Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 22:55 Muž Lesha [2] – Pokus o odchov Japonic
Tak mam asi z prd..le kliku. Mám dvě Japoniky s vajíčky, jedna nosí co vím asi 3 týdny a druhá cca týden. Mám přichystané 54L akvárium a dnes jsem tam obě japoniky přendal. A co oko mé teď nevidí? Poskakující larvy ve vodě od první dámy a koukám že dost vajíček jí už ubylo :) Může začít pokud o odchov :) akorát tu druhou japoniku budu muset přendat buď z5 do velké nádrže nebo jí dám do 7 litrovky samotnou abych mohl během zítřka nebo pozítří začít solit vodu :) Jinak mám mořskou sůl do akvária (konkrétně tuto : images.search.yahoo.com/…) tak my držte palce a kdyby jste měl někdo nějaké zkušenosti či postřehy, uvítám vaše komentáře :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 17:30 Muž Slaviak [19] Re: Zagzig
Ja mam pri nich aj ostriezika purpuroveho a rovno pri jeho diere,kde ma teritorium maju oni svoje miesto a vobec si ich nevsima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 15:27 Zagzig Re: Beastie
jojo měla jsem je společně s dánii a bylo to bezproblémové soužití, nato, že dánia jsou takové elektriky, tak byly krevetky v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 10:23 Muž Slaviak [19] Re: invalida
Mna to samozrejme tiez napadlo,ale isiel som podla osvedcenych metod a vysledok bol zly. Takze dalsi krat uz budem postupovat uplne inac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 16:46 S Muž invalida [3881] Re: Slaviak
Vem to logicky..když se stěhujou tak voda je na různejch místech různě slaná ...
Slaviak napsal: Vsede na nete som nasiel "larvicky nieje potrebne postupne privykat na slanu vodu,staci ich tam rovno dat" aj v akvaristickej knihe to tak pisu,ale uz viem,ze pravda je inde. Nevzdam to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2017 15:23 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Beastie
Beastie napsala: Ciste jen ze zvedavosti, nemel je nekdy nekdo s Danii pruhovanym?
Taky v tom nevidím problém, mám je s parmičkami čtyřpruhými, což jsou známé nenechavky, ale japonik si nevšímají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:26 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Vsede na nete som nasiel "larvicky nieje potrebne postupne privykat na slanu vodu,staci ich tam rovno dat" aj v akvaristickej knihe to tak pisu,ale uz viem,ze pravda je inde. Nevzdam to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:24 Muž Slaviak [19] Re: Beastie
Ja ich mam s daniami,razborkami a ostriezikom pruhovanym a nieje zoaden problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 11:45 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Beastie
Já bych v tom problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 11:36 Žena Beastie [318]
Ciste jen ze zvedavosti, nemel je nekdy nekdo s Danii pruhovanymi? Prosla jsem nadrze i fora i jine stranky, ale nikde nic extra informace. Jen me zjaima, jestli to je dobra kombinace nebo ne.

diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 01:31 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Slaviak
V Bay Area je odchovavaji aspon dva lidi a co si pamatuju, davali je do slane vody primo. A problem nemeli. Naopak je postupne privykaly na sladkou. Coz ma logiku neb ty larvy jsou splachnuty do more za par hodin, kdezto pri navratu musi plavat proti proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 20:53 R Muž ctibum [6909] Re: Slaviak
Je to tu popsaný, musí se to postupně. Hlavně to nevzdávej a hlaš zkušenosti, časem to chci taky zkusit :)
EDIT
Už jsem to našel. Cit. Chem
"Ahoj, oplozená vajíčka nosí C. japonica přibližně 4 týdny. Pokud snůšku "ztratila" po méně než 3 týdnech, byla pravděpodobně vajíčka neoplozena (těch cca 1 000 vajíček většinou jeden sameček neoplodní). Pokud je ztrácela až po cca 4 týdnech, tak se z nich ve sladké vodě líhly larvičky, které následně uhynuly, protože k vývoji potřebují slanou vodu. K páření slanou vodu nepotřebují - v dospělosti žijí i páří se tyto krevetky ve sladkých tekoucích vodách. Aby larvičky přežily doporučuji březí samičku přenést do oddělené nádrže a jakmile začne být vidět první larvičky, začni solit. Dle mých zkušeností přežije bez jakékoli újmy Caridina i salinitu kolem 10 ppt a larvičky vydrží i déle než 10 dní při této salinitě, po vylíhnutí všech larev je potřeba samičku dát zpět do původního akvária a v nádrži s larvičkami dovést postupně salinitu na cca 34 ppt. Zkušenosti s množstvím soli se ale různí, já solím na 34ppt. Pro lepší přehlednost zde je osvědčený a velmi pěkně formulovaný postup bratrů Logemannů: www.caridinajaponica.de/… Ať se daří.."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
Slaviak napsal:... co sa tyka upravy vody,eploty a chovu lariev mam nastudovane...
-asi to chce ještě více doladit ,nebo jiný zdroj informací postupu odchovu
-tak příště a lépe ,začátky jsou vždy horší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:02 S Muž invalida [3881] Re: Slaviak
To si vyčíst mohl..to se tak nějak dělá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 17:15 Muž Slaviak [19] Re: Slaviak
Larvy zdochli vo chvili ako som tam dal morsku vodu. Asi nebolo dibre hned menit slanu vodu...ale trebalo postupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2017 20:28 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Tak uz mam larvy. Prelovil som krevetu a dnes rano uz som nasiel prve larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 19:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-tady to je pěkně vidět na fotografiích ,včetně vývoje
- www.afae.it/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 19:32 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Dakujem velmi pekne :) .. Dost mi to pomohlo. Tak ja tu krevetku dnes odlovim a necham ju v 20litrovke. Druha krevetka uz ma len polovicne mnozstvo vajicok,bud ich odhodila,lebo neboli oplodnene,alebo su larvy na svete. Vecer az budem doma to vsetko skontrolujem . Este raz dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2017 17:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-stupeň vývoje vajíček se podstatně liší vizuálně (barva) ,kdy při bližším pohledu jsou těsně před vylíhnutím patrné miniaturní černé tečky ,oči budoucích larev
-krevetky pouštějí larvy až po 28. nebo 30 dnu po páření ,pozor!!! ,zde je to závislé na teplotě ,doba může být až necelých 6 týdnů
-pokud neznáte dobu ,kdy napářil samec samici a nedojde k odlovení zvlášt ,tak jste správně uvedl odlovení larev za pomoci světla a odsátí hadičkou ve společném akva
-jiný znak není ,pouze uvedená doba ,zabarvení a ty černé tečky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 17:12 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Ano toto ja vsetko viem,ale ide o to,,zeneviem od kedy maju vajicka,cize ako dlho a ci sa da spozorovat nejakym divnym chovanim,alebo nejako inac,ze tie larvy sa uz zacinaju liahnut. co sa tyka upravy vody,eploty a chovu lariev mam nastudovane...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 14:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
- ...."je potřeba upravit vodu!"....atd.
