Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:55 JuraS
zvažuju že zítra donesu z domu jeden prastarý vzduchovací motorek co mi zavazí a v kanceláři ze 2 + 4 2 lt petek vyrobím na stojanu na oblečení bublací chovnu...uvidíme jak to bude fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:34 Žena annis [21] Re: JuraS
Né že by to bylo předmětem tohoto fóra,ale mě se osobně líbí víc slovo žužlat.Ale v ruce se žmoulá.Leda ,že bys žmoulal a pak chléb vpravil do úst a žužlal .. Já s tou petkou nevím,když už to miníčko mám.....a mám ho kam dát...taky si myslím,že z akva lépe seberu ta vajíčka-vzd.hadičkou,ale to jsme daleko-možná po zkušenostech z praxe ,které sem píšete,půjdou také do petky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 13:45 JuraS Re: annis
dyď je to jedno..já např v práci do tá uříznutý petky teď po nějakých 24 hodinách přysypal další vajíčka..vždy jen trošku ..a ráno jsem dal do vody ždibec chleba...a že jsem měl ruce od holení voňavé tak jsem to tam hodil celé..žádné žmoulání mezi prsty (hele jak je ta čeština krásná...)
ps..je lepší žužlat nebo žmoulat ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 11:05 Muž kortezhugo [983] Re: seic
...ahaaaa tak ze F...
to chce palec X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:58 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – 18hodin stare artemie
pokusil jsem se mrsky natocit, uvidime jak to s nimi pujde dal
www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:53 Žena Linduš [166] Re: seic
to vysvětluje mnohé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:52 Žena annis [21] Re: seic
No vida-dik...já bych přelila horkou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:50 Žena annis [21] Re: Linduš
:) jo ten překlad je fakt fajn..Jinak si myslím,že by šla vajíčka dobře odsát vzduchovací hadičkou a pak přefiltrovat,přecedit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2010 10:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – POZOR !!
v tom navodu ten thajsky prodejce trochu zmatecne pouziva 1x udaje ve st. Celsia a 2x udaj ve st. Fahrenheita !!!
smich

- takze pro prvni lihnuti ma napsano 50-65 st. F, tedy 10-18 st. Celsia
- vodu pro kvasnice ma napsano 100 st. F, tedy vlazna voda 40 st. Celsia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:45 Žena Linduš [166] Re: JuraS
... "Nebudou vymyslí, dokud nejsou úplně vyschla, chlazené a re-vlhká"
to se musí vyzkoušet...chápu, že se jim musí nasuplovat zimní období, ale jak dlouho...

jen by mě docela zajímal lepší překlad pro to jejich "myslet, vymyslet" :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:33 JuraS Re: Linduš
Osobně jsem si je pořídil kvůli tomu, že jsem je objevil jako jediné krmivo pro velké i malé ryby, živé, vyvíjející se v čisté sladkovodní vodě s možností vyrobení automatické krmičky na živou potravu..nevím jakou budou mít schopnost vytvářet vajíčka a ty vejce se pak množit..aby se nestalo, že ty vajíčka budou muset suchá odpočívat 50 let aby "uzrála"..to raději velké artemie plné vajec nadělím terčovcům aby nezlenivěli při sbírání potravy co jim jen padne před hubu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:27 Žena Linduš [166] Re: JuraS
dobrý nápad potlesk díky
popřemýšlím o realizaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:27 Žena annis [21] Re: Linduš
No pravda je,že v tom návodu píšou,že mají kvasnice vzejít a spařená kvasnice přelitá horkou vodou -sotva vzejde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:22 JuraS Re: Linduš
třeba na úplné dno nádoby dát obyčejnou silonku tak aby až velcí začnou vypouštět vajíčka se dala silonka zvednout a vajíčky skrz ni propadali na dno a velcí zůstali nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:20 Žena Linduš [166] Re: annis
kvasnice by měly bublat, když už děláme kvásek. taky mě napadlo, jestli třeba není účel, aby byly mrtvé, ale na co pak ten cukr?
a zničíme si vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:16 Žena Linduš [166] Re: seic
mě to fakt na chvíli zmátlo :-D
rozum zvítězil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:15 Žena annis [21] Re: seic
No to ano,vařit je tady snad ani nikdo nechtěl,já se držela návodu,kde se udává přelít kvasnice horkou vodou 100stupňů atd... postup trochu jiný ,než na výrobu CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:13 Žena Linduš [166] Re: annis
taky mi to vyhovuje a jestli to takhle dobře půjde dál, tak super potlesk
teď si akorát lámu hlavu nad tím, jak získat další vajíčka bez mrtvolek dospělců. měly by být dost velké na to, aby se daly (mrtvolky) vybrat, myslím. uvidíme, až to bude aktuální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 10:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – takže
- zalozeno vcera do male 1,5l sklenene nadoby od cehosi
- vodovodni voda, prefiltrovana, prevarena, zchlazena na 15st.
- po 18hod uz mrsky plavou o 106 :-)

