Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:45 xVinc – písek - štěrk
co kdybych to uděl takhle, na dno křemičitý písek 1,5 - 4 mm a na to vrstva štěrku 4 - 7 mm (štěrk chci pro to, aby akvarium mělo černé dno) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:42 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: sollik
Dodatek: Tak ten způsob se jmenuje "Horácomatka" smich jak jsem se zde na jiném místě dočetl. Viz. horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2009 13:35 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: xVinc
Jen taková vychytávka (samozřejmě ne z mojí hlavy) stonkové rostliny bez kořenů např. Egerie se dobře sází když vezmeš svazeček pár kousků, dolní konec obtočíš kouskem molitanu a ten pak zašroubuješ do větší matice (M12) a zasuneš do písku. Je to rychlé, rostliny se nelámou a se svazkem se pěkně manipuluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:22 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Moucha
Jenom potvrdim... Ja mel drt, a bylo to totalne naprd... no
- vsechno potrava, kterou rybicky nesezrala zapadla uplne na dno a na skle si krasne hnila... NO2 a NO3 byli totalne v cervenych hodnotach!
- pri odkalovani jsem krasne orezaval koreny rostlinkam
- pancernikum to taky moc nevyhovovalo...

Ted mam fujizunu. Je to sice hodne muziky za hodne penez, ale stoji to za to... Ono v dnesni dobe 499,- za 14kg, nebo 49,- za 1kg zase neni az tak moc penez. Alespon pro me ne...

A do 30litru ti bude stacit 4-5kg ano ja mam v 57l AQ, rozmery dna 50cm x 30cm necelych 8kg... vrstva tam je 5-8cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:02 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: xVinc
osobne pisek moc rada nemam, mam jen sterk a rostlinky v nem jdou skvele. pokud je vrstva dostatecna, tak bych pisek ani moc nepridavala, hur se pak akvarium odkaluje. ale je to samozrejme muj nazor. jinak pravidlo je male rostlinky dopredu, velke dozadu :-) jen dodatek, vrstva kaminku je nejnizsi vepredu a postupne se zvysuje smerem dozadu. rostliny je mozne zasadit a zatizit vetsim kaminkem, aby drzely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xVinc
o sazeni rostlin je tu cela sekce!!!!
rybicky.net/forum/p7

co se tyce dna:
rybicky.net/rady/dno-akvaria-a-kameny
doporucuju ti spis pisek nez sterk, nezapadava do nej tolik bordelu... a ostrohranej sterk muze poskozovat korinky...


nejdriv hledej a pak zakladej nove tamata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:48 xVinc – Sázení rostlin - nové akvárium
Dobrý den,
jako úplný začátečník bych potřeboval poradit, jak sázet rostlinky.
Mám připravený štěrk o zrnitosti 4-7 mm. Chtěl bych vědět, jaký písek, nebo co mám pod něj dát, popř. jak rostlinky zasadit. Akváriuk bude nové, teprve zakládám (asi 30l). Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 20:52 Muž mildas [12] - Rostliny
Fotka k příspěvku myslíš že v akva by byli ochotni to vyměnit? to bych musel nacpat do vaty a košíčku??

edit poraďte kam by se dali osadit :-) X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 20:49 Usine – Re: mildas
Vyměnit, prodat, darovat, vyber si. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 20:45 Muž mildas [12] - Rostliny
Tak to jste mě chlapi fakt potěšili .mám tam místo jen na jeden :-D chjo kam mám šoupnout ty další tři?:-D coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 14:15 pansuu
Teď sem pročítal zdejší atlas, podle popisu jsou snad úplně stejný ;-) Těžko rozhodnout, Ale to podstatné, sázet SAMOSTATNĚ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2009 14:11 pansuu – Re: Yirka
Fakt nevím, podle té fotky má ten tvůj o dost štíhlejší listy. Ten můj je měl v době nejlepšího růstu široký 4-5cm, výška celé rostliny téměř 30cm. A navíc, jak mi onehdá psal Václav, to zbarvení do růžova... Já fakt nevím, vysačku jsem potratil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 23:00 Muž Yirka [9126] – Re: pansuu
Netroufl bych si, kdybych ho sám neměl (s visačkou). V profilu mám fotku a jako by mu z oka vypadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 22:55 pansuu – Re: Yirka
Ten to asi nebude, podle mího má příliš úzký listy. Stejně se přikláním k tomu osirisu. Ale to budou asi OT-čka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 22:51 Muž Yirka [9126] – Re: pansuu
Zkusím si jen tipnout. Veronikae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 22:50 pansuu – Re: Yirka
Tak správný název mi tady neporadil nikdo, ani Václav ano Při nákupu jsem ztratil jmenovku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 22:30 Muž Yirka [9126] – Re: pansuu
S tím sázením máš pravdu, ale tím že je na obrázku "osiris" bych si už tak jist nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 22:08 pansuu
Fotka k příspěvku Václav ví co píše. U mě se vždycky časem začnou "zdvo-ztrojovat" a potom začnou strádat. Na jeho doporučení(jednoduše si konkurují) je vždycky rozdělím a potom zas krásně rostou. Starší foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 20:38 Usine – Re: mildas
Určitě je rozsaď jsou to velké rostliny okolo 50 cm budeš mít 4 nevzhledné mrzáky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 20:27 Muž mildas [12] - Rostliny
Díky za utvrzení, mám to zasazený už 3dny pohromadě, ale dneska jsem to koumal a moc se mi to nezdá, řek bych že by to šlo zasadit ještě lépe, ted je to jakoby nesymetrickéže se listy kříží ale asi to moc koumám do detailu :-D mám to nechat tak?? nebo přesadit do lepšího seskupení???

