Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 19:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajka99
pokud budou mit dost zradla.... jinak uhyn tech cherryn by mi delal starosti.... starsi obecne hur prizpusobuji nez mladsi kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 18:30 Žena Kajka99 [229] Re: Semtex
to je zvláštní, já na svých japonicách nic takového nepozorovala. mimochodem, ta fotka od Chem byla pořízena poté, co ta japonica cherry aktivně ulovila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 18:30 Muž Sanka [10] Re: Semtex
No tak jestli to má být jiná kreveta,nebo ryba - silnější prostě vyhrává no..Jinak Ramirezkám taky moc chutnají Cherry.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 18:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak ony ty Japonici zas mírumilovné moc nejsou. Někde jsem viděl tuším že tu fotku sem dával Chem, jak si japonica pochutnává na Cherryně. Někdo tu popisoval i pozorování, jak japonice naháněli aktivně Cherryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 17:02 Muž Sanka [10] Re: invalida
To jo věděl,že to vadit nebude.. :) Spíš mě zajímalo,co na to řeknou ostatní a jestli s tím spojením má někdo zkušenosti..Mám jinak plastový kryt,tak by se tam to krycí sklo těžko umísťovalo,ale to by snad mělo stačit..Jinak ty Red cherry jsem si kupoval asi 4 a rozmožli se v akváriu,ale to bylo asi tím,že už nosili jikry,jinak se stav má teď bohužel tak,že ubývají a z 7 jsou asi jen 2.. :( Proto jsem si pořádil větší Japonica..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 16:53 Žena Kajka99 [229] Re: Sanka
japonicy se množit vůbec nebudou, tudíž jestli otázka byla mířena na křížení, není se čeho obávat. japoniky i červené jsou mírumilovné. také doporučuji krycí sklo a nákup více cherryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sanka
mam je pohromade, ale chce to kryci sklo (japoniky rady zdrhaj) a vic tech cherryn (kupuje se cca 10kusu, aby jsi mel obe pohlavi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2011 14:49 S Muž invalida [3881] Re: Sanka
Chyba byla kupovat a pak se ptát....opačně je to vhodnější :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 14:11 Muž Sanka [10] Krevetky - více druhů v 1 akváriu
Ahoj,nejsem si jistý,ale měl by jsem mít C. japonica a Red cherry,od každého asi 2,můžu je mít dohromady? :)Red cherry jsem měl,ale dnes jsem dokoupil japonica,tak jen jestli to nebyla chyba..Děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 12:06 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Japonec na obzoru!
Japonec na obzoru!
Právě jsem v krovisku zahlédl jednoho vypasenýho japonce na pastvě :o)
Tak je to v pohodě, asi jsem je poděsil když jsem uklízel a prostříhával a stáhly se do krytů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 11:01 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Sid
Ne nejsem, nějakou skulinku možná našly. Anebo když jsem měl odklopeno a hrabal jsem rukama vevnitř. Bůh ví. Čest jejich památce. O víkendu budu pracovat na odvětraném hliníkovém krytu a až bude nižší teplota tak to s těma japoncema zkusím ještě jednou.
Mám za to že je fakt vyhnala ven ta teplota, protože před zapojením druhé světelné rampy bylo 26 stupňů a tvářily se spokojeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 10:49 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: ČichavecTom
Mel jsem takto japonicy v akva bez dekoraci, jen samotny, pravidelna vymena vody, vse v normalu, jen se zblaznilo topeni a vyhnalo teplotu na 28, krevety proste zmizely, zrejme vylezly po hadicce od bublifuku a zapadly nekam za skrinku.
