Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED reflektory ve sladkovodní akvaristice

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
LED reflektory ve sladkovodní akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:10 Muž kortezhugo [983] Re: ViktorX
No 12V ma svoje vyhody.Da sa jednoducho znizit pripadne aj regulovat vykon. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 11:34 Muž ViktorX [474] Re: hr
Je to pod fotkama
Specifications:
LED Emitter: 10W LED chip
Output Lumens: 900-1000LM
Voltage: AC / DC 12V
Color Temp: 5000~6500K (Cool White)
Beam Angle: 120°
LifeSpan Time : > 50,000 hours
Dimensions : Please check the item detial photo
Waterproof: IP65
Cover Material: 5mm High Strength Glassess
Shell Material : Aluminum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:35 Muž ViktorX [474] Re: kortezhugo
Správně, je to patrné z odkazu i názvu; nemusíte se bát že shoří zdroj a zahodíte je celé, když budou moc svítit, dáte je do série... Ale můžete vzít i zdroj za 51,- i s dopravou www.ebay.com/… nebo rovnou zdroj za 59,- i s dopravou pro min. 3 reflektory www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:39 Muž kortezhugo [983] Re: ViktorX
To su 12V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:25 Muž ViktorX [474] Re: Tony2013
Když už jsme v reflektorovém vlákně a hovoříme o e-bay, hodím sem odkaz na reflektory, jsou ve studené i teplé bílé, bratru za 300,- (US $15.38) i s dopravou do ČR www.ebay.com/… www.ebay.com/… . Stačí založit účet u PayPal, DPH/CLO - do 22 EURO **** 0% DPH + 0% clo, do 150 EURO **** 20% DPH + 0% clo, nad 150 EURO **** 20% DPH + 1 - 10% clo. Kupte to někdo a dejte vědět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:07 Muž Tony2013 [228] Re: ivaha
Vyfotim ale je to deska na ktere jsou objimky.Je to jen testovaci.jak to sviti a spichli za 15min.Tak kolem 17"00 to tu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:57 Muž ViktorX [474] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal: Re: slavko
Tak tomuto tiez nerozumiem - preco to vyrobcovia osvetlenia nechavaju cierne?
To ze nic horsie na odraz svetla nie je ako matna cierna - sa ucia uz deti na zakladnej skole.
Tak sa da zjednodusene povedat ze ked pouzijem "hocico" co nebude cierne - bude lepsie odrazat svetlo.Samozrejme idealne je pouzitie kv. reflektorov.

Na to vám jako "setista" odpovím - protože je to levnější ano, proč by tam lepili nějakou reflexní fólii za 1$ nebo nedejbože leštěný nerez ! Některé sety se dělají i v barvě "buk", ty můžou být o maličko lepší, ale bude to bída...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Tony2013
Děkuju, to budu ráda. Na tom reflektrou nic sice nenamíchám. Ale moje původní představa byla kombinace teplých a studených bílých LED pásků. Tak se těším na fotku palec
P.S. - mohl bys, prosím, vyfotit i tu rampu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 08:12 Muž Tony2013 [228] Re: ivaha
Vcera jsem imrovizacne udelal "rampu" z les zarovek.3x4w na 30l jak dojdu z prace tak to vyfotim at mas predstavu jak to sviti.
je to z tohoto
www.ebay.com/…
Muj nazor je ze to sviti moc pekne.Akorat by to chtelo nejak namichat barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 19:09 Muž mita [58] Re: jitkaS
No to ma, ale do obyvaku bych to teda nechtel :) Navic cena tech pistnic bude nekolikanasobek zde probiranych reflektoru. No a jeste to potrebuje zdroj vzduchu - komresor...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:43 jitkaS
Tenhle to má vymakané www.youtube.com/…. Jen pro inspiraci,bohužel údaje žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Asi objednám jeden, vyzkouším, jak to vypadá nad oběma nádržkama a podle toho kdyžtak přikoupím druhej - a byly by nasvícený obě. Teď ještě přesvědčit manžela, ať to osvětlení konečně (!) můžu dořešit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:22 Muž kortezhugo [983]
Re: ivaha
Ono aj najslabsie osvetlenia na nanoakva maju kolo 10W len pri LED to bude podstatne intenzivnejsie.V kazdom pripade pre jeden LED reflektor vyuzitie mate.

