Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 10:29 S Muž invalida [3881] – Re: Johan
Mě se v deštěnce vylíhli ale jen 2....možná sem jiný přehlíd ale deštovka funguje..chyba byla asi u soudruhů z a ted nevím berazílie..peru kokosový ostrovy? Prostě tam daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Eda N.
A řekla proč by měli v destilce chcípnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:28 Eda N.
Ahoj! Tak jsem dostal pod stromeček Pravěké akvárium. Podle všeho na netu se má použít kojenecká balená voda - tak jsem koupil kojeneckou. Ale v návodu v Pravěkém akváriu píšou že se má použít pouze destilovaná voda co se používá do žehliček. Kamarádka biochemička mi řekla že mi v destilce hned chcípnou, tak jsem použil tu kojeneckou....Všechno udělal podle návodu a je to 72 hodin a nic se neděje....mají se líhnout po 18-48 hodinách....Tak nevím jestli tu druhou půlku pytlíku nezkusit do té destilované vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:54 švíco – Re: Pepan
Tak tak.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:52 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: švíco
Nojo, ale když tam napíšu, že je to dinokytka, tak to zní honosně a můžu na tom více narýžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:50 švíco – Re: Pepan
Obyčejná Růže z jericha... znám odmalička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Chalybda
cgi.ebay.com/…

tu z eBay, je tam toho víc, i něco jako ty sety.... stačí zadat vyhledat TRIASSIC TRIOPS.

došlo to jako vždy z Thajska za 8 dnů. Vpořádku to bylo, ale ne pro mne, jestli janmacu to dal už líhnout nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:34 Žena Chalybda [55] – Re: Semtex
A jak a kde jsi to z toho Thajska objednával a bylo to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:52 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: eda
Sem se kouknul na ty stránky a zaujala mě ta dinosauří rostlina. Jenom doufám, že si ji nějaký blázen nebude kupovat, protože to je jeden vraneček (rod Selaginella), který se běžně prodává v semenážstvích kolem 50-70 korun. Mají pravdu s tím, že tahle kytka asi rostla ve stejné době jako dinosauři. To ostatně jiné kapradě taky, takže jako dinokytku bych mohl prodávat třeba i naši kapraď samec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:35 eda – Re: Pepan
ahojte, mam za sebou nekolik nasazeni listonoha a az na jednu vyjimku uspesne. zacal jsem s akvariem aquasaurs z www.iqhracky.cz , kde byl sacek s namichanymi vajicky a nejakou drti, zamichal jsem to a rozdelil na pul a z obou davek se mi narodilo asi 5 listonohu, ale jeste mrnavy se pozrali nebo co a zbyli tam nejdriv dva a pak po druhym vrhu tri. Rostlo to rychle a zilo asi 3 tydny a pak to ze dne na den chciplo, jeden po druhym behem par dnu. Ale i tak dobry, dorostli asi na 3cm a pro me to ucel splnilo. Deti se pobavili a pak kdyz tomu asi nedavas co to presne potrebuje, tak to nemuze zit tak dlouho jako v prirode. Nedavno jsem si na stejnym eshopu objednal nahradni sadu a to sem cumel. Z pul davky se jich vylihlo snad 10 a zili všichni. Myslim, ze uspech je v tom zacatku, staci mala nadoba cca 1litr a tam je nechat vylihnout. Dobre se cisti voda a krmi. Pak az povyrostou cca na 1cm, tak je rozdelit na dve sady, kdyby se s tou jednou něco nepovedlo, tak je ještě ta druhá. Klíčem bude podle mě voda a krmení, jinak snesou dost, teplotu snesou už od 17st. i když píšou od 20st. Spíš bych se vyvaroval vyšších teplot nad 25st. kazí se rychle voda. Vodu jsem pouzival balenou pramenitou, tu nejlevnější ARO, ale mel jsem i jiny. Pravidelne jsem strikackou odsaval stary kuze a bordel a doplnil cistou vodu. Nechcipl ani jeden z tech deseti dokud jsem je nedal do mensiho akvarka. Za dva dny šly jeden po druhym do vecnych lovist. Neco jim tam nesedlo nebo co , nevim. Zachranil jsem posledni tri a ty pak v ty puvodni vaničce zili dal. Nakonec žili asi 2 mesice. Chce to hold zkušet a starat se. Já to měl vždycky na stole, tak sem to měl porad na ocich, takze jim nic nechybelo, ale i tak to je dost citlivy stvoreni. Doporucil jsem to par znamym co to u me videli a vsem se neco vylihlo, ale dylka zivota je urcite zavisla na podminkach a peci jakou tomu date. no kdyby nekdo chtel snad radu nebo tak, budu tu diskuzi chvili sledovat... :-) čus
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 16:48 S Muž invalida [3881]
Supr škoda že nežijou dýl..pokračuju v informačním nasávání a kolem vánoc plánuju další test :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 15:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ccete vidět potvoru z Triasu?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Eda N.
Tak to mají docela drahé.
Z Thajska to přijde asi na 130,- Kč až do domu za 8 dní od odeslání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:04 Muž roper [10] - Cichlidy
Aqasaurus? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:56 Eda N.
Dneska jsem narazil na dvě nabídky - mají tam i další násadu listonohů -
hrackyodkacky.cz/…
hrackyodkacky.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:46 S Muž invalida [3881]
Jo dneska sem v pořadu natura našel zmínku o arktických listonozích je to radioarchiv čro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2010 22:43 Muž Chem [837] – Re: Eda N.
S většinou informací jde souhlasit. Jediné, co s pravdou moc nekoresponduje je to, že se z nakladených vajíček vylíhnou listonozi. Děje se tak, ale spíše výjimečně. Vajíčka po nakladení musí vyschnout. K chovu je potřeba dodržet jisté předpoklady, které tu (dle mého názoru asi nejlée a nejvěrohodněji) v různých vláknech popisoval akvarista s předívkou 0 - "nula".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:28 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: invalida
Ty si měl být chlape spisovatelec a nebo psát nějáký článkoid častěji :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:24 S Muž invalida [3881] – Re: Eda N.
Tomu nevěřím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:59 Muž Yirka [9123] – Re: Eda N.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:49 Muž roper [10] - Cichlidy
Obávám se jen toho, že to zase tak lehce dle návodu nepůjde. Já se na ně taky chystám, ale vše co sem si o nich přečetl, nebude jen tak. A že by byl koloběh života po jedné násadě? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 18:51 Eda N.
Zkusil sem kontaktovat přímo Sparkys hračky a přišla mi tato odpověď:
Pravěké akvárium obsahuje krmení pro listonoha. Místo krmení dodané v soupravě mohou být listonohové krmeni potravou pro rybičky a musí být vše dobře rozmělněno. Může se také použít jemně mletá karotka, jablka. Listonohové žijí několik týdnů, dorostou do délky 4-5 cm. Pak zemřou, ale mezi tím nakladou do akvária nová vajíčka a vylíhnou se další jedinci. Při správné péči podle podrobného návodu uvnitř soupravy tak vlastně vznikne "koloběh" listonohů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2010 22:42 0 – Re: Eda N.
Fotka k příspěvku Listonoh se živí ve vodě žijícími nebo do vody napadanými drobnými živočichy a řasami.