Takze prikladam se k nazoru, ze se ty tvoje snazily utyct pred vysokou teplotou a nekde je mas uschly za akva (seschla kreveta je o dost mensi, takze je muzes lehce prehlidnout)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.02.2011 17:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Jste si jistý, že nemohly "zdrhnout"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:32 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: GP
Rozvíření dna určitě ano. přesazoval jsem rostliny. Otázka je kde jsou, zdrhnout nemohly... tak asi chcíply což mě s..e - a Cherriny jsou v pohodě, ty naopak když zavířim trochu bordel ve dně, tak se začnou štosovat aby pochytaly co nejvíc :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:55 GP – Re: ČichavecTom
nemohla se udat najaka zmena vody k horsimu? rozvyreni dna? prehnana udrzba filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:44 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Japonica u hladiny
Pořídil jsem několik těchto krevet a pár dní byly v pohodě, pohybovaly se po porostu a krmily se. Pak, nejspíš po odkalení a prostříhání porostu, kdy bylo v akva rušno při provádění těchto zásahů, jsem si druhý den po příhodu z práce všiml že jsou nahoře u hladiny na pozadí. Nejdřív jedna, pak jsem tam viděl i tři. Všiml jsem si že vylejzaj na pozadí který má vršek zároveň s hladinou. Vracely se zase zpět, viděl jsem to na vlastní oči a přišlo mi to podivné. Voda nevykazovala žádné vychýlení parametrů od normálu, hnojil jsem tak týden pravidelně každý den malé dávky hnojiva. Teplota vody bohužel o něco vyšší, 28 stupňů díky osvětlení (už pracuji na řešení), avšak 28 je stále v toleranci a představuje horní mez pro tyto krevety.
No a pak najednou zmizely. Neviděl jsem je ani u hladiny ani v porostu na jejich předtím obvyklém místě. Nepřišlo mi že by se předtím schovávali, Čichavci si jich vůbec nevšímali a přitom se pohybovaly v jejich blízkosti. Vzhledem k jejich velikosti je sežrat nemohli. Ve stejném akvárku mám Red Cherryny, které osídlily jeden křík a tam jsou spokojené a pohybují se i exponovaně po vnějších listech keře - čichavci opět no problem.
Napadá vás co se mohlo stát s Japončíkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:25 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Komodor
tak zkus, jestli to budou přijímat, osobně pochybuju o úspěchu, ale zkusit to můžeš. Třeba jich pár přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:23 Komodor – Re: matlala
Četl jsem si o tom na maniakva.sweb.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:21 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Komodor
přečti si to a uvidíš, je to náročné, málokomu se to podaří. chce to zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:17 Komodor – Re: matlala
Jsou v brakické vodě, 6L akvárko, mohu jim dát prachové krmivo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2010 19:15 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Komodor
přečetl jsi si vůbec něco o množení? potřebují slanou vodu. maniakva.sweb.cz/…

EDIT tohle téma už se řeší, nevím, že vy mladí neumíte vyhledávat
rybicky.net/forum/4895
rybicky.net/forum/9938
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 18:47 Komodor – Množení CJ
A mají nějaký žloutkový váček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 18:40 Komodor – Množení CJ
Mohu dát larvám Krevetky japonské Micro flora od Dajany?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:47 Andreas81 – Re: Bexi
Ahojky ... no jo, ale včera jsem měl pocit, jako by se jim u mě nelíbilo a snažily se opustit akvárko ... tak jsem měl trošku bobky, aby třeba přez noc neskončili u mě v posteli :-D ... P.S.:Akva je přímo u postele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 07:18 Bexi
mé taky velmi často plavou,,jsou prostě jen aktivní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 03:00 Andreas81 – CARIDINA JAPONICA
Dobrý den, chtěl bych se pozeptat na takovou věc. Dnes jsem koupil Caridina japonica dva kusy. Problém je v tom, že pořád plavou směrem nahoru a já mám strach, aby mi neumřeli. Pokusím se tu dodat fotku akva. Akva má 20 litrů, 25 stupňů a pár rostlinek. Možná je problém v tom, že jak jsem sázel rostlinky, tak jsem použil molitan do kterého jsem zamotal stonky stonky rostlinek a pak aby mi nevyplavaly, tak jsem to navlékl na kovových podložek. Četl jsem, že krevetky jsou náchylné na těžké kovy ... můžou to způsobovat ty železné podležky ? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 10:28 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: gaume
