Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchyt ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Odchyt ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 07:52 Muž Yirka [9126] Re: Nessy
Zkus to dvěmi síťkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 07:17 Žena Nessy [25] - Živorodky – Jak chytit dania
Ahoj, chtěla bych přelovit dania, jenže mám v akvárku hodně schovek a hlavně rostlinek, takže jak vidí síťku, jsou v tahu. Nemáte nějaký trik jak na ně? Dík ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 07:32 Muž Yirka [9126] Re: slavko
Fotka k příspěvku Ancistrusi mají při chytání tu malou výhodu, že se dají poměrně snadno nalákat do pastičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2013 22:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Danego78
Danego78 napsal: Slavko problém byl v tom,že se schovávali za rostlinky a já jsem se snažil,abych si neudělal bordel,ale stejně jsem nakonec musel pár rostlin vyndat.
Ale samozrejme, že rastlinky sú problém (nakoniec je to v názve vlákna). Ja mám okrem svojej džungle aj nejaké tie korene a malý skalný útes, preto som písal, že musia prísť k prednému sklu :-)

Inak, prvého už mám a skoro som mal aj druhého, ale málo som si odchýlil krycie sklo, takže sa mi sieťka o sklo zachytila a stihol mi z nej utiecť - ako som písal, sú to potvorky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:35 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
X-) tak v porovnání s tebou,rozhodně nee ;-) oni mi zalezli do toho rohu a ač se to asi nezdá,tak tam se opravdu těžko se sítkou loví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Danego78
ty tam máš nějaký kytky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:35 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Tak sou venku potvůrky.Slavko problém byl v tom,že se schovávali za rostlinky a já jsem se snažil,abych si neudělal bordel,ale stejně jsem nakonec musel pár rostlin vyndat.Nakonec sem to možná měl udělat rovnou,aspon jsem si je zastřihnul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 21:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: katterinecka
katterinecka napsala: já jsem ze 400ky lovila 10 teter 3 dny, s přestávkama...
A kde je problém? Ja sa teraz chystám na malé prísavníky pre švagrinú. Dávam si na to týždeň, samo tiež s prestávkami. Pekne na postriežke, so sieťkou v akva, budem čakať, veď tie potvorky raz k prednému sklu prídu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 21:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Danego78
já jsem ze 400ky lovila 10 teter 3 dny, s přestávkama, ani v noci s baterkou to nešlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:43 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
takže,ted se pokušim vylovit ze svý 60tky,5 teter,už mám dvě :) po 30 minutách smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: drak9112
Já ti nedal odkaz na toto fórum, abys tu svůj dotaz zopakoval, ale aby sis to tady přečetl. Když přečteš poslední 2-3 stránky, budeš mít spoustu nápadů... nejlepší je jednoduchá past od flašky od okurek, jak je popsaná pár příspěvků před tím tvým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:36 drak9112
dobrý den potřeboval bych poradit jak vylovit malí ancistrusi je jich tam tak 25 a netusim jak nato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Naprosto přesně.... když jsem chytal dánia, tak mi tam furt lezly mřenky, ale když jsem chtěl mřenky, šlo z akva ven všechno včetně filtru a topítka, zůstal jen písek :-)
