Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 18:49 Muž DANMAZUR [20]
To ne to nebude red sherry.Větší red sherry než půl centimetru tam nemají a ty japonici s vajickama ma 4-5cm.No to nevadí aspoň se nakrmi.Už jsem se s tím smířil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 16:52 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
V akvárku v Hornbachu ty malé krevety co tam běhaly spolu s japonikama byly nejspíš nevybarvené red cherry - aspoň tak je to v tom plzeňském ;-)
Edit: A ono i kdybys tu mořskou sůl měl není jejich odchov snadný, sama jsem se o něj už jednou pokusila a rozhodně chytám pokus číslo 2. A máš-li v akvárku nějaké ryby, no ona stačí i ta kreveta samotná, tak si na larvičkách alespoň zpestří jídelníček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 16:49 Muž DANMAZUR [20]
Tak to je drsne všude čtu že se jen tak nerozmnozuji,ale v prodejně Hornbachu kde je to bez rostlin očividně jo.No bohužel další akva nemám a do mého mořskou sůl dát nemohu tak o ně bohužel přijdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 16:43 Muž Burik [727] - Aquascaping
Taky mi jich tam pár naložených běhá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 16:38 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Jasná nosnice s vaječným nákladem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 16:34 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvku Ahoj akvárko se už stabilizovalo tak jsem k dvoum japonicam pořídil alsich pět,ale mám podezření že obě samice nosí vajíčka.A potřeboval bych to potvrdit nebo vyvrátit předem dík.PS:omluvte kvalitu fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 19:22 0
Jistě, dá se řešit vícero způsoby, jak stabilizovat teplotu pomocí ohřívače i zajistit oděleným čerpadlem pohyb - mísení celého obsahu vody v kádích.

Měl jsem v loňském roce od separovaných samic larev mnoho, ale udělal chybu, že jsem je umístil do nedostatečně velké nádržky bez řádné cirkulace, aby slanost vody netvořila "vrstvy" a byla stejnoměrná.

Jako krmivo jsem použil cezené lovené mikro z venku, ale musela se měnit včas voda, což je příliš pracné, proto by bylo vhodnější ve velkém obsahu vody chovat slanobytný mikroplankton a na něm odchovat pelagické larvy krevet a snad by to šlo i u neritin (kádě možno umístit pod skleněný i fóliový kryt), ale u těch plžů bych pro vlastní chov raději volil čistě sladkovodní zubovce.

Napsal jsem v předchozím příspěvku, že na experimenty je možné skombinovat metodu vztahující se k tomu chovu artémií v kádích, ale neznamená to - netvrdím tam, že kádě musí nutně stát nekryty volně pod širým nebem.

Snad teď tomu každý porozumí. S touto reakcí od kohokoliv jsem počítal a i z toho důvodu jsem ochoten se k tomu více vyjádřit.

Jinak na jednu "maličkost" si nutno dát při chovu těchto krevet obzvlášť pozor, umí dost vysoko vyskočit i najít skulinu, když se snaží z chovné nádrže uniknout. Sám jsem tak přišel o svou chovnou skupinu. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 12:06 Žena Raviolka [2154] Re: 0
0 napsal:...metoda odchovu larev od Artemia salina...Odchov Artemia salina je nesrovnatelně jednodušší vzhledem k tomu, že její životní cyklus běžně probíhá v extrémních podmínkách - tudíž artémie vydrží s nadsázkou všechno. Naproti tomu larvy krevet s amfidromním cyklem se vyvíjejí v otevřeném moři a nebo pobřežních vodách, kde jak si asi každý dovede představit se podmínky nijak významně nemění. Z toho vyplývají dvě věci - jednak musíme trefit ty podmínky správně pro konkrétní druh, a pak je také udržet pokud možno stabilní, což je ještě větší problém. A udržet takové podmínky ve venkovních kádích mi připadá nemožné, ale ráda se dozvím o opaku (bez ironie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 18:55 0 Re: Turbínka