jinak kvasnice nevarte ani nedavejte do varici vody, prece kazda kucharka vi, ze moc
horka voda kvasinky zabije ;-) staci vlazna voda s cukrem, ony uz si poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:58 Žena annis [21] Re: Linduš
Já je asi dám do miníčka -20l naplním nejspíš tou pramenitou do třech litrů.Zatím stěhuji barák,abych našla vhodné místo-denní světlo bez sluníčka-jak píšeš,jak píšou v návodu a čekám ,až Semtexovi love dorazí další várka .Dlouho jsem hledala možnost chovu živého krmení pro dospělce-ze všech možných, mi tohle přijde nejideálnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:45 Žena Linduš [166] Re: annis
dělám je (vůbec živou potravu) poprvé, jsou tu lidi, kteří to umí ;-)
zatím jsem zkusila balenou neperlivou pitnou vodu (3,5l), mám je v plastové dóze na skřínce (aby děti nedosáhli) a světlo jen od okna bez přímého slunečního.
zatím poporostly, potvůrky. kvasnicovou polévku jsem udělala: ve vroucí vodě rozmíchat lžičku cukru, špetku rozdrcených vloček (i když nevím na co je to dobré), přidala jsem trochu micronu (krmivo pro potěr) a sušené kvasnice až do vlažného. kapu kapátkem, myslím, že se to dobře dávkuje, nehrozí překrmení, protože si pohlídám zakalení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:31 Žena annis [21] Re: Linduš
A máš je také v petce-voda vodovodní ostátá a budeš jim svítit?Jestli si to už na vlákně psala,tak se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:26 Žena Linduš [166] Re: JuraS
mám jednu dávku, jako testovací (kvůli vodě), takže jsem usypala. ampuli dávat do vody nebudu.
pokud to není doporučené, či obchodní, je to občas katastrofa, taky se mi ztratil balíček.
jednou jsem posílala piskořky, které v těch vedrech dorazily až za čtyři dny, chuděrky.
proto posílám obyčejně jen velmi nerada a většinou udám dle možností vyšší částku na pojištění, aby se případné problémy aspoň nějak rentovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:11 JuraS
otázka-hodili jste celou tím myslím i (obal z pva) pilulku do vody jako já a nebo jste ji otevřeli a sypali jen vajíčka ? jinak koukněte kdy jsem sem psal, že jsem si koupil na ebay samostatně zásilku artemií a včera přišli domů....jak to ti yellowáci dělají ? našinec aby se styděl...hlavně pošta..pakáž jedna...na poště mi ležel důležitý dopis s termínovanou odpovědí a o jeho existenci jsem se dozvěděl po 11 dnech...navrhoval jsem ať mi tu doručovatelku pošlou, že jí to vysvětlím a nebo ať jí to důrazně (myslel jsem na peníze a nebo vyhazov) vysvětlí raději oni...2x se mi ztratila z pošty zásilka..a co mi na to řekli ? že si mám podat stížnost...a to mi jako ten balíček vrátí ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:07 Žena Linduš [166] Re: Semtex
tak násada zprostředkovaná semtexem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 09:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Není moje, já to jen zajistil.
Není to skromnost, ale jen kdyby někdo mě chtěl kamennovat že se mu s tím nedaří no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:48 Žena Linduš [166] Re: Raviolka
v návodu je krmení kvasnicovou polévkou, proto se ptám ;-)
líbila se mi varianta kápnutí kapátkem, ale to by šlo i s tím kouskem čerstvého, když na to přijde
v 11 dopoledne jsem dala semtexovu (ještě jednou díky) násadu líhnout a odhadem třetina už plave. teplota asi 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:04 Žena annis [21] Re: Linduš
Hodně cibule a česneku,houby,špek a maso,nové koření,špetku soli..... :) Já to asi udělám tak ,že vroucí vodu naleju do hrníčku s kvasnicema a cukrem-promíchám a dám odpočinout..Taky si půjdu odpočinout dokud to nevychladne a pak šup do lednice...Ale také mě jinak samozřejmě zajímá názor z praxe plus ještě kolikrát denně je krmíte neb vydrží jemné zakalení celý den po jedné dávce?
Edit-Raviolka mě předběhla ,dik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:01 Žena Raviolka [2187] Re: Linduš
Na co polévku?? Jestli jako k večeři, tak to nevím, no... ne
Na krmení pro žábronožky stačí vzít kostku čerstvého droždí, uždíbnout kousíček mezi prsty a rozmělnit ho v nádrži s žábronožkou. Ve vodě tak vznikne úplně jemná mlha, nesmí se to zakalit do neprůhledna, to je zle - radši krmit méně a za půl dne nebo za 24 hodin to zopakovat - až voda bude úplně čistá.

