Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:20 noroeo – pěstování listonohů
daří se mi, jsou tam 6žábronožek,4malí listonozi a možná že i něco jiného.



těm listonohům říkám špuntíci. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:14 Scorpio – Re: RadekCX
jj Obraz to má good ale na tu blízku nic moc xDD kdyz tak zajdi na moji stranku a dej Moji listonoži je tam CHAT okýnko a napis tam díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 10:39 Muž RadekCX [219] Re: Scorpio
hmm docela pekna kamerka za 64USD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 10:30 Scorpio – Re: RadekCX
Foscam FI8908W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 10:09 Muž RadekCX [219] Re: Scorpio
dotaz trochu mimo...co to je za kameru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 09:02 Scorpio – Praveke Aquarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:29 MartinaS – teplota vody
Přestěhovala jsem listonoha do většího a voda mi pomalu klesla z 23 na 21 stupňů - co myslíte, je to moc málo? Nechce se mi vytahovat topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 11:10 MartinaS Re: RadioactiWe
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 08:43 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: MartinaS
Baktérie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 23:47 Scorpio – Listnoh
Tak dnes jsem začal s pěstováním listonohů.
Podle návodu na mimibazaru jsem nalil Dobrou vodu neperlivou a dal jsem půl balíčku.
Voda má 25 stupnu.
Živí přenos z IP kamery která je namířená do aqaria je.

ipkameralive.sytes.net

Uživatelske jmeno: kamera
Heslo: žádné
(otačení je vyplé povolení je jen na obraz)
Kliknout na login podle toho co máte za prohlížeč.