Re: slavko
Tak tomuto tiez nerozumiem - preco to vyrobcovia osvetlenia nechavaju cierne?
To ze nic horsie na odraz svetla nie je ako matna cierna - sa ucia uz deti na zakladnej skole.
Tak sa da zjednodusene povedat ze ked pouzijem "hocico" co nebude cierne - bude lepsie odrazat svetlo.Samozrejme idealne je pouzitie kv. reflektorov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 16:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo napsal: ...nikto nebude mat len tak povesenu trubicu nad akvarkom aby to svietilo este aj na polku bytu.
Práveže veľa ľudí používa kryty bez reflektorov (napr. majitelia tzv. setov). Obývačku im to síce neosvetľuje, ale od toho matného čierneho plastu sa toho tiež veľa neodrazí (mimochodom, preto je taký materiál vnímaný ako čierny). Okrem toho, aby reflektor odrážal maximum do nádrže musí mať presný tvar, zdroj musí byť presne umiestnený a musí sa postarať o neodrážanie svetla späť do zdroja. Takže mnohí síce reflektor majú, ale skôr pre dobrý pocit ako pre výsledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kortezhugo
Díky moc, když to říkáš Ty, tak to mám hnedle jasno, co zvolit :-) A k tomu 12-tilitrovýmu to nebude moc (těch 10W)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 14:44 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Na 38-ičku to bude urcite dobre -aj cenovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:39 Muž kortezhugo [983] Re: ViktorX
Ja tomu rozumiem ale z tohoto bude tazko niekto mudrejsi.Totizto nikto nesvieti do akva vsesmerovo -preto ta teoria.Kazdy ma osvetlenie,kryt,reflektor alebo pouzije nieco reflexne.Ale jedno co sa mne na LED technologii paci ze je tam este velky potencial v zvysovani ucinnosti(lm/W) + ta lepsia smerovost dovoluju pouzitie aj slabsich zdrojov - teda mensiu spotrebu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jitkaS
Jestli si ho přece jen objednáš, tak by mě nesmírně zajímal výsledek. Já se už dlouho chystám na LED pásky (k menším akvárkům - 38 a 12 litrů), zatím tam mám lampičky. Ten jeden reflektor by mi zřejmě měl stačit na tu 38-ičku, docela by se mi to líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:05 jitkaS
Tam mi dnes ráno manžel přinesl, reflektor 20W led LAMPEEON. Zapojily a nic. :-O . Tak ho šel hned reklamovat(pěkně na sebe nadával, že ho neodskoušel hned v obchodě) a řekli nám, že nový neobjednají až jak uzná reklamaci výrobce.Ale prý se jim to nestalo poprvé. Hned mu doporučili ten obyčejný hal, že je prý lepší (asi jich mají dost skladem).....no aspoň vrátili peníze :-) . Tak nevím, jestli mám zkusit internetový obchod ? Jestli jsou tak poruchový. :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 13:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe:
kupte si PAR Metr a máte to téměř přesné... jen cena je odrazující
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 12:37 Muž ViktorX [474] Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku Toto jsou teoretické úvahy, které nám pomůžou alespoň orientačně určit ekvivalentní osvětlení, např. pokud bych použil 390(00) lm všesměrový zdroj, bude mít stejnou hustotu světelného toku jako 130(00) lm zdroj s ideálním reflektorem 120°, a už se blížíme k reálným LED, samozřejmě orientačně, kvůli jejich vyzařovací charakteristice a nereálnosti ideálního reflektoru. Pro jistotu přikládám "rybí" obrázek vztahující se k předchozímu příspěvku, přepážka pouze zobrazuje dělící čáru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 12:15 Muž kortezhugo [983] Re: ViktorX
No ale toto su len ciste teoreticke uvahy.Lebo nikto nebude mat len tak povesenu trubicu nad akvarkom aby to svietilo este aj na polku bytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:52 Muž ViktorX [474] Re: Barakainus
Nikdo vás nenutí reagovat, stejně tak není sporu o tom, že celkové množství 13000 fotonů / míčků bude stejné. Ještě jednou si prosím přečtěte můj příspěvek z 04.10.2012 01:04, hovořím zde o ekvivalenci. Použiju - li svítidlo o 26000 fotonech / míčcích NEBO svítidlo o 13000 fotonech / míčcích s ideálním zrcadlem, na mojí polovinu jich bude stále dopadat 13000, HUSTOTA SVĚTELNÉHO TOKU v lumenech na m2 bude na mé polovině stále stejná. Stejně tak zachovám - li svítidlo a přidám reflektor, hustota světelného toku se zvýší - pokud by tomu tak nebylo, nikdo by reflektory nepoužíval, a to je v rozporu s naší každodenní zkušeností :-). Na závěr bych odkázal na velice hezký pokus o populární vysvětlení "Vyjadřování množství světla" amper.ped.muni.cz/… na textu bychom se doufám shodli též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2012 09:47 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ViktorX
Ja uz toho opravdu chci nechat. Nez tady argumentovat, popremyslejte si o tom, (spolecne se "Slavko") at prijdete na to, proc nemate pravdu. Mozna si parkrat prectete co jsem uz drive napsal.
Treba si predstavte tech 13000 lumenu jako 13000 fotonu, ci 13000 micku. Pokud vam bude vyletavat 13000 micku do vsech stran, bude vam dopadat na jednu stranu 6500 micku a na druhou rovnez. Pokud na jednu stranu date zed o niz se budou micky odrazet, kolik micku vam bude vyletavat? Porad 13000. A kolik jich bude dopadat na tu druhou stranu nez je zed? Uz ne jen tech 6500, ale vsehny. Tedy zase 13000. Nikdy to nemuze byt vic, protoze jich proste vic nez tech 13000 nevyletava.
Forum o akvarisice a my tady resime matiku... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 09:22 R Muž slavko [1759] - Rostliny
Možne ešte aby som doplnil tú rieku, je pomerne jednoduché zistiť, koľko vody produkuje rieka ako celok (dokumentácia kvalitných výrobcov). Ale problém ramena je ten, že nikto presne nevie (resp. u každého to môže byť iné), koľko vody tečie do tohoto jedného konkrétneho ramena, a tak je porovnanie problematické. Väčšina však "vie", ako to v akvárku vyzerá s tým jeho ramenom a vie, koľko dá rieka, keď to potom zjednodušíte, a rátate len s tokom rieky, môžete porovnávať svoje ramená.