Určitě to jde vařit, ale... nějak mi uniká smysl. Můžeme ty kvasinky i chovat, krmit, rozmazlovat - ale aby zbyl čas na rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:33 Žena Linduš [166] – zas blbá otázka
hmm ta kvasnicová polévka: fakt se sype droždí do vařící vody?
jestli máte někdo náladu, můžete mi, prosím, popsat, jak polévku vaříte vy? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:32 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: rriki
mno to by bylo ;-) pro prvni pokus jsem jen jemne z ampule odsypal a chtel se mrknout, co to vubec je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 15:26 Muž rriki [818] - CichlidyRe: seic
Už jsi začal s přepočítáním jo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – tak dnes dorazila take
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku - ad teplota, primo v navodu se pise teplota 15 st. pro prvni lihnuti
- vajicka jsou podobne titerna jako klasicka artemia salina :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:38 JuraS Re: Deathbull
no však to dneska odstavím od topení..byl to jen startovací nástup teploty....a v práci to zase zkouším při normální kancelářské teplotě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JuraS
Já nevím ale je nutné to mít u topení? Teď si nejsem jistý ale když se o tom začalo tady mluvit koukal jsem po netu a tam byla doporučena spíše nižší teplota než vyšší..možná kecám a bylo to něco jiného už se mi to nějak míchá...musím méně číst:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:38 JuraS Re: JuraS
tak jsem je dal dolů a opřel o topení a o třecí akva..světlo budou mít z akva...zatím než vysvětlím doma, že to není voda na kytky...v práci jsem si ufikl petku a dal do ní obyčejnou dejvickou odstátou vodu, vysypal jem z té pva kapsle vajíčka na papír a přesypal do té plastové ampulky. co mi zbylo na prstech, na papíře a samotnou pva kapsli jsem dal do vody....uvidíme co z toho všeho nakonec bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 17:49 JuraS
Tak mám doma 3 kapse sladkovodní artemie..
můj postup :
1 lt petka zelená od čehosi
cca 3/4 lt ještě vlažné převařené vody z konvice
1 špetka sody bicarbony
pár lupínků spiruliny

nalít do petky, zašroubovat a pořádně zašejkrovat
přidat jednu pilulku z PVA s vajíčky
pořádně zašejkrovat
zašpuntovat a postavit na okno na parapet nad zapnuté topení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 17:01 JuraS Re: Semtex
právě, nemůžu to najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
teď jsem se díval, a už tam není.... ta co jsem sem dal obrázek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:58 JuraS Re: Semtex
právě..já mám z ebay tohle viewitem.eim.ebay.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
nesehnal, je to na eBay ... co mám tak jsem si dělal z PETek od Pepsi a Kofoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:56 JuraS Re: Semtex
kdes sehnal tu bezva líheň ? já má taky na 2 litry ale musí se někam pověsit a to je problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
jestli se nepletu, tak Viko bylo vyráběné v licenci...

Dobré motorky jsou ještě VISA a zajímavě vypadají i tyhle:

cgi.ebay.com/…

cgi.ebay.com/…

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:37 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...su su X-) akurat som ich "prerabal" teda ked sa uz nedala zohnat orig. membrana...tak tam celkom "sadla" vent.komora aj membrana z Rena 301..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: BambiSpP
Tohle je dobré na líhnutí artemie slané.... u sladkovodní to není třeba.
jsou i jiná jednoduší zařízení jako tohle: i.ebayimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:28 BambiSpP
cau mozna by jse vam hodilo toto dava jse to primo do akva je u toho i navod www.fischfutterhandel.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
ono podle Raviolky stačí sem tam bublinka....

Ty VIKO jsou sice můzeální, ale skvělé kvalitní kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:20 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...no zas vzduchovat u mna nie je problem...Ja im trochu vzduchu pustim :-) predsa ak narastu a bude ich vela pokope tak to nebude na "skodu"
ved mam z coho X-) doma mam este 2X Silentu a VIKO 100 a 120...sice uz "muzealne" ale stale "frcia"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
u té slané je to složitější, musíš si buď koupit, nebo sestrojit líheň.
Silně vzduchovat.
Tady ne, sem tam hadinu zčeřím, ale to spíš kvůli tomu, že vajíčka ulpívají na stěnách a plavou na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:07 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...tiez mi ten pocet daako "nesedel"...-treba vyskusat...
...Ja som este neliahol ani "slanu" - tak ze nemam skusenosti

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=229