Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 08:01 Silviebaris Re: Michal3015
Ahoj..zkus se obrátit tady na tohodle člověka,ten je určité choval a možná i chová.. rybicky.net/profil/25158 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 07:31 Muž Michal3015 [32] – Kojenecká voda
Zdravím, choval někdo listonohy v kojenecké vodě? Pokud ano, mohl by mi někdo doporučit značku kojenecké vody se kterou měl úspěch? Děkuji :) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 09:17 Okounek Re: 0
To jsem nevěděl, děkuji za novou informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Okounek
No jelikož jsou hodně kanibalističtí, tak jistě půjdou i po živočišné stravě. Mě prodejce dokonce doporučil dat vajíčka listonohu i zabronozek najednou aby šli listonohové méně po sobě navzájem.
Ale zatím nebyl čas to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2020 11:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Okounek
Ne, jsou to i masožravci a například v plůdkových odchovnách ryb mohou škodit a proto je, třeba v Rusku odlovují a zkrmují většími rybami.

Jedno ukázkové video. Co tam mluví, tomu rozumím velmi dobře.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 11:12 Okounek Re: 0
Jsou to býložravci, řasy jsou základ jejich potravy, ale nikdy jsem neslyšel že konzumují živočišnou potravu. Mě se dokonce vylíhla žábronožka z vajíček a žili spolu v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 02:49 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: predator3313
Potřebují k dobrému vývoji mimo jiné i spásat řasu, plus filtrovat zelenou vodu a dostatek živé stravy, například patentky, nítěnky, korethry, žábronožky, případně i drobné plže, co se čerstvě vylíhly.

Přístupných informací je dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 11:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: kofejn
:-D Taky dobré řešení.
No já právě si říkal, že bych to zkusil v normalnim malem akvarku, světlo, filtr nějake mechy, rychle rostouci kytky nebo tak. A jednou za čas bych posbíral písek ( snad i s vajíčky) dal tam novy a ten vybraný vysušil. A pak bych ho tam za čas zas vrátil...:-D nvm jstli se mi takle bude něco líhnout no, ale asi to prubnu.
:-D Třeba mi to pomře než dorostou a bude po plánech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2020 17:52 Muž kofejn [963] Re: predator3313
V úterý jsem vyhodil posledního. Jednou se mi povedlo, že se vylíhla druhá generace bez suchého období. Teď to u nás funuje tak, že na zimu písek zeleju a po té co poslední listonoh chcípne vodu vypustím a do skleníku dám zase rychlit papriky.
Zase jsem dal dva listonohy do velkého akvárka, ale tam nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 10:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Listonoh v akvárku
Tak nevím jestli tu je ještě někdo, kdo listonohy chová :-D
Ale zkusím se zeptat zda někdo chová/choval listonohy v normálně založeném a zaběhnutém akváriu? Četl jsem v dřívějších příspěvcích ze to jde ale ne ze to tak někdo má.
Ze by se třeba vybíral písek i s vajíčky na sušení, dal jiný a pak by se to obmněnilo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 05:45 Žena petulka [11]
Tak to do akvarka ne. To bych musela kouopit to baleni od Clementoni kde je i male akvarko plytke a pomerne velke ale stoji to na nase kolem 800 korun...oni se zerou navzajem to je huste..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2018 21:25 Muž kofejn [963] Re: petulka
Když některý chcípne, poslouží pro ostatní jako krmivo. Jsou schopní se vrhnout na listonoha, který se ještě hýbe. Nechávám je, v loužích to maj zařízené stejně.
Akorát jak pořád rejou v písku, je po akvárku fakt bordel. Ale jim to snad vyhovuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 20:45 Žena petulka [11]
Ahoj Kofejne,

