Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 12:11 Maq
Před lety jsem si založil jedno akvárium na ozdobu s Julidochromis marlieri a J. regani. Zařídil jsem ho tak, aby se jim (i mně) líbilo - plno rostlin, kamenů, kořenů, samý úkryt. A fungovalo to lépe než jsem očekával, protože ryby se začaly bez jakéhokoli mého přičinění rozmnožovat.
Chtěl jsem osádku zredukovat, a tehdy poprvé jsem se pokusil tyhle ryby vylovit. No to bych musel napřed celé akvárium "zrušit"! Potvory hbité, a jak mazané! Brzy se naučily přímo cirkusové číslo: Kdykoli jsem přišel k akváriu, vyhrnuly se dopředu a očekávaly něco k snědku. Jakmile jsem však vzal do ruky síťku, během vteřiny doslova zmizely. Nechaly všech svých obvyklých třenic a svorně se nacpaly do těch nejméně přístupných míst. Když jsem se je odtamtud snažil vyhnat nějakou špejlí nebo podobným předmětem, ty potvory chápaly, že nebezpečím není špejle, nýbrž síťka, kterou držím v druhé ruce, a ze skrýše se nenechaly vypudit.
Částečná redukce skrýší byla k ničemu, protože ryby se střelhbitě přesunuly do jiné.
Zkoušel jsem i onen doporučovaný noční lov. Fiasko. Tyhle ryby spí v úkrytu. O cokoli se pokusíte, jsou perfektně vzhůru dřív, než máte šanci se síťkou aspoň přiblížit.
Jak to dopadlo? Vyhrály cichlidy. Časem jich přestalo přibývat, možná zafungovaly nějaké reflexy, nevím. Ale žily si tam spokojeně a zcela bezpečně víc jak deset let. Až do dne, kdy jsem akvárium zrušil.
Od té doby vím, že pustíte-li cichlidy Julidochromis do bohatě zařízeného akvária, stanou se jeho trvalou součástí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 21:45 Muž FrantisekP [54] – Odchyt SAE
Dneska jsem v té mojí džungli lovil SAE a když koukám na hodiny, trvalo to jen hodinu a 20 minut.
Nastražil jsem PETku s artemií - asi za minutu se chytilo všech 13 parmiček čtyřpruhých :-D
Za hodinku vlezla do PETky jedna SAE, druhá vlezla do fajfky za tabletkou pro ancíky, kterou jsem briskně zaklopil síťkou a třetí zaváhala pod PETkou, když se dobývala na artemii. Z obou stran síťka a bylo dobojováno :)

Třeba to někomu pomůže - takže hlavně hodně trpělivosti a vyzkoušet víc technik... ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 23:20 Žena Kytka [2146] Re: Koště
Jednak fajfka nebývá plastová, ale skleněná a jednak je to o cviku, šikovnosti a trpělivosti tak, jako většina věcí v akvaristice ;-).
Já například používám prakticky jen fajfky (nemám nijak velké rybky), nedokážu si představit chytat do síťky potěr nebo krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 06:33 radim Re: Koště
na potěr dobrá věc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 04:27 Muž NASREDDIN [1383] Re: Koště
Pokud myslíš toto e283.ecdn.cz/…
Tak s tím se toho moc nechytí, ale dobře se s tím vybírá třeba ze síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 23:47 Koště
Má smysl pořízení té plastové ,,fajfky" ? Mně osobně se zdá, že něco s tím chytit musí být teda síla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2015 21:44 Muž lojzalojzovic [327] Re: cezarmilan
skvělá věc, tahle past, využitelná i pro malé akvária (lahev 0,5l). Nemohl sem přelovit tři endlerky a s tímhle otázka půl hodinky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 12:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vapik
Na odlov Parmiček černopruhých a Krunýřovců se mi osvědčila sklenice na zavařeniny. Položím ji naležato na dno nádrže, dovnitř dám jejich oblíbené žrádlo a pak jen čekám, až do sklenice vlezou. Rukou ucpu vchod a sklenici vytáhnu. Nikdy nečekám déle než 2-3 minuty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 08:27 vapik – odlov cerne neonky z akva
Ahoj lidicky, jiz dlouho si tu ctu ruzne nazory a rady, za ktere musim vsem podekovat, protoze mi castokrat pomohly. Tak dnes snad pomohu ja. Potreboval jsem odlovit ve svem 160l akvariu jednu cernou neonku. Zkousel jsem dve sitky, krmeni ale ta potvora byla schopna vzdy vsem nastraham uhnout, tak jsem premyslel, jak na to, no a pomohla mi zaclona X-) Mam na stredu sveho akva prusek, kde nejsou rostlinky - rybicky jsem nahnal do na polovinu akvaria, kde se rady schvovavaji, na druhou polovinu akvaria jsem nasunul starou zaclonu a mirnym stlacenim ji potopil do akvaria. Konec zaclony v akva jsem dal az na dno, kde mam prusek, no a potom to jiz slo lehce. Jednou velkou sitkou jsem pomalu nahanel rybky do do natazene zaclony, ktera se ode dna v pruseku zdvihala k hladine na konci akva, no a rybky jiz na melcine zaclony nemela sanci uniku ;-) . Vsechny rostlinky to v pohode prezily. Urcite to nebude fungovat na rybky zijici na dne jako pancernicci, ti se schovaji v dekoracich a je po srande.