Nestudoval jsi všechny příspěvky, psal jsem , že má v oblibě například larvy menších druhů pakomárů a místo žábronožek, kterými se v přírodě živí , jsem podával korethru a dafnie, plus jiné.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 14:36 S Muž invalida [3881] – Re: Eda N.
Když ono toho o nich moc neví nikdo...článek je jen o první zkušenosti..až našetřím zkusím to znova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 12:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Eda N.
Ti naši listonozi baštěj žábronošky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 12:09 Eda N.
Děkuji za radu - článek "Jak chovat Listonoha" jsem řádně přečetl, ale nic moc se nedozvěděl. Oni jedí jenom "spirulínové tablety" ? A to mám v akvaristice říct že chci přímo toto? Chci si o to Pravěké akvárium napsat Ježíškovi tak se snažím nastudovat co se dá... Mám chs morčat a křečků a achatiny ale o vodních tvorech toho zatím moc nevím, proto se možná "hloupě" ptám :)
Děkuji za odpověď
Eda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ten Listonoh je za $7. Jestli jsem to dobře pochopil, tak v jedný várce je 970 vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:49 0 – Re: grizly
V časopise Živa číslo 5 , roku 2000 je článek s názvem : Listonozi , žábronožky a škeblovky v přírodě a chovu. ( Taky se tam píše o halančíkách ).

Od dotyčného autora ( člověk již v letech a hodně zaneprázněný ) se mi přece jen podařilo získat násady.