Alebo keď chcete, do akvárka príde pri použití ideálneho reflektora dvakrát viac svetla, ako bez neho (pri reálnom to je menej), teda je to obdoba toho, ako keď keď pridáte ešte jeden rovnaký svetelný zdroj. Dúfam, že budete súhlasiť s tým, že pridaním ďalšieho svetelného zdroja sa zvýši celkový svetelný tok. Pridaním smerovosti (reflektor, optika) dosiahnete obdobný efekt, odtiaľ teda to zdanlivé zvýšenie svetelného toku.

Praktický príklad, ak má moja žiarivka 3300 lm, do akvárka sa dostane v 120° uhle 1100 lm (t.j. 1/3). Ak použijem reflektor, ktorý odrazí 100 %, dostanem do akvárka v danom uhle 2200 lm. Ak by som použil dve rovnaké žiarivky, budú mať spolu 6600 lm a do akvárka prejde v tom uhle 2200 lm (tiež 1/3) - no a to je rovnaké číslo ako v prvom prípade. Takže, keď pridám reflektor, bude to mať pre akvárko rovnaký efekt, ako keby sa svetelný tok zdroja zvýšil z 3300 lm na 6600 lm (k čomu samozrejme reálne nedôjde a ani dôjsť nemôže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:56 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: jitkaS
s tím světlem opatrně, zbytečně mnoho světla může způsobit nedostatek po jiných živinách v akváriu, světlo je regulátor hladu rostlinek po živinách...

Mám jeden LED pásek 3000lm na metr s reflektorem a musel jsem ho nakonec vypnout příliš mnoho světla (tedy s ostatními světly)... u LED je obrovská výhoda že světlo dopadá většinou pod 120 stupni tzn. téměř žádná ztrátovost oproti zářivkám a samozřejmě úspora pěnez...

S horečkou za watty, lm opatrně... bohatě stačí 50 PAR u dna...

měření PAR u mě doma zajímavá informace že reflektor u trubic zvyšuje účinnost cca o 65 procent...

