Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2007 23:36 Žena Dinamit [68]
tohle už se tu někde řešilo. Zkus hledat a třeba najdeš tu správnou radu.
Jinak taky pomáhá noc, když je ta ryba ospalá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:38 Muž chicko [124] – Re:
pošli pls fotku :-P :-P :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:38 Muž chicko [124]
nechci se chvástat, ale myslím, že bych ji dostal....ikdyž když sem odlovoval před rekonstrukcí mého akva zarostlého po třítýdením táboře....to byla makačka :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:16 Anonym
dala bych ti síťku do ruky a pozvala k mýmu akvárku;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 19:55 Muž chicko [124]
bych to s tou solí nemýchal..... a to fakt nechytíš rybu??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 19:33 Anonym
no, zkoušela jsem je nechat "přivyknout", ale jsou hrozně lekavé (tetra červenoústá). chytím je teprve až když jsou hodně nemocné. teď jsem zjistila bílé tečky na jejích očích - snad plíseň, tak jsem přidala Omnipur, zvýšila teplotu a zkusím ještě sůl. počítám s koupí další síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 18:40 Muž chicko [124]
No rada by byla nemít nemocné ryby :-D :-D :-D , ale teď už vážně-je dobré mít 2 síťky. Když máš jen jednu tak ji nejdřív dej do akva a počkej aby si na ni rybky trochu zvykly a pak s ní pomalu pohybuj po akváriu a až se rybky nebudou panicky shovávat, tak zkus zasáhnout....jo a ta fajfka ze skla je na odebrání už chycené rybky ze síťky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:34 Andrea – poradte jak odlovit nemocnou rybku
AHOJ,
mám děsnej problém s odlovováním rybiček z akvárka. je v něm poměrně dost rostlin a tak, když nějaká onemocní, je to hon po celé nádrži - většinou neúspěšný,protože nechci být brutální. fakt je, že používám jen jednu síťku. doporučili byste mi koupi skleněného zvonu, nějakou techniku, kdy se odlovujou nejlíp nebo cokoliv dalšího? právě mám nemocnou tetru a nechci další martýrium... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 13:44 Muž Hanacius [14] - Tanganika
:-D mam hacky bez protihrotu takovy uplne malinky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 11:05 Muž zikyc [79] - Sumci
jj to je jasný, přeciš ji neoškubu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 10:47 jezevec
pokud dojde k lovení na háček, doporučuji kleštičkami zbavit protihrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 10:18 Muž tau [14]
jestr: tak to bych chtel videt jak takhle chytis kance nebo pestrence v zarostlym akva... max nejakou gupku nebo tetru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 22:17 Muž zikyc [79] - Sumci
Jestr a jaký ryby takhle chytáš???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:46 Jestr64
Roman: tak to si asi mimo ty, já to tak dělám normálně, nejdřív si rozsvítím mobil abych se připravil a pak rozsvítím světlo a lapnu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 20:45 Muž Hanacius [14] - Tanganika
no tak to co2 bych nezkousel nechci si povrazdit vsechny ryby v akva...zatim tam kancik stale je (kaslu na nej - alespon prozatim). Myslim ze nejlepsi bude ten hacek a nebo budu muset vyskladat kameny a vytahat par rostlinek ale myslim ze s tim hackem to bude mene pracne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:09 Sidonius
Háček? Sadisti! smich
