům... Ti prostě dali do akvárka pár rybiček, jávský mech, a do roka a do dne nevěděli kam dávat ty mraky mláďat... A dnes? Problém!
Opravdu?Taky už nejspíš pamatuji dost,ale že by se neonky množily dětem? smich
Neonky-voda jedno jaká?Tak takhle nerozmnožíte ani obecky. smich
Ano"začátečnická"obecka - vydrží dost,ale množení - plné akva - všechny jikry(plůdek) i v mechu s úspěchem najdou a sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2008 20:57 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Buback
Mám tam rohatec (Ceratopteris cornuta). Ale bacha, je to plevel! Šíleně to bují a lavinovitě se množí. Dáš do akvárka jednu unavenou polochcíplou rostlinku, pár týdnů se bude tvářit, jako že jen tak tak přežívá... a do měsíce budeš vyhazovat vidlema kvanta biomasy. Na druhou stranu bezvadně čistí vodu. Pokud Ti nevadí, že pod ním bude černočerná tma (rozrůstání lze ale celkem slušně omezit osvětlením - tam kde je nechceš to trochu zastíníš, do těch míst se pak šířit nebude), tak má už jen výhody. Např. skvěle snáší krycí sklo, což se u jiných plovoucích říct nedá. Akorát nesnáší tvrdou vodu. Optimální je je pro něj měkká, mírně kyselá (nám to tady teče přímo z kohoutku, jinde ve vlastech českých by to mohl být možná trochu problém) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2008 16:22 Buback Re: fajfmen
Díky za radu, jsou už klidnější. Ještě bych jim ale chtěl přidat nějakou zeleninu na hladinu....ale v plovoucích rostlinách se fakt nevyznám. Nejlíp něco nenáročného. Jinak jak to ovlivní proudění vody v akva a jaká by pak měla být vzdálenost od světla??? díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 23:00 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Roman
Tak už aspoň vím, proč jim to zmizlo stejně rychle, jako se to objevilo. Dík za info palec ... Je taky fakt, že ryby v současných chovech choulostiví přímo úděsnou rychlostí. Pamatuju časy, kdy třeba taková neonka byla "začátečnickou rybou" a množilo se to i prckům... Ti prostě dali do akvárka pár rybiček, jávský mech, a do roka a do dne nevěděli kam dávat ty mraky mláďat... A dnes? Problém! Choulostivá, děéésně zhýčkaná a náročná ryba. Čím to asi bude?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 11:31 Muž Roman [100] - Cichlidy
K ztěm teplotám.Ono z mé zkušenosti je to tak, že jak se udělá venku teplo, tedy myslím takové že voda v nádrži bez vytápění se drží kolem 25*C, můžeme vytápění zcela odejmout a nebo ho nastavit aby zapínalo tak při 21*C, pro případ že by byl vysoký pokles okolní teploty.Což bývá běžné u sezonního vytápění v panelácích.To zaplísnění je u ocelátů a jiných jiho amerických cichlid běžné,ale zase jen díky tomu že jsou z chovů rozmazlení.takže jak píše sharon souvisí to se stravou.Plísně zlikvidujeme přidáním 2*c a druhý den je klid.jedinou u mě problematickou rybou byl vždy Hypselacara tempotalis.Tahle cichlida je ještě citlivější na mechanické poškození,a i když jsem je jen přelovil sítí z nárže do nádrže během pár minut je u nich na očích vždy lehký zákal z plísní.U nich nedoporučuji vodu pod 24*C po dlouhodobém navykání.