dobré pásky mají www.ledky.net a v GM Elektronic v karlíně se dají trafíčka koupit za zlomkovou cenu oproti trafům ve specializovaných obchodech ale i hornbachu apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:22 Muž Tony2013 [228] Re: ViktorX
Primo v tom obchode ale tenkrat je mely levnejsi.Jediny co je na tom spatny je to ze je na ni mlecny kryt coz nebylo dobre.Tak jsem kryt oddelal a zalakoval spoje mezi ledkama.Za pul roku pozivani je to uplne v pohode.Jen manipulace s trubkou musi byt opatrnejsi jelikoz jsem i ja roura a prorazil jsem si jednu ledku takze jedna sekce nesviti.Ale byla tomoje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 07:00 jitkaS Re: Tony2013
To je super. Konečně led trubice , která nestojí tisícovku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:53 jitkaS Re: ViktorX
Tu otázku jsem vážně nemyslela. Z textu mi vypadl smajlík stydim . Jen jsem reagovala na jednoho výrobce , který právě zaměnil tyto dva typy. Asi se jednalo o překlep. Jedná se o náhradu obyč hal. reflektoru 80w za 10w led a 150w za 20w led. Pro náhradu za hqi by diody musely být výkonější a i spotřeba w by byla vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 01:04 Muž ViktorX [474] Re: Barakainus
Naprosto souhlasím se slavkem. Vy máte pravdu v tom, že světelný tok v lumenech je vyzářen do všech směrů, dal jsem vám za to bod :-), ALE vrátím se k onomu zavádějícím způsobem zjednodušenému příkladu se 13000 lumeny a ideálním reflektorem a zkusím to popsat srozumitelněji : pokud z bodového zdroje 13000 poctivých všesměrových lumenů odvedu obě poloviny světelného toku na jednu stranu (plošná varianta 360°/180°) a na druhé bude tma, kýžený efekt na "mé" osvětlené polovině (řekněme počet fotonů za jednotku času) bude EKVIVALENTNÍ použití zdroje o 26000 poctivých všesměrových lumenech, a "vo tom to je".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 00:14 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Barakainus
Skúste v tej svojej rieke zahatať všetky ramená, okrem toho, ktoré vás zaujíma, sila rieky sa síce nezvýši, ale tok v tom jednom ramene áno. A tom to celé je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2012 00:06 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: slavko
Svetelny tok je jednoduse predstavitelny, stejne jako vodni tok. I vy jste to tak popsal. Pokud je vytok konstantni (tech 13000 Lm), tak jeho presmerovanim ci prostorovym omezenim jen zvysim intenzitu v te casti kde musi protec vsechno co protekalo na vetsi plose ci objemu. Je ale celkem jasne videt, originalni tok si proste nemuze timto zpusobem zvetsit.
Kdyz si to prestavite s vodu. Rekneme ze reka se deli na spoustu ramen, ci se rozleje do krajiny, ci zustane v korytu... meni se sila proudu, ale ani v jednom pripade to nezvysi objem vody co rekou tece.
Tak a uz toho necham :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 23:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: usine
Receno s klasikem; muze se vam to nelibit, muzete s tim i nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno co s tim muzete delat :)
Ale kazdy se nekdy splete, takze se nic nedeje.

Ja jsem zrovna taky v procesu kupovani LED a s tou svitivosti je v tom peknej bordel. Vubec nevim co koupit. Zlaty T5HO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 23:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Barakainus
Barakainus napsal: Predstavte si ten svetelny tok a nakonec mi jiste date za pravdu.
Svetelný tok (lm) je pre ľudí i rastliny nič nehovoriaca veličina. Máte pravdu, VŽDY sa týka vyžarovania 360°, a to dokonca priestorového uhla (steradián). To čo rastlinky (a ľudí) zaujíma je intenzita svetla, ktorá je vlastne pomerom lm/m2, prípadne svietovosť - kandela, teda lm/strad. Ako intenzitu, tak svietivosť možno zvýšiť smerovaním, teda reflektormi, či v prípade LED optikou, ktorá je súčasťou púzdra.

Nasmerovaním svetelného toku nastane zdánlivé zvýšenie svetelného toku, preto plocha/uhol ostane rovnaký. Samozrejme, takéto "navýšenie" svetelného toku je fyzikálne nereálne, ale v podmienkach akvaristického fóra plne akceptovateľné. Priam by som povedal žiadané, pretože je to jednodáchšie a názornejšie. V neposlednom rade, vypočítať svietivosť v laických podmienkach je prakticky nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 23:08 Muž kortezhugo [983] Re: ViktorX
ViktorX napsal: Právě že není, dobrý muži :-). Těch 13000 je "pod úhlem" 360°, pokud ten úhel ideálním reflektorem zmenšíte na 1/2, tj 180°, ty "horní lumeny" se přičtou k těm spodním, a dolů půjde 26000 a nahoru 0. Jenže ideál nikdo nezrealizuje, dolů pošlete sotva polovinu - odtud tedy 19000 lumenů.

:) problem je ako to pocitate - ono sa to nepripocitava.A 1/2 180° je 6500.
Kolko pojde dole zalezi od reflektora ale o nieco menej ako 13000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: slavko
stmívání už dneska není problém ani u zářivkových světel a pro hluboké nádrže jsou MH výbojky nenahraditelné, aspoň zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:53 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Barakainus
Ja som čítal iný experiment, ktorý sa týkal bežných rastlín, nie koralov. Tam dospeli k záveru rádovo 1 W LED = 10 W MH. Myslím si (nikdy som vážne nad MH nevažoval, tak mám o nich len okrajové znalosti), že celé to je o FAR, kde pri MH je pomer FAR/lm o dosť slabší ako pri LED + spomínaná (a diskutabilná) účinnosť reflektorov.