Ahoj,
tady je popis odchovu step-by-step: www.shrimpnow.com/…
a tady stránky specielně o Japonice: www.caridinajaponica.de
Ale je to alchymie :-( , sám nemám odvahu. (a trpělivost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 08:57 Žena gaume [26] - Živorodky
prosim o radu, chci se pokusit o mnozeni, krevetka nosi uz pres ctyri tydny vajicka, mam ji zvlast a cekam, az je pusti :-) hledala jsem i na zahranicnich servrech co a jak, ale bohuzel jsem toho moc nenasla (odkaz tady uz nefunguje). jde mi hlavne o to, kolik g soli na l vody musim pak pridat. dekuju moc za pomoc! vim, ze je to hodne obtizne a nepocitam s uspechem, ale aspon to chci zkusit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 21:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pepan
den 4, lasturnatky jdou do háje, 0,8 procenta už nevydržely, ale mám pocit že nevidím larvičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:38 Muž Roman [100] - Cichlidy
mě se japonici oní pořád a samice je plná vajíček, z těch když je pustí se nafutruje zbytek nádrže k prasknutí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2010 21:41 bak – Re: Pepan
Mikro neumím, ale pokud dožijí pár týdnů, tak určitě fotky budou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 21:12 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Bak
A fotky nebudou????????????????? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 21:10 Muž Luminus [3]
Tak toto budu sledovat. Přeju úspěch palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2010 20:30 Bak – Re: Bak
Dnes 3. den, larvy stále plavou a jsou spokojené, 3 dávky soli už v nádrži.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2010 19:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Tak jsem už do založené nádrže s mechem, trusem a řasou přehodil jednu těhuli larvonosku. Začíná každodenní večerní sledovačka pánové !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 19:49 Žena VF [1] - Plži
Já jsem si asi před měsícem koupila 4 krevety RED CHERRY a od té doby, co sem je vpustila do akva se neukazovaly.Myslela sem si to samé ,ale asi po třech týdnech po zakoupení mi akva prasklo a krevety sem našla schované za břidlicí (ryby je opravdu nežerou a to mám i šnekožravé rájovce).Proto je nejlepší si pořídit krevetník :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 10:21 Muž . : Hunter : . [17]
ja som si kupil 6 ks 2 samice uz maju vajcia jedna biele a druha tmave chcem ich odchovat a chcem sa spytat ako mam namiesat slanu vodu.v atlase je napisane ze po viliahnuti lariev treba matku odstranit a po 5-10 dnoch vodu zmenit na slanu(cize samicu prelovim)no a ako mam namiesat tu vodu ?chcem pomer ?:? dakde som to cital ale neviem kde a zabudol som to tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 09:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
nemel by jsi podcenovat co dokaze vedet takovej 15letej clovicek.... ( me pred par lety udivila 12leta holka svyma vedomostma o genetice chovu koni a psu)
navic pokud se nauci nejdriv zagooglovat ci aspon vyhledat tady na foru, tak to bude jen dobre... je to jednoduchej princip, ktery, kdyz zacne pouzivat, tak se vyhne zakladani obdobnejch temat

a jak vidim udelal klasickou chybu vetsiny zacatecniku, ma moc male akvarko pro rybycky ktere se snazi chovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 22:37 Muž grizly [145]
Bohužel mam něco málo přes 30 litrů.....a v tom 15 neonek??? Tak to bych o tom vetsim akvarku vazne uvazoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 20:52 Petr – Re:Semtex
Bohužel mam něco málo přes 30 litrů,takže si velkou krevetku nemůžu dovolit.Začínam sice pokukovat po nějakym většim akvárku(aspoň 120 ano ),ale nejdřív bych musel vyřešit prostor v bytě. A nevim jestli ty další krevetky co jsi jmenoval jestli je můžu dát do akvárka,aby to nedopadlo špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 20:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Petr
no pokud chceš velký krevetky a máš větší akvárko už nějaký ten pátek zaběhnutý, tak se podívej po filtrujících krevetkách, ty ti ven asi nevylezou.

nebo skusit některé krevetky co jsou sice menší než Japonice, ale zato nepolezou ven. Můžeš skusit běžný chovaný druh N. heteropoda Red Cherry, N. palmata C. babailti je taky pěkně odolný druh a barevně velice variabilní.