K snaášenlivosti s jinými druhy ryb.jelikož A.ocellatus je spíše ryba středního a vyššího sloupce vody, je možnost s nimi chovat různé sumce a nebo přímo cichlidy, které jsou orientované nejvíce na dno, takové ty typické zalézače v jeskyních,jako středoameričtí kančíci či menší druhy anténovců. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 11:13 Žena sharon [126] Re: fajfmen
JJ, vzhledem ke svým rozměrům jsou to neuvěřitelně bázlivé ryby :-), ale pokud se jedná o krmení, zapomenou na vše :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2008 00:36 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Buback
Je to úleková reakce, kdy předstírají že jsou mrtví (anebo se pokoušejí imitovat shnilý list na dně). Někde jsem slyšel, že to dokáží využít i k lovu, ale to asi nebude tenhle případ. Spíš se bojí toho světla. Moji se ho báli taky. Když jsem tam dal slabší lampičku, přidal na plovoucích kytkách a přihodil tmavší písek, tak se brzo uklidnili ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2008 22:15 Buback – stres, letargie, apatie
Mohl by mi někdo prosím popsat důvody polohy "mrtvého brouka".....mám tři mladé 8-10cm, semtam jsou u sebe u dna a nic nedělají,ale když zhasnu světlo vyplavou a blbnou.(60w žárovka -zkouším víc odstínit, páč nemám rostlinky - nemůže to být přesvětlením?) Krmím patentkama, častěji červama a šmakuje jim. Akva 200 - po 14 výměna vody, žádní spolubydlící. Filtráž dle normy. Žádné známky nemocí. Díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 19:36 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: BikerJames
Jenom kousek pod dvacet. A ne na moc dlouho. Ostatní ryby jsou přitom v pohodě, tak si myslím, že jsou ti dva nějak poškozeni na zdraví už od prodejce... Jo, ta plíseň je zas skoro pryč (pro jistotu jsem hned koupil nové tělísko, pořádně přitopil a jim to prakticky přes noc zase vymizelo). Možná se pletu, ale ani tohle mi nepřijde zrovna obvyklé... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 10:51 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fajfmen
Na kolik stupňů ta voda klesla? Nezdá se mi že to bude jen tou teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 08:17 Žena sharon [126] Re: fajfmen
Nejlíp posílíš imunitu ryb kvalitním žrádlem. Chemií ji spíš oslabíš.
Jestli ti můžu doporučit, vynikajícím žrádlem pro lepší imunitu jsou nasekané filety s propasírovaným česnekem, chvíli uleželé nebo namražené do kostek, jednou týdně.

Jinak já mám vrubozubce mezi kančíky, kvalita vody určitě není zrovna ukázková a akvárium nevytápím ani přes zimu, teplota kolísá mezi 23 a 26°C. Můj vrubozubec je taky ještě mladý, mám ho necelý půl roku a zatím problém neměl, i když ho kanci zpočátku docela tloukli. Neměl chudák ani možnost předvádět typické stresové polohy "mrtvého brouka" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2008 01:44 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dnes (pardon, vlastně včera) jsem zjistil, že mí vrubouni mají HODNĚ velký problém s imunitou: Předchozí noc jsme měli výpadek proudu, topítko už nenaskočilo, teplota o pár stupňů klesla... a výsledkem bylo masivní zaplísnění obou ryb (oči, ploutve... mají to doslova všude ne - něco takového jsem viděl nanejvýš u jatečních kaprů, omlácených a zanedbaných celé měsíce), a to během pouhých dvaceti hodin! Večer, než jsem šel do práce byli ještě v pořádku, ráno jsem byl rád že si konečně lehnu, takže jsem do akvárka juknul až asi ve dvě odpoledne. A uviděl TOHLE coze ! Scéna jak z hororu... Setkali jste se někdo s něčím podobným? Ty dva jsem samozřejmě ihned začal léčit. Zajímá mě ale (pokud to chudáčci přežijí :-O ), jak posílit jejich odolnost, aby k něčemu takovému do budoucna už nemohlo dojít. Vím sice, že někteří prodejci nalijí k rybám "preventivně" léky na všechno (nač se zatěžovat karanténou, nebo tím, že jim to uškodí) a hned je dají do prodeje, že budou ale až takhle rozsekaní jsem vážně nečekal :-( ... Divné taky je, že se to projevilo až po měsíci, co je mám :-O sad . V tomhle směru je mi (jim) těď každá rada dobrá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2008 21:48 Nobody Re: BikerJames
Já mám filtr puštěný na plno 1100 L/H aby pozbíral co nejvíce jejich obřích výkalů. Co takhle jednodušší metoda - dvě hadičky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 21:33 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fajfmen
Teplota určitě 27°C.Vyloženě milují čerstvou právě vyměněnou vodu.PH mám 6.2 z kohoutku mi teče 6.4 a tvrdost 12 DGH určitě potřebují spíš měkčí vodu jako všechny SA (South America) cichlidy. Nemají rádi velké proudění vody.