- třeba zde , rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
- www.krevetkus.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 13:10 Muž Slaviak [19] – kreveta japonska
Ahoj...mal by som otazku... Moje dve krevety japonske maju vela vajicok,problem je v tom,ze neviem od kedy,kedze som ich dostal uz take. Ide o to,ci maju nejake zvlastne spravanie pred tym ako sa liahnu larvy,alebo ,sa len vyliahnu(takze kazdodenne sleovanie nadrzi) a musim ich odchytavt napriklad za pomoci bodoveho svetla a hadicky. Cize este raz. Moja otazka znie ci maju nejake zvlastne chovanie pred tym ako sa liahnu larvy,alebo nie. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2016 18:45 Muž navik [908] - SumciRe: teakmon55
V tomto bodu bych ve vhodné salinitě věřil těm, kteří odchov úspěšně dotáhli do konce... viz gabhar.wordpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:15 Muž teakmon55 [6]
No tak skusim tu morsku sol aj ja.Ake mnozstvo ste dali 17g/L alebo až 35g/L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 18:10 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: teakmon55
larvy mi přežily nejdéle 10 dní, použila jsem originál mořskou sůl, s kuchyňskou zkušenost nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:09 Žena Turbínka [2558] Re: teakmon55
Však o té já mluvím, ona mořská sůl z potravin je opravdu jenom NaCl s minimem (nebo lépe řečeno bez) ostatních sloučenin a prvků, které mořská voda obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:06 Muž teakmon55 [6] Re: Turbínka
Mam na mysli morsku sol,ale kupenu v potravinach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 18:00 Žena Turbínka [2558] Re: teakmon55
Takových pokus bylo, tedy hlavně s přívlastkem neúspěšný. Já larvy udržela při životě 6 dní, kdy jsem kolem páteho začala postupně zvedat salinitu. Chce to sůl mořskou, i když pokusy s kuchyňskou byly také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:56 Muž teakmon55 [6]
Je mozne pouzit aj morsku sol urcenu na konzumovanie?Ci len original do morskeho akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2016 16:23 Muž Jifi [675] Re: teakmon55
1) 12 litrů je na tuhle krevetu hodně málo. Jsou hodně čilé.
2) Odchov je hodně náročný a skoro nikdo je neodchovává. Larvy přežijí v akvárku ve sladké vodě několik dní, pak hynou. Jsou pozitivně fototropické a není problém jich dost vycucnout odkalovačem. Já mám larev furt plné akvárko.
3) U podobných odchovů se vzduchování uvádí jako nutné.
4) Jednou jsem zkusil odkalovačem stáhnout houf larev a v pidiakvárku jim vodu osolit na salinitu cca 3 %. Druhý den tam nebyla ani jedna živá.

Možná to zkusím znova, s menší salinitou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:17 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Mam v akvariu Caridinie japonicy a jedna z nich ma plno vajicok.Planujem jej pripravit 12 litrove akva a nechat ich vyliahnut.Ohrievac tam nedam ani filtraciu.Je potrebne vzduchovanie?
Mimochodom ake mate skusenosti s odchovom malých kreviet?Je to narocné?Tu som nasiel ze treba pridat trocha morskej soly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:20 Muž Jifi [675] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Mám dvě akvárka, ve kterých dřív byly red cherry a vesele se množily. Po té, co jsem tam dal japoniky mi postupně red cherry vymizely. Několikrát jsem viděl japoniku, jak drží cherrynu, ale vždycky mu utekla, neviděl jsem, že by ji zabily, ale věřím tomu, že za jejich vyhynutím stojí japoniky. Boavil jsem se o tom s kamarádkou a ta má stejné zkušenosti. Nicméně japoniky jsou moc pěkné a zajímavé krevetky, mám je rád, ale s malýma krevetkama bych je dohromady nedal.
Sice je to už starší příspěvek, ale rád bych přidal svoje zkušenosti.
1) Už víc než půl roku mám u malých řasožravých krevetek (Neocaridina heteropoda) i krevetky Caridina japonica (multidentata). Napřed jsem pozoroval taky to, že se ty malé krevetky přestaly množit. Začal jsem víc krmit granulemi (Hikari se spirulinou, pro ryby) a po krátké době začaly Neocaridiny zase hromadně nosit vajíčka a v akvárku jsou zase mrňata. Mám spíš pocit, že ty japonské krevety jsou tak žravé, že na ostatní nezbude žrádlo a pokud ty malé krevetky žraly jen řasy, tak jim to asi nestačilo na vývoj vajíček. Ale musím krmit tak, aby zbylo několik kousků poté, co si každá japonica odnese svůj kousek. A že se o něho dokážou pěkně poprat i mezi sebou :-)
2) Párkrát jsem viděl, jak japonica žere dospělou krevetku Neocaridina heteropoda. Ale byly to krevetky, které už předtím ležely nehybně na dně a z nějakého důvodu uhynuly. Čas od času některá uhyne a japonicy pak ty mrtvolky sežerou. Jinak jsem si nevšimnul, že by japonicy nějak chytaly jiné krevetky. Spíš je někdy vyplaší svojí divokostí a ty malé někam uskočí. Ale akvárko už mám slušně zarostlé.