A copak o štítění, já se ancíka neštítím, ale chce to opatrnost, docela nepříjemně píchaj, a chytit ho rukou není vůbec snadné... i když asi jednodušší než síťkou. Ale ta past, ta se mi líbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Vytáhnout holejma rukama bych neměl problém... když se potvory schovaj pod kořeny, tak se mi je taky nechce vytahovat. Jak říkám, něco jednoduchého, ale spolehlivého. Což asi bude na ty potvory docela problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
s ancíkama je to horší, nejlíp holejma rukama, ale když se někdo štítí tak jako já tak je to těžký stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
jak si říkal, vytahat dekorace, do každé ruky síťku a směle do toho ;-)
To mi připomíná jak jsem lovila tetry, když jsem chtěla císařky tak mi lezly do síťky kosočtverečný, když jsem chtěla kosočtverečný tak mi lezly do síťky císařky. Nakonec bylo nejlepším řešením nahnat je do valisnerek a mirně těma rostlinama připlácnout ke sklu (všechny to přežily ve zdraví)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
Jo, o tomhle vím, ale sedět porád u akvárka a hlídat jestli tam něco vleze, na to neni čas. Potřebuji něco časově nenáročného, ale spolehlivého. Vleze, ale už nevyleze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
muťa napsal: Nebo tady je menší inspirace: rybicky.net/clanky/636-past-na-prisavaky
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ondrasss
Na ancály jsem zkusil 0,5l i 1,5l petku a bez úspěchu, teda pokud nepočítám, že do té malé se mi snažila vecpat dospělá samička a zasekla se tam. Připomnělo mi to jendu scénu ze samotářů smich Ale potřeboval bych 4 ancíky odlovit a taky moc nevím jak na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:58 Muž Ondrasss [7]
Tak na anciky teda past neznam chce to trpelivost :) jinak na odlov jinych druhu pouzivam tu pet lahev a ta je supr na ty hodne hladovy ryby ale jinak teda nevim nic me nenapada
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mrakoplash
Souhlasím. Však v tomto vlákně se baví o extrémních problémech s odlovem. Asi tu nikdo nebude řešit, jak odlovit paví očko nebo třeba kardinálku. Ale jak odlovit ancíky už je větší problém... a přísavky, sekavci, miniaturní mřenky annamské, to už je úplně jiný level... To mně kdyby někdo poradil nějaký trik na ty mřenky annamské, byl bych mu velmi vděčen a věnoval bych mu i prvorozenou dceru... vlastně, prvorozenou mřenku :-) Já na ně udělal klasickou past z pet lahve. Udělal jsem ji menší, aby do ní nevlezla SAEčka... a co myslíš? Za chvíli v ní byla všechny čtyři SAE ve velikosti 12-15cm a ještě Japoniky... Takže kdo chce odlovit SAE, doporučuju klasickou petkovou past, ale na mřenky annamské jsem nic nevymyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:02 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
Tohle je ale extrém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 09:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mrakoplash
Ano, to je pravda. Ale je to lepší, než vyházet všechny dekorace, vytrhat rostliny a vyndat dno, abys mohl takovou vyčůranou přísavku chytit. No a podle mne akvaristika je o trpělivosti, ne o tom všechno chtít teď hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 08:15 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
To je řešení na které je potřeba hodně času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2013 20:43 Muž malyLibor [5371] - Asie
A to jste ještě nechytali mřenku annamskou.... ty mrňavý potvory jsou děsně hbitý, dopředu i dozadu plavou skoro stejně dobře a jsou tak malé, že se vlezou skoro kamkoliv... Jsem smířený s tím, že je do vytíračky nikdy nepřelovím a jejich jikry budou vítanou potravou spolubydlícím ve třístovce.