Já mám filtr puštěný na plno 1100 L/H aby pozbíral co nejvíce jejich obřích výkalů smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 20:43 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: BikerJames
Ti dva co mám jsou teď asi tak na pěti cm délky, další přikupovat neplánuju - jednou se budou dělit o akvárko s bichiry a tak mám obavu, že by jim při větším počtu byla i ta pětistovka časem malá... Kdyby se z nich ale (čistě náhodou) vyklubal párek, a třeba i harmonický (pravděpodobnost sice nepatrná, u jiných cichlid se mi to ale už párkrát stalo), k tomu aby se třeli budu muset zvednout teplotu tak na 27 °C, že? Jsou tam nějaké požadavky na kvalitu vody pro vývoj jiker a plůdku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 20:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: jirkacichlid
Do akvárka co mám v prezentaci nechci vrubozubce přidat ani na přechodnou dobu :-) . Jak už jsem napsal níže, plánuju jim zařídit extra nádrž s objemem přes 500 l (časem by k nim snad mohli přijít bichiři, až odrostou kapacitě "rybníčku"), zařízenou přímo pro jejich potřeby tak, aby se v ní mohli vyřádit do sytosti :) a přitom neobtěžovali jiné tvory. Teď se jen snažím získat co nejvíce informací od chovatelů tohoto druhu (literatura je v tom skoupá na slovo), abych třeba někde neudělal zbytečnou chybu. Třeba k pořízení nádrže pro takové obry mám vlastně jenom jeden pokus, takže bych to chtěl vychytat do detailu hned, předem (litráž, prostor dna a pro plavání, vybavení atp.). Stejně tak mě zajímají jakékoliv osobní zkušenosti z jejich chovu, prostě všechno to co z knížek nevyčtu ;-) :-). Jo, a právě to jejich věčné kutění a stěhování věcí v akváriu mi na cichlidách připadá dost zábavné. Nuda s nimi teda není :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 09:55 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fajfmen
Ty ryby by ti určitě nesežral,kup si je menší tak 5 až 8cm a oni si na sebe zviknou.A mislím že ve 24°C se ti určitě nevytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 08:46 jirkacichlid Re: fajfmen
Do tohoto akvária je pár hodně,ale jeden by tam být mohl. Bohužel by ti asi sežral všechny ryby až by vyrostl. Spotřebuje taky velké množství potravy (i té živé jako jsou rybičky, červy, žížaly, luční koníci...) a taky docela rád přestavuje akvárko. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 23:55 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: BikerJames
On původní plán byl mít je jenom "na okrasu", proto tenhle počet. Mám celkem problémy udat někde nadbytečné kančíky, jak by to dopadlo s takovými "obludami" radši nechci domýšlet... navíc je u nás jen jediný zverimex, kam bych dal své rybky s důvěrou (v personál, mnohem méně už v ty co si je koupí) a ten zas nemá až takovou kapacitu... Abych předešel případným pozdějším problémům, chodil jsem ty čudly pár dnů pozorovat a typoval nekonfliktní kusy, které by se mohly snášet (vlastně jsem tam třeba i hodinu čučel do akvárka jako husa do flašky, prodavačky mě už leta neznat, ťukaly by si na čelo :-D ). Zatím to vypadá, že jsem se trefil (i když jasně, po tak krátké době bych na to ještě nevsadil). To jen že mi jejich chování něco silně připomělo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 23:24 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fajfmen
Ke spárování dojde zhruba po 10 až 12 měsících ale musíš si koupit aspon 4 ks aby to bylo jistější aby se nespárovali 2 jen z donucení a nemožnosti výběru v takovém případě se budou při každém tření mlátit a kousat.Ti moji utvořili trio a jeden zůstal sám,asi ho prodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 22:56 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: BikerJames
Dva až tři za měsíc? Tak to je vážně fofr (zlatí bichiři, ti to dají za půl roku :-D ). Jinak, do "rybníčku" nepůjdou ani na přechodnou dobu - nechci nijak narušit už zaběhnuté soudržné společenství (karásci jsou navíc dost náchylní ke stresu, o hnědých akarách v TÉHLE společnosti nemluvě). Plánuju pro ně rovnou tak 180/60/60 cm, což by doufám mohlo stačit, jen jsem potřeboval vědět za jak dlouho zatnout v bance futro (tak excelentní plat zas nemám :-D ) a začít překopávat pokoj kvůli umístění... Koukám o dost dřív, než jsem to typoval hmm :-) . Ještě by mě zajímalo, jestli může k... dejme tomu spárování... dojít už u takhle malých. Třeba u nigrofasciátů se mi to už kdysi stalo. Tihle dva se totiž od sebe nehnou ani na centimetr, přitom v tom akvárku nejsou sami (takže stres v tom nebude). Máte zkušenosti s tímhle? Přiznám se bez mučení, že o tomhle druhu vím dost málo, takže mě zajímá každý (možná i triviální) detail :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 21:49 Nobody Re: BikerJames
Myslím,zbytečně vysoká teplota. ;-) Těch 24-25°C bohatě stačí.Snesou v pohodě i méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 21:40 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fajfmen
Mám 4 Vrubozubce,májí asi 13 měsíců už se spárovali a několikrát vytřeli,3 mají 24 až 27cm a nejmenší samice má 18cm.Rostou fakt asi 2 až 3cm za měsíc ale krmím je dost masem,žížalama,moučnýma červama a občas rybkama,sušené jen trochu spíš na zbarvení.Kdybych je krmil jen sušeným budou o dost menší.Od velikosti 12 cm sežerou úplně všechno.Mám teď 220L ale je jim to hodně malé tak zařizuji 450L.