Pokud se budeš chtít na něco optat, tak klidně můžeš i v SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:54 Petr
Takže je tu možnost že krevetky se jenom někde schovávaj-což by bylo dobrý ano . Ale taky je tu možnost že už je mam někde vysušený a to už tak dobrý není :-( (ale přitom akvárko mam zakrytý-mam akorát u hadičky vyřízlej kus skla, tak mohli prolíst jedině tamtudy) Tak si prostuduju ty věci co mi poslal Moucha a přinejhoršim pak pořídim jiný. Děkuju všem za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 18:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petr
nastuduj si neco o krevetkach a taky si udelej prezentaci
1) pri vyrazne zmene vody se krevetky svlekaji, bohuzel nekdy predcasne a to muze byt pricinou uhynu
zmeny snaze ustoji mladsi kusy, proto se doporucuje pomale zvykani na jinou vodu, napr. obsah sacku do kyble a pomoci vzduchovaci hadicky samospadem prikapavat vodu z akvaria az se voda v kybli vic jak zdvojnasobi
2)krevetky po svlekani se nekdy i nekolik dni ukryvaji nez jim doroste krunyr, v tu dobu je nicim nevylakash z ukrytu, nevim jak mash udelany akvarko
3) krevetky se nejlepe pocitaji, kdyz je vylakash na nejakou mnamku, chce to trpelivost

proste musis ty drobecky hyckat, aby se jim u tebe libilo a neutikali ti, nekdy ani to nepomuze, takze pokud si poridish krevetky u kterejch hrozi utek, tak si musish zabezpecit akvarko (utesneny kryt, sklo+sito apod.)

takovy maly zaklad o krevetkach maniakva.sweb.cz/…
a smecialne o ty krevetkce amanove alias "japonice" maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 17:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martin123
V profilu máš uvedený zaměřeni na krevetky, ale evidentně se máš ještě co učit. To že Japonice vylézají z nádrží je známá základní věc.
Já Japonice nemám a nádrže s krevetkama nemám zakryté. Nevylezají tak jako japonice. ale pokud bych je někdy choval, tak bych neriskoval a zakryl je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 17:06 Bexi
ono tyto krevety často v nevhodných podmínkách vylézají,ale někdy si vylezou jen tak takže je třeba mít ZAKRYTÉ akvárko.Když jsem je měl poprvé tak se mi ztratily a já je našel po půl roce dvě sušené za skříní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 17:00 Muž Martin [3]
Proč by měli vylézat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 16:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Petr
Neřekl bych že ti je někdo slupl. Z týhle osádky určitě ne. Spíš je možné, že to nezvládli, ale pokud nemáš pečlivě zakryté AQ tak jsou někde vylezlé na suchu, mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 16:16 Petr – Krevetka-náhlé zmizení
Ahoj potřebuju poradit.Koupil sem si dvě krevetky amanova a přinesl si je domů. Ve zveráku sem se ptal jestli mi je něco v akvárku nemůže sežrat(abych je nekupoval zbytečně)a bylo mi řečeno že ne(v akvárku mam 15 neonek obecných,3 ancistrusy a 1 ampularia australis).A druhej den sem koukal že se jedna krevetka svlíkla. Další den sem našel jenom jednu krevetku a další už ani jednu. Mohlo mi je něco sežrat :-( měl sem z nich takovou radost a teď mam prdlajs sad A teď nevim jestli si mam koupit nový nebo jestli ne abych zbytečně někoho nekrmil krevetkama za 40(o peníze nejde, ale chudinky krevetky sad )Děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 22:30 Muž Sid [6637] - Rostliny
Chem, Navik - díky! :-)
Nějak mi to nedocvaklo. :) Přeci jen se v té "mé chemii" pohybuji v jiných koncentracích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 19:51 Muž Chem [837] – Re: Adéla
No, já se přikláním ke zdrojům, které uvádí 34 ppt. Mám s touto koncentrací dobré zkušenosti a odchovům se daří. To stejné aplikuji u Atyopsis moluccensis také více méně úspěšně. Tzn. doporučuji cca 300g soli na 9 litrové akvárium. Jak píše navik určitě použij mořskou sůl a doplňuji - založ toto akvárium dost dlouho dopředu než se vše vylíhne aby byla v akváriu jistá stabilita. Doporučuji nastudovat (samozřejmě jen obecně) mořskou akvaristiku - já doplňuji tyto akvária o trochu korálové drti, přidávám bakterie na zaběhnutí mořských akvárií a dodávám pár pórovitých neopláchlých kamenů z moře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov?od=201