Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 18:39 Muž jeviel [3] – Re: tatrovka
Pokud máte v akváriu nějaký kokosový ořech , nebo jiný "mobilní" úkryt,na který jsou Krunýřovci zvyklí, zkuste toto: Otočte ořech tak abyste měl k otvoru přístup síťkou a až bude ryba uvnitř přiklopte otvor. Je to zdlouhavé, ale kolegovi se to osvědčilo. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 18:39 Muž Sewer [99] – Re: tatrovka
Zkus je třeba nalákat na okurku do skleničky na pití ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 18:34 Žena tatrovka [8] – Jak se zbavit přísavníků
Lidičky poraďte mi prosím, potřebuju se v akvárku zbavit velkého množství přísavníků. Ovšem nastává problém, jak je z akvárka dostat. Na klasickou síťku tam není dostatek prostoru a do fajfky jsou moc velcí. Jak je odtamtud dostat? Poraďte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 12:51 radim
zkuste si někdo chytit do síťky gastromyzona... to je teprv rodeo, až budu celkově čistit akva tak si to nějak neumim představit :-D nejdřív asi budu muset vypustit vodu. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:12 defisa
fajfka je lepší a do se s ni lovit i z akvárka ale musí se to s ní umět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:06 Muž Gerrik [5] Re: invalida
Já je odchytávám když maj tak 1 cm, a to tak že je odsávám hadici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:57 S Muž invalida [3881] Re: zaciatocnik
Dal sem do síťky malý kulatý zrcátko a kus dřeva...
No neůspěch a uherák nebo jak řikáte tý zelenině taky nic.. ani file ani granule.....ale vyndat to ze sítky a už maj chuť..achjo........ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:12 Muž zaciatocnik [2] Re: invalida
skuste dať sieťku do akvarka :) a donho maly platok uhorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:36 Žena darka [520] Re: invalida
Mně se osvědčily 2 síťky proti sobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:34 Muž kortezhugo [983] Re: invalida
...mna to tiez caka ja mam cca 40 ks asi 1cm velkych...
...uz sa neviem "dockat" ako ich dostanem von... :-| -to bude bordel... :-)

...najrychjejsie to ide najprv dat sietku do akva potom im dat zradlo nech sa zbehnu na kopu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:31 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Simi
Tak to máš štěstí, já mám všechny rybky tak vychcané, že jediné ryby, které mi dobrovolně vlezou do síťky jsou paví očka - neboť těm je to jedno. Ale ancitrusum opravdu ne :-D Ti se s Pestřencema zašijou tak, že je nevytahnu pomalu ani lopatou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:29 Simi Re: invalida
Uz sem to zkousela, mam jich 30 v akva ano sou rychlí ale blbí, aspoň ti moji se síťky moc nebojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:01 S Muž invalida [3881] – potěr ancíků
Jak odchytit ancíky cca 2.5 3cm v hodně členité nádrži chci je darovat a je jich moc. Dík václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:42 Metz
Vyrobil jsem si podobnou past jako ukazoval johan na té stránce,čekal jsem ale nějak to nevyšlo.Tak jsen našel doma nějakou sít a vyrobil si tu tvoji sítku.Z akva jsem vytáh kořeny a zablokoval ho v rohu.Neměl šanci. :-D Děkuji vám moc za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:43 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Akym sposobom si ho chytil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 10:52 Metz
Už jsem ho chytil hop konečně.Trvalo to asi týden.díky za rady. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:32 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Pocit beznaděje při odlovování rybek znám taky :-D Teď je chytám jednoduše. Celý lov jsem otočil. Místo abych lovil síťkou, slouží síťka jako past. V jedné ruce síťku, nechám ji někde v koutě akvárka. Do druhé tenkou dřevěnou tyčku, kterou neponičím rostliny a nerozkalím vokdu, a tou naháním po akvárku rybky. Ty se většinou připlují schovat do klidného místa v síťce. Takhle během krátké chvíle odlovím i ancistusy, kteří se také špatně loví v zarostlých akváriích ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2009 20:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Metz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 20:23 marsz
Rybky by byly asi docela vyvalené, ale šlo by vypustit prostě všechno vodu a vzít rybku do ruky. Hlavně to udělat rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 20:16 Muž Březka [10]
Já už to nedělám sítkou. Pokud to nejde vezmu klasickou skleněnou fajfku a dám do ní trochu krmení nejlepší je 2-3 malé granulky. A nechám to tam jen tak ležet na dně. Musí to být kousek od skla aby se to dalo rychle přiklopt. Nechám pak rybky jednu dávku sežrat nanečisto aby se trochu otukali. A pak už to jde docela dobře. Jen to chce čekat a moc se nehejbat. :) A když potřebuju vylovit včechny rybky tak vypustim skoro celý akva a pak už to jde když tam není tolik vody. Ani kytky a kořeny tam nenechávám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:59 Muž grizly [145]
Taky uz jsem mel nekolik chvilek, kdy jsem chtel akfarko vyhodit oknem. Nejhorsi to bylo pri odlovovani kanciku. Musel jsem upustit skoro vsechnu vodu a vyndat vetsinu rostlin. Vzdycky kdyz vidim v akvaristice kanciky pricnepruhovane, poleje me studeny pot. :-D
ja to delam tak, ze jak to nejde po dobrem, musi to jit po zlem. Takze rybicku pronasleduju sitkou, nedam ji pokoj. Ale jen tak zlehka, nesnazim se ji chytit, jen ji unavit. No a kdyz uz je zmatena, tak ji capnu a je to. Zajimave je to, ze nejobtizneji jde chytit ta posledni. Pri odlovovani 30-ti molek jsem mel opravdu nervy nadranc. Trvalo to nekolik dnu a 2 mi zustaly v akva dodneska. Na ty dve posledni mi zkratka nezbyly uz zadne psychidke sily a rezignoval jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:23 Metz
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:21 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ked ho chytis tak napis. ;-) nech sa dari .... alebo skus udicu smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:19 Metz
zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:17 Žena darka [520] – Re: Metz
Zkus 2 síťky proti sobě, jednou ho přinutíš při nahánění vlézt do té druhé, funguje to spolehlivě bez devastace akva a rybce tím neublížíš.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Alebo skus kokosovy orech priviazat na snurku, popripade dat tabletu alebo nejake krmivo a pockat kym tam vlezie a rychlo vytiahnut orech von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 19:00 Metz
ano ale ten sekavec je věčně někde schovaný a vylízá v noci....sítí už jsem to zkoušel čekal jsem na něj až do půlnoci.. :-D ale díky za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:58 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ja niekedy pouzivam taku sietku, ked uz nemam nervy. Dam si ju niekde tak, ze si ju tam nazeniem a rychlo nejako uzavriem otvor napr. o sklo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 18:53 Metz – Past na rybu
Ahoj,už delší dobu se snažím odlovit jednoho sekavce z akva(druhý šel bez problémů chytit)a pořád se nechce nechat.Neznáte někdo nějakou past na tu rybu??Kdysi jsem kdesi na netu viděl past na krevetky,ale už nevím kde...děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 16:51 DeathAngell
Ja osobne chytam rybky tak ze do mist kde se schovavaj dam sitku a jak se letej schovat tak najedou do pasti .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 11:36 Muž MatesKGB [4]
Tak moje všechy strategie selhaly :-( chytit bych chytil většinu ryv, třeba cyprichromise a julidáky, ale doffodiláci ne ne a se chytnout. Musel jsem přistoupit ke strategii, kterou jsem nechtěl. Vypustil jsem z akva 20% vody a vyndal všechny kameny a stejně to byldocela boj a číhaná. Nakonec jsem je všecky chytil a akva zrovna trocha předělal hop

Jinak nevím jak chytáte mladý rybky několik dnů vyklubané nebo trocha rozplavané. Nejvíc se mi osvědčil je odsát zahradní hadicí, samospádem. Rybky zažijí troška tobogánek, ale jinak jsou v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 09:32 Muž Oizo [3]
Tak jsem zvědav jak to dopadne.Mě to časem čeká taky tak je dobré vědět jak na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2008 09:22 Muž MatesKGB [4]
sad rybky jsou chytřejší než jsem si myslel, jakmile pohnu se síťkou tak zdrhnout do skalky a provokativně na mě čučijou tone
ALE, mám novou strategii, do akva jsem dal dvě sítky jen tak nsvisle do akva a občas se tam nějaká chytne, zatím jsem ulovil 4 Cyprichromise, 2 mulťáky a 2 juliďáky, ale dafodili se ne ne chytit tone

Toto bude asi jediná možnost jak na ně a navíc asi nejšetrnější k rybám a akva hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 23:20 Žena Dinamit [68] – Re: MatesKGB
Tak jaký byl lov? Myslím na tě, aby se podařilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 20:27 Muž MatesKGB [4]
tak drzte mi palce pac jdu lovit tone mam taktiku kterou sem vymyslel celej den. ryby budou zrat az ted tak doufam ze se nebudou moc bat sitky a navic jsem poslednich par hodin nechaval na akva viset obleceni aby si ryby zvykly na novej predmet. Toz doufam ze to vyjde se dvema sitkama hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2008 14:31 Žena ustavprochore [567] – Re: MatesKGB
podobné téma třeba tady: rybicky.net/forum/699

osobně jsem vyzkoušela tu poslední možnost (zhasnutí a pak baterka), šlo to docela dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2008 14:23 Muž TomášB [12]
Dinamit napsala: Z toho tedy usuzuji, že ryby sklo neviděj ;-)
v tom případě by naráželi i do stran akvária ;-) když je taky sklo né :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2008 13:22 Muž PentueR [256]
Rozhodně ulovit rybu samotnou fajfkou, je mnohem těžší než síťkou... Fajfku vidí nebo cítí a nejde s ní udělat rychlý pohyb jako se síťkou (neřkuli klepnout s ní o sklo...fuj...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2008 13:02 Acinonyx – Re: Dinamit
No pokial ma zmysly neklamu, tak ryby maju tzv. bocnu ciaru, ktora im dovoluje "vidiet" aj bez oci, teda reagovat na zmeny tlaku vo vode. Ked sa blizis fajkou k rybe v akvariu, tak sa meni okolity tlak vo vode, a povedal by som, ze preto ju ryby budu "vidiet". Avsak, prakticke skusenosti nemam, nikdy som fajku nemal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 12:39 oldkiwinka – Re: Dinamit
Ale všimnou si toho :-)

