Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 22:56 Žena Mon [38]
Ahoj, mam souvisejici otazku. Kdyz budu zbyvajici poter molly odlovovat postupne treba 1-2 dny, mohu ty chycene nechat v kbeliku s vodou z akvarka bez topitka? Muzu jim tam dat maly filtr spis kvuli cereni vody, ale druhe topitko nemam. Pocitam, ze 4 se nechaji chytit celkem snadno, protoze se krmi na hladine, ale dalsi 3-4 se drzi skoro stale u dna a hodne se schovavaji. Tak to bude asi beh na delsi trat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pavel1234
Zas tak zarostlé to nemáš. Můj postup pro netrpělivé:
- Kytky a dekorace ven.
- Odlovit ryby.
- Odsát kal.
- Kytky zpět.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 19:43 Žena Pavla28 [210] Re: Luky13
Taky sem nedávno odlovovala sekavky a tenhle způsob a ohnutou síťkou byl nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 17:37 Muž Luky13 [60]
Já nedávno lovil tři parmičky černopruhé. Ohnul jsem držák velké síťky směrem nahoru, položil na dno a dal do ní žrádlo. Pak jsem čekal, než začne žrát a rychle síťku vytáhl. Než jsem chytl všechny tři, trvalo mi to hodinu a půl. Mám hodně zarostlé akvárko. Chce to kopu trpělivosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Doporučuji lovit v noci, když spí. Po rozsvícení jsou ryby cca 10 min zblblé a dají se odchytit snadněji. Pak už se proberou. Když jsem lovil červenoústky, tak to u některých byla v podstatě jediná šance, jak je chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pavel1234
Taky používám skleněnou fajfku. Když je nejhůr, dostávám do ní rybu za pomoci druhé ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:37 Žena Sára73 [68] Re: pavel1234
Já osobně jsem nastražila past....do akvárka jsem dala sklenici a jídlo pro ryby dávala výhradně do ní....ryby se tam naučily a pak jen stačilo zatarasit vchod.....moje parmice byly ve sklenici vždycky první....takže chyceny byly vlastně už při druhém krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 11:57 Muž Zip [277] Re: pavel1234
Osobně jsem potřeboval odlovit v minulosti nějaké tetry červenoústé a to jsou taky pěkný divoši. Navíc vylovit jen jednu jedinou z hejna kvůli nemoci.
Použil jsem skleněnou fajfku. Do ní trochu granulek krmiva a lehce s tím hýbat. Po chvilce se rybky už nebály a snažily se ke krmení dostat. Občas jsem proudem vody trochu krmení vyplavil ven a pak nasměroval k té potřebné rybě. Když byla uvnitř, tak vchod přimáčknout na sklo a pomalu vytáhnout, odpustit vodu z fajfky a hotovo. Vetšinou jsem plnil fajfku několikrát, hlavně krmení jen trochu, aby se moc brzo nenažraly :)
Sice zdlouhavé, ale na lepší fintu, jak tu potvoru odlovit z 30ks hejna a hodně zarostlého AQ jsem nenašel :) Dělal jsem to několikrát a vždy to nakonec skončilo úspěchem.
Během odlovu se tam samo každou chvilku dostala nějaká jiná, dokonce i čichavec a parmička čtyřpruhá.
Výhoda je, že se ryby extra nestresují a nemusíš vytahat polovinu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 06:59 pavel1234 – Lov
Poprosil bych nějaké rady, jak chytit tetry křivopruhé, tetry ozdobné, neonky červené a nakonec to největší zlo - parmičky černopruhé. U neonek a teter by šlo možná je nechat dva dny o hladu a pak do akva dát síťku a nakrmit. Ale parmičky černopruhé budou peklo. Nějaké triky?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 13:47 Muž pedro144 [40]
Vyndával jsem jednou kořen a položil ho v kuchyni na stůl, pak jsem asi po 20 minutách hledal ancíka v akvárku a našel jsem ho přisátýho na tom kořenu... Byl celkem v pohodě, zřejmě si ani nevšiml, že není ve vodě... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 20:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Síťka nebo fajfka v kombinaci s volnou rukou. Nahnat, uštvat.

P.S. Co se ancistrusa týče - prostě mu tam dáš jeskyňku a vyndáš ho i s ní :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 20:16 Muž Jablečník [1] – vyrobil jsem si malou vrš
Do té vrše s krmením není žádný problém rybky i ve velmi členitém akváriu ( rostliny, kořeny, kusy břidlice) odlovit. Její horní část je nad hladinou aby k ni měly odlovené rybky přístup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 14:49 pavel1234 Re: Strakááč
Tak to doufám, že to nebude i u mě. Oblýbil si jedno dřevo a vidím ho jen na jídlo, jinak je furt na tom dřevu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 14:07 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: pavel1234
Já je osobně nechytil na okurku, ani nic se síťkou.. musel jsem udělat past z flašky protože ancik samec se zvteritoria nehnul... dát tam klasický tabletky na dno... ale to nejni všechno... musel jsem ten jeho kořen, pod kterým bydlel nadzvednout dát tam tu flašku, zhasnout a čekat.. jedině tak jsem ho zmetka chytil... jinak šest hodin u akvaria a nic.. jen samičku, která jezdila po akva se chytla celkem rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2018 12:54 pavel1234 Re: Yirka
Super, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 12:38 R Muž Anthrax [4739] Re: pavel1234
Na 100 % není v akvaristice nikdy nic. Musíš vyzkoušet a být trpělivý, když to nepůjde hned ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2018 12:38 Muž Yirka [9118] Re: pavel1234
Ohnout síťku a dát ji na dno, do ní návnadu, okurka a pod a pak již jen trocha trpělivosti. Takto jsem jich odchytal mraky. Funguje to na mladé i na staré.
Edit - ještě přidávám foto
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 12:32 pavel1234 – Ancistrus ven!
Dobrý den,
čtu Anthraxovo příspěvek, jak dal na hladinu okurku a ancistrus si šel zobnout. Platí to na 100%? Potřebuju oba ancistruse pryč, jelikož se mi skaláři třou. Tento měsíc to je už po třetí. Ani jeden pokus mi nevyšel a to jsem ty jikry 2x přemístil, takže se spíš budu přikloňovat, abych jikry nechal s rodičema. Jediná ryba, která mi ty jikry sežere je ancistrus. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2018 16:30 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Strakááč
A co kdybys pár dní nekrmil a až potom lov zopakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 17:41 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Zkoušel.. flaška byla naklonena a trochu krmení šlo ven a ancik byl jen před ní a zobal.. zkusím to přes noc teda.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 17:32 Muž Jarry [1433] Re: Strakááč
A zkoušel jsi tu pet flašku? Stačí malá, uříznout hrdlo, a nacpat ho do flašky obráceně, takže vznikne trychtýř směrem do flašky. Tam bych jim dal nejaké tablety a nechal to tam klidně pře noc. Dovnitř se dostanou, otvor ven už většinou nenajdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 16:57 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Čtyři hodiny z víkendu v háji.. a mám chyceno leda tak třicet neonek a deset pancéřníčků.... i akary by se chytly několikrát.. ancíci na to serou... :) zkusím to s nima asi až v noci... lezou tam furt po dně.. ale jakmile se něco hne tak se jen zapráší a je fuč
Potřebuju je vyndat protože akarky zelený už něco asi maj... pořád samec plave do skla a samice je teď hodně výrazná zluto-černá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 12:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Ok dík za rady.. :) pancéřníčky bych chytil i kdybych nechtěl :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 12:04 Muž Zahry [21] Re: Strakááč
Já bych zkusil tu okurku dát do síťky a počkal bych, zda se ancíci nechytí. Takle jsem před třemi týdny lovil 3 kousky u kamaráda z akva, když se stěhoval. Stačilo počkat asi 20 minut a ancíci se začali sápat na okurku v síťce. Vše proběhlo za světla, jen kolem akvária musel být klid, žádný velký pohyb dokud ancíci nenalezli na okurku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 11:41 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
Zkus past z PET flašky, výrobu najdeš určitě na googlu nebo youtube, hledej fish bottle trap. Nevím jestli ancici nejsou dost chytrý aby z toho nevylezli, ale pancernicky jinak ani nechytam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 11:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Neví někdo,jak vylovit ancistruse v zarostlém akvariu plným kamenů a klacků? Sitkou čekám vzdycky i s krmenim aby prijeli.. ale ono nic ze svojeho teritoria nevyjedou... ještě me napadlo teď.... tam dát okurku na špejli a pak podebrat.. samozřejmě ve tmě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 13:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kaira
Úspěšné na tom bylo hlavně to, že mimina tu drastickou manipulaci přežily. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 12:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Anthrax
Používám podobný trik. Kousek okurky napíchnu na spínací špendlík a ten pak strčím do kokosu. Ancík vleze dovnitř, pak stačí síťkou přikrýt celý kokos a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 12:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Pepan
No vidíš, tomu se říká úspěšný lov. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 11:47 R Muž Anthrax [4739] Re: UndeR
Já chytil acistruse, když jsem ho chytit nechtěl. Spadla mi do akvárka síťka, kterou sbírám z hladiny okřehek. Musel jsem na moment od nádrže odběhnout a když jsem se vrátil, tak byl ancistus v síťce. Tak si říkám, že ho z ní vyženu. Jenže on do té síťky zasekl vouskama. Byl pak celkem problém ho z ní vymotat. Bál jsem se že mu ublížím ale nakonec se mi to asi po pěti minutách snahy povedlo. Ale bylo to hrozný hmm

Asi o měsíc později, když jsem ho potřeboval chytit, tak jsem se o to snažil 2 dny. Nakonec jsem mu tam dal okurku. Nedal jsem jí na špejli jako obyčejně, ale nechal jsem jí plavat na hladině. Trvalo to asi minutu a ancistrus se na tu okurku pověsil a já ho jednoduše podebral plastovým cedníkem i s okurkou. ;-) Akorát čím větší ancistrus, tím větší kus okurky to musí být, aby jí nestáhl svojí vahou ke dnu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kaira
Kaira napsala: Ancíka samce jsem lehce ulovila, když byl zalezlý v kokosu, který měl jako úkryt. Samice a prcky jsem vždycky nalákala k přednímu sklu na krmení a podebrala síťkou, většinou se od granule nehnuli. Ancíci byli jedni z nejsnáz chytatelných ryby, co jsem měla. :-)
Takhle jsem ve stovce odlovil naráz pár pestřenců. Bohužel až jsem je vyklopil do kbelíku, zjistil jsem, že s nimi je asi stovka nerozplavaných mimin. Nakonec to ale dobře dopadlo. Mimina se v elementce rozplavaly, i když šly ještě přes umývadlo a dvoucentimetrové odrostky šly ke kamarádovi na dokrmení na prodej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2017 11:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Driv3r
Většinou jsem u ryb, co žijí na dně, nejlíp uspěla při krmení. Hodit granuli někam, kam se dá dobře a rychle dosáhnout síťkou, nechat je chvíli žrát a pak být ďábelsky rychlý, protože máš jen jeden pokus. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: UndeR
Ancíka samce jsem lehce ulovila, když byl zalezlý v kokosu, který měl jako úkryt. Samice a prcky jsem vždycky nalákala k přednímu sklu na krmení a podebrala síťkou, většinou se od granule nehnuli. Ancíci byli jedni z nejsnáz chytatelných ryby, co jsem měla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: motýlek
motýlek napsal: Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy ;-)
Přesně. Když jsem v nádrži lovil purpurky na tření, císařky mi samy lezly do síťky. Když došla o dva týdny později řada na císařky, purpurky se promenovaly jako nic a císařky jsem odlovil teprve až jsem většinu kořenů s kapradinami vytáhl. Dost pomáhá systém dvou sítěk, kdy velkou jenom ponořím a menší do ní ryby naháním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 11:16 Muž Driv3r [236] Re: PaDa