V příštím roce se pokusím listonohy víc ' rozchovat ' a dle výsledků se mohu přizpůsobit možné poptávce. Mohl bych z původního uloženého vzorku se podělit , ale výsledek nemusí splnit očekávání a mohlo by se stát , že tu budu číst výtky napsané v návalu emoční nespokojenosti.

Jinak je možnost požádat Semtexe o zajištění vajíček , když se sám nabídl k tomu kroku. zdravím , 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 05:52 S Muž invalida [3881] – Re: grizly
Když je vezmeš a zkusíš tak chci vědět jak se ti zadařilo...Můj pokus žádná sláva....Ale šetřím na jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 02:47 Muž grizly [145]
Chem napsal: A proc? Vzdyt zrovna v hrackarstvi je temer jiste, ze jde o nasady, ktere jsou komercne distribuovany po celem svete a je temer jiste, ze vajicka pred distribuci prosla vsemi cykly (sucho, mraz a jejich kombinace), ktere jsou potrebne k jejich vylihnuti.
Tak tímhle si právě tak jistý nejsem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:23 Muž Chem [837] – Re: grizly
A proc? Vzdyt zrovna v hrackarstvi je temer jiste, ze jde o nasady, ktere jsou komercne distribuovany po celem svete a je temer jiste, ze vajicka pred distribuci prosla vsemi cykly (sucho, mraz a jejich kombinace), ktere jsou potrebne k jejich vylihnuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:05 Muž grizly [145] – Re: 0
Víte, kde se dají sehnat kvalitní násady??? V hračkářství se mi je kupovat nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2010 17:45 0 – Re: Bak
Fotka k příspěvku V této záležitosti je stále ještě prostor na pokusná probádání , jaká doba po vysušení je k novému zalití vhodná pro co nejlepší lihnivost. Ta může být u jednotlivých druhů různá , podle toho z jakých zeměpisných poloh pochází a jakými změnami během vývojové fáze v místě původu prochází v rozmezí roku i více let.

Druhy vyskytující se v našem mírném klimatickém pásmu prodělávají dvě hlavní období klidu a to v zimní době studeným a mrazivým . Ve vegetační části roku periodami střídavého , buď horkého nebo ke konci léta chladnějšího sucha . Tím je řízen vývoj a výskyt druhů jarních i letních.

V jižních aridních oblastech nemusí v neaktivní podobě vajíčka lupenonožců procházet mrazivým klidem , ale různě dlouhou dobou suchého údobí , s taktéž se měnící celkovou teplotou a vlhkostí prostředí , kteréžto mohou souviset s ' příchodem ' dostatečného množství srážek a tím i vhodnou dobou k líhnutí korýšů typických pro periodické vody.

S přihlédnutím k těmto probíhajícím dějům nutno hledat i vhodné postupy při chovu listonohů a žábronožek . Nemusí být vždy složité. Nechal jsem letos v začátku srpna po vylíhnutí korýšů na zkoušku vyschnout zemité vzorky po listonohu letním a žábronožce letní . Po odebrání vody jsem to nechal dva dny na slunku zcela vysušit (působilo na to i horko ) a pak do toho napršelo a jen byla ještě dolita voda. Listonozi se nevylíhli ( vzorek mohl být nekvalitní - "vyžitý" ), zato žábronožky byly za tři dny vidět plavat v chovné vance.

Musím přinuceně příspěvek zkrátit.