Na detailnější propracování odchovných postupů a využití informačních zdrojů k experimentování, je ještě k dohledání i metoda odchovu larev od Artemia salina, a to venku v kádích s přirozenějším složením samovolně se rozvíjející potravní nabídky, bez níž se v domácím přostředí s nejistými výsledky, zkoušejí různé náhražky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 14:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Turbínka
Přesně jak píše Prašan. Co jsem četl, odchov je velmi podobný jako u A.moluccensis. Ty u nás úspěšně rozmnožil a jako první na světě i rozmnožení důkladně popsal Chem. Držel bych se asi jeho zkušeností: www.krevetkus.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 21:28 - Re: Turbínka
Zameral by som sa hlavne na salinitu a potom maličké kŕmiť planktónom a micro riasou.Je to v podstate obdoba chovu atyopsis molucensis. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 19:23 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Turbínka
taky nám neustále nosí, bohužel naše hokuspokusy larvy přežívaly max 10 dní... určitě dej vědět, jak se daří a držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:47 Muž Ciffik [761] - Rostliny – Re: Turbínka
Turbínka napsala: Já něco ve stylu mateřské dovolené mám, říká se tomu zkouškové období, takže cca. do září mám ten luxus
něco mi říká, že ten cca 3 měsíční ,,luxus" bude silně nedostačující, ale když se nudíš tak proč ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2014 17:22 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Turbínka
Jsem na to zvědavý..určitě pak zkus sepsat nějaký článek,pokud se to povede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – Re: Turbínka
Každopádně držim palce ano Mě taky pořád nosí vajíčka. Četl jsem si o odchovu a je tost náročné. Musel bych si vzít mateřskou dovolenou :-D Slaná voda, postupně odsolovat, sůl bez jodu, parametry vody... Každopádně držim palce a klobouk dolu, že do toho jdeš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:06 Žena Turbínka [2558] Re: prasan
Vím, že se to pár šťastnějším jedincům povedlo, jde mi hlavně o osobní zkušenosti. I když podle toho co čtu i v cizojazyčných článcích se k tomu budu muset metodou pokus/omyl dopracovat sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 16:56 - Re: Turbínka
Pár ľudí ich už odchovalo.Oskúšaj, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.06.2014 16:55 Žena Turbínka [2558]
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem byla velmi příjemně překvapena viz. foto. Je zde někdo kdo má s odchovem japonik osobní zkušenost ať úspěšnou či neúspěšnou? Nečekám, že by se mi mohl tento akvaristickohusarský kousek povést, ale přemýšlím o tom, se alespoň pokusit o odchování, je to svým způsobem výzva ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.06.2014 13:19 Žena Turbínka [2558] Re: martens68
Neříkala bych o krevetkách, že jsou zrovna chroničtí utíkači, ven vyskakují jen když mají nepříznivé podmínky prostředí a to nejen japoniky. Někdy ale krevetka i v dobrých podmínkách z akvária vyskočí, protože se něčeho lekne, raději bych jej tam měla. Krycí sklo je fajn i z více důvodů, třeba se do nádrže tolik nepráší :-) I když moje japoniky jsou docela odrzlé a ryb se nelekají, vezmou pancéřníčkům tabletku a utečou ní do bezpečných výšin kde ji spokojeně sežerou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 13:04 Muž martens68 [0] - Miniakvária – Caridina Japonika
Mám takový možná trapný dotaz. Koupil jsem si krevetky Caridina Japonica a všude se píše, že jsou notoričtí utíkači z akvária. Já mám akvárium bez krycího skla. Ne, že bych ho neměl, ale ho tam prostě nechci mít. Musím ho tam za každou cenu mít, a nebo máte někdo s tím zkušenosti? Japonci je ve svých akváriích mají a krycí skla nepoužívají. Prosím o radu :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 07:53 jamajcan Re: Matsy
Dávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:15 Matsy
Mohl bych dát ke krevetkám rašelinový výluh Torben?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:44 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Matsy
To nevadí žádné, pokud znáš a víš kolik a v jakém množství dávkovat palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:12 Matsy
Nevadí jim PMDD.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:51 -
Nemám japoniky,ale napríklad rak rozdrví i kosti.Cvaknutie klepetom si viem predstaviť,pretože som si to neraz skúsil.Ale pohrýzť by som sa nechcel dať.Nebolo by to nič príjemné.A kedže sú japoniky väčšie krevetky tak aj ústne ústrojenstvo majú silnejšie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 22:12 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Burik
tak možný to je, osobní zkušenost nemám....nikdy jsem se s nima netulil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:43 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
je jedno jak to dělají,každopádně je to opravdu cítit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:01 Muž Ciffik [761] - Rostliny
ony budou spíše štípat, než kousat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:35 Muž Robo [45] Re: malyLibor
