Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sázení rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Sázení rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 14:32 homercz – do čeho sazeto rostliny
ja sem se chtel zeptat do čeho mam sazet rostliny..... se začátečník tak bych potřeboval poradit díky moc hop rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 19:19 Andynka Re: luciikaa
Můžeš. Já je mám v akvárku taky zasázené tímto způsobem. Líp se s nimi manipuluje a pomalu akvárko upravuju, takže by bylo namáhavé vě¨čně kytičku vyndat a zase zasadit. Takhle vemu jen košíček a je to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 19:13 Muž Yirka [9126] Re: luciikaa
Souhlasím s Juraskem, na druhou stranu možno říci, že pokud půjdou rostliny do čistého košíčku bez vaty jen s kaménky, určitě jim to neublíží. Pokud se ovšem jedná o tu egerii, tak ta vlastně v pravém slova smyslu nezakoření, maximálně spustí nějaké kořínky ke dnu pokud nebude mít dostatek výživy z vody. Stačí ji připevnit na oblázek ke dnu, aby neputovala po AQ a bude v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 18:52 Muž Jurasek [137] Re: luciikaa
Do košíčku vůbec není potřeba. Rostlinky sadím zásadně přímo do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 18:47 luciikaa
ahojte...ked sa tu rozprava o rastlinach, tak mam jednu otazocku. mozem rastlinku "zasadit" do kosika a zasypat ju drobnejsim kamenim? nestane sa nic korienkom? egeria densa sa mi poriadne rozrastla a potrebujem ju preriedit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 13:33 MarekP
Ja som mal podobny problem, v akvaristike mi povedali aby som ich sadil s kosickami, vraj v nich je vsetko potrebne pre ich rast (hnojivo), ale nakoniec som ich aj tak nasadil bez kosickov. Kosicky boli velmi vysoke a nevzhladne, keby som ich chcel zakryt, musel by som okolo nich nahrnut velmi vela piesku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 06:47 Muž hanz [27]
Takže část hlíz sem ponechal s hlavní a část sem odtrhl. Výsledek je takový že rostou všechny. Ale je jasné že ty co jsem nechal u hlavní rostou rychleji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 18:59 Muž NIKO [527] – Re: Frigo112
Stačí slabě do růžova! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 18:48 Frigo112
pise sa tu ze namocit do slabeho roztoku hypermanganu, no ako ja viem ak to farby do hneda nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 18:03 Usine
Já ji mám taky ale ještě jsem ji nepřesazoval. Určitě bych ale nějakou odstřihl. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 16:06 zaciatocnik
aha tak to som nevedel..nieje to u ibulkach tak ze vezmes a posadis inde,aha tak srry len som napsial ako by som to ua urobil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 15:59 Muž DrSova [28] - Rostliny
Cibulky neodstrihavat,jsou to zasobni organy rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 15:57 zaciatocnik
no tak keby sm ju sadil aj tak by som aspon 2cibulky vzal a podasil vedla nej nic zato nedas.podla mna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 15:44 Muž hanz [27]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 15:43 Muž hanz [27]
Fotka k příspěvku Chtěl bych se optat zda nemáte někdo zkušenosti se sázením rostlinky Sagittaria platiphylla ...Ještě nikdy jsem se ještě nesetkal s rostlinkou, která hodí odnože s cibulkou. Mohu ty cibulky odstřihnout a zasadit zvlášť nebo je mam zasadit společně s hlavní rostlinkou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:58 Anonym
Jde o to, jestli je dokážeš pochopit. Máš naprosto nevhodné dno na pěstování rostlin a velmi nevhodné dno pro chov ryb. Je hrubé a ostré a kdoví z čeho. Zapadlý detrit v něm hnije, ostré hrany poškozují zasazené stonky a kořeny a zraňují ryby, hledající potravu. Jestli je pro tebe útěchou, že na tom je stejně polovina zde prezentovaných akvárií, tak jsou mé postřehy zbytečné.

Takže užitečná rada je: vyměň dno nebo si nestěžuj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:37 Muž poltergeist [3] – Myriophyllum mattogrossense
Zdravím, mám problém s touhle rostlinkou, vždycky když jí zasadím tak ta část co je pod štěrkem tak uhnije a vyplave. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2007 23:26 Sidonius
Filipsi: :...Rukou je pry zkracovani korinku setrnejsi..."
Ani omylem. Naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2007 22:03 oldkiwinka
já to dělám v pfff. methylenove modři, slabý roztok.ale to jenom když si nejsem jistá, jen když je mám ze zveráku. když je mám od známých, tak je to v poho. levatku sem si vzala dobrovolne,ale stejne zemrela:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2007 21:32 Muž Nik [191]
Abys zničil všechny nepříjemné tvorečky. Já to nedělám a za odměnu mám v akva levatky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2007 21:20 kubis – rostůinky
na co je ten hypermangan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2007 21:08 Muž filipsi [1295]
Jeste jednou zduraznuju, opravdu slaboucky roztok, jenom ruzovy, par krystalku do litru.
Rukou je pry zkracovani korinku setrnejsi. Nevim, rozdil jsem nijak nevypozoroval. Taky mi prijde, ze je to jedno. Ale od te doby zkracuju jen rukou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2007 19:50 Muž Nik [191]
Bych kořeny zkracoval nůžkama:-) Ale to asi není až tak důležité ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 23:21 Usine
Když ten stonek neoholíš bude držet o mnoho lépe. :-) Dělám to tak už hodně dlouho a dobrý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:14 blek – Horáci
Nepoužívám pean ani jiné přístroje. Stonkovku prostě utrhnu, oholím asi 5 cm spodní části lodyhy a pomocí jinak naprosto nešikovného ukazováku jí nacpu do písku. Dělám to již pár let a drží a drží. Potvora smich
Jinak souhlasím, že některé faktory, (např. ti Torokáti) se s úspěšným zakořeněním rostlin příliš neslučují.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2007 21:58 Muž Horác [3942] – blek
Hlavní je, že tahle parádní ptákovina parádně funguje. Pořiď thorakáta a dáme řeč :o))) ...