Foto: Listonoh letní na dně chovné dětské vaničky umístěné venku v zahradě. Ve vaničce bylo velké množství drobných pakomářích larev , které listonoh komplet vyžral.Pravidelně jsem doplňoval vanku zooplanktonem a k dispozici byly i jemné nárosty řas na stěnách. Tento listonoh žil necelé tři měsíce a mnohokrát se při růstu svlékal z krunýře. Žábronožky žijí do dnešních dnů - letní i divorohé. Krátkou životnost mají škeblovky , zhruba jen dva měsíce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 14:48 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Eda N.
Hned nad fórem jsou články.
Přečtete si : "Jak jsem choval listonoha . . . " Tam se zrovna nedávno jeden nejmenovaný kolega (říkejme mu třeba invalida ;-)) podělil o svou zkušenost s jejich chovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 13:54 Eda N. – Listonoh
Dobrý den!
Narazil sem ve Sparkys Hračkách na "pravěké akvárium" a přečetl si o Listonohách. Ale nikde nepíšou čím bych je měl krmit. Oni nic nejedí? Nebo čím je mám krmit - Děkuji Eda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 17:17 S Muž invalida [3881] – Re: invalida
Jenom postřeh..v akva kde byl původně listonoh se po přendání zázračně vyčistila voda..tak je živej že kalí celou nádržku..když mele všema 140ti nohama, není se co divit ano Jo a mám velkou radost že se článeček líbí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 11:12 S Muž invalida [3881] – Re: Johan
No to asi najdu na netu ale je to daleko ..blbě chodím..a když je chráněnej asi má proč..určo je lovit nebudu...pozorovat bych je i šel ale je to pár tejdnů..a kaluž je prej pokaždý jinde...to zmapování výskytu je asi spíš na škodu..mi lidi sme blbý :-( ve vlastní kaluži mu musí bejt nejlíp :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 10:04 Johan – Re: invalida
Našel úplně jednoduše. Je docela dobře zmapováno, kde žijí.
Krom toho je jedno, jestli je máte od chovatele, ale pokud nemáte nějakou stvrzenku nebo něco, čím dokážete, že je máte z chovu, tak jako kdyby ste si je nachytal v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 10:03 S Muž invalida [3881] – Re: Johan
Hodně by mě zajímalo jak bych asi našel tyhle potvory v přírodě a jak bych je ulovil..kdo neviděl jejich živost nepochopí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 09:59 Johan
Jen si dejte pozor, na naše druhy musíte mít vyjímku ze zákona.
A při případné kontrole musíte dokázat původ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 09:07 S Muž invalida [3881] – Re: Bak
Našel sem zmínku i 20 let ..minimum nevím..netuší někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 08:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: 0
Ještě ta doba vývoje na suchu by byla zajímavá, aby to někdo nezalil příliš brzy a nesklidil smutný obličej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 21:12 S Muž invalida [3881]
Fotka je přidaná i do sekce ostatní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 20:36 S Muž invalida [3881]
Zatím jedna blbá fotka u článku..ale já na to přijdu jak na to smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2010 16:39 S Muž invalida [3881]
Mám pár blbejch fotek a jedno video...když se mi to povede přemístit tak to večer přidám k článku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 02:27 0
Fotka k příspěvku Tady máte fotku listonoha letního po dvou týdnech od zalití chovné násady vodou ve velikosti "mláděte".

U lupenonožců větší či menší část vajíček ' přeléhá ' a líhnou se po opětovných vyschnutích a zavodnění , navíc přítomnost , již vylíhlých starších jedinců brzdí vývoj vajíček - hlavně v malém prostoru a nedostatku vody. Proto je vhodné vylíhlé korýše přelovit a chovný vzorek s vajíčky po odstranění vody nechat dobře vyschnout a opakovaně zalít vodou k získání dalších listonohů nebo jiných druhů , např. žábronožek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 02:31 0
Fotka k příspěvku Ještě jedna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.07.2010 02:29 0
Fotka k příspěvku Ještě vložím fotku zhruba pětidenních žábronožek o velikosti těla přes jeden centimetr . Za dostatku potravy rostou velmi rychle a oproti listonohům se ve vodním sloupci vznášejí podobně jako rybky. Nade dnem se substrátem , z něhož se líhly se nesnadno pozorují a proto jsou vyfoceny u stěny vaničky , kde jsou lépe viditelné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2010 02:09 0
Fotka k příspěvku Co je nepochopitelné?
Větší objem vody , aby nebylo blokováno úspěšné líhnutí navíc i dostatečného počtu jedinců je k tomu potřebný - nebudu rozvádět důvody ; a atmosférické srážky jsou prokazatelně vhodné . Teplota nemusí být stálá , může kolísat ( osobně ponechávám nádoby s násadami trvale venku ). Promícháváním se z nosného ' média ' uvolňují vajíčka do vodního sloupce , kde se snadno líhnou a pohybem vody se stimuluje jejich konečný vývoj.

Důležité je , aby po vylíhnutí byla hned k dispozici vhodná potrava v dostatečném množství , jinak to pojde hladem a prospěje opatrné obměňování vody , doplňuje se ta s potravou.

Jako základ tyto informace pomoci mohou.

Foto: Vaničky pro chov lupenonohých korýšů - listonohů , škeblovek a žábronožek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:47 S Muž invalida [3881]
Ty rady bys moh rozepsat...dík :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh?od=251