Bivoje mám vplánu zítra :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 20:23 Muž Skanky [26] – Re: mildas
pohromadě. a jeste muzes pod koren dat kulicku bivoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 20:19 Muž Diego [72] – Re: mildas
Doporučuju je z vlastní zkušenosti zasadit dohromady. ;-) Rostlinka bude pak velká a bude vypadat plněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 20:18 Muž mildas [12] - Rostliny
Ahoj, zakoupil jsem echinodorus osiris, po vyndání z košíku je tam celkem 4ks této rostlinky, mám je zasadit do společného balu nebo rozdělitt? jde mi oto že rostlinka je to celkem velká takže nejraději bych ji nechal pohromadě, ale nevím jestli něčemu nevadí když je zasazená v jedné kupě dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2009 23:13 Muž pancéřníček [168] – Re: martina200l
Tyhle plevelný rostliny je nejlepší do dna vůbec nedávat.Časem stejně listky na spodku odumřou a nevypadá to hezky.Nejlepší je dát je třeba do horácomatky,nebo přivázat k nějakému závaží a volně položit na dno.Nejlíp tak,aby to závaží nebylo vidět.A při omlazení je nejlepší kořínky,které vrostly do dna ustřihnout,aby nedošlo při vytahování k zvíření živin ze dna.A nebo ji můžeš nechat jako plovoucí.A jestli už ji chceš do dna dát,tak můžeš sakumprdum i s lístkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2009 20:05 martina200l – egeria densa
ahoj prave sem si koupila egerii densa a jak ma ty lisky tak ona je ma az uplne ke koreni kdyz ji chci zasadit tak je mam otrhat nebo je mam nechat na casti stonku kterou dam do pisku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 10:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: geo25
Aha! Ale tohle je něco jiného - tahle plastová "udělátka" slouží k přidržení kytek po jejich zasazení do substrátu, dokud tyto řádně nezakoření. To, co mám na mysli, drží stonkovky u dna, aniž by bylo nutné je přihrnout substrátem. (Ony si ty kytky stejně najdou cestu kořeny do dna, i když jen tak "leží " na něm...)
Díky za odkaz! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 22:17 geo25 Re: Sid
Tyto "kolíčky" má JBL. Už jsem sám na ně koukal ale ještě jsem se ani neptal na cenu. www.martypet.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 10:39 Muž Sid [6634] - Rostliny
"Udělátko" ve stylu "horácomatek" jsem svého času viděl na nějakých italských akvastránkách. Bylo vyrobeno ze skla a silně připomínako kolíček na prádlo.
Nemyslím, že šlo o výrobek určený primárně pro potřebu fixace stonkových rostlin, ale kdybych si mohl něco podobného koupit u nás, neváhal bych. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 11:11 Žena Lola [28] – Re: pepacptj
Souhlasim co pise JuraS. Zalezi asi hlavne na konkretnich podminkach ve tvem akvariu. Jinak bych si hlavne davala pozor pri nakupu rostlin... z vlastni zkusenosti vim, ze se bezne prodavaji rostliny terarijni jako akvarijni, a ty zakonite po case v akvariu pojdou... o tom uz se taky tady nekde na foru pise. Jeste vice o tom treba na: www.akvarijni.cz/…
nebo web.telecom.cz/…