Chtěl bych se ještě zeptat na co si mám dávat pozor. Předem Díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:39 MartinaS
Právě jsem listonohovi dočistila akvárko a říkám si, kdo jim ty louže čistí v přírodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:59 odbornik na listonohy – moj listonoh
mam dve sady praveke aqarium a jedna je mensia a druha je velka v tej mensiej sa im lepsie dari ale zatial su tam len dva a robia same vyvrtky napiste poradim ak tu budem [som slovak] palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:53 MartinaS
Mě ten větší taky pošel :( Syn se v akvárku šťoural brčkem a dneska jsem viděla kočku, jak z něj pije. Zato ten menší úplně pookřál, roste a řádí, tak uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:04 katsim
Tak mě už taky pošel... :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 23:01 jaja
My sme sadili 30.12. a dnes poobede s niečo malé začalo prehánať asi 8 kusov po akváriu.Syn (5) dokonca tvrdí že od poobedia už aj narástli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:49 katsim
Tak mě už se taky vylíhl v úterý, ale neměla jsem přístup k internetu hmm . Vylíhl se mi jeden listonoh ze sady Pravěké akvárium a je to teda pořádnej lump... :-D žere jak prokopnutej. Jinak s tou dešťovou vodou nevim jestli je uplně vhodná, protože dneska obsahuje samý hnusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:56 Žena IvetaM [2]
Tak už jsou všichni kaput, další pokus nechám na jaro a zkusím ty vaničky s víc vody, řasou a dešťovkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:27 Nella
Ahoj mě se už vylíhnul malý Listonoh po 6 dnech :). A je strašně rostomilý a strašně rychlý. :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 13:01 MartinaS – Listonohové
Tak jak Vám rostou vánoční listonohové? Já nasypala vajíčka do vody 25.12. (dala jsem tam max 10 vajec - byla fuška to odpočítat) a hned druhý den jsem tam měla jednoho a pak, během 2 dnů druhého. Zatím žijou a ten starší i pěkně roste - už má půl centimetru. Dala jsem jim do akvárka jávský mech a kámen porostlý řasou z rybníka - každou chvíli na nich přistanou a ožírají je. Vůbec je nekrmím. Jednou jsem to zkusila a o granule ani nezavadily - musela jsem je vylovit a bála jsem se, že vylovím i listonohy. Je sranda je pozorovat. Ten větší už dělá pěkný akrobatický kousky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 01:57 georgeczk2
Jsem jako každej zvědavej akvarista zkoušel odchovat listonoha...dal jsem vajíčka do misky s vodou z akvárka,vylíhli se,dal jsem je do 10L akva,krmil jsem je mraženým cyklopem,vyrostli asi 1 cm,pak ten největší sežral ty malý a pak chcípnul...Příště budu víc krmit a chce to fakt čistou vodu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:15 S Muž invalida [3881]
To je běžnej a neřešitelnej problém...jakákoli drobnost.,..patří do fora...přijdem na to proč ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:05 Žena IvetaM [2]
Tak se vyklubalo celkem kolem třiceti listonohů, ale po pár dnech většina uhynula. Jídla se zdá se ani nedotkli. Vydrželo jich zatím šest. Snad se dochováme alespoň jednoho. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:40 Helia
Ahojky. Chtěla bych chovat listonohy a potřebuji pomoct. Když mi dospělý listonohové snesou vejce do písku, tak jak se to má "vyzbírat"? Nebo existují na to speciální akvária? Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:18 anet – prosim o pomoc
koupili jsme si sada praveke akvarium a nasypaly jsm etak vajicky s detritem akorat neumim rozeznat detrit od vajicek prosim vas nevite nekdo jak by meli vypadat? stydim mooooc dekuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 09:36 katsim
Tý jo...jak jste to udělali??? Já je mam ve vodě už tři dny a furt nic... :-( A to jsem se držela přesně podle návodu a taky jim svítim lampičkou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2011 21:52 Žena IvetaM [2]
Tak jsme si na štědrý den koupili v Příbrami na burze akvar.cz sadu pro chov listonoha amerického. V pondělí 26.12. ve 22:00 jsem je nasypala do jednoho litru dobré vody. V 5:00 jsem jim rozsvítila lampičku a když jsem večer přijela z práce, bylo už vylíhnutých destet kousků (po 20hodinách). Uvidíme, jak to půjde dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 17:08 gogo – prosba
koupil jsem si sadu praveke akvárium a návod byl prilis lehký poprosil bych jestli by me nekdo nemohl poradit pripadne se ozvete na mailto:www.petr_ctvrtak@centrum.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 13:05 Žena Lolianka [16] Re: Libi95
Používala jsem destilku. Voda ale není všechno, listonoh potřebuje i světlo (nepostradatelné pro růst!) kolem 14 hod denně. Jsou strašně citlivý na chemikálie, pozor na různé osvěžovače vzduchu v místnosti, vůně, aerosoly, nedej bože insekticidy atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 20:04 R Muž Silent [5949] Re: Matyson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 19:55 Matyson
čím krmit listonoha?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2011 01:18 0 Re: xb8


Dopřej jim víc litrů vody a ne jen jeden a pravidelně ji obměň a nemusíš k tomu používat pouze tu kojeneckou. Krmení potřebují vydatné, aby narostli velcí, musí mít dostatečně velký prostor s přísunem nitráty nezatížené vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:46 S Muž invalida [3881]
Děšťovku trochu kolíbavou teplotu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:42 xb8 – listonoh americký

Nemáte někdo s úspěšným odchovem listonohů amerických??
Koupil jsem asi 4 sady na aukru,vždy se vylíhnou,povyrostou o pár mm a pak vždy chcípnou :(
Mám pro ně speciální krmivo přímo pro listonohy,mám kojeneckou vody,chovám je v 1L vody,dávám minimum žrádla,ale stejně ho nespotřebují,tak ho na druhý den odsaju,ale stějně potom všichni chípnou !!

