Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zastřižení a úprava rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Zastřižení a úprava rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:26 Muž kiwik22 [9] – vela zarotle akva
mozem vas poprosit ako upravit rastliny v akva.nech to nejak vyzera???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 12:19 Muž Horác [3942] – Re: ustavprochore
Na vysvětlenou: Ze začátku se u mě růžkatci celkem dařilo, jen mi vadilo, že ani "horácomatky" ho neudrží u dna (lodyha vždy uhnila). Jenže "volně se válející" po akvárku mě moc neoslovil. Kvůli úmorné údržbě jsem ho nakonec dal pryč. Poté jsem ho ještě několikrát dostal, ale vždy se úplně rozpadl a zasvinil akvárko. Zkrátka, už se mu u mě nelíbí. Plevel neplevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:55 Muž hanz [27] – Re:ustavprochore
No diť já jí mam také zasazenou, jen jsem chtěl podotknout, že je to spíše plovoucí rostlina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:53 Žena ustavprochore [567] – Re: hanz
Vím, přesto ji já a určitě i spousta jiných "zasazenu" máme. Aspoň nebere tolik světla a jako schovka pro potěr je skvělá... Jde s ní i zakrýt filtr, o což se, soudě dle fotky, Vodník pokoušel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:44 Muž hanz [27]
RE:ustavprochore = Ona stejně nehází kořeny, takže zasazení do dna je zbytečné ;-)
RE:FiNGA = U té sagitárie subuláty, bys třeba mohl oštípat dlouhé listy po boku a čekat na nové, jinak se množí odnožemy a pokud bude mít dostatek světla, tak se tak nahoru nežene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 09:27 Žena ustavprochore [567] – Re: Horác, prikpa
ano

Vodník: tak aspoň víš, co v akvu máš. Teď si můžeš něco o ní přečíst, roste faaaakt rychle a je nenáročná (kromě Horácova akva, tam se jí nedaří... :)), taky ji mám. Není třeba jí sázet, může klidně plavat pod hladinou... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 22:25 Muž Diego [72] – Re: FiNGA
Tu nestříhej a sežen si jinej druh subulaty.Já sám mám 3 druhy od 2cm až po 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 22:20 Michall
Když už je tu řeč o zastřihování rostlin chci se zeptat máte nekdo zkušenost se zastřihováním Sagitarie Subulaty? Mám už ji moc vysokou a chci aby byla tak max.8cm vysoká pěstuji s ní trávník v popředí díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 21:36 Vodník
Do atlasu jsem se nedíval název jsem si opsal tam kde jsem ji kupoval to je v OBI. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 21:07 Muž Diego [72] – Re: Horác
Je to na 100% to Ceratophyllum.Mám ho doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 21:02 Muž Horác [3942] – Re: ustavprochore
Také bych řekl ... podle mě je to Ceratophyllum. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 20:24 Žena ustavprochore [567] – Re: bucliik
anebo se mohl mrknout do atlásku... ;-) opravdu je to stolístek, připomíná mi to úplně jinou rostlinku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 20:18 Žena bucliik [99]
rybicky.net/forum/5208
nebuď lenoch, hledej trošku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 20:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Vodník
Nejlíp nůžkama smich U všech rychle rostoucích co jsem měl bylo ůplně jedno jak jsem je zkrátil a jely dál :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 20:08 Vodník – Zastřižení,zkrácení rostliny
Fotka k příspěvku Zdarec mám dotaz:Jak mám správně zastřihnout tuto rostlinu (Miriophylum scrabratum) až se mě hodně rozroste abych jí nepoškodil v dalším růstu.Roste rychle až zběsile rychle. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 09:05 Muž kalahare [11]
Je mi jasné, že to není přirozený proces stříhat kytky v listech. Ale jelikož to už je jak plevel, roste to enormním tempem, tak nemám na vybranou. Navíc to protrhávám a omezuju plochu, aby se mi rozrostla glosa.

