Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED reflektory v sladkovodní akvaristice

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
LED reflektory v sladkovodní akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 16:16 Muž @ Losky [78] - AmerikaRe: NHKG
Díky za info, tak to asi zůstanu u LED pásků se stmívačem a uvidím. Řasy nepotřebuju:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 08:51 Muž @ NHKG [2255] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Losky
Mám reflektory 20W a 50cm výšku akvária a ten efekt nedělají. Dělalo to jen svítidlo s užším vyzařovacím úhlem (60 stupňů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 08:48 Muž @ paradoKs [180] Re: Losky
Jak píše Václav,ale jinak to prosvítí a tak decanko. Jen ten efekt uvidíš pouze pod tím světlem. Takže na celoplošný efekt stínu bys musel mít ta světla jedno vedle druhého. Cca 10cm.
To bude znamenat presvicenou nádrž...poroste i to méně žádoucí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 08:08 R Muž @ vaaclav [6407] - EchinodoryRe: Losky
Musí se ti poměrně dost hýbat hladina aby to na dně bylo vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 07:10 Muž @ Losky [78] - Amerika
Rád bych měl v akváriu efekt, kdy se jakoby v písku odráží hladina a zajímalo by mě, zda 10W led reflektory tento efekt při výšce akvária 60 cm zvládnou? Chci použít LED pásky přes kontroler TC420 (modrý, červený, studený bílý) a asi 3x LED reflektor studený bílý.
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 06:08 Muž @ RBeil [153] – reflektor nebo trubice
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Budu předělávat osvětlení z Led T8 a normál T5 na čistě led, ale nevím jestli Led T8 nebo reflektory. Jelikož už dvě Led trubice mám tak jsem myslel že dokopím jen 3ks něčeho takového www.esvit.cz/… . Pak jsem se poodíval na cenureflektorů a jsou za stejnou cenu ale mnohem výkonější. www.t-led.cz/… . Akva mam 80x36x50cm z toho dno je tak 6cm vysoké, viz. moje prezentace. Do budoucna plánuji i náročnější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 16:09 Muž @ Bohumil32 [2]
Tak to světlo které jsem sem dával by bylo slabé psal jsem na stránku prodejce.. bylo mi řečeno že potřebuju cca 40 w svítidlo. A žádné jiné světlo jsem v téhle cenové kategorii nenašel. Takže se budu muset spolehnout na reflektory..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:01 Muž @ Bohumil32 [2] Re: dobrman101
Tak to se omlouvám to jsem našel nějaký dráhy.. :-) :-( cca2100kc
EDIT- Nebylo spíš myšleno tohle?Z Series LED 90 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 21:56 Muž @ dobrman101 [1] - RostlinyRe: Bohumil32
Aliexpres je levnější ano jinak tady v ČR 1.190 Kč. Takže 4*200=800 Moc velký cenový rozdíl není, ale vykon znatelně jinde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 21:44 Muž @ Bohumil32 [2] Re: dobrman101
Skoro stejně? Reflektor stojí cca 200kc. To světlo stojí 10x tolik
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 21:19 Muž @ dobrman101 [1] - RostlinyRe: Bohumil32
A co kdyby jsi přemýšlel o Chihirose A series? Cenově by to vyšlo skoro na stejno, ale více světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 20:36 Muž @ Bohumil32 [2]
Uvažuji o třech nebo čtyřech 10w 900L 5500K led reflektorech nad akvárium 100x40x40.. sloupec vody cca 30 kde budou středně náročné rostliny. Myslíte že by to mohlo stačit? Staré akváriu jsem zrušil a zakládám nové a nechci šlápnout zase vedle.. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 07:40 S Muž @ ctibum [1258] - Snažím se to nezahubit...Re: Bohumil32
Přesunu tvoje téma sem ;-) rybicky.net/forum/15083