Akorát holt musím víc krmit, aby zbylo i na Neocaridiny ... ty japonské krevety jsou děsně nenažrané.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 18:03 Muž 0 [1718] - Obecné.
Samici bych do slané vody raději nedal. Larvy se nechají v oddělené nádrži vylíhnout a po odstranění samice se dejme tomu na druhý den přidává připravený solný lák do doporučené koncentrace dle obsahu nádrže s larvami a pak je možné je odsát do vědra a nalít do velkoobjemového akvária, i třeba kádě, nebo jiného odchovného zařízení s pohybovou vodou o té patřičné salinitě a s potravní nabídkou mikroplanktonu. Regenerace vody se reálně dá zajistit pomocí řas, jenž se v slaných vodách vyskytují.

Je to teoretický návrh možného postupu a můj názor je, že se ještě nevyčerpaly možnosti s vyhledáním jiných v přírodě žijících vhodných druhů krevetek a jiných živočichů, co by se daly perspektivně využít pro potřeby současné akvaristiky. Při průzkumu vod v oblastech výskytu takových korýšů, měkkýšů atd., bych se na to zaměřil. Samozřejmě nelze opomenout vývozní a dovozní legislativu, aby si člověk nepřidělal potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 15:18 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: prasan
řídila jsem se úspěšnými návody na jejich odchov na netu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 15:00 - Re: Wendy2
Troška vydržia ako píšeš,no je lepšie odsledovať si čas pred narodením a preloviť a pomaličky naučiť na slanú vodu samičku,tak aby sa larvy narodili už do slanej vody.Odporúčam pozrieť si odchov Atyopsis,ten je na nete popísaný celkom podrobne.Odchov mlade C.japonica je obdobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 13:13 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: DANMAZUR
dovolím si tě poopravit - larvy se narodí, v tom sladká voda nevadí, ale pokud se do pár dnů nevymění postupně za slanou, tak pojdou, nám japonka taky pořád nosí, ale několik pokusů odchovat larvy skončilo vždy po cca 10 dnech fiaskem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 12:26 Muž DANMAZUR [20] Re: Johan
Ale já vím že možné to je že je oplodnili.Ja vím že se nenarodí mláďata,protože tam není mořská slaná voda.Netvrdil jsem že tam byli mladé.Přečtěte si základní dotaz.Ja se jenchtel zeptat jestli je oplodnena anebo je deformovaná zraněná nebo nemocná,ale pak sme se v tom s Turbinkou ztratili a zmatli se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2014 09:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DANMAZUR
Možná nechápete co vám tu chtějí říct (nebo jsem se v tom ztratil). To, co jste vyfotil je japonica. Sice má vajíčka, v tom není problém a oplodnit jí v samci v Hornbachu mohli, ale mladé z toho nebudou a ani v Hornbachu. Jestli tam byli mladé krevetky tak od jiného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 01:19 Žena Turbínka [2558] Re: Barakainus
Můžeš mi na to dát nějaký odkaz prosím? Já jen dále interpretuji mnou načtené informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 01:14 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Turbínka
Odchov ve sladke vode se nepodaril. A ani nemuze. Tvrdili to nekteri tady v San Franciscu, ale uz vsech se nakonec ukazalo, ze to byly cherriny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 22:34 - Re: DANMAZUR
Kopec predajní dáva do vody soľ a niekde dokonca ani sami netušia prečo.Inde zas úplne bezdôvodne.Takže náhodný odchov v prisolenej vode v Hornbachu by som nevylučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:10 Muž DANMAZUR [20]