"Neznám kytku, u které by to měl být problém...."

No tak to já jich znám celou hromadu: jde o čerstvé vrcholové řízky jakékoliv stonkové rostliny (tj. samozřejmě bez kořenů). Substrát mám myslím v pohodě (2-4mm) ... a nedržej a nedržej :o) ... No tak jsem vymyslel tuhle "parádní ptákovinu". Ostatně, nikomu to necpu ... ať se s tím každej popere, jak umí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 21:34 kuba – matky
dyž se bude chtit rostlinka rozrustat a když tam je matka nevadi to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 21:22 blek
Ve vší úctě k Horácovi, ty matice jsou ale parádní ptákovina. :-D :-D potlesk
Co takhle zasadit kořínky do vhodného substrátu? Neznám kytku, u které by to měl být problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 19:42 Usine
Mají být železné aby zrezovatěly, je to doporučováno i jako hnojivo (Fe)? :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 19:33 Muž isamik [180]
Tusite spravne je to slitina medi se zinkem, pripadne dalsimi prvky. Bezobratlim by to asi dobre nedelalo!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 19:08 Muž Sprachys [48]
to jo ale v mosazi je tusim i měď a ta nesvedsi bezobratlym takze nejaky ampularky, krevetky nebo jakykoliv sneci asi nepujdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 15:32 Jirka
A když použiju mosazné matky? Ty přece taky nezrezaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2007 22:27 Žena popelucha [12] – ato
V lékárně, bez předpisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2007 22:14 Muž ato [2]
Kde sa da zohnat hypermangan??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2007 19:58 Muž Miky [14]
Ahoj určitě vyndat a ty kořeny zkrať na třetinu ten hypermangán opravu slabej roztok!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 19:51 Muž Venca [25]
Horáci máš pěknej web!! a ty nerezové matky paráda lepší než obyč.,ale to budu muset navštívit železářsví :) aby mě neplavali rostlinky .Je to divný dávat matky do akvária,ale určitě funkční, když se na tomhle názoru schodnete s Václavem palec,akorád to zatím vyřeším tím drátkem a matkou to je pro mě dostupnější .Jsem rád ,že jsou tady lidi kterým není lhostejné problémy lidí a rádi poradí.A co se týče toho dna -- určitě přikoupím ještě nějaký štěrk,aby to bylo lepší,ale hned to předělávat nebudu až pozdějc až budu dělat celkovou úpravu po nějakým čase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 19:38 Muž matlala [798] - Rostliny
já místo matky použil kus molitanu a ovázal hadičkou pro vzduchování molitan to udrží dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2007 18:13 Muž Horác [3942]
Fotka k příspěvku Měl bych tu ještě jednu variaci na téma matky jako zátěž rostlin ... :-) Blíže viz
horacovoakvarium.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:11 Usine – oldkiwi
Asi čtu něco jiného než ty? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:02 Usine
Písku máš celkem málo. Vzadu by mělo být tak 10cm a ve předu 5-6 cm. Proto ti rostliny špatně drží. V tak malé vrstvě písku rostliny , hlavně ty větší rády cestují. Za rok i o 15 - 25 cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2007 17:52 Usine
Vyndat, opláchnout, dát na několik hodin do slabého roztoku hypermanganu , opláchnout, rukou zkrátit kořeny a zasadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2007 16:26 johny – Rostliny
Cago chci se zeptat co je lepší, zasazovat rostliny v tom košíku co je prodávají nebo je vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 16:01 Muž Venca [25]
jinak vzádu mám výšku 5-6cm a vepředu tak 4cm to musí snad stačit --doufám.A s tou matkou a drátkem to příště udělám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2007 15:49 Usine
Ovážeš konce provázkem a přivážeš k nim matičku nejlépe M8 a už ti to nevyplave. Já používám takový slabý drátek je v placaté bužírce používá se na aranžování rostlin. Provázek totiž časem shnije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 15:14 Žena Markii [10]
máš málo štěrku a ancitruse, ti rádi hrabou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.06.2007 15:10 Muž Onďa [32]
3-5mm????? coze To chce tak 3cm. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 13:49 Muž Venca [25] – Jak zasadit rostlinky aby nevyplavali?
Každou chvíli mě vyplave nějaká rostlinka typu Cabomba,protože je mám sazené tak po třech a rybky rádi v nich rejdí a čichavci neustále oždibují.V košíčku s molitánkem určitě nééé --tak jak?Mám štěrkovitý dno 3-5mm a to je asi problém .Mohl bych nití je trochu svázat a nit pod kamínky aby zakořenily?Už si nevím rady a přesazovat každou chvíli když nestačí ani zakořenit to asi fakt nejde .Zakládat znova akvárko a dát jiné dno pod štěrk to se mě fakt nechce. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 22:32 tereska – rostliny
taky sazim rostliny bez kosicku a molitanu, ale jeste jin ostrymi nuzkami malinko, tak 0,5cm, zkracuji korinky... lip si chyti v novych podminkach. a taky prihnojuju, pomoci hnojiva sera florena. docela mi to vyhovuje a kytky rostou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 19:43 adam – koš
Já sázím rostliny bez košíčku X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2006 07:39 diax – sázení rostlin
Já osobně přihnojuji, používám PMDD a musím říct že jsem znatelný zlepšení v růstu rostlin zaznamenal již po dvou týdnech. Každopádně PMDD doporučuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 29089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1599?od=1001