Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Caridina multidentata (japonica) - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:39 R Muž Anthrax [2539] Re: Franťáček
Do tak malého objemu bych je nedával. Jako rozumné minimum bych viděl takovou šedesátku pro 5 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 11:33 Muž Franťáček [1] – množství
Ahoj,potřeboval bych poradit kolik krevetek japonica můžu mít v nádrži 15l?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 11:16 Muž Luky13 [28] Re: larix
Co to? Japonica žije i deset let? Četl jsem max 5 let.

Larix: Už má takovou barvu 14 dní a zatím žije. Uvidím co se bude dít. Právě jsem četl jak se zabarví do červena je nějaký problém. Je víc červená než na té fotce. Trošku ta fotka zkresluje.
Děkuji za odpověďi rád se dovídám nové věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2019 10:56 Muž larix [1284] Re: Luky13
Nechcem ťa strašiť a netvrdím, že je to aj tvoj prípad, ale moja skúsenosť je taká, že takto sfarbená krevetka v krátkej dobe (asi týždeň, už si to presne nepamätám) uhynula. Na dôvod som neprišiel. Dobrá správa je, že ten dôvod úhynu nie je nákazlivý lebo ďalšie krevetky žili potom ešte niekoľko rokov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 10:41 Muž Tojsouvěci [1561] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Zabarvení japonik může být během vývoje proměnlivé,juvenilní jedinci jsou téměř průhlední,postupně se začne vyskytovat tečkování a podklad se mění, od našedlého,hnědého,hnědočerveného až skoro do černého.Zhruba mezi osmým a desátámým rokem věku,přestávají být japoniky pohlavně aktivní a zbarvení se vrací do do světlého s modravým,nebo načervenalým odstínem.Osobní dokumentaci mám doloženu ve fotografiích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 22:21 Muž Luky13 [28] Re: Tojsouvěci
Mám v akváriu hodně samic a jen tahle je taková načervenalá.
Ctibum: Vodu mám doufám dobrou a rostliny jsem nepřisazoval. Dotaz spíš ze zvědavosti jestli k tomu někdo nemá nějaký postřeh. Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2019 22:12 Muž Tojsouvěci [1561] - Kytky s čudlamaRe: Luky13
Tomu se říká dimorfismus pohlaví.Slepice vypadá jinak než kohout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:59 R Muž ctibum [4808] - Snažím se to nezahubit...Re: Luky13
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
"The biggest danger to your shrimp is poisoning, especially from airborne insecticides and more so from imported aquarium plants that haven’t been properly rinsed. Subjected to these chemicals, shrimp will rapidly turn from transparent to white and/or pink and lose all composure and momentum. Shortly afterwards they will be immobile on the base of the tank with only their tiny pleopods twitching, and then they will die. There is no cure for poisoning once it takes hold, so avoidance is the only sure course."
translate.google.cz
"Největší nebezpečí pro vaše krevety je otrava, zejména ze vzduchových insekticidů a více z dovážených akvarijních rostlin, které nebyly řádně opláchnuty. Krevety, podrobené těmto chemikáliím, se rychle změní z průhledné na bílou a / nebo růžovou a ztratí veškerou vyrovnanost a hybnost. Krátce nato budou na základně tanku nehybní, jen s malými záškuby, a pak zemřou. Neexistuje žádný lék na otravu, jakmile se drží, takže vyhýbání je jediný jistý kurz."

Tím neříkám, že to tak je, jen co jsem našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:41 Muž Luky13 [28] Re: imax
Ano, je to tak, ale ta samice je taková načervenalá. Někde jsem četl, že je to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 21:19 Muž imax [44] Re: Luky13
Menší, priesvitnejší samec a väčšia tmavšia samica? Aspoň tak je to u mňa.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 19:02 Muž Luky13 [28]
Fotka k příspěvku Ahoj, jedna z krevetek má jinou barvu. Už jí pozoruji dlouho, žere normálně a aktivní je taky. Je to normální?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 11:30 Muž PeCh [76] – Čo krevetka vydrží
Mám 5 japoník. Aspoň tieto konkrétne kusy sú nezmary, čo prežijú hádam všetko. Kúpil som ich už pred mesiacom, dal som ich do 96ky, kde mi do troch dní zmizli. Myslel som, že si na nich pochutnali cichlidky kakadu. Našiel som ich až po 4 týždňoch pri čistení filtra. Mršky vyliezli do skimra a odtiaľ ich vcucol filter. Nikdy by som si nemyslel, že môžu prežiť 4 týždne vo filtri, prakticky v humuse, bez svetla... A aby to nebolo málo, nechal som ich cez noc vo vedre. Jednej sa podarilo v noci utiecť a nevedel som ju nájsť. Keď som hľadanie už vzdal, tak som ju objavil asi 4 metre od vedra. Už sa nehýbala a bola suchá a stmavnutá. Ale rýchlo som ju hodil do vody a keďže sa občas predsa len pohla, tak som ju pridal k ostatným štyrom a doniesol do práce. Keď som ich dával do 20ky akvária tak žili všetky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 15:10 Muž ZDRI [806]
Ale jo, tomu rozumím (neonky, pancéřníčci). Ale je tam hejno furt hladových, nenažraných Ornatusek + Ramirezky, ty nenechají spadnout ani granulku. Dříve jsem dal na špejli kus mražené krevety a během chvilky byla plná Japonik (viz foto v mé nádrži Obývák). Teď ale zůstane do rána stejná, nesežraná, asi mají respekt vylézat do prostoru (i v noci). Víc krmit nechci, Ramirezky jsou docela háklivé na čistou vodu. Kopřivu (rostlinné krmení) dávat nechci, chci aby žraly řasy. Ale krevety vypadají jinak spokojeně, tak jim nejspíš stačí co najdou.

Ty šneky fakt cíleně loví (popisovala to i moje ČB kolegyně). Normálně si ho vezme do panožek, pár minut do něj hrabou a pak odhodí prázdnou ulitku. Ale takto zvládnou jen maličké, na větší (nad 0,5 cm) to nezkoušejí. Já měl dlouho akvárko bez ryb, takže se mi šneci docela přemnožili. Ale jak jsem nasadil krevety, začali šneci rapidně ubývat. Jó, když není nic lepšího, je dobrý i šnek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:53 R Muž Anthrax [2539] Re: ZDRI
U mě japoniky berou pancerničkům tablety se spirulinou a odplavou s ní do houští. Takže já mám taky spíš opačný problém. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 14:38 Muž LukšaNM [308] Re: ZDRI
Jej tak to u mě je to spíš naopak, když si japonika sedne na kostku sušených nitěnek, tak kolem ní neonky krouží obloukem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:33 Muž MirekSazava [71] Re: ZDRI
Dej jim treba sparenou koprivu. Te si vetsinou ryby nevsimaji.
Pripadne je krm na noc nebo jim dej krmivo do nejakeho husteho porostu, kam se ryby nedostanou. Dobre je take ryby predtim nakrmit. Japonky se daji krasne naucit na krmeni z ruky :-)

Ze by mi nekdy zraly sneky jsem si nevsiml. Odchov je strasne slozity. Kdyby se to nekomu darilo, bude z nej milionar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:49 Muž ZDRI [806]
Dotaz - jak krmíte Japoniky ve velké nádrži, kde jsou společně s rybami? U mě nemají vůbec šanci se dostat ke krmení. Krmím málo a vše bleskově vyluxují ryby. Nebo je také vůbec nekrmíte a stačí jim řasy/zbytky rostlin?

Také Vám Japoniky loví malé šneky? Pozoroval jsem, jak je natvrdo vytahují z ulit coze .
Byl jsem zvyklý, že mi šneky decimují cichlidy, ale Remirezky ani Apistogramy si jich nevšímají, zato krevetky ano. Ale pořád tam nějací větší jsou, takže rovnováha je snad nastolena ...

Nepodařilo se zde někomu z fóra v poslední době odchovat mladé? Mám samičky krásně "nasypané" vajíčky a je mi líto je nechat napospas.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 18:27 Muž Amatértom [466] - CichlidyRe: Pavligin66
Čím je starší, tím řídčeji, ale ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 18:00 Muž Pavligin66 [0] – Dobrý deň
tento druh sa zvlieka celí svoj život?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2017 22:39 Muž Jifi [656] Re: Lesha
Tak napiš, jak jsi uspěl :-)
Tyhle krevety nosí vajíčka pořád dokola, akvárko mám furt plné larev :-D
Ale ty larvy po pár dnech ve sladké vodě hynou.
Zatím neznám nikoho, kdo by je nějak efektivně odchoval.
Pár odchovů bylo, ale co se týká počtů, nic moc a bylo to hodně náročné.
Držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 22:55 Muž Lesha [2] – Pokus o odchov Japonic
Tak mam asi z prd..le kliku. Mám dvě Japoniky s vajíčky, jedna nosí co vím asi 3 týdny a druhá cca týden. Mám přichystané 54L akvárium a dnes jsem tam obě japoniky přendal. A co oko mé teď nevidí? Poskakující larvy ve vodě od první dámy a koukám že dost vajíček jí už ubylo :) Může začít pokud o odchov :) akorát tu druhou japoniku budu muset přendat buď z5 do velké nádrže nebo jí dám do 7 litrovky samotnou abych mohl během zítřka nebo pozítří začít solit vodu :) Jinak mám mořskou sůl do akvária (konkrétně tuto : images.search.yahoo.com/…) tak my držte palce a kdyby jste měl někdo nějaké zkušenosti či postřehy, uvítám vaše komentáře :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 17:30 Muž Slaviak [19] Re: Zagzig
Ja mam pri nich aj ostriezika purpuroveho a rovno pri jeho diere,kde ma teritorium maju oni svoje miesto a vobec si ich nevsima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 15:27 Zagzig Re: Beastie
jojo měla jsem je společně s dánii a bylo to bezproblémové soužití, nato, že dánia jsou takové elektriky, tak byly krevetky v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 10:23 Muž Slaviak [19] Re: invalida
Mna to samozrejme tiez napadlo,ale isiel som podla osvedcenych metod a vysledok bol zly. Takze dalsi krat uz budem postupovat uplne inac.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 16:46 S Muž invalida [3803] Re: Slaviak
Vem to logicky..když se stěhujou tak voda je na různejch místech různě slaná ...
Slaviak napsal: Vsede na nete som nasiel "larvicky nieje potrebne postupne privykat na slanu vodu,staci ich tam rovno dat" aj v akvaristickej knihe to tak pisu,ale uz viem,ze pravda je inde. Nevzdam to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2017 15:23 Žena Belisana [475] - gavúnci, labyrintkyRe: Beastie
Beastie napsala: Ciste jen ze zvedavosti, nemel je nekdy nekdo s Danii pruhovanym?
Taky v tom nevidím problém, mám je s parmičkami čtyřpruhými, což jsou známé nenechavky, ale japonik si nevšímají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:26 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Vsede na nete som nasiel "larvicky nieje potrebne postupne privykat na slanu vodu,staci ich tam rovno dat" aj v akvaristickej knihe to tak pisu,ale uz viem,ze pravda je inde. Nevzdam to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:24 Muž Slaviak [19] Re: Beastie
Ja ich mam s daniami,razborkami a ostriezikom pruhovanym a nieje zoaden problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 11:45 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Beastie
Já bych v tom problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 11:36 Žena Beastie [71]
Ciste jen ze zvedavosti, nemel je nekdy nekdo s Danii pruhovanymi? Prosla jsem nadrze i fora i jine stranky, ale nikde nic extra informace. Jen me zjaima, jestli to je dobra kombinace nebo ne.