Mrknul jsem na tvé AQ máš to pěkné ale myslím že tak po půl rose až budou mít okolo 18cm jim to bude malé a asi jim tam bude trochu zima,já mám 27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 20:47 Kahan Re: fajfmen
Astronotus ocellatus roste opravdu VELMI rychle. V dobrývch podmínkách přirůstá 2 až 3cm za měsíc. Po dosažení 15 až 20cm se růst zpomalí. Jedná se o dlouhověkou rybu, která je v různém věku jinak zbarvená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 20:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ahoj, všude se dočítám, že oceláti rostou rychle, což je specifikace asi jako "větší nežli malé množství" :-D . Nikde jsem prostě nenarazil na nic určitého, takže by mě velice zajímaly Vaše osobní zkušenosti (mám dva prcky zhruba v délce samičky bojovnice, zatím v padesáti l, teplota cca 24 °C, krmení dva-třikrát denně živými nitěnkami, směsicí mražených breberek a Lonmixem, občas okusují rohatec). Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2007 15:36 rybar Re: Soda
Chemii jsem nikdy nepoužil, vždy jde problém s vodou vyřešit jinak! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2007 14:10 Karl Re: Soda
To máš pravdu. Když vás bude bydlet deset v garsonce, tak to taky nějak přežijete co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2007 12:22 :-) Re: Soda
"protože kamarád je osel, já musím bejt taky osel" :-D ještě si tam pořiď tak 2 Pangasiuse a nějakýho gibbicepse aby jim nebylo smutno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2007 07:29 Soda Re: Anonym
Hele s tou velikostí akva zas klídek jo. Znémej měl 3 vrubozubce a 250 litrů určitě neměl. Já si budu pořizovat 150 litrů na 2 vrubozubce jo. Tohle mi fakt nikdo nerozmluví. rozzureny
Chtěl jsem se zeptat, jak vrubozubci reagujou na různou chemii? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 14:48 blek Re: Soda
to je ta nejlepší volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 14:01 Soda Re: gekon
Byla by to moje první zkušenost s chovem.Chci zkusit na začátek jednotlivce. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2007 11:26 gekon Re: Soda
Nechci radit, ale já sám jsem choval pár vrubozubců v akvárku o objemu 300 l. Chovat jednotlivou cichlidu nemá smysl, jsou to párové ryby. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 11:06 Muž [] Re: Soda
Jelikož jde o rybu, která doroste kolem 30-33cm a váhy téměř 800g, je třeba pro ni vytvořit dostatek místa.U těchto ryb se všeobecně doporučuje 300l a více, potvrdit to mohu z vlastní praxe.Ale je lepší mít ryb více nebo sehraný pár.Samotný jedinec se nudí a likviduje interiér nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 08:30 Havel-st Re: Soda
Prý dokáží žít i ve 100 litrech, ale efekt bude asi jako u závojnatky v kouli. Slušelo by mu tak 200 litrů a víc. Já je kdysi měl (pár) ve 140 litrech, dokonce s velkými tetrami a mečovkami a byli v pohodě, ale vypadalo to dost hustě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875?od=301