Ale k té přísavce thajské. Viděl jsem na ně past někde na youtube. Nemohu ji najít, tak to zkusím popsat - byla to větší pastová krabička s víkem. To víko bylo otevřené, ale dalo se přes provázek zavřít. Chovatel do té krabičky krmil a rybky si tam zvykly. Nakonec tam vplula i ta přísavka, provázkem to zavřel a vyndal se všema rybkama, přísavku odebral, zbytek vrátil do akva. Vypadalo to docela jednoduše.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 14:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: O.Tom
Sekavce lovit ze dna jako je AquaClay s akadamou, to je horror :-D
Dělal sem to 2x a teď už tam dám obyčejnej kremičitej písek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2013 08:45 Muž O.Tom [439]
To jste ještě nechytali sekavce :) Ti když už jsou opravdu vystresovaní při chytání, tak se zahrabou do dna jak žížaly. Jinak běžně využijí každou skulinku

Takový ancistrus je relativně v pohodě, nachystat mu hezkou skrýš v podobě polodutého předmětu a pak ho vytáhnout i sním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:29 Muž Yirka [9126] Re: muťa
Ale nějací přísaváci a přísavka thajská to je opravdu rozdíl. Tu nikam nenalákš a trubky nevyhledává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:46 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Razor136
Nebo tady je menší inspirace: rybicky.net/clanky/636-past-na-prisavaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:35 Žena baletka [624]
A co to zkusit jako já s tou tmou? Nechat ji ve tmě usnout, a pak prudce rozsvítit nebo použít baterku. Ryby jsou pak zblblé a dají se chytit. Ale některé jsou fakt potvory. Třeba dania nejdou chytit ani potmě..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.01.2013 18:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Razor136
Jen nahánět na krmení ti půjdou hlavně ty co nechceš chytit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 18:08 Muž Razor136 [9] - Rostliny – noooo
no to vobec nie je zly napad ;-) cistou nahodou dokonca mam dve sietky jednu mini a druhu XL, to mam do jednej dat navnadu ako napr. krmivo, alebo ho s tou jednou nahanat? :-D zajtra musim skusit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Razor136
Musíš mít dvě síťky. Jednu nalíčit a druhou jí do ní nahnat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 17:01 Muž mmulcr [86] Re: Razor136
Tak to přeji pevné nervy. Já ji kolikrát honil v prázdném akva i půl hodiny :-( v zarostlé jsem se nechytal :-( Jsou to rychlé potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 15:18 Muž Razor136 [9] - Rostliny – Na nervy...
ako mám preboha chitit prisavku thajsku ta hneda potvora sa schova len co dam dole kryt, asi vie ze ide o nu, robí zle ostatným rybam tone tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.12.2012 22:09 Žena baletka [624] Re: romant
Lov úspěšný. Právě jsem Silvestrovky ulovila Ramirezáka a potřebovala jsem jen jednu síťku. Byl tak zblblej, že jsem ho chytila i do ruky, ale vyklouznul mezi prsty, protože jsem se bála ho polámat. Nakonec zvítězila síťka, už jsou oba v krásně prostorné stolitrové krychli. Hurá! ;-) Hezký Nový rok!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ten noční odlov bude možná úspěšný, držím palce, velká jako naháněcí, malá lovná, toť moje taktika, ale tu znáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 21:05 Žena baletka [624]
Přátelé, jak mám vylovit Ramirezáka ze 480l, slušně zarostlých, když ten hajzlík už zná všechny moje síťky a zejména odhalil, že pokud se zašije do vallisnerií, nemám šanci. Jen podotku, že akva má na výsku bezmála 70cm, takže nápady se dvěmi síťkami apod prostě nepřipadají v úvahu. Zkusím ještě teď v noci tmu a baterku, ale moc tomu nedávám, on je vyčůranej. A taky trochu nemocnej. Zřejmě mu nevyhovují noví kolegové, jedou po něm altispinosy, ztrácí barvu a má povadlou hřbetní ploutvičku. Zatím žere, ale pokud tam straším se síťkou, nemá zájem ani o žrádlo. Dneska jsem mu (podařilo se) odlovila samičku, a pokud tam zůstane sám, mám o něj strach :-( PS: Samička zabrala na nasypané krmení, což u něj prostě nefunguje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: milan666
Tak přesně takhle vypadala moje první past... ale do té se chytily jen paví oka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 20:44 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 18:49 Muž malyLibor [5371] - Asie
Reportáž z lovu 4.6.2012: Provázkem jsem přivázal hrdlo bez červeného vršku tak, aby do něj tekla voda ze závěsného filtru, který slouží jen jako vzduchování a honič proudu. Do hrdla jsem nasypal krmení. Krmení vířilo v lahvi, sem tam něco vyplulo hrdlem vraženým zespod do větší petky. Mřenky připluly blíže, vražené hrdlo od dobré vody se uvolnilo a odplulo, vyplašivše všechny mřenky.
