Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to mech?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 10 Žádná další stránka   1  
Jaký je to mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 14:32 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: wladys
V tom případě, je to spíše řasa... stanoviste.natura2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 14:14 Muž wladys [291] - CichlidyRe: gošice
Podle toho co píšou na te strance mongabay...je to Chara.Nějaký druh parožnatky(stonewort)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 08:04 krto
to Gošíci a filipsi: myslím a robím (píšem) úplne niečo iné, jasné že moss - už sa to nestane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:57 Muž Killer [133] - SumciRe: krto
no rozdíly tam jsou,to je vidět z toho jednoho obrázku,aleten uplně prní obrázek mi příde uplně jinej..podívej se jako doprava nahoru jak vypadá ten mech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 17:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: krto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 16:34 krto Re: Killer
Oni sa zdajú podobné ale vzrastom sú iné, najviac je to vidieť u týchto machov(Erect - Christmas - Phoenix - Weeping - Singapore - Stringy moos) ...

www.wszim-sochaczew.edu.pl/… (jednotlivé machy + celkový habitus v raste)

www.killies.com/… (podrobnejšie rozlíšenie 6tich druhov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 15:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Killer
Teď mě napadlo asi změním přezdívku z Gošíci na gošici..ono zní hrozně to co uvedla Gošíci. :-D
Jinak ano, všechno vypadá podobně jako jávský mech, ale jsou tam rozdíly...a mnohdy velmi markantní. Je pravda, že biotop cenote, má asi svůj jedinečný moss. Ale na druhou stranu nepřijde vám to podobné Tortula ruralis
tady jak jsem jednou házela odkaz to prodávají.
cgi.ebay.com/…
A Tento mech by měl být dostupný i u nás. Teď na zimu s tím asi mnoho nepořešíme, ale na jaře to zkusím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 14:57 Muž Killer [133] - SumciRe: gošice
pěkný odkazy,ale často mi to z obrázků připomíná javskej mech..třeba ten obrázek co je ten mech jen kousek ukázzanej..takle vypadá javskej mech když se mu nedaří,ty fotky různý mi přišli taky jako z javskýho mechu..jediná fotka co mi nepřišla podobná je ta první kterou uvedla Gošíci..Ten suchozemskej mech co tam někdo dal je uplně jinej než ten co myslim..Až to někdo najdete a bude Vám to chvilku růst tak mi pošlete fotky..to mě celkem zajímá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2007 14:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
Seznam mechů:
Fissidens fontanus - Phoenix moss
Amblystegium serpens - Nano moss
Fontinalis antyperitica
Drepanocladus sendtneri
Vesicularia sp. - Creeping moss
Taxiphyllum sp. - Flame moss
Vesicularia ferrieri - Weeping moss
Taxiphyllum barbieri - Java moss
Vesicularia dubyana - Singapore moss (just to compare)
Taxiphyllum alternas - Taiwan moss
Vesicularia montagnei - x-mass moss
?????????????? - Milimetre moss

Riccardia chamedryfolia
Tortula ruralis

Chcete si koupit mech? Údajně by to měl být mech, který je snad i u nás v přírodě dotupný:
cgi.ebay.com/…
A nebo plastický mech cgi.ebay.com/…

a na závěr: www.akwarium.nyzio.com/…

Jedu na chatu vykopat nějaký mech :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 12:18 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: krto
Takže už to v akváriích je!!!
www.akva.sk/…
www.akva.sk/…
www.aquaforum.pl/… je polské fórum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 12:08 Muž filipsi [1295] Re: krto
tyyy v..., to je mechu a podivnosti! Mate nekdo neco z toho, da se koupit (krom nejbeznejsich)?
Mozna tenhle clovek - www.akva.sk/… by vedel vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 11:26 krto Re: gošice
... mohol by to byť "Milimeter moos" www.aquarminy.yoyo.pl/…, nie je však dobre vidieť detail X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 19:38 Muž Turok [18] Re: gošice
dle mě tahle sranda bude růst pod vodou :) ale kde ji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 19:24 Muž filipsi [1295] Re: gošice
Presne tam jsem koukal, je to napsane na tom obrazku (taky jsem neveril, ze je to pod vodou) (vim, bylo to pro killera)

Mozna nejake jine Polytrichum, tohle vypada jeste podobneji:

plants.usda.gov/…
plants.usda.gov/…

Kdyz jsem byl maly, zkousel jsem do akva kdeco, neco rostlo i docela dlouho (mesice), nez se to rozpadlo, takze mozna na nejako vystavu, jako zvlastni dekorace, ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 18:46 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Killer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 17:49 Muž Killer [133] - SumciRe: gošice
tyjo tohle roste v lese...je ta fotka určitě pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 17:06 Muž filipsi [1295] Re: gošice
On je tomu hodne podobny i jeden cesky mech, ale marne se mu hledanim snazim prijit na jmeno. Roste i v potocich pod vodou. Ale spis myslim, ze je pod vodou jen cast zivota, kdyz v potoce tece vic vody, trvale asi ne. Treba je na tom ten cenotsky stejne - treba se nektere propadliny zaplnuji vodou jen v urcitem obdobi? ....
Edit:
Uz jsem ten co jsem myslel vystoural: ploník obecný - Polytrichum commune . Prave ze me hned u toho "podvodniho" zaujala podobnost.
Ale nerikam, ze to je on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 16:48 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: mch.sokolov
Noooo vida, mohlo by to být v akvárku?.....No jen zjistit co to je? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 16:01 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: gošice
nevim,ale něco podobnýho mám u masožravý kytky:) :-P a chce to furt vodu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 14:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ahoj, při brouzdání biotopy jsem narazila na "kouzelný" mech v biotopu Mexico - cenote. Víte někdo co to je?
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 9 ...... [10]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15136-jaky-je-to-mech?od=451