Nemáte někdo zaručený recept jak je odchovat do dospělosti??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 07:38 David
já sem poprvé dal jedny vajíčka a nevěřil sem že se vylíhnou a tak se taky stalo ted dávám druho dávku a teda doufám že aspon něco jinak kdyby by mě někdo poradil naké vychytávky s cho :-) vem byl bych moc rád předem díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 08:32 Triopik papa
Tak jsem ho vcera rano nasel nehybneho. 4.8. - 17.10.
2,5 mesice od nasypani - ja to beru, ze se zadarilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 21:29 Triopik – svlekani
Tak ten nas se porad svleka, snad kazde 4 dny. To porad roste, ze se musi prevlekat?
Ale dneska to vzal nejak hopem a jednu stranu ocasku ma kratsi asi o 1/2 (zustala mu ve stare kuzi). Doufam, ze to neznamena, ze se nam uz zacina rozpadat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:43 Triopik Re: Triopik
Tak odebiram vajicka na suseni. Puvodne jsem se bal mu tam cistit vodu, abych neco neodsal omylem, ale vajicka jsou prilepena na kaminky velmi solidne. Jen tak mimo rec, uz jsme spotrebovali 15 l. destilky. Zacina to lezt do penez :). A to mame jeste 1/2 zbyvajici origo nasady.
Tak snad nakonec poridime nejake akvarko s filtrem. Vyhrivani snad ani ne, porad to bude mit zhruba pokojovou teplotu, ne?
Jakou velikost v litrech tak poridit pro 3 listonohy? A co k tomu za filtraci?
O akvaristice nevime vubec nic.

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:19 Triopik Re: Triopik
photo.uloziste.com/…

Odkaz na fotku vajicek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:17 Triopik – vajicka po 50 dnech
Fotka k příspěvku Tak jsme dneska objevili vajicka od naseho jedineho Triopse. Mozna tam jsou uz 2 dny, ale to je jedno. Nasada nasypana 3.8. a objeveno 28.9.
Je jich tam teda hoodne, aspon tak 50 ks odhadem. Prikladam fotku. Lepe je to videt na mensim obrazku, nez pri zvetseni.
Mame to praveke aquarium a vajicka jsou pouze v 1 oddeleni ze 4.
Pripadne na odkazu e mozno mit ruzne velikosti fotky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 10:54 Tomi Re: Semtex
Já to chápu, ale já kdybych si koupil takové balení tak bych čekal, že se mi vylíhnou všechny a budu je všechny sledovat, ale takhle se požerou dřív než se vylíhnou nebo těsně po vylíhnutí a mě tam zůstane jen ten nejsilnější. Já v tom mém balení měl napsaného jen listonoha, protože oni předpokládali že ty perloočky sežere, tak to tam ani nepsali. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 21:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomi
..a a aaaa a votom to je rozzureny

proto jsou pohromadě..... Chovanec, jeho strava a starva pro stravu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 20:35 Tomi Re: Semtex
Drahé to možná bylo ale já to naštěstí dostal, nekupoval jsem to. :-) A ten druhý odkaz je zajímavý, když jsou tam vajíčka více živočichů, tak se přece můžou mezi sebou požrat ne? Ale v přírodě jsou taky všechny spolu že, tak co se tak divím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomi
narazil jsem teď na něco, co by mohlo vysvětlit ty Dafnie.....

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 18:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomi
celkem drahé, ja měl dvě balení po asi 120,- z Thajska i s dopravou, tuším že to je tento odkaz:

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 16:31 Tomi Re: 0
Toto balení bylo koupené v Dinoparku v Ostravě a je to od této značky viz odkaz níže.(datum tam není) Udělal jsem všechno podle návodu teplotu vody i světlo a taky mě napadlo že ty perloočky měly sloužit jako to krmivo. Ale v návodu psali vsypat do vody jen půlku obsahu s detritem tak ještě jednu půlku mám tak to zkusím i stou druhou půlkou. Ale nevím co s těma perloočkama je mi líto je dát někomu jako krmivo pro ryby, všechny najednou plavou za baterkou za světlem jak to měl dělat i ten listonoh. A pořád nevím co jim mám dávat na oběd? :-)

www.modernihry.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2011 11:00 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Tomi
Perloočky se dají chovat k pozorování a ve velkých objemech vody, též jako krmivo pro ryby i jiné živočichy.