A co jít na to přes CO2 - pomaloučku zvyšovat jeho koncentraci tak, až ryby začnou upadat do narkózy. Jak budou jednotlivé rybky tuhnout a nebudou reagovat na dotyk, tak je postupně přemísťovat do nádoby s čistou vodou. Pak odvětrat nádrž od CO2 a ryby do ní vrátit. Kromě kančíka. :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 18:48 Muž zikyc [79] - Sumci
přiklánim se k malému háčku, ale dej bacha at ho nepolkne hluboko, v tejdnu budu stejně chytat cichlidu u terčů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 18:38 bulmas
to Roman jo, tenhle návod vypadá, že bude fungovat potlesk
stačilo mi lovit mečovčí mimina, mršky jedny malý jsou mrštný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 18:26 Orion
Ja sem Kancika pricnopruhyho taky lovil asi hodinu, vubec to neslo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:25 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Souhlasím s tebou, tau.... Kančíci nejsou tetry ano to jsem poznal hned...ve volnem prostoru je to v poho ale jakmile je akvarium osazene tak je v tom problem...Pokazde se nekam schovaji. Nechce se mi vyskladat z akva kameny a vytahovat rostliny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2007 21:57 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak mimo bude hlavně lovec.Já lovím i 2 dny a to tak že jim dám třeba děravej květináč do kterého kančíci velice rádi zabloudí.Už kvůli pravidelnému tvaru a jeskyni bez práce.Jakmile se nauči ve stresu se do těchto míst zašívat, je vyhráno.vršek zaklopím sítí a pomalu celou věc nadvedávám a dávám pod ní sétku druhou.Oni se snaží utéci,ale rovnou do pasti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 19:06 Muž Jestr64 [8]
lov to v noci, když je tma rychle rozsviť a ryby jsou chvíli mimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:33 Muž tau [14]
myslim, ze je dost rozdil lovit tetry, ktery moc inteligence nepobraly nebo kance.. ten na nejakou tmu kasle myslim.. hacek bude nejspolehlivejsi..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:43 oldkiwinka
zhasněte akva, pak si rožněte v místnosti(nebo pokdu máte noční vidění.)
prostě až když je doma tma.
pak ho jednoduše vylovíš tou síťkou (tak sem lovila tetry křivopruhý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 16:09 Page
Takhle jsem se vztekal s tetrama diamantovýma. Nakonec se mi je povedlo chytit tak že jsem si vyčíh kam vždycky zaplujou, tam jsem nastražil sítku a druhou je do ní nahnal. Pak jen sklapla past a bylo to. Moc lehko se to říká ale realizace tak lehce nejde(vony si ty mrchy plujou kam se jim zachce smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:47 Muž Hanacius [14] - Tanganika
diky za tip. tak sirokou sitku sice nemam ale zkusim to s mensi....kazdopadne mam dneska o zabavu postarano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:29 Muž tau [14]
mel jsem podobnej problem s pestrencema - koupil jsem sitku co byla skoro stejne siroka jako akva a udelal jsem pro ni misto uprostred a druhou sitkou jsem nahnal rybu do ty velky.. neslo to hned ale za cca 2 hodky se mi povedlo vsechny 3 odlovit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:24 Muž Hanacius [14] - Tanganika
to vim, trpelivost je nutna...ale jestli to nepujde po dobrym tak vytahnu hacek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2007 14:21 Muž filipsi [1295]
S maximalni trpelivosti. Jak se u toho zacne clovek vztekat, nejde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:11 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Odlovení ryb
Máte někdo zaručený typ jak odlovit ryby s dost osázeného akvária...? Snažím se odlovit kančíka příčnopruhého a už s ním bojuji asi hodinu...zkoušel jsem dvě síťky nebo ho nahnat do sklenice ale nic nezabralo...