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 19:54 strejc - Snažím se to nezahubit...
Jasne.zkusim to a uvidim..kdyz si nebudu vedet rady..tak vas poprosim o radu.Diky zatim za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 11:19 Muž @ Driv3r [103] Re: strejc
dej 2x20w na mensi a 2x 30w na vetší přidavat mužeš vždy a ubirat budeš vzdalenosti od hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 11:00 strejc
Oki a na to velke akva..kolik tech tricetivatovich reflektoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 05:15 Muž @ Angus68 [31] Re: strejc
Když pořídíš stmívatelné, tak nemusí být ani tak vysoko ;-) A na tom větším by ty 30ti watové měly také stačit. Nebudeš mít přece koberec po celém dnu.Jenom je nedávat příliš vysoko. Ale to poznáš sám podle toho, jak se bude kytičkám dařit ;-) Třeba poradí někdo jiný něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 23:42 Muž @ strejc [0]
Jasně na to malí teda zkusím 2krát 30W,můžu ta reflektorý dát maximálně do výšky 40-50cm,víc to nepůjde.No a na tom větším akváriumi budou stačit jen dva reflektory,když je 70cm hluboký,výška je jen 45cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 22:23 Muž @ Angus68 [31] Re: strejc
Ahoj, dvakrát 30w a výška od h. 20cm musí být dostatečné ;-) Kobercovky nemám. AQ 100x40x40 a je tam 2x20w, úhel osvitu 110°. Na moje rostlinky stačí bohatě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2017 22:14 Muž @ Driv3r [103] Re: strejc
na to se dost těžko odpovida každy led jsou jiný. na to menši ti muže u jednoho vyrobce stačít jeden 20w ale u druheho 2. Daší věcí je jak vysoko ho daš nad akva.a aby uhel osvitu byl dostatecny
Na to vysoky bude chtit trochu větší palbu.zkus 2x 40w
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 20:10 Muž @ strejc [0] – led revflektor
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jaký reflektor a kolik na akva 80-35-35cm,kytky kobercovky hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 22:58 strejc – led reflektory
Zdravím,chtěl bych se vás tady zkušených zeptat,kolik a jak silných led reflektoru na akva 80-35-35cm,rostiny kobercovky a akva 110-70-45výsoký rostliny kobercovky + hydrophila,pinnatifida,alternanthela reineckii,myriophillum mattogrossense..Díky za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 11:46 Marek Re: Burik
Ahoj, můžeš prozradit z čeho jsi vyráběl ten rám, na kterém máš reflektory umístěné? Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 00:02 R Muž @ slavko [1018] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Studené světlo je pro oči výraznější a to teplejší se zdá slabší ale to je jen pro tvoje oči.
Ono to nie je také jednoduché. Ľudské zmysly nevnímajú fyzikálne parametre absolútne, teda ako povedzme teplomer = teplo/zima, ale relatívne = tepkejšie/zimnejšie ako predtým. Okrem toho do procesu vyhodnocovania vstupuje mozog a pridáva očakávanú hodnotu, takže X °C vonku považuje za teplo, ale rovnakú teplotu dnu za zimu. To ste si určite mnohí všimli.

Pri svetle takto očakávanú hodnotu intenzity osvetlenia mozog spája s premenou teploty a intenzity svetla počas dňa - studená biela je na poludnie = silné svetlo, teplé odtiene ráno i večer = slabšia intenzita. Preto sa mozgu zdá studenšie svetlo jasnejšie ako teplé, hoc realita je presne opačná a v konečnom dôsledku to má za následom nepohodu (lebo mozog je z toho zmätený). Takže ja by som volil studenú bielu až pri naozaj silnom osvetlení.

Samozrejme, fyzika nepustí, a tak zima sa skôr alebo neskôr stane naozaj zimou a tma tmou, či sa to mozgu páči alebo nie, len treba v daných podmienkach zotrvať dostatočne dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:27 R Muž @ vaaclav [6407] - EchinodoryRe: RAP
Záleží na co se chceš zaměřit. On v tom zas takový rozdíl není. Pokud ti jde o vybarvení ryb tak asi studený odstín. Jak je v tom barva rostlin hlavně těch červených tak teplejší odstíny. Studené světlo je pro oči výraznější a to teplejší se zdá slabší ale to je jen pro tvoje oči. Ryby moc světle vlastně nemusí a u rostlin je to také dost individuální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:26 Muž @ Driv3r [103] Re: slavko,RAP
Já zas někde čet ze u led je problém s červenou teda tou správnou vlnovou délkou červeneho světla "pro fotosintezu".
Musel bys hledat jaký okruh barev to které světlo podava (Ra,Cri.)
většinou se to na nich nechá dohledat,s tou modrou muže byt problém,už jsou studie že to škodí lidem .
Jak na tom budou rybičky když jim to perem do akváriji asi nezistíme nějak snadno,
neb nám to neřeknou,ale z mého náhodného pokusu usuzuji na ne moc vhodné.
Rgb pasek nad akva a rybi šílely.(ale třeba na to nebyli zvyklí. Ale led nezatracuju připravují nove osvětlení z led. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:08 R Muž @ slavko [1018] - RostlinyRe: RAP
Biele LED skladajú svetlo z dvoch špičiek vlnovej dĺžky, jedna je modrá a je pomerne úzka, druhá je niekde mezi zelenou a červenou a je pometne široká (teda pokrýva viac farieb). Tie rôzne odtiene belej sú dosahované rôznym pomerom tých dvoch špičiek, pri teplej (3000 K) prevláda červená, pri studených (6000 K) prevláda modrá. Tie dve špičky viac-menej pokrývajú špičky fotosyntézy a, na rozdiel od trubíc, je generované svetlo v oblasti červenej i modrej oveľa spojitejšie a neverím, že ten rôzny podiel modrej a červenej sa na nich nejako výrazne prejaví. Mimochodom, detailne to majú premakané pestiarne maryšky.