jj znam se SAE .odlovil sem je až když zbylo 1cm vody v rohu kde jsem odhrabal pisek jinak litali po celem akva až voda stříkala ven.naneštěsti sem zrovna akva rušil:-)(prasklo)tak mě to tolik netrápilo ale v zarostle nadrží kterou clověk nechce zrušit to je o nervi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2017 11:04 R Muž ctibum [6867] – Re: Driv3r
motýlek napsal: Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy
No a je tu řešení. Ty ho lovit NESMÍŠ! Chytej všechno ostatní a chytneš pancíka :) X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2017 10:43 Muž motýlek [275] Re: NHKG
Ony ty ryby mají nějaký radar a naprosto přesně poznají, kterou chceš lovit - takže tohle je věčný boj akvaristy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.11.2017 09:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Driv3r
Až se potrénuješ, ještě vyšší level je nahánět mřenky. Kdybys jako nechtěl ustrnout... :-D
Lovu zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 09:30 Muž Driv3r [236]
dík všem za rady pastičku zkusim maximalně chytnu mlady skalarky. :)
Pepan kdybis vydel co všechno sem měl v akva tak se smíchy p....š.
a ta k..a ryba si mezi tim kličkovala.a ještě se zastavi a přes sklo na mě čučela jako by se mi vysmivala.když už sem ji nahaněl rukama tak si zalez pod kořen a odsud sem ho pačil nasílim a on si vždycky jen popoplul abych do něj nestrkal.a zalez nekam jinam.vzteky sem byl rudej. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 07:21 Muž UndeR [80] Re: lenkalor
Snažím se dostat z akvária Ancistruse, nachystal jsem pastičku z PET lahve a pokaždé je plná pancéřníčků a parmiček černopruhých, ale ancák na to jen kouká z povzdálí rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 00:36 Muž Horác [3942] Re: Driv3r
Nedávno jsem řešil to samé ... z akvárka jsem musel vypakovat skoro všechno ...
najít ho v té džungli ... natožpak odlovit ... nemožné :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 23:57 Žena lenkalor [580] Re: NHKG
Já vím, když jsem chytala malé sewellie, nalezly mi tam garry i otíci. Sewellie ani jedna. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.11.2017 23:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan, lenkalor
Pastičku doporučuju, chytneš všechno co máš v akváriu kromě ryby co chceš odlovit. smich
On někdo v zarostlém akváriu loví jen s 1 síťkou? Já s jednou síťkou chytím jen ryby co se nebojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 23:48 Žena lenkalor [580] Re: Driv3r
Co zkusit pastičku ? Malou petku přeříznout, vsunout do sebe a dovnitř dát trochu krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 23:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Systém dvou sítěk. Jednou ho nahnat do druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 22:50 Muž Driv3r [236]
bezva to je výhled:-) dneska sem ho lovil asi hodinu.-a můžete hadat 2x s jakym vysledkem smich :) mam jednoho chuděru samotnyho v chaosu a chci ho dat do velkého a bl..c se nenecha chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 22:02 Žena drvi [2894] Re: Driv3r
Jj, vytrhat rostliny, vyndat dekorace (kořeny, kameny), vypustit vodu. Takhle to zní jako vtip, ale bohužel je to skutečnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:59 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Driv3r
Těžko. Kdysi jsem při stěhování akvárka odchytila posledního pancéřníčka teprve, když už v akvárku nezbyla skoro žádná voda. Až se mrskal napůl na suchu v loužičce na dně. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:55 Muž MomoMMC [6] Re: Driv3r
Vytrhat vsetky rastlinky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 21:43 Muž Driv3r [236]
netušíte jak v zarostlém akva ulovit pancika?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby?od=51