Koukala jsem mas to super! To se mi strasne libi i s tema rostlinkama krasa. Ja jsem je nakonec nekoupila pac problem je v tom ze tu casto nejsem treba dva tri dny a co pak to by mi zdechli..jedine je mit v tom plexisklovem akvarku a nekomu je dat aby je krmil atd ale nevim to by byla.otrava kazdy tyden a pritel je u sebe nechce ze jsou to pry obludy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 20:05 Muž kofejn [963] Re: petulka
Myslím, že ocení větší plochu dna a menší sloupec vody. Měli jsme je v cca 10ti litrech rybicky.net/nadrze/22125-maly-sklenik . Teď mají zrovna suché období, ale brzy zase písek zalejeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 11:58 Žena petulka [11]
Ahoj prodavaji ho i s plastovym akvarkem chci ho koupit a kdyby jim to bylo male dam ho do normalniho akva myslite ze bude spokojen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 15:32 Muž Michal3015 [32] Re: Martina
Dobry den, nemáte zbytek substrátu s vajíčky? Moc by mi to pomohlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 18:12 Michal – Neúspěch
Dobrý den, chtěl bych se zeptat nějakého chovatele zda by mi nedaroval nějaká vajíčka. Mám za sebou dost neúspěchů a nechci zažít další.Zkoušel jsem destilku,kojeneckou,prevarenou a akvarijní vodu a nic. Nechci utrácet zbytečně peníze za vajíčka,když nevím jestli to půjde. Prosím o typ na vhodnou vodu. A pokud by měl pár vajec navíc, udělalo by mi to hroznou radost :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 09:50 Muž kofejn [963] Re: ctibum
Násadu, co přinesl Ježíšek, jsem rozdělil na tři díly. Při prvním pokusu se vylíhli, ale žili tak týden. Při druhém pokusu (v nádrži z odkazu) přežil jeden a dorostl cca 4cm a uhynul po měsíci. Další násadu jsem už nedával, jsou to potomci toho jediného mohykána a vylíhli se bez suchého období a po třech týdnech jich tam máme asi devět, ale menších a už nosí vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 09:40 R Muž ctibum [6908] Re: kofejn
No už jsem na ně kdysi koukal... Jak moc se to množí? Když to vydrží jen tři měsíce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 09:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kofejn
Já vím. Pořád si říkám že si je pořídím a vždycky na to zapomenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 09:00 Muž kofejn [963] – Re: Pepan
Listonozi jsou skvělí! rybicky.net/nadrze/22125-maly-sklenik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 13:19 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Tak se přidávám do klubu, komu se vylíhli listonozi bez suchého období. V pátek nám uhynul jediný kousek, po třech nebo čtyřech týdnech života, a dneska nám v nádrži plavou další píďata.
Je vůbec možné, že by to byli potomci tohoto jedináčka? To stihne takhle rychle dospět?
Byl to ale už pěkný macek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 20:06 Adam s. – Problém
Dělal jsem vše podle návodu ale všichni mi po 2.týdnech zemřeli nevíte co s tím ?
Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 21:01 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: natka
Fotka k příspěvku Na tuto otázku tady odpověď je, že ano. Stačí si ty starší příspěvky přečíst. Výsledky v počtu odchovaných kusů jsou úměrné i velikosti nádrže pro líhnutí a odchov, což platí i pro přírodní lokality.

V malých loužích, co jsem mohl pozorovat, se vyskytovaly v desítkách kusů a ve velkých zaplavených proláklinách jsem jich mohl nalovit stovky.

Dalším předpokladem úspěchu je vhodná potrava a doporučuji pro ně - listonohy - zakoupit i násadu vajíček od sladkovodních žábronožek, kterými se mohou úspěšně odkrmit v tuto zimní dobu, i když slanomilná artémie po vylíhnutí by se dala, taktéž v malých a častých dávkách použít, ale nespotřebované mrtvé nutno ze dna odsát a doplnit pak čistou vodu do odchovné nádrže.

Foto: Zakoupené násady "tropických" sladkovodních žábronožek. Vajíčka jsou v ampulích umístěných při zasílání ve spínacích plastových sáčcích.