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 01:31 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: Slaviak
V Bay Area je odchovavaji aspon dva lidi a co si pamatuju, davali je do slane vody primo. A problem nemeli. Naopak je postupne privykaly na sladkou. Coz ma logiku neb ty larvy jsou splachnuty do more za par hodin, kdezto pri navratu musi plavat proti proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 20:53 R Muž ctibum [4808] - Snažím se to nezahubit...Re: Slaviak
Je to tu popsaný, musí se to postupně. Hlavně to nevzdávej a hlaš zkušenosti, časem to chci taky zkusit :)
EDIT
Už jsem to našel. Cit. Chem
"Ahoj, oplozená vajíčka nosí C. japonica přibližně 4 týdny. Pokud snůšku "ztratila" po méně než 3 týdnech, byla pravděpodobně vajíčka neoplozena (těch cca 1 000 vajíček většinou jeden sameček neoplodní). Pokud je ztrácela až po cca 4 týdnech, tak se z nich ve sladké vodě líhly larvičky, které následně uhynuly, protože k vývoji potřebují slanou vodu. K páření slanou vodu nepotřebují - v dospělosti žijí i páří se tyto krevetky ve sladkých tekoucích vodách. Aby larvičky přežily doporučuji březí samičku přenést do oddělené nádrže a jakmile začne být vidět první larvičky, začni solit. Dle mých zkušeností přežije bez jakékoli újmy Caridina i salinitu kolem 10 ppt a larvičky vydrží i déle než 10 dní při této salinitě, po vylíhnutí všech larev je potřeba samičku dát zpět do původního akvária a v nádrži s larvičkami dovést postupně salinitu na cca 34 ppt. Zkušenosti s množstvím soli se ale různí, já solím na 34ppt. Pro lepší přehlednost zde je osvědčený a velmi pěkně formulovaný postup bratrů Logemannů: www.caridinajaponica.de/… Ať se daří.."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:10 R Muž lacewings [3694] - Živorodky-přírodní formyRe: Slaviak
Slaviak napsal:... co sa tyka upravy vody,eploty a chovu lariev mam nastudovane...
-asi to chce ještě více doladit ,nebo jiný zdroj informací postupu odchovu
-tak příště a lépe ,začátky jsou vždy horší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:02 S Muž invalida [3803] Re: Slaviak
To si vyčíst mohl..to se tak nějak dělá. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 17:15 Muž Slaviak [19] Re: Slaviak
Larvy zdochli vo chvili ako som tam dal morsku vodu. Asi nebolo dibre hned menit slanu vodu...ale trebalo postupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2017 20:28 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Tak uz mam larvy. Prelovil som krevetu a dnes rano uz som nasiel prve larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 19:47 R Muž lacewings [3694] - Živorodky-přírodní formyRe: Slaviak
-tady to je pěkně vidět na fotografiích ,včetně vývoje
- www.afae.it/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 19:32 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Dakujem velmi pekne :) .. Dost mi to pomohlo. Tak ja tu krevetku dnes odlovim a necham ju v 20litrovke. Druha krevetka uz ma len polovicne mnozstvo vajicok,bud ich odhodila,lebo neboli oplodnene,alebo su larvy na svete. Vecer az budem doma to vsetko skontrolujem . Este raz dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2017 17:38 R Muž lacewings [3694] - Živorodky-přírodní formyRe: Slaviak
-stupeň vývoje vajíček se podstatně liší vizuálně (barva) ,kdy při bližším pohledu jsou těsně před vylíhnutím patrné miniaturní černé tečky ,oči budoucích larev
-krevetky pouštějí larvy až po 28. nebo 30 dnu po páření ,pozor!!! ,zde je to závislé na teplotě ,doba může být až necelých 6 týdnů
-pokud neznáte dobu ,kdy napářil samec samici a nedojde k odlovení zvlášt ,tak jste správně uvedl odlovení larev za pomoci světla a odsátí hadičkou ve společném akva
-jiný znak není ,pouze uvedená doba ,zabarvení a ty černé tečky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 17:12 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Ano toto ja vsetko viem,ale ide o to,,zeneviem od kedy maju vajicka,cize ako dlho a ci sa da spozorovat nejakym divnym chovanim,alebo nejako inac,ze tie larvy sa uz zacinaju liahnut. co sa tyka upravy vody,eploty a chovu lariev mam nastudovane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 14:06 R Muž lacewings [3694] - Živorodky-přírodní formyRe: Slaviak
- ...."je potřeba upravit vodu!"....atd.
- třeba zde , rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
- www.krevetkus.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 13:10 Muž Slaviak [19] – kreveta japonska
Ahoj...mal by som otazku... Moje dve krevety japonske maju vela vajicok,problem je v tom,ze neviem od kedy,kedze som ich dostal uz take. Ide o to,ci maju nejake zvlastne spravanie pred tym ako sa liahnu larvy,alebo ,sa len vyliahnu(takze kazdodenne sleovanie nadrzi) a musim ich odchytavt napriklad za pomoci bodoveho svetla a hadicky. Cize este raz. Moja otazka znie ci maju nejake zvlastne chovanie pred tym ako sa liahnu larvy,alebo nie. Dakujem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.02.2016 18:45 Muž navik [863] - SumciRe: teakmon55
V tomto bodu bych ve vhodné salinitě věřil těm, kteří odchov úspěšně dotáhli do konce... viz gabhar.wordpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:15 Muž teakmon55 [5]
No tak skusim tu morsku sol aj ja.Ake mnozstvo ste dali 17g/L alebo až 35g/L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 18:10 Žena Wendy2 [459] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: teakmon55
larvy mi přežily nejdéle 10 dní, použila jsem originál mořskou sůl, s kuchyňskou zkušenost nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:09 R Žena Turbínka [2552] Re: teakmon55
Však o té já mluvím, ona mořská sůl z potravin je opravdu jenom NaCl s minimem (nebo lépe řečeno bez) ostatních sloučenin a prvků, které mořská voda obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:06 Muž teakmon55 [5] Re: Turbínka
Mam na mysli morsku sol,ale kupenu v potravinach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 18:00 R Žena Turbínka [2552] Re: teakmon55
Takových pokus bylo, tedy hlavně s přívlastkem neúspěšný. Já larvy udržela při životě 6 dní, kdy jsem kolem páteho začala postupně zvedat salinitu. Chce to sůl mořskou, i když pokusy s kuchyňskou byly také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:56 Muž teakmon55 [5]
Je mozne pouzit aj morsku sol urcenu na konzumovanie?Ci len original do morskeho akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2016 16:23 Muž Jifi [656] Re: teakmon55
1) 12 litrů je na tuhle krevetu hodně málo. Jsou hodně čilé.
2) Odchov je hodně náročný a skoro nikdo je neodchovává. Larvy přežijí v akvárku ve sladké vodě několik dní, pak hynou. Jsou pozitivně fototropické a není problém jich dost vycucnout odkalovačem. Já mám larev furt plné akvárko.
3) U podobných odchovů se vzduchování uvádí jako nutné.
4) Jednou jsem zkusil odkalovačem stáhnout houf larev a v pidiakvárku jim vodu osolit na salinitu cca 3 %. Druhý den tam nebyla ani jedna živá.

Možná to zkusím znova, s menší salinitou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 3333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/17228-caridina-multidentata-japonica-chov-odchov