Že by ty ustřihlé listy hnily nebo černaly, tak to jsem nezaznamenal. Samozřejmě je to to vidět, že to není od přírody. Zkusim to vyfotit doma večer. Jinak akorát po stříhání neroste tak rychle, stagnuje. Nutno říct, že ji nestříhám vždy celou, ale max 1/3 listů, jen ty nejdelší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 09:03 foxchosen – Re: omu
Díky za výborný odkaz, opravdu velmi dobrý článek. Je pravda, že občas taky stříhnu sagittarii nůžkami a je to chyba, dělat se to nemá. Konce listů pak zdaleka nevypadají tak pěkně, jak by měly. Příště zkusím šmiknout celý list hned dole a nechat rostlince jen ty krátší, podle mě by měla tímto začít tvořit listy nové palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:50 Muž Mobbydick [4]
Kalahare - a nečernají potom konce listů? nebo neprojevuje se to na tý rostlince nějak jinak negativně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:33 omu – Re: kalahare
doporucuji na toto tema precist velmi trefne psany clanek zde www.klub.akva.sk/… str. 14 - 19, konkretne odstavec na str. 17 vpravo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:21 Muž kalahare [11] – Re: Mobbydick
ahoj, já to tak stříhám, protože už divočila. Není v tom problém, sice trošku potom stagnuje a neroste chvíli. Stříhám jí tak na 5cm délky 1x za 2-3 týdny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 07:50 Muž Mobbydick [4] – Zastřižení sagitaria subulata nůžkami
Prosím vás, zkoušel jste někdy někdo zastřihávat sagitárku nůžkama? Celkem zběsile mi roste a přestává plnit takovou tu funkci koberečku, tak jsem přemýšlel, že bych ji zastřihl, ale nechci ji zlikvidovat, tak se ptám! Mám ji právě v přední části nádrže a nechci aby byla cca 15 cm vysoká. Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:21 Muž Martafix [12] - Rostliny
Ale pravda je že je asi tak 2x tak dlouhá jako akvo a to byla taká malinká :-D
Kořínky vypadají bíle ale pořádně na ně nevidím rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:31 Muž DrSova [28] - Rostliny
Me jednou valisnerka taky delala takove caviky.Byla vzadu a nedostal sem se tam s odkalovacem.Zaclo to tam zahnivat-"bubliny ze dna" a podle toho taky vypadaly koreny.Mrkni jake ma korinky jesli bile tak je to v poho a nesedi ji voda-ma rada lehce zasaditou reakci.Jinak je to plevel hrubeho kalbru :) Rychle zaroste hladinu.Cočko to urychlí,ale neni nezbytne roste v pohode i bez nej...stejne jako spousta jinych rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 09:56 Muž Martafix [12] - Rostliny
já mam taky s vallisnerkou problem vubec jsem si nevšiml že by někdy vypustila odnož co2 používám světlo mím 2x 25w :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 21:59 Usine
Klidně listy ustřihni ale každý jinak dlouhý, aby to nevypadalo blbě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 21:55 athaya
cize ju nemozem nijak poskodit? nerada by som aby som ju rovno odrovnala a len pretrhanie by nestacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 21:27 Duny – Re: Jiřka
ano ani podľa mňa sa jej nič nemôže stať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2008 20:57 Žena Jiřka [15] – Re: athaya
Já bych se nebála a šmikla jí ano ... ublížit jí to nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:56 Skácel
Projdi si fórum, už to tady několikrát bylo. rybicky.net/forum/5208…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:53 athaya – skracovanie rastliny
ako zabranit valisnerii v raste do vysky? nemozem ju vytiahnut zo zeme a znovu zadait preto cem aby sa mi dalej mnozila-je tam vela odnozi (nad aj pod zemou) a tie necem narusit, ale zato ked len tak lezi na hladine stieni vsetkym rastlinam.
MAM JU DO POLOVICE SKRATIT (ODSTRIHNUT)? :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 10:46 Kacisek – Re: Vrubouš
Tím chceš říct že jsem blbá když neumím ani přesadit kytku....
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 07:19 Vrubouš
Rekl bych ze to neni ani o zkusenostech,jako o rozumu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:40 Kacisek – Re: gošice
Tak to máš asi víc zkušeností než já.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:26 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Prostě to vyndej s připraveným odkalovačem ať se Ti natáhne "humáček" pryč a je to, když to budeš dělat při výměně vody a odkalování, tak žádný problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:22 Kacisek – Re: gošice
Každopádně půjde ven... No to už se fakt těším... Nerada přesazuju kytky když je akva už zaběhlé... Asi v tom ještě nemám takovou zkušenost... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:18 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
To nemusíš, nevím jak cyperus, ale Justicia (schimperi) mi roste krásně v květináči, ale je vodychtivá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:15 Kacisek – Re: Horác
No bezva..... Tak já ji zahodím a koupín nějakou vhodnou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:10 Muž Horác [3942] – Re: Kacisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:57 Kacisek – Stříhání kytek.
Mám dotaz, v akváriu mám kytku Cyperus helferi, jen že problém je v tom že mi začla hnědnout a to docela dost, no a není to vůbec pěkný…. Nové lístky co rostou jsou dobrý dokud ale nevyrostou do určitý délky pak začnou taky hnědnout.

Chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost se stříháním této nebo jakékoliv jiné „trávovité“ kytky.

:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 19:09 Sidonius – To Václav
Ještě štěstí, že jsem se "bavil" o listech a lodyhách. :-)
Jak je to s kořeny se přít nechci. Pokud se dobře pamatuji, tuhle činnost dělám "obojako" - někdy nehty, někdy nůžkami. Skutečně! :-)
Ale jak jsem postupoval posledně, to si vážně nepamatuji. Je to už pár let, co jsem dosazoval do akva nějakou rostlinu...
Rád budu věřit praktikovi! :) (I když Scheuermannová doporučuje i na kořeny nůžky nebo ostrý nůž... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2006 18:58 Usine – zastřižení rostlin
Vždy když si je kupuji na burze tak mě je zdůrazňováno že to mám takhle dělat protože když se kořeny ustřihnou nůžkami tak hůř rostou. Je to člověk který je pěstuje tak asi ví o čem mluví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2006 18:57 Sidonius – To Rybous
Pokud potřebujete zkrátit rostliny s lodyhami ("stonkové"), je lepší použít ostré nůžky než je "odštípnout" nehty. Zaštípnutím se poškodí pletivo v místě zákroku a toto je pak náchylnější k zahnívání.
U rostlin s listovými růžicemi (kryptokorýny, echinodory...), lze - jak uvádí Václav - nejstarší listy opatrně u kořenového krčku odtrhnout. Pokud by šlo o vnitřní listy, (např. poškozené - z estetických důvodů), pak bych při jejich odstraňování dal opět přednost nůžkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 18:03 Rybous – v čem
a proč je lepší je utrhnout rukou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 17:53 Usine – zastřižení rostlin
Lepší je utrhnout je rukou ale i nůžkami to jde. Samozřejmě jen některé. Kořeny rostlin je třeba zkracovat jen ručně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 17:31 Rybous – Zastřižení rostlin
když chci zastříhnout rostliny tak, normálně vemu nůžky a ustříhnu to, nebo je na to nějaká speciální technika? ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13595x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/172-zastrizeni-a-uprava-rostlin?od=351