Tu zakoupenou "násadu" vajíček listonoha bude asi nesnadné reklamovat, nevím totiž má-li to balení nějakou záruku, a pak může být příčina neúspěchu v něčem jiném, pokud to nebylo jen neodborně nebo lajdácky připraveno.

Vlasolis se ptal, jak mohl trh nazvat hračkou problematického listonoha.

Ta "hračka" nutí k intenzivnímu přemýšlení a fyzické činnosti pro dosažení cíle.

Tito korýši se totiž automaticky vždy po zalití vodou nelíhnou, ale více činitelů rozhoduje, zda je vyhovující prostředí i vhodná doba, jenž maximalizují podmínky k zdárnému vývoji a podmiňují vylíhnutí listonohů. Ve lžičce i jakékoliv vody to nebude. Taky nějakou dobu trvá než se začnou líhnout a nezkušené oko je schopno je zaznamenat, tím se rozumí - mají-li u netrpělivých čas i hlavně na čem (vhodná potrava) vyrůst do té objevitelné velikosti.

Mnohdy se dobrého výsledku dosáhne naprosto náhodně, podobně jako u množení některých náročnějších ryb. Proto je potřeba pokus několikrát zopakovat - zaplavený obsah balení zcedit přes mikro monofil, uhelon a důkladně vysušit (u některých druhů i dát přemrznout) a po jisté pauze nebo hned opět zalít osvědčenou čerstvou, ale ne dehtovou dešťovkou. Jestli je vhodnější voda z běžného deště, nebo získaná za bouřky nemám zjišťeno.

Ty perloočky se do násady mohly dostat i záměrně, aby posloužily za potravu listonohům - i to je třeba vzít v úvahu. Chovu zdar. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tomi
super kup, na rybníku toho nachytáš plno a ty za to ještě platíš .... smich
drahé krmení.... napiš sem prodejce, ať víme komu se máme vyvarovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 20:27 Tomi – :-)
Díky za odpověď, kouknul jsem na fotky a pak jsem si půjčil mikroskop a dal je na sklíčko a opravdu jsou to na 99% perloočky. Ale co stím? Čím to teda krmit? moc jsem o tom na netu nenašel ani nevím jak dlouho to žije a jak moc to poroste, ale asi moc ne. Hlavně že máme barevnou krabici a návody že je to listonoh. Posílám video z mikroskopu a na tom je vidět jakoby měla v těle mladé :-)
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 09:09 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Tomi
Bez zobrazení bych usuzoval, že to snad budou vznášivky, ale na tom videu ti tvorové vypadají z té vzdálenosti jako perloočky, jistý si však nejsem. Pro přesnější určení je vhodnější boční pohled do skleněné nádoby. Snímek musí být udělán zblízka a opravdu ostrý, ne rozmazaný, ať je jasně vidět tu drobotinu, alespoň tak, jako ty dafnie v kelímku, které mám v osobních fotkách na svém profilu - se podívej a mimořádně asi jen do zítřka umožním vstup na svou starou prezentaci, kde je k vidění i listonoh ( klikni na: všechny fotky ). 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 21:58 Tomi
Díky za reakci jak se má měnit voda, už jsme na to přišli, ale nyní se ptám na jiný problém pošlu odkaz na youtube. Listonohy jsme dali do vody 16.8. a dnes to je to video jsou pořád malincí nemají víc jak 2 mm, je to normální? a na pohled to vypadá úplně jinak, co vidím na netu tak to má ocásek ale to moje má spíš tykadla ale žádný ocásek. Mám pocit že jsou to úplně jiné zvířátka, ale nevím co to je. A je jich strašně moc, dnes jsem je rozdělil do dvou misek, jsou to snad nějaké vodní blechy?

www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh?od=151