At se vsem dari. Ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: macek76
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:54 macek76
ahoj,a to uřízneš kousek hrdla,nebo jenom sundáš víčko?s obrázku to nejde poznat?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 07:21 Muž Yirka [9126] Re: macek76
Tady nic moc nového nevymyslíš, ani nezjistíš. Malé rybičky fajfka, větší síťka, hbité dvě síťky proti sobě. A porušení vytvořených teritorií bych moc neřešil, až ustálíš nový počet rybek, vytvoří si nová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 00:02 macek76 – odchyt ryb
prosím,poradí někdo jak odchytit ryby se založeného akvárka?mám přemnožené ryby(julidochromis)a potřebuji některé pochytat,ale mám špatné zkušenosti,když se jím naruší teritorium(rozebírání kamenů atd.)noční lov nejde,jsou schovaný. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:43 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Lovit je ve tmě, třeba jen při baterce nebo lampičce. A čím větší podběrák, tím větší šance, že si ani nevšimne, že se kolem něco děje. Případné upuštění vody taky pomůže. Hlavně proti vyskočení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: tona13
Asi bych na ně šel s tmou. Většinu ryb to uspí a máš pár vtěřin až desítek vteřin než zase ožijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:22 Muž tona13 [1] – výlov velkých akvarijních ryb
Zdravím. Chtěl bych poradit od někoho, kdo má opravdu zkušenosti s výlovem velkých akvarijních ryb. Jedná se
v mém případě o opravdu šíleně rychlé plavce ( rychlost blesku )a hlavně skokany.
Jde o ryby:
rybicky.net/atlasryb/parmicka_schwanenfeldova
rybicky.net/atlasryb/hlavostojka_pricnopasa
velikosti 20 - 30 cm. Hlavně co chci poradit zda nevíte o nějakém uklidňujícím prostředku do vody. Díky za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 09:55 Žena Atika [134] Re: Attta
Mladý ancíky jsem vcelku pohodlně postupně vychytala v zarostlým akvárku do flašky od kečupu a nakonec i mamču a tátu, ale tam to trvalo dýl, jsou opatrnější. Položit do akvárka, dozadu tabletu a když jich tam nalezlo cca 10 či víc tak jsem síťkou přikryla vchod a přelila je jinam a tak pořád dokola. Lezli tam ochotnějš než do tý ustřižený petky, ale musí se u toho být. Vychytala jsem jich během odpoledne postupně 60 kousků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:24 Žena vendy [27] - Cichlidy – Tlamovci
Já dnes ráno před odjezdem taky naháněla asi 40 tlamovců, musela jsem si dát do akva krycí sklo nahnat je do jedné půlky a dvěma síťkama chytala, když sem je naháněla pomalu šlo to líp, ale skákaly taky jako delfíni :) ale vše dobře dopadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:08 Muž Tomiino [43] Re: dvorak002
Neonky se chytaji naprosto uzasne.Dneska jsem je nahanel :-) pucil jsem si dve vetsi sitky na tercaky,vyndal koreny a do 15 minut byly venku.Mensi sitkou bych stal u akva jeste zitra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:06 Žena vondr001 [674] Re: jamajcan
Nějak tak... smich Musela jsem je lovit jen jednou, a bylo to v pohodě. Jsou tak nenažraný, že při krmení vyskakujou a bouchají se o krycí sklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:57 Žena vondr001 [674]
No mně SAE vyskakujou nad hladinu - stačí abych se přiblížila s patentkama (krmím pinzetou)a můžou se zbláznit. Pak jen stačí máchnout síťkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 12:48 Muž Karel z Tábora [21]
Je to cca 14dní co jsem odlovoval z akvárka 3ks Parmičky SAE a můžu vám říct že mi to trvalo asi hodinu.Jsou rychlé,mrštné a hrozně dobře se schovávají.Protrhal jsem si půl nádrže a stejně se mi chytali špatně.Otíky ty jsem odchytil úplně v pohodě ... Teď mě budou čekat Neonky a Razbory Klínoskvrné tak jsem zvědav ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 05:39 Muž Louka [49]
Já sem měl bez větších problému všechny rybičky v náhradním AQ ,ale pak sem musel odpustit půlku vody s AQ a stejně sem měl pěknou hoňku vychytat dánia.To jsou mršky rychlé.