Už si nevím rady :-( Jestli me ta ryba hodně nas.re tak vezmu vlasec, háček a na něj moučnýho červa a hodim mu to před jeskyňku....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 17:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Myslím, že existuje pojem "nechytatelná ryba" ano
Zrovna nedávno jsem uvažoval, že svého anténovce barevného bych odchytil pouze za cenu tzv. Pyrhova vítězství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 12:24 Muž matlala [798] - Rostliny
od kamoše mam zkušenost že čím větčí ryba v měnčím akva)20l akva a samec kakadu a síŤka kretá měla 10cm a chytali sme ho 1h :-O )a sekavce sem daval pryč)doby přerybnění) a dal jsem je přes noc do filtru(vnějsí) a vylezli vasávací rourou rozzureny no a potom sem to dělal tak že tu nejměší síťku a zvon na odchyt a zvonem nahanět a u předniho skla držet siťku a on tam zahučí sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 10:58 Muž zikyc [79] - Sumci
No s tou únavou nevim, nevim. Možná je to jen můj názor, ale pokud budu dlouho nahánět u dna třeba hadohlavce(má labirint a tak musí dejchat z hladiny), tak si nejsem jistej jestli mu tim neublížim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2007 09:33 jirkaHu
Jediné štěstí při odchytu rybiček z akvária je, že ryba se VŽDY unaví dřív než vy!! ano ano
P.S.: dobré je vyndat při náročném "odlovu" všechny překážky - kořeny, velké kameny, třeba i kytky... Jinak se může stát, že to úvodní pravidlo neplatí!!! smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2007 20:49 R Muž Mrakoplash [1776]
Alfonso a ja sem si pro zmenu delal srandu :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 20:24 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
ja bych zkusil dat na dno ceren a na nej polozit naky maso(nebo neco co maj radi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2007 17:10 Alfonso
Já jsem to pochopil, jen jsem přidal svůj názor. Nic víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2007 12:36 R Muž Mrakoplash [1776]
Alfonso tady slo o rybky s velikosti cca 60cm, to by bylo na sud a misto tabletky bochnik chleba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 23:40 Alfonso – odchyt
Když jsem potřeboval odlovit jakoukoliv rybu (větší či menší), hodil jsem na dno co nejblíže ke sklu krmnou tabletu a čekal jsem se zkumavkou u tablety. Jde to mooooc dobře. Vřele doporučuji i ostatním. Ryby si zkumavky nevšímají a zajímaji se o tabletu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 22:35 Muž Hugo [8] - Cichlidy – .......
no jo 4cm zivorodka a metrovy antenovec to je trochu rozdil
vono chytat bichira nebo kerickovce je taky dobra zabava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2007 20:54 Žena Moniika [8] - Živorodky – Můj styl chytání
No... mě se rybičky ( paví oka ) chytnou skoro samy! už si na to zvykly! je to možný??? nebojeji se a za chvíli se chytěji ale Citrus! ten ne a ne se nechat chytit! :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:49 Muž zikyc [79] - Sumci – síťka
Chytal jsem anténovce v tý šestistovce tam toho místa moc neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:18 Muž [] – na anténovce
Nenapadnul tě nějaký košík?Třeba starej nákupní.A do toho bazénu nacpeš i prádelní koš.Tam se Ti nezamotá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:14 Muž zikyc [79] - Sumci – pro Štěpána
Podle mě vůbec nevíš o čem mluvíš, ale to je asi jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:13 Muž zikyc [79] - Sumci – síťka
já myslel jestli síťky s jemnýma okama nebo s hrubíma, protože když přelovuju anténovce tak se mi vždycky zamotaj do síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2006 16:56 blek – to zikyc
Na ty tvý "kousky" bych doporučoval udici nebo agregát smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 16:42 Muž [] – havel-st
No mě buď vlezli do filtru-tam neutečou smich ,nebo jsem použil malou hliněnou vázičku.Z poloviny jsem ji zahrnul pískem a naháněl je dokud tam nazaparkovali.Pak jen prolít skrz siťku a hotovo.Podobným stylem jsem odchytával malé kančíky na krám z toho kamenolomu co tam měli.je to i sranda a adrenalin v 1. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 15:51 neo – for Zikic
To akvárium panoráma je fakt krásný ale já bych tam dal jiný riby. Takoví 50-ks hejno neonek toi by bylo. Na ty tvoje ''sumce'' můžeš použít podběrák a nebo jak zde někdo zminoval nahnat tu rybu deskou a pak ji šoupnout do podběráku.
Já mám sekavce taky a když jsem stěhoval pokoj a 70 l akvárium nemohl jsem je chytit, proto jsem tam nechal 10-ti cm hladinu kde ve zdraví přečkaly týden. ;-) X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 13:55 Muž mahy [0] - Cichlidy – výlov
Kdysi sem choval colossomy a chytal jsem je do rybářskýho vezíru,no spíš jsem je do něj naháněl,ale zabíralo to.Voda teda byla všude v obýváku,ale s tím se musí počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 13:18 Havel-st – chytání sekavce
Chytit sekavce je taky docela dobrodružství, ten bl*ec se protáhne snad všude. Příště asi zkusím vymyslet nějakou past. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby?od=301