Jo, ale taky jsem nekde slysela, ze napr. cryptokoryny se s jinyma rostlinama nesnesou, ale to mi prijde jako blbost. Staci se podivat tady na webu do akvarii co komu s cim roste.....
Ostatni je opravdu jen na tom vyzkouset, cemu se u tebe bude darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 01:52 pepacptj – Re: JuraS
ok diky za prispevek tak ja budu zkouset ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2009 08:17 JuraS – Re: pepacptj
jako by jsi zkoušel dát na balkon kaktus, růži, jahody, petrklíč a monsteru do jednoho truhlíku a předpokládal by jsi, že se přizpůsobí..každá kytka i ta vodní má jiné nároky na půdu v které koření, na přísun živin, na světlo, na kyselost vody, tvrdost vody, teplotu atd...prolez si tenhle web a najdeš hromadu příkladů, že v jednom akva jedny rostliny jdou a jiné ne..mě například skomírá takový nezmar jako je jávský mech a jinou ob týden vytrhávám a vyhazuju půl kýblu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 08:03 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: pepacptj
Ono je to s těma rostlinama dost individuální, rostliny jsou dost přizpůsobivý, takže bych se řídil hlavně potřebou světla a zkoušet která půjde a která ne. A je dost pravděpodobný, že kytka která ti teď nepůjde může za rok růst bez problémů.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:39 pepacptj
jojo díky moc tamto ostatní už si nejak ohlidam dik palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2009 20:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pepacptj
Většinou to problém neudělá, ale né všem rostlinám vyhovuje to samé. Takže spíš než by si dělaly problémy rostliny mezi sebou, tak některým nevyhovuje např. osvětlení, dusičnany, dno atd. Takže vybírat rostliny podle toho, aby měly co nejvíc společných nároků. A nebo to jen zkusit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 20:05 pepacptj – rostliny vs. rostliny
zdravím chtěl bych se optat jestli je možné sázet spolu do jedné nádrže jakékoli rostliny bez ohledu na druh... jestli si třeba některé rostliny vzájemně nedělaji špatné prostředí a podobně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 23:57 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...tak tak... palec
...a radsej trochu "precitat" a potom tam daco "pichnut" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jde také zapojit manžela který bude odkalovacím zvonem odsávat vytvořený kal a vy budete opatrně vytahovat a vsazovat novou kytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:07 Jechová – Re: Yirka
Moc děkuji!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:20 Muž Yirka [9126] – Re: Jechová
Jen málokterému akvaristovi se něco pdobného nepřihodilo. Výměnu za vhodnější doporučuji postupně, chvíli přecejen vydrží a někdy i dělají parádu. Alespoň je větší čas si promyslet jak dále. Ani manžel nemusímít vždycky pravdu (vím o čem mluvím) :-) . Vodu zcela rozhodně nevypouštět, pokud je Aq větší a rostliny se špatně sázejí, využij výměny vody a sázej v té době. Co se zkalí, zase se usadí-žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:16 Jechová – Dotaz na snázení
Dobrý den, založila jsem si před časem akvárko- a jako naprostý amatér, který si sice něco o tom přečetl,ale asi dost málo,a teď zjišťuju,že jsem koupila rostlinky, které se sice jako akvarijní prodávají,ale dlouho v akva nevydrží(a prodavač mi o tom neřekl ani slovo :-( ) Tak se chci zeptat: - dát je pryč hned nebo až začnou chřadnout? A jak zasadit nové- manžel říká, že rozhodně vypustit celé akva(63L)a napusitit vodu čistou,protože to vytrháváním a sázením přeci zkalím. Já bych zase odpustila jen část,protože už to přeci jen nějakou dobu jede....Poradíte mi, prosím? Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:26 Muž Sanka [10] – Re: Semtex
Já jsem sázel rostliny a prácě jsem se rozčiloval,že si je snad ani všechny nemůžu dát do akva,že mi nejdou zasadit.. :) Že třeba drží jen silou vůle,ale tak aspoň že to nevadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sanka
Tak třeba u Anubiasů by měl oddenek vyčnívat ze dna. Ja mam A. congensis a na tom oddenku co vyčníva se tvoří nová rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 17:11 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sanka napsal: vadí když není rostliny úplně zasezená,konkrétně,když jí třeba jsou vidět trochu kořeny?
NAOPAK - po vysazení rostlinku opatrně mírně povytáhni, aby byl vidět kořenový "krček". Způsob a hustota osázení záleží na konkrétním druhu rostliny - to je obecný pojem, Vždy se řiď kořenovým systémem. Je to podobné jako u vysazování suchomilných květin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2009 16:28 Muž Sanka [10] – Re: Yirka
Je lepší sázet rostliny natěsno k sobě,nebo dělat několika centimetrové odstupy?A vadí když není rostliny úplně zasezená,konkrétně,když jí třeba jsou vidět trochu kořeny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 15:12 Muž Yirka [9126] – Re: chroustal
A to jako kterou, jakou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 12:18 chroustal – bla
hej muzu tu rostlinku zasadit do sterku bez hnojivove kulicky a bez pisku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:41 švíco – Re: burdal1
Dostanu tuhle rostlinku jako kompenzaci za uhynulé ryby od Aquarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: švíco
Ať se mu u vás daří! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 14:42 Muž burdal1 [1] – Re: švíco
Jestli muzu: Kde jsi ji objednal? Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 14:32 švíco – Re: Sid
Perfektní popis, díky moc ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] 21 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599?od=901