(Zaručenej recept?Rozdělat si sedmičku nějakého dobrého vínka a trpělivost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 18:00 Muž Tomiino [43]
mas namysli parmicky siamky? ty budu brzo do nadrze kupovat misto anciku.zacali mi smejdi zrat i rostliny,kdyz nemaji rasu :-( jednou uz jsem je chytal..docela honka :-) neonky ze jsou pomale jo?tak ty moje maji asi v ocasni ploutvy turbo pohon :) asi si od tatky pucim sitku na tercaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:57 Žena EditHa [91] - TetryRe: Tomiino
Neonky jsem lovila síťkou ze všech ryb nejraději, jsou pomalé a klidné. Až ty budeš lovit parmičky dej vědět, to bude teprve legrace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:53 Muž Tomiino [43]
Pekne...uz jsem nasel vlakno jak chytat neonky v zarostlem akva :-D ma tady nekdo vetsi zkusenosti s odchytem neonek ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:42 Muž Tomiino [43] Re: romant
fajfka...no tu mam doma :-) trubicka dole banka...s tou je odchytit?utecou stejne jako pred sitkou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:41 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Ano fajfka! ;-) = skleněný chytač X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:39 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Říká se tomu tzv. fajfka, nebo-li skleněná baňka na odchyt ryb.
Edit: petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:36 Muž Tomiino [43] Re: Edit
???slysim to prvne :-)co to znamena?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2013 17:30 Žena EditHa [91] - TetryRe: Tomiino
A nechceš vyzkoušet skleněnou "odchytávačku" místo síťky? Ryba ji často ani nepostřehne a jde to docela bez stresu jak ryb i tvého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:30 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
no jo,tato verze me taky napadla ale mam tam koreny,rostliny a dalsi ryby :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
A nebo je drsnější návod, normálně se s ničím nesr*t a jde to docela snadno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:24 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
Tak zatim vam dekuji za mensi navod,az se to podari dam vedet jak dlouho to trvalo a na kolikrat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
Nekrm 2 dny, pak zdělej kryt, počkej 10min u akvária se síťkou a nehýbej se, pak pomalu den síťkou do vody a rychle chyt co nejvíc ryb ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:14 Muž Tomiino [43] Re: Kryštof
pri zhasnutem svetle nebo normalne se svetlem? :-) zase jsem lovil skoro pul hodky a prd :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomiino
Nekrm a oni se slezou u obvyklého místa, pak sdělás sklo nebo kryt, počkás a pak jen rychlý chmat a mas je klidně všechny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:02 Muž Tomiino [43]
vylovit 4 neonky z meho akva je nad me sily..furt honim sitku po akva nic nechtim ani jednu.Dve maji bile fleky na sobe a u jedne se mi zda ze ma dirku..jak dlouho muze v akva vydrzet?mam strach aby neco neprehodila na dalsi ryby v akvariu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:19 Muž Tomiino [43] Re: romant
:-D az probehne odlov dam vedet jak dlouho mi to trvalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:11 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
V noci je to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:10 Muž Tomiino [43]
jasny,dva sitky jsem pouzival :-) staci zhasnout svetlo a chytat pres den,nebo musi byt i zatazeno i doma :-D :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:51 Muž Tomiino [43] Re: romant
jako fakt?tak jednoduchy?nasel jsem vyhublou neonku tak ji chci vyhodit vis :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:41 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Po zhasnutí světla.
Edit: Dobrý jsou dvě síťky, jedna naháněcí a druhá nabírací, proti sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:40 Muž Tomiino [43]
dobry podvecer,chtel bych se zeptat na nejaky navod..jak odchytat neonky ze zarizene nadrze? ma nekdo nejaky?snazim se sitkou pres pul hodky a stale nic :-( smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:04 Muž filipkriz [53]
druhym dnem se snazim z mojeho pralesa dostat 2 pestrence... uz sem normalne nepricetnej.. oni to netusi. oni to VEDI !!!

esli se mi to ani dneska nepovede tak zejtra dou komplet kytky ven a uvidime kdo je tady panem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.02.2013 07:54 Muž Yirka [9126] Re: Attta
Fotka k příspěvku Proč nepřípustná. Jde to úplně klidně i v zarostlé nádrži.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 00:59 Muž Attta [208] odchyt mladých ancistrusů
Přesně něco jsem zamýšlel udělat jako tady na obrázku z těch petek. Nemáte někdo zkušenosti přímo s odchytem ancistrusů?? Ted jsem dojel domů a zjistil jsem že už tam mám minimálně 3 gnerace malých..ti nějvětší mají tak 3 cm a ti nejmenší jsou tak těsně po rozplavání...když jsem uviděl akvárko tak jsem se zděsil jak moc jich tam je. Okem bych tipl že možná i přes 50 kusů, takže je potřebuju nějak nalákat do pasti a vylovit. Je to ve společném takže nějaké šachry se sítkou nejsou absolutně přípustné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nessy
Přesně jak radí vondr001, já to dělám s dánii pruhovanými naprosto stejně. A taky se dají použít s úspěchem různé pastičky, které jsou v tomto vlákně dříve zmiňovány. Je tam popsána i jejich velmi jednoduchá výroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.01.2013 10:38 Žena vondr001 [674] Re: Nessy
Když jsem měla dánia, pořád mi lezly do síťky samy, i když jsem chtěla lovit jiné ryby. Ještě mi při krmení živýma patentkama skákaly do krmítka, musela jsem je pak zachraňovat. smich
Nasypej jim vločky, chvíli je nech žrát a pak se je pokus odlovit. ;-) Jsou to žrouti, nechají se nalákat. Když budou u hladiny, tak máš větší šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 07:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Ideální je, když je ta "chytací" hlubší... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby?od=101