Vidí, ale cítí jistý tlak vody za sebou, a najednou fajfka, tak vypadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 12:25 Žena Dinamit [68] – Re: MatesKGB
Když jsem lovila ryby z mýho původního akva, tak se mi rozbila síťka. Jsem si na to brala sítko, co používám na krmení a ryby se ne a ne chytit. Tak jsem jim zmenšovala prostor pomocí skleněných destiček, co jsem měla po ruce a ryby do toho furt narážely. Mysleli si, že můžou plavat dál, ale dycky narazily do skla. Z toho tedy usuzuji, že ryby sklo neviděj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 11:43 Muž MatesKGB [4] – TO:Ajllyn
Ee to bohužel, nepůjde páč když se přiblížím k akva a dám do něj žrádlo tak ryby žerou, ale furt to maj posichrovaný tím, že jsou v blízkosti kamenů. Jen když odstoupím tak se tam proháněji.


To: Dinamit
Kurnik to je very good nápad, já jsem si vždy říkal k čemu ta fajfka tak může být coze jestli by to šlo tak by to byla paráda. JEn abych nevyhodil zbytečně za nějakou cetku a nakonec by to ty ryby viděly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 10:29 Žena Dinamit [68] – Re: MatesKGB
Nebo skusit takovou tu skleněnou fajfku. ty rybky to neviděj, takže si ani nevšimnou, že je chceš odlovit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2008 10:17 Žena Amy01 [39]
nešlo by to skusiť pri krmení? ked plavaju pri hladine, nejak ich rychlo vylovit kym sa nahanaju za jedlom... to ma len tak napadlo :-) odskúšané to nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 10:14 Muž MatesKGB [4] – Výlov ryb
Ahoj mám problém, potřebuji ze svého akva dostat ven čtyři N. Dafodily. Nevím ale jak je z něj dostat, vždy zalezou za kameny a je tov pytly. Jediná možnost co mě napadá je vydělat z akva všechny kameny a pak je lovit, ale i tak mi to přijde jako těžkej zásah do akva sad
Nemáte s tímto někdo zkušenost a nějakej fígl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 06:07 Muž jung [24] – chytání ryb
Dobrý den.
Jsem tady nový.Jen bych rád přispěl se svou troškou...
Potřeboval jsem odchytit 12 teter kosočtv.a černý neonky ve 112-ce,bez likvidace akva a stresování ryb.No,honil jsem je dlouho až jsme toho měli všichni zúčastnění dost(ryby+já).
Pak jsem dostal nápad.Počkal jsem do úplné tmy,vzal baterku a za 10min.byly venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 12:36 Muž PentueR [256]
No přidám příklad, který se rozhodně nebude líbit. Jeden můj známý se pochlubil tím, že když lovil nějakou nemocnou tetru (která měla být utracena) v hodně zarostlém akva a nechtěl si rozházet kytky, vzal laserové ukazovátko a rybu s ním chvíli oslňoval. Prý pak šla krásně ulovit...ehm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2008 12:30 Žena Alena.sv [89]
Tak se chci připojit s radou,jak chytit "nechytatelnou" rybu. U mně konkrétně mřenka pákistánská.
Už delší čas mně vadilo,že občas otravuje jiné ryby,ale když začala otravovat i mé nové terčovce,řekla jsem si dost!
Ale jak jí chytit bez rozbourání celého akva,když kdykoli jsem se přiblížila se síťkou,tak potvora zalezla za kořen.
Manžel mi vyrobil z drátu přesný rámeček(výška x hloubka),na kterou jsem natáhla moje nové punčocháče.Mřenku jsme nahnali do 1/3 akvária,která je bez kořenu a síťkou rozdělily akva ,takže se nemohla už dostat na druhou část a neměla možnost se schovat za kořen.No a pak už to šlo snadno.V téhle menší části akva jen s rostlinkama jsem ji měla chycenou během několika minut.
;-)
P.S. Nedoporučuji tuto rybu dávat mezi klidné a hodné ryby.Je to potvora kousavá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2008 15:52 Andrea

hm, teplotu jsem zvedla okamžitě. držím jí už asi čtyři dny na 29°C a nelepší se :-O
byla bych nerada, kdyby se nakazily i ostatní, protože nemám karanténní nádrž.
dneska jsem si koupila skleněnou fajfku, protože té by se měly bát míň. a fakt. jedna do ní dokonce dobrovolně vlezla:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 11:58 rolandmynar
Tady bych chtěl jen připsat, že rybky které mají "jen" bílé očka, není třeba nějak brutálně hned léčit, ale z vlastní zkušenosti -- stačí zvednout teplotu, já zvedám na 28, a za den, max dva je to pryč. Co se lovu rybek týče, je nejlepší mít velké síťky, úměrně AQ, nejlépe opravdu dvě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby?od=251