Ako to vplýva na ryby neviem, za tie roky som narazil na jeden jediný článok, a ten popisoval zrakové spektrum cichlíd, no podrobnosti si nepamätám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 22:45 Muž @ RAP [2158]
Zajímalo by mne, která barva světla je pro běžné akvárium nejvýhodnější žlutá 3000K/ denní4500K/ studená 6000K?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 08:27 R Muž @ Silent [5913] Re: Vladimir
Mně nad akvárkem visí léta tyhle reflektory na řetězech ukotvených na háčcích ve stropě. Výhoda je, že při dostatečné délce řetězu lze za provozu měnit výšku osvětlení nad hladinou, nevýhoda je že se s tím nedá šibovat protože je to ukotvené ve stropě, ale kdo by šiboval s akvárkem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 21:26 R Muž @ slavko [1018] - RostlinyRe: Vladimir
Ja som si na to nechal vyrobiť držiak, rameno spoza akvária, takú vysokú tyčku s inou tyčkou v pravom uhle. Celé to bolo nastaviteľné, teda posuvné hore/dole i dopredu/dozadu. Nanešťastie som zvolil malú základňu, takže keď bol reflektor uprostred akva, tak sa to celé prevažovalo a bolo to treba pripevniť.

Mal som ho nad kockou 30x30x30 cm, ale bol som pomerne nespokojný. Aby ten reflektor nesvietil veľmi vedľa, musel byť pomerne nízko nad akva (asi 10 cm), čo dosť sťažovalo údržbu a posúvanie hore/dole i dopredu/dozadu nebolo veľmi pohodlné.