Závěr: Vše vylovit, vysušit a vražené hrdlo přilepit silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2012 14:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
Plány já mám vždy skvělé... ale ne vždy vyjdou na 100%. Ale i kdyby se nachytalo jen 10 mřenek, byl bych spokojen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.07.2012 14:32 yenya Re: malyLibor
Plán máš na jedničku ano , potom napiš jak jsi dopadl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2012 14:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Fotka k příspěvku ˇano, pane. Přesně tak. Vrše. Jen já ji chci udělat ze dvou petek. U obou uříznu dna a vrazím je do sebe. Upevním na furt. Odšroubuju špunt a do něj bude téct výtok z filtru. Vytékat bude z hrdla vraženého do té části, kam bude voda natékat. Mřenka poplave proti proudu, vpluje do vrše a už z ní nevyplje. Já přijdu, vrši uzavřu víčkem, otočím vzhůru nohama a odnesu do akva. Odšroubuji a vypustím hrdlem dolů i s rybkama. Škoda, že neumím malovat, nakreslil bych to :-)
Edit: Vyfotil jsem. Červený vršek odšroubuju, tudy voda bude vtékat. Opačnou stranou bude vytékat. Až tam mřenka vleze, zašroubuju červený vršek a odnesu do třístovky. Pak červený vršek odšroubuji a mřenku vyleju. Jsem zvědav, zda to bude fungovat :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.07.2012 13:28 jamajcan Re: malyLibor
Nemyslíš náhodou vrše?Takhle mám právě ty petky upravené.Musíš petku rozstříhnout zhruba třetinu délky směrem od hrdla a tu odstříženou část otočit a vložit hrdlem dovnitř.A ty dvě části potom k sobě přilepit lepící páskou tak,at potom můžeš ryby z pastičky vybrat.Nezapomen ne dírky v té lapací části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 12:56 Muž Yirka [9126] Re: malyLibor
Zjara jsem měl problém vychytat všechny mladé od ancistrusů. Dlouho jsem váhal a nakonec to skončilo tak, že jsem musel vyndat všechnu techniku a vytahat i rostliny. Nakonec to byla práce na slabou hodinku a před tím jsem se natrápil spoustu času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 11:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Yirka
Ano, zkoušel. Jediná možnost, jak aspoň nějakou mřenku chytit. Zatím jsem jich odlovil 11. Vlastně 10, jedna se odlovila sama tím, že vlezla do filtru a já ji do třístovky jen vyklopil. Jenže těch zbylých 19 se nedá odlovit. Jak dám do akva síťku, či spíše už když sundávám sklo, tak prostě zmizí. Takováto mřenka má totiž 2,5 cm, je tenká a ohebná a navíc má maskovací zbarvení. Tak fikané ryby jsem ještě neměl. Je to větší problém než ulovit endlerky, na ty pomohla finta s chytáním potmě. :-D
Teď vyrábím další past, první dvě se nepovedly, chytlo se do nich vše kromě mřenek. Vymýšlím past na způsob úhořích pastí, které se dávaly pod splavy, nevím přesně, jak se jim říká. Na ty mřenky by to mohlo platit, taky tak rády plavou proti proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 08:07 Muž Yirka [9126] Re: malyLibor
Zkoušel jsi už systém odchytu dvěma síťkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 23:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Nemám, ale pokud je to opravdu tak lákavé, tak určitě nakoupím. Nějak ty potvory přece lapit musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.07.2012 19:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
Nemáte náhodou Hikari Tropical Algae Wafers? Na tento pamlsek zabere všechno v akváriu. Např. šneci mažou do pastiček tak, že jim vlají tykadla. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17023-odchyt-ryby?od=151