To ViktorX: súhlasím, sám vidím v LED budúcnosť i preto sledujem, študujem a rátam. A to o ďalších možnostiach, ako je stmievanie, či miešanie farieb ani nepíšem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ViktorX
Vaše počty se mně moc nelíbí. Kolik má vaše trubice lumenů 13000 nebo dvakrát tolik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.10.2012 22:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ViktorX
Nevim jestli jsem "dobry muz", ale urcite jsem lepsi fyzik nez vy :)
Vyzarovani je opravdu v 360 a nikoliv na cm^2 nebo tak neco. Takze 13000 im je maximum a zadnym reflektorem se to nezmeni.
Predstavte si ten svetelny tok a nakonec mi jiste date za pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:17 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ViktorX
Tady mas jedno srovnani nahodne vytazene z googlu www.vividaquariums.com/…
Opravdu potrebujes min wattu u LED nez u MH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:17 Muž ViktorX [474] Re: Barakainus
Právě že není, dobrý muži :-). Těch 13000 je "pod úhlem" 360°, pokud ten úhel ideálním reflektorem zmenšíte na 1/2, tj 180°, ty "horní lumeny" se přičtou k těm spodním, a dolů půjde 26000 a nahoru 0. Jenže ideál nikdo nezrealizuje, dolů pošlete sotva polovinu - odtud tedy 19000 lumenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: ViktorX
Já teda silně uvažuji o 120cm T8. Tohle teda překonalo všechny moje pokusy s čínskejma komponentama (i když to taky není špatný:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 22:08 Muž ViktorX [474] Re: Tony2013
Od nich bych chtěl vzít 60cm, zbývá otázka - kde jste jí koupil, od nepřizpůsobivého občana před hypermarketem ;-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:59 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ViktorX
Tak o tech vypoctech dost pochybuju. Pokud HQI vyzari 13000 lumenu vsestrane, tak s reflektorem to nebude 19000 lm. To si myslim jde trocu proti fyzikalnim zakonum ;)
Kessil dela LED 30W svetla pro akvaria, kde tvrdi ze odpovidaji 150W HQI. A co jsem je videl, i bych tomu veril. Tyhle levne reflektory tak dobre nebudou, ale tak bych si tipnul, ze 3, ci max 4 20W nahradi 150W HQI. Urcite ne deset!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tony2013
No super, a revoluce je tady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 21:15 Muž Tony2013 [228] – Ledtrubka
rybicky.net/fotogalerie.php…
Toto je nasviceny led trubkou od tud www.naitech.eu/…
Akva ma 140l
jeste bych dodal ze jsem ji koupil jen za 450kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 20:17 Muž ViktorX [474] Re: jitkaS
NE! Nevím, jestli svou otázku myslíte vážně - kde výrobce píše, že reflektor nahradí 150W HQI ? Píše "venkovní světlo o výkonu 160 - 200W", tedy halogenovou žárovku, které se dávají do takovýchto reflektorů, a vy ji zaměňujete za vysokotlakou halogenidovou výbojku. Pro srovnání 150W HQI dosahuje ca 13000 lm všesměrově, tedy s reflektorem vyzáří plácnu +/- 19000 lm dolů. A vy jí srovnáváte s 20W LED reflektorem s 1900 lm, takže vypočtená odpověď zní : 1ks 150W HQI = 10ks 20W LED projektorů, ale s přihlédnutím k vyzařovacímu úhlu spíš víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 19:40 jitkaS
Zajímavé měření www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 16:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
myslím si, že ani ty 3 stačit nebudou. Spíš 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:20 jitkaS Re: ViktorX
Takhle nějak bych chtěla aby akva vypadalo. Krásné průzračné sklo a nad ním zavěšeno osvětlení. www.youtube.com/… Pokud bych chtěla nahradit 150w HQI myslíte že by stačil 20w reflektor, jak to píše výrobce?Samozřejmě bych jich potřebovala alespoň tři, tak jak je to na videu.Právě nyní se rozhoduji, že opravdu jeden koupím a vyzkouším.Jen čekám na výplatu hmm a rozhodnout se jakou watáž.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24984x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18179-led-reflektory-v-sladkovodni-akvaristice?od=801