Dnešní nabídka násad v inzerci na iFauně - www.ifauna.cz/…

Jiné druhy i největší známý Branchinecta Gigas nabízejí zde - www.arizonafairyshrimp.com/…

Stránky je možné si dát snadno přeložit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 19:31 natka
je možné že nejstarší jedinec listonoha v akváriu snědl zbytek vylíhnutých??? :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 11:06 Muž DaveLister [478] Re: romant
Jenže pokud vím, neprodávají se listonozi, ale jejich vajíčka. Takže jde o odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 04:42 R Muž romant [27987]
Podle mě je zásadní na jaký účel, tedy jestli na odchov, potom ano, jestli na chov, potom to nutné nebude, tak nějak by asi měla znít odpověď na tazatelův dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2016 23:07 Žena Raviolka [2154] Re: Yirka
Yirko, po dvou třech měsících? To už tam dožívali jen ti nejstarší kmeti, v tu dobu (stará vysychající louže) se tam sotva začala líhnout nějaká vajíčka. Životní cyklus všech těchto krátkověkých tvorů s diapazou je velmi podstatně řízený osmózou. Proto na líhnutí je vhodná téměř destilovaná voda, nebo jakákoliv voda s co nejnižším obsahem solí. V přírodě dešťová, pochopitelně. Pro další život už je to jedno, listonoh vydrží opravdu hodně, ale chov v destilované vodě je z pochopitelných důvodů prakticky vyloučený a také nepřirozený vzhledem k normálnímu životnímu cyklu. Nehledě na to, že je to dost pažravý tvor, tam se nějaká pramenitá čistá voda udržovat ani nedá (já jim dopřávala nitěnky, ty milují).

Koho zajímají "technické" detaily vlivu osmózy na líhnutí právě listonohů, tak je najde v Akváriu č. 31, strana 17 ;-)
e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:21 Muž DaveLister [478] Re: Yirka
No jo ale lihnou se po diapauze v cerstve destovce. Dospele neonce uz je to take fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:08 Muž Yirka [9126] Re: DaveLister
Víš co, já tyto a podobné živočichy pamatuji z volné přírody. Byli na dědině v každé hlubší=dlouhodobější louži a po dvou třech měsících ta voda měla k destilce i čerstvé dešťovce hodně daleko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:42 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
No a v akváriu se může chovat třeba s krevetkama, takže bych to s tou destilko-dešťovkou neviděl až zase tak přísně. Ovšem proti gustu žádnej dišputát, kdo chce ať svým chovancům dopřává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 18:36 Muž DaveLister [478] Re: Yirka
V prirode maji destovku, coz ma k destilce urcite bliz nez k bezne vodovode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 17:52 Muž Yirka [9126] Re: tom
V přírodě někde v louži ji určitě nemají ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 17:21 tom
Musi mit listonoh destilovanou vodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 15:05 katrina Re: tom
Nepotřebuje, ale když už, tak v malé míře.Taky jsem je chovala bez filtru a bublinek,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 15:02 tom – mnjkg
potrebuje listonoh bublinky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2014 07:58 Muž Chem [837] Re: sajfrdík
Doporučuji odsát přes filtrační papír vajíčka ze dna a pomalu na okně vysušit. Z filtráku jdou pak sesypat poměrně jednoduše. Držím pěsti s chovem - je to zajímavý a z pohledu akvaristy hodně netradiční korýš se specifickým vývojem i nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 00:03 Muž sajfrdík [14]
Máte někdo zkušenost,jak získat od doma chovanýho listonoha vajíčka?Jak je vylovit a podobně(vysušit akvárko,nebo jak?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 12:59 Kateřina – Dotaz
Moji listonozi mají na hřbetě bílé tečky které svlékají. Jeden už je svlékl. Můžete mi poradit co to je? Děkuji Nováková :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 11:08 xintruder Re: xintruder
Tak houby, nevylíhli se listonozi ale žábronožky.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 22:36 xintruder
V sobotu jsem si přinesli z dinoparku Dino Akvarium, půlka detritu dána do destilky, za 48 hodin první pohyb, 2 maličci, dnes po čtyřech dnech 2 větší mají cca 6mm a jdou jasně vidět očička a dva menší cca 3mm, celkem se tedy vylíhli 4. Teď jsem dle návodu odstranil detrit a zítra bych rád dva oddělil. Založím pro ně nanoakvárko (12l), mohu dát na dno štěrk o hrubosti 3-5mm? Rád bych tam zasadil kytky, nebo aspoň tam dám javský mech.. Až budou větší (snad budou..) je vhodná i filtrace? Mám malinký filtřík z nanoakvárka..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 17:02 Kašlu na vás. Re: Martina
Pro listonohy to určitě nebude šok, ale bu dou vám vděční. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:50 flipex
Snese se listonoh s krevetama ? Asi ne že :-O hmm Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:37 Martina Re: Martina
....ano, to je možné, ale my je objevili až nyní, proto se ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 03:27 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku


Listonozi vyrůstající v zelené vodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2014 11:29 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku Naberte a doneste si povrchovou vodu z přírodní nádrže - bez bahna, ve které bude pro vylíhlé filtrující listonohy i potřebná mikro-potrava. Později se živí i delší přisedlou řasou a drobnými živočichy. Dobře mi rostli na pakomářích larvách a při dostatku řas.

Zkusit lze pokrmit rozmělněným krmivem pro rybky + spirulinu, chlorellu a , až budou větší i sekanými nítěnkami, roupicemi, drobnými žížalkami, žábronožkami i malými krevetkami. Vodu nutno stále obměňovat, jinak předčasně uhynou.

Vložené foto: Voda nabraná z přírody. I listonohům pro počáteční vývin svědčí zelená voda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 16:07 Martina – Listonoh
Dobrý den,
moc prosím o radu, také máme Listonohy, ale v návodu byla psaná destilovaná voda, na 1. pokus se nám vajíčka i s detrinem v destilované vodě vylíhnul 1 listonoh, byl cca. 3 dny starý a přendala jsem ho do láhve, aby když tak nesežral další maličké, jen jsem ho právě dala také do destilované vody, půl dne tam v pohodě byl, ale ráno uhynul.

Ted' máme 2. pokus - Listonohy máme 3 - cca. 8 dní staré a chystám se je přendat do většího akvária - cca. 6 litrů, ale nevím, zda tam mám dát právě tu destilovanou vodu, nebo balenou neperlivou pramenitou, koupila jsem i písek, tak nevím jakou tu vodu, aby to zase pro ně nebyl šok přejít z destilované vody a na vodu neperlivou, právě jsem vyčetla, že ta destilovaná voda je mrtvá voda a že když se tam dá i ten detrin, tak jako má z toho živiny, ale jak se dají už živé Listonohy do destilované vody bez toho dertinu, tak tak uhynou, je to tak ? Moc prosím co nejdříve za radu, jak mám ted' pokračovat ........

Předem moc děkuji, Martina.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Nechápu, že mohu Váš příspěvěk - dotaz přímo ovlivnit.

Odpověď od 0. : Vždyť toho bylo minulá léta tolik napsáno a vysvětleno a pořád si s tím neumí lidi poradit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:45 sisa
ake mam dat pre lystonohy piesok? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 10:48 smrt8k – Listonoh
Take pestuju listonohy a z vylihnutim to delam tak,ze dam do sklenice destilku a sklenici dam na radiator za 18 h se vyhli a každý den uberu cca 50 ml destilky a pridam 50 ml baleny pitny a jsou v poho ;) :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 14:33 karivojta Re: MartinaS
Bílí může být z toho že chytl plísňovou nemoc já osobně choval listonohy ale tohle se mi ještě nestalo. Nebo taky může mít nemoc zvanou krupička ta je také bílá ale víc to vypadá na plísňová nemoc. Zkus na to použít léčivo pro rybičky,nevím sice kolik těch listonohů máš ale pokud jich máš víc a nejsou také bílí tak je dej do jiné nádrže a zkus tomu listonohovy dát to lěčivo pro rybyčky ale mohl by na to léčivo také zemřít,záleží nad životem a smrtí. palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh