Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 08:27 Muž sasula [274] Re: Atika
zbytečné cokoliv utěsňovat mám díry cca 5 na 5cm v obou rozích a neutekla mi nikdy žádná kreveta, ani japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 08:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Atika
Já mám akva úplně otevřené a za celou dobu mi vylezla jedna jediná.A to proto,že jsem měl vysokou koncentraci co2..od té doby jsou všechny v klidu a o útěk se nepokouší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2014 00:02 - Re: Atika
Vyskakovanie ako také má len dve príčiny.
1.Nevhodné podmienky,kvalita vody a pod.
2.Otravné ryby spolu v jednej nádrži s krevetkami
Bežne neskáču.Vlastne neskáču vôbec.Len v snahe ujsť pred otravnou rybou urobia úhyb manéver a mávnu prudko chvostom.Čím vlastne krevetka dosiahne rýchleho pohybu v zad.Občas sa takto môže dostať mimo akvárka ak toto nie je poriadne kryté sklom.

Ale ak napriek tomu máš strach aby ti krevetky náhodou neliezli von,tak môžeš použiť normálny kúsok molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 23:47 Žena Atika [134] – Útěky z akvárka
Je nutné u setového akvárka utěsňovat i ty otvory co jsou vzadu u průlisu na kabely? A když se provádí údržba a kryt je dole, mají snahu třeba vyskočit nebo se to děje jen když se jim nelíbí voda? Uvažuji o nich, ale nechci sušenky a nějak nevím jak ty otvory na kabely pořádně utěsnit, když se kryt tak často sundavá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 18:51 Pooh
Tím stresem by to mohlo být. Ještě jsem si vzpomněl, že ani scherry nejsou absolutně mírumilovné - viděl jsem jak žerou svého umírajícího druha (ještě se trochu hýbal).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:59 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
Ono nejde o to,že by japoniky ty CRS nějak lovily..jde o to,že CRS budou v jejich blízkosti ve stresu,tak se nebudou množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:54 Muž Ciffik [761] - Rostliny – diky za reakce
proto se ptám, že o tom nikdo nic moc kloudnýho neví a všechno to jsou více méně nepodložený domněnky a sám z toho moc moudrej nejsem. Zkusím ještě pobrouzdat na zahraničních fórech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:06 Pooh
Nevím co ty vaše, ale moje japoniky všechno ochmatávají a sežerou, ale když to klade nějaký odpor, tak to nechají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:02 Pooh
Že by žrali malé krevety se mi nezdá. Mám 3 japonicy cca půl roku ve 40 l akváriu s desítkami red scherry a ty se mi bez problémů množí. Mladých mám mraky. Nemůžu vyloučit, že nějakou nesežerou, ale pořád to bude míň něž některé druhy ryb. Rozhodně akvárko nevybílí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
Já bych je k CRS nedával,pokud je chceš nějak cíleně rozmnožovat.Nejlépe se cítí v samostatné nádrži.
Japonky jsou dost neodbytný a neohrožený,co se jídla týče..bojí se jich i moje galaxky.
A když jsem do akva nedávno přidával několik malých red cherryn,tak jsem měl o ně fakt strach..japonika k ní přilítla a začala ji hodně drsně osahávat..úplně do nich nalítávaly.Myslel jsem,že je chtějí sežrat.
Ale nakonec se nic takovýho nekonalo a dnes spolu žijí v souladu.Snad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: optimas
Ano, japoniky se hlavně zpočátku hodně schovávají, časem se ale v akvárku otrkají, pokud tam tedy nemáš žádné větší rybky. Je zábavné je pozorovat, ale mně vadí, že loví menší druhy krevetek a dokáží je v akvárku během půl roku až roku zcela vyhubit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:35 Muž Ciffik [761] - Rostliny – japonica x crs
Měl bych dotaz, mám jedno 100l akvárko, kde bych moc rád choval crs, přidal bych i japonicy jen nevím, jak si budou rozumět. Na anglicky psaných webech jsem se dočetl (byť v 1-2 případech) snad o požírání mrňat crsek japonicama. Má někdo podobnou zkušenost? Někdo zase tvrdil, že od tý doby, co má japonicy se mu crska nemnoží - bez vajíček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 20:32 Muž Ciffik [761] - Rostliny – Re: optimas
bacha na ně, když jsem jim nelíbí voda, tak se skokem odporoučí - bez mučení se přiznám, že sem se jednou nezachoval moc hezky a japonicy jsem našel suché až 6m! od akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:28 Muž DrChila [243] Re: Burik
No ještě ty obludy uměř řádně namnožit:) Jinak se mi taky líbej. Ale stim množenim je trošku to blbý no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 19:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Sám jich mám v 54L asi 20ks,ale nikdy tolik najednou nenapočítám:-)Jen když se sbíhají na žrádlo,tak to jich počítám hodně.

Každopádně jsem si ty mrchy zamiloval..jsou úplně jiný,než všechny ostatní druhy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2013 19:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: optimas
Je to možný..mrchy se umí dobře schovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 18:58 Muž Robo [45]
Koupil jsem si 4 Japoniky usadily se pod nasávací trubkou od filtru a po akva moc nelozí. Když jsem jim hodil žrádlo tak si ho sežraly. Včera jsem nenašel ani jednu a dneska dopoledne jsem jednu zahlídl v křoví, zbytek nevím kde se schovává. Měl jsem i obavy že by zdrhly z akva, ale na zemi jsem nic nenašel. je možné že se tak dobře schovavají, že nejdou vidět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2013 16:15 - Re: DrChila
Postupne to ide len opačne a teda ak sa učia mladé na sladkú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 10:20 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
No kolikrát je rychlejší hledání na googlu než když to se člověk napíše článku tam byla spousta. Já údajně si myslel že to musí bejt postupně tu vodu přisolovat a ono prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2013 21:38 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
maniakva.sweb.cz/…
Někde po půlce je to popsáno jak to dělala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 20:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
nikdy jsem krevule nechoval, ani se jimi nezabýval, možná plácnu blbost, ale co zkusit nosící japonicu do předem upravené nádrže se slanou vodou a pak až "porodí" tak ji zase přelovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Aforte
Ony normálně vajíčka ve sladké vodě nosí, ale larvy, které se z toho vylíhnou potřebují slanou vodu a dlouho nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já nemyslel chovají, ale rozmnožují. Špatně jsem to napsal. :) Už jsem viděl nosící japonicy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2013 19:14 Muž Chem [837] – Re: Aforte
Neodpustim si poznamenat, ze staci cist - na foru je o tom spousta, na googlu jeste vic... tato informace je tak jednoduse dohledatelna... :-(
Je to takto: ziji ve sladke, ale larvy se vyviji ve slane.
Mas naprostou pravdu v tom: "že se rozmnožují pouze v brakické nebo mořské vodě. Teď jsem už dostkrát viděl lidi, co je normálně chovají v akva. "
je totiz spousta druhu krevet i plzu, kteri se rozmnozuji pouze v brakicke ci morske vode a pritom se normalne chovaji v akvarcich.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
jak to tedy je? Dost dlouhou dobu se uvádělo, že se rozmnožují pouze v brakické nebo mořské vodě. Teď jsem už dostkrát viděl lidi, co je normálně chovají v akva. Jak to tedy je? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:55 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cashew
myslim ze je to normalni :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 23:23 Cashew – Žravost
Chtěla jsem se zeptat jestli jsou vaše japoniky taky tak žravé. Mám v jednom AQ japoniky, CRC a endlerky. Jak dám rybkám krmení, japoniky během chvilky začnou jančit a lítat po AQ jak bláznivé, chytají lupínky krmení a perou se o ně i s rybama nebo s CRCčkama, ty ale vůbec nejančí na rodíl od japonik. Jsou tak senzitivní na přítomnost krmení v AQ nebo jen tak žravé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 15:26 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: harpunar
Kousek od San Francisca je jeden clovek odchovava uz nekolikaty rok. Cena bohuzel kvuli tomu v oblasti klesla, ale evidentne se mu to porad vyplaci. Uspesnost ma tusim o dost vyssi, ale pri tom poctu vajicek a pri par desitkach samic je i par procent nekolik tisic krevetek za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:19 harpunar – Japonicy mám,ale je to pro mé ryby jen
přilepšení když pustí jikry.Myslím že odchov je tak nerentabilní a hlavně nejistý že se tím nemá cenu zabývat.Povedl se jen několikkrát myslím němcům,ale úspěšnost tak max. 5%!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 08:04 Muž navik [908] - SumciRe: akvaristacz
No vida, přesnější a navíc v rodném jazyce palec :-) . I zde se uvádí, že přechod na slanou vodu musí proběhnout do 4. dne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2011 06:30 akvaristacz Re: ToSemJá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 22:17 Muž navik [908] - SumciRe: ToSemJá
Jelikož se jedná o druh, u nějž se larvy vyvíjí v mořské vodě to zase zcela jednoduché není. Jelikož odlovení stovek larev zhruba 1 mm velkých není nejvhodnější, postupuje se tak, že se samičky umisťuje již před líhnutím vajíček do odchovného akva, kde probíhá vývoj a odchov larev.
Hrubý postup si můžete přečíst např. na odkazu zde www.aquariumslife.com/…
a jistě se dají sehnat i přesnější návody. Jen pokud mne paměť neklame by přechod larev do slané vody měl proběhnout dříve než po 10 dnech (myslím, že to bylo 2.-3.den...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 15:43 ToSemJá – Caridina japonica-odchov
Zdravím. Před 1 hodinou se mi narodili Caridina japonica a o odchovu nic moc nevim. Někde se piše, že je odchov složity a po 10 dnech musim larvy dát do slane vody, někde zase pišou , že odchov je jednoduchy a nic se dělat nemusi. Děkuji za rady a info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 22:52 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
opakovani je matka moudrosti
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 22:12 Muž dair [29] - Asie
www.youtube.com/…

toceno fotakem. kvalita neni valna ale ucel splni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 21:51 Muž dair [29] - Asie
Zdravim akvaristi. Zninceho nic mi zacali silene sami od sebe letat po aq. Jen co zhasla hlavni zarivka, ted na vecer, tak se to rozjelo. Prohaneji rybky (najizdeji nane) ale hlavne se honi mezi sebou. Uz to trva hodinu. Muze se jednat o pareni? (jak poznam samici od samce?) po vymene vody to delaji normalne. Ted nemeli odeme zadny impulz. Krmeni, zmena vody ani zmena chemizmu a teploty. Takto to udelali poprve. Je to prosim normalni jev?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 09:53 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
maniakva.sweb.cz/…
a jeste bych nekde dohledal podroby postup den za dnem od vylihnuti vajicek,...

a delka noseni by mela byt zavisla na teplote vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – RE
Co čtu v atlase, tak změna vody na možskou by měla proběhnout až po vylíhnutí mláďat.

Dávám sem citaci:
"Samice nosí vajíčka schovaná pod trupem, u zadních nožiček 4-6 týdnů. Ke konci tohoto období je vhodné ji přelovit do zvláštní nádrže. Když dojde k vylíhnutí larev, které volně plavou ve vodě, odlovíme samici zpět do původní nádrže. Do 5.-10. dne po vylíhnutí je potřeba upravit vodu s larvami na mořskou."

Ještě připojím dotaz já. Doba nošení je u všech krevetek stejná, nebo co druh to jiná délka? koupil jsem Red Crystal už s vajíčkama, tak čekám kdy se vylíhnou. Tady v atlase dobu nošení nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 23:28 radim Re: Sicktrain
docela složitá záležitost tento odchov, hlavně s těmi přechody slané a sladké vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 22:44 Sicktrain – krevetka nesnáší vajíčka
Ahoj, chovám krevetky Amanovy, začátkem července obě samice "otěhotněly", vajíčka ale mají pořád pod břichem. Myslím, že už by dávno měly naklást. Neví někdo, co se děje? Je nutné změnit chemismus vody, aby krevetky začly klást? podle literatury už přenáší minimálně dvojnásobek doby. Má někdo podobné zkušenosti?
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 08:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
krevetky jsou dost ucenlivy... mam jak japoniky tak krevetky cerveny (prirodni forma) a muzu rict ze jsou schopny aktivne si pritahovat cerpanim vody plovouci krmivo k sobe... ale to dokaze i blba ampularka