Blbost, mám 3 Japonicy a Cherryny se mi množí jak střelené. Dokonce všehny krevety spolu žerou a ani jedna na druhou nedoráží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Gordon
Ano,koušou..nejsem jediný,kdo si toho všimnul..už jsem si začínal myslet,že jsem blázen.Ale už mi to potvrdila i jedna místní uživatelka:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:07 Muž Gordon [22]
Stalo se vám někdy, že by vás japonicy kously?
Cherry a jiné minikrevetky jen příjemně šimrají ruku v nádrži, ale když mi na ní vleze japonica, tak po chvilce cítím docela silně štípnutí. Je to fakt od nich? Že by to byly mrchy kousavý.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 17:52 jamajcan Re: deck
Myslím si,že technicky to možné určitě je,ale ekonomická stránka,je jasně ve prospěch importu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: deck
Pak nezapomeň poreferovat, jestli se to povedlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:09 - Re: deck
Dokonca som buď tu alebo na akva.sk dával info.Článok je i v časopise Aquaristik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: prasan
No já myslim, že se to daří snad i u nás v československu ;-) Je to složité, ale určitě né nemožné. Myslim, že nejhorší je, udržovat čistou vodu. Odkalování bude dost těžké. Měl bych slanou vodu připravenou a při každém odkalení bych tam dolil hned stejně slanou vodu o stejné teplotě. Dočetl jsem se, že se daj krmit artemií a i když je málá, tak mi pro larvi krevetek příde velká... Mam granulové krmivo pro krevetky, tak bych ho kdyžtak zkusil rozdrtit na prášek. Ještě mam čas na přemýšlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:07 - Re: deck
Ak presliediš net,tak je jedna nemecká akvaristka ktorej sa to podarilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:57 Muž fido16 [631] Re: deck
Upřímnou soustrast :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:34 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Už jsem našprtanej ;-) Nemáte někdo foto odchovné nádržky, nebo adresu, kde bych jí viděl? Rozhodl jsem se, že to zkusim X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 06:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: deck
pročti si celé tohle vlákno a najdeš všechny odpovědi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – jaká sůl
Ahoj, jedna krevetka má na sobě spoustu vajíček. Chtěl bych se pokusit o odchov, tak bych se chtěl zeptat, jakou mužu použít sůl do odchovničky a kolik soli. Mam krevetku odchytit a přemístit? Mam je s Gupkama a dvouma parmička siamskýma. Nemam s odchovem krevetek žádnou zkušenost... Krmení bude asi taky problém hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:07 Muž malyLibor [5371] - Asie
Mám dvě akvárka, ve kterých dřív byly red cherry a vesele se množily. Po té, co jsem tam dal japoniky mi postupně red cherry vymizely. Několikrát jsem viděl japoniku, jak drží cherrynu, ale vždycky mu utekla, neviděl jsem, že by ji zabily, ale věřím tomu, že za jejich vyhynutím stojí japoniky. Boavil jsem se o tom s kamarádkou a ta má stejné zkušenosti. Nicméně japoniky jsou moc pěkné a zajímavé krevetky, mám je rád, ale s malýma krevetkama bych je dohromady nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Já mám v akva japonicy, razbory skvrnoocasé a razborky kalimantanské. Každá si občas cherry zobne. Já je neviděl a ani nevím o nějakých úbytcích. Zase je pravda, že v akva mám snad milion úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:11 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Známej je měl spolu a cherryny měli mnohem méně mladých a prý se malé japonik bály ano Ale vždycky záleží na povaze konktrétních krevetek (?) a taky počtu úkrytů v nádrži, stejně jako někde funguje betta a krevety jinde ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Může. Mám je spolu a nic. :) Ty malé cherrynky chodí kolem japonic a ty si jich ani nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:11 Muž sasula [274] Re: Annette
můžeš... mám to taky tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:58 Žena Turbínka [2558] Re: Annette
Křížit se mezi sebou nebudou, ale bála bych se, že japoniky budou pořírat malý cherryny a mohli by je svoji velikostí a náturou stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:48 Annette – japoniky + cherry
Ahoj, myslíte že můžu dát dohromady japoniky + cherry? Mám 5 japonik... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 14:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Atika
Já mám akva otevřené a žádná rybka/krevetka mi nevyskočila. :) A to mám hladinu cca 1cm z vrchu akvária. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:50 Žena Atika [134]
Díky všem, koukala jsem na ty otvory jsou na šířku 5 cm, ale vzdálenost od skla ve výřezu je jen asi 0,7 cm, tak snad dobrý. No stejně počkám, teď se mi vytřeli pancíci tak až jestli z toho něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 10:16 Muž DrChila [243]
Mě vyskakovali krevetky. Jelikož mám hladinu 0,5cm od hořku nádrže. A mám tam CPO ráčky. Dělali úhybné manévry a vyskakovali jak torpéda:-D Od tý doby co jich tam mám hodně míň krevetek ani jedna. Takže bych se toho nebál

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4301x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov?od=101