No právě na sherry moc velká.Takže je to zazrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:04 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Cherry dorůstají max. 3 cm, ta fotka cos dával byla japonika a má-li to 4-5 cm je to japonika. S těma cherrynama jsem tě jen zmátla, zapomeň na ně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 21:01 Muž DANMAZUR [20]
No praveze ja to myslel tak že tam nejsou rostliny tak samci vidí svlecenou samici a oplodni ji.Zazraky se dejou možné to je.Vím že z toho nic nebude protože potrebujou mořskou vodu.Vím že to jsou japonici před 3-5měsíci jsem je kupoval.Je možné že by se tam red scherry primichali,protože mají akva rozdělené překážkami s milimetrovymi dírami a ty sherry tam mají tak 2milimetry.Je tedy možné ze by tam proplavali,ale 4-5centimetrova sherry a nevybarvena a v barvě japonici to se moc nezdá.No uvidíme jestli se dobarví a nebo je to neuvěřitelná náhoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:56 Žena Turbínka [2558] Re: zervan
Odchov reálný je, několika lidem se to i povedlo v akvarijních podmínkách, i když já zrovna moc povolaná nejsem, 5. den larvičky pošly. Sůl rozhodně z akvaristiky pro mořská akvária akvária, ne mořskou sůl bez iodu z potravin, ale i o té jsem četla, že to s ní šlo. Je to spíš takovej pokus omyl, jak to vykoumat. Svítit 24 nebo 12 hodin, kdy začít zvyšovat salinitu nebo rovnou lovit do připravené mořské vody, jakou salinitu, kdy a čím začít krmit a hlavně jak udržet vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:48 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Turbínka
Hm, mne viackrát nosili vajíčka, ale nejako som tomu ani nevenoval pozornosť, pokladal som odchov za nereálny. Ale ak je to čo len trochu reálne, skúsil by som, ak ešte bude príležitosť. Čo si treba nachystať? Nejakú špeciálnu morskú soľ z akvaristiky? Alebo stačí z potravín? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:46 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
V Plzni se jim tam cherry množí, vídám pár statečných samic s vajíčky a běhat prcky po nádržích dokonce jsem byla i svědkem toho jak pár terčovců v jejich nádrži společně lepil na sklo jikry coze ač to zní jako dost sci-fi, není to výmysl. Ale japoniky vážně ne, ač jsem četla, o tom, že se někomu podařil odchov ve sladké vodě, čemuž se mi nechce moc věřit. U těch rostlinek nejde ani tak o to kam by se schovala samička, ale hlavně prckové před predátory nebo kreveta bezprostředně po svleku. Navíc to ber tak, že jsou to hlavně prodejní nádrže, aby bylo dobře vidět zboží a také aby se dobře lovilo, málo který obchod má dnes prodejní akvária plná zeleně, na které je i radost pohledět, i když takové stále ještě jsou a to je potom paráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:28 Muž DANMAZUR [20] Re: Turbínka
No tak to je super.Už tak sem omdlival když jsem viděl že jedna stojí 53kc a dohromady jsem jich koupil 10 a ke všemu to japonici nejsou no tak to je super.I když tam nejsou rostliny takže se samicky nemůžou schovat.I když proč by se v blbych podmínkách chtěli množit...No uvidíme co se z toho vyklube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 18:55 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: DANMAZUR
s Honrbachem sice všechno zvládnete jajajjájá jupijupijééééé, ale rozmnožit japonicy fakt né smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 18:52 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
No rozhodně to nebudou malé japoniky, které se jim tam rozmnožily - tím si buď 100% jist.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov?od=51