ale japoniky si vic syslej, vzdycky se bavim, kdyz krmim mrazenejma patentkama, jak si je dokazou nasyslit co nejvic a snazi se vzdycky pobrat o patentku vic nez zvladnou.... lepsi nez televize
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 08:16 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ČichavecTom
aaa nejsem sam, ktery se divi strategii krevetek :-) u me zase RC a Palmaty zacaly chodit pro vlocky primo na hladinu, necekaji uz dole nebo ve vodnim sloupci.. vlocku z hladiny stahnou a uz na ni vesele "serfuji" smerem ke dnu, tetry si toho uz pak nevsimaji, kdyz je "obsazeno" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2011 07:12 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: darka
Já musím dávat velký tablety od Dajany. Cokoliv menšího japončíci ihned ukradnou a naprosto vychytrale s tím zdrhnou někam do křoví. Pancéřníci pak jen šmejděj po dně a tím malym mozečkem se jim honí "nějaká vůně kterou tady cítí" :-D

Dřív se krevety rvali o ty tablety mezi sebou, ale vísledkem byl téměř jistý pád tablety na dno (hladovým rybám) - takže nakonec změnili strategii (to je naprosto neuvěřitelné) a začali kooperovat. Pokud přijela druhá kreveta k tabletce ta první na to nereagovala a žraly spokojeně obě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 23:34 Žena darka [520] Re: ČichavecTom
Já už od té doby mám Japonicy jen jako úklidovou četu v 200l akva, kombinaci s cherry nebo red crystal už jsem v menších akva raději znovu nezkoušela ;-) Ale je pravdou, že tabletu, která spadne na dno, bezostyšně ukradnou i Ramirézce nebo Pestřenci smich , pandíci už to taky vzdali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 09:14 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: darka
Já mám japočíky s červenotřešňákama dohromady a jsou v pohodě. Jediné na co japončíci útočí jsou tabletky pro ancíky. Neváhají vstoupit do boje o tabletku "tělo na tělo" s pancéřníkama a ancistrusema.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 08:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
je to o krmeni, pokud maj dost potravy nac se morit honbou za zivou.... a taky to chce mit zarostlou nadrz s hodne ukrytama.... ja mam prirodni formu s japonikama i s mecovkou a ty neocaridinky se mnozej.... sice hooodne pomalu ale z peti co jsem tam pred rokem dal bylo pri zmene substratu asi deset kousku.... ja je tam nemam pro okrasu, ale na uklid....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 00:14 Žena darka [520] Re: Kajka99
V tom 60l akvárku tehdy byly jen cherryny a vzrostlé Japonicy, takže se z nich ( asi hmm ) stali predátoři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 23:32 Žena Kajka99 [229] Re: darka
wow. no nikdy jsem si nemyslela že jsou to vegetariáni, i moje krevetky požírají patentky, dafnie, ale že by to byli vysloveně dravci...to koukám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 23:05 Žena darka [520]
Tady jsme to kdysi probírali rybicky.net/forum/9023 ;-) , je tam i ta zmiňovaná fotka.
Tehdy to byly nakonec opravdu Japonicy, po jejich přemístění do jiného akva se cherryny začaly úspěšně množit, útoky Japonic na ně jsem viděla na vlastní oči hmm Žádní vegetariáni to nejsou, což mi tu určitě spousta jiných uživatelů potvrdí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 21:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kajka99
Já si to už fakt moc nepamatuji, možná že to nebyla Cherry ale krystalka. A jak bylo pořízeny se mi už vůbec nevybavuje. Je lepší se zeptat jej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4294x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov?od=151