Nakoniec som zrušil celé akva (nie kvôli tomu reflektoru)... Ten stojan ešte mám, ak budete mať cestu okolo, iste sa dohodneme ;-) No keby som to robil znova, urobil som to inak, hlavne posuvné, aby som mohol pri údržbe mohol reflektor jednoducho posunúť dozadu, či vyššie.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 19:56 Muž @ RAP [2158]
Případně lze použít něco takového www.ironstyl.cz/… . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:43 Muž @ Yirka [7166] Re: Vladimir
Jaké má rozměry nádrž, jak hluboký je držák reflektoru?
Já mám reflektory přišroubované přímo na zeď nad nádrží, popřípadě se dají v železářství určitě sehnat nějaké konzolky, abys reflektor dostal nad nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:35 S Muž @ ctibum [1258] - Snažím se to nezahubit...Re: Vladimir
Pokud nemáš moc možností na výrobu, přidělal bych na zeď poličku a světlo zespoda přišrouboval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:33 Muž @ Vladimir [0] – Instalace LED reflektoru
Fotka k příspěvku Poradíte mi, prosím, někdo, jakým způsobem připevnit LED reflektor (optonica 30W) nad akvárium (80l) asi tak do výšky 10-20cm, abych ho nemusel neustále sundavat kvůli krmení rybiček a měnění vody? Nemám moc možností pro výrobu. sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 11:50 Muž @ Rakvista [20] Re: RAP
Ha,,,tuhle prezentaci jsem asi přehlédnul palec Díky celkem to pomůže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2016 21:41 Muž @ RAP [2158] Re: Rakvista
Rakvista napsal: ...koukal jsem tady a našel jen jedno akva kde jsou,ale není tam napsaná watáž a vzhledem k jeho délce 250 jich tam má tuším 5-6 ks.Já budu mít 300 na délku a 70 na šířku 50 výška,odhaduji cca 40-45cm vody co budu potřebovat prosvítit.
Nemyslel jsi tohle rybicky.net/nadrze/24284 , v popisu akva je napsáno 3x50W a 2x20W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 17:00 Muž @ Yirka [7166] Re: Rakvista
Rovněž svítím LED reflektory, pro méně náročné rostliny to jde i pří výšce mé nádrže 70cm.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 15:11 Muž @ Rakvista [20] Re: GP
ty reflektory nebudou pod krytem,ale zavěšené nad akva.Dám je na lanka abych dobře vyladil výšku osvětlení jen bych potřeboval vědět přibližně watáž od které se mám odrazit a přibližně počet...koukal jsem tady a našel jen jedno akva kde jsou,ale není tam napsaná watáž a vzhledem k jeho délce 250 jich tam má tuším 5-6 ks.Já budu mít 300 na délku a 70 na šířku 50 výška,odhaduji cca 40-45cm vody co budu potřebovat prosvítit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:48 Muž @ GP [193] Re: Rakvista
do niceho netlacim, jen jsem upozornil na moznost a nastin ceny.
na tu hloubku bez optiky to neni idealni.
u tech 50w zalezitosti bych overil chlazeni. pokud jsou urceny na ven, mohlo by to delat, zvlast pod krytem, problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:23 Muž @ Rakvista [20] Re: GP
na ehliniku jsem už kupoval profily do "Plivátka" z výkonových čipů to prostě nezvládnu udělat sám a na to abych si ho nechal vyrobit prostě nemám...proto bych chtěl použít reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 14:00 Muž @ Rakvista [20] Re: GP
dobrá čipy levné,ale ještě tu zbývá hliníkový profil/y a zdroj to za pár kaček nepořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2016 13:52 Muž @ GP [193] Re: Rakvista
s pouzitim cipu z prc a ne top specifikaci to je az prekvapive levne. temer jiste jeste ucinejsi nezli reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 13:30 Muž @ Rakvista [20] Re: NHKG
Raději ani nechci vědět na kolik by vyšla rampa z výkonových čipů,reflektor mi přijde po finanční stránce výhodnější tak počítám s tím že bych použil toto řešení.Kdybych nebyl až tolik finančně omezený tak jsem viděl už hotové závěsné osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:32 Muž @ NHKG [2255] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Rakvista
Vzhledem k výšce akvária, plánu náročných rostlin a používání co2, pouvažuj spíše o výrobě osvětlení z čipů s čočkami s úhlem 60 stupňů. Reflektory co jsem viděl měly úhel minimálně 120 a to už bude moc.
Mi ten úhel nevadí, protože potřebuju osvětlit rostliny na hladině a u dna chci šero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:10 Muž @ Rakvista [20] Re: NHKG
Rád bych Asii "opět" takže tam budou i náročnější rostlinky,ale vysloveně rostlinné nebude.Jinak díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2016 09:24 Muž @ NHKG [2255] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Rakvista
Pokud nenapíšeš něco o zaměření nádrže, nikdo ti neporadí. Na blackwater akvárium ti budou stačit 2 reflektory, ale na rostlinné může být 10 málo.
Váha 50W reflektoru je kolem 1,5kg, hliníkový jako mám já má trochu méně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 08:59 Muž @ Rakvista [20] – Plánování 1050L
Zdravím ve spolek,najde se tu někdo by byl ochotný poradit jakou watáž a počet LED reflektorů použít na osvětlení nádržky o rozměrech (d.š.v.) 300x70x50 ? Marně si už nad tím lámu hlavu několik týdnů,jelikož to musím dát na první dobrou.
A druhý dotaz je kolik asi tak váží jeden 50W LED reflektor ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:05 Muž @ fido16 [560]
Čauky, chci se zeptat chtěl bych udělat světělnou rampu na 300L akvárium zajímá mne hlavně svítivost těch led oproti trubicím. Dám příklad když nyní svítím 160W T5. Tak bych měl mít 150w led reflektor abych zachoval stávající světlo. Nebo mi bude stačit třeba poloviční Led 75w ale světelný výkon bude větší? Nějak se v těch převodech nevyznám. Ptám se na to z důvodu toho že mi začala v závěsném osvětlení mrčet předřadník a tak přemýšlím nad led reflektorem. Doma mám již 2x10 w reflektor ale nezdá se mi ta intenzita. Za jakoukoliv reakci budu rád

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:35 Muž @ FotoPecen [1] Re: Lishaack
Svým kytkám a rybám v akváriu svítím 3 ks 10W LED reflektorů www.lednadoma.cz/… (až na barvu světla jsou shodné s vaším výběrem) + 1ks T8 zářivku 18W.
Mechanické provedení těchto konkrétních LED reflektorů odpovídá ceně - nic moc. IP krytí zajišťuje trocha silikonu mezi AL odlitkem a sklem kryjícím čip. Napájecí zdroj i mému laickému oku přijde dost poddimenzovaný. Je to prostě čínský výrobek zhotovený pro polskou firmu.
Pro výšku akvária 50cm bych se klonil k 20W provedení, ideálně od jiné firmy.
Nicméně, rozhodující budou nároky vašich rostlin a ryb na množství světla.
Já mám Led reflektory nad zadní částí akvária, kde je výška vodního sloupce cca 20-25cm. Rostou pod nimi Sagittaria platyphylla a Vallisneria nana. Zatím si nestěžují a docela prospívají - aby také ne, když jsou i zdejším atlasem považovány za rostliny na světlo nenáročné ;-).

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 23149x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18179-led-reflektory-v-sladkovodni-akvaristice