Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Listonoh

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Listonoh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 13:22 Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:56 vikuša – vajíčka
Ahoj ja jsem vajíčka nasadila: 8.3.2013 v 16:35. ale pořat see nelihnou jen je kolem vajíčka takové vlasky s kulíčkama na hoře je to normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 19:08 Žena Ammi [22] Re: Wendy2
Hm, nevím jak zabránit kanibalismu. Ti mí se žrali jen malí - bylo tam deset plovoucích teček a najednou zbyla polovina. Jak byli větší, už se nechali na pokoji. Krmila jsem zeleninou a různým krmením pro rybičky a krevety. A taky docela dost, oproti rybám třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:19 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: vikuša

http://rybicky.net/atlasostatnich/listonoh_americky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:04 vikuša – pohlavi
ahoj dělí se Listonozi na pohlavi nebo ma ženske i mužské organy jeden???? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:50 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Ammi
taky jsme jim dopřáli akvárko, ta plastová vanička je ku ničemu, ale jsou to děsní kanibalové, jeden nejsilnější požral všechny ostatní, dá se tomu nějak zabránit? krmili jsme i několikrát denně a často odkalovali a vyměňovali vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:45 vikuša Re: Ammi
Ammi napsala: Nemáš zač. A jestli můžu doporučit, dej je do akvária. Já jsem je měla (tedy děti) ze sady Aquasaurus z hračkářství s tou pidi plastovou vaničkou a moc nerostli, pak jsem je dala do bývalé karantény 25 l (jen oni a šneci) a svlékali se skoro každý den. Taky dost rychle plavou a dělají různé přemety, což v té vaničce fakt nešlo. Měla jsem na dně liapor, rádi se v něm ryli, nebyl problém vyrýt 2 cm do hloubky (pak už bylo sklo), takže se hodí i nějaký neostrý písek.
Aha jamam ale tu plastovou a až se vyklubou tak pujdou do sleněne baňe s pískem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:46 Žena Ammi [22] Re: vikuša
Nemáš zač. A jestli můžu doporučit, dej je do akvária. Já jsem je měla (tedy děti) ze sady Aquasaurus z hračkářství s tou pidi plastovou vaničkou a moc nerostli, pak jsem je dala do bývalé karantény 25 l (jen oni a šneci) a svlékali se skoro každý den. Taky dost rychle plavou a dělají různé přemety, což v té vaničce fakt nešlo. Měla jsem na dně liapor, rádi se v něm ryli, nebyl problém vyrýt 2 cm do hloubky (pak už bylo sklo), takže se hodí i nějaký neostrý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:27 vikuša Re: Ammi
Ammi napsala: Jo, vajíčka jsou droboučká oranžová. Po nakladení listonohové brzo umřou, alespoň u mě je tomu tak, z pěti už mám jen dva. Teď mají zhruba 6 týdnů a asi 6-7 cm (měřeno i s ocasem). moc ti děkuju hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 08:00 Žena Ammi [22] Re: vikuša
Jo, vajíčka jsou droboučká oranžová. Po nakladení listonohové brzo umřou, alespoň u mě je tomu tak, z pěti už mám jen dva. Teď mají zhruba 6 týdnů a asi 6-7 cm (měřeno i s ocasem).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 07:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: vikuša
když je ještě nosí, tak mají bílou barvu, po nakladení jsou rezavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:22 vikuša Re: vendy
vendy napsal: ahoj,pred 10 dny jsme založily chov listonohu.po 2 dnech se nam neco vylihlo dvakrát love za dalsi 2 dny uz tam plaval 1 listonoh.pozorovala jsem Listouše jak roste.bylo to super ho pozorovat smich .dnes 31.3.mi zahynul sad dalsi pokus bude po velikonocích.doufam ze vydrzi dýl



to je mi líto sad ja teprve záčínám dala bys mi k začátku nějaké rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:11 vikuša – vajíčka před vylíhnutím
Fotka k příspěvku Mohl byste mi někdo napsat jakou má barvu listozí vejice??? :-( byla bych moc rada love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:05 vikuša – vajíčka
Fotka k příspěvku Pořat nevim jestli jsou vajička ty oranžová nebo ta bíla.. :-( :-O kdybi někdo věděl tak mi napište hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 08:53 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Adam
žerou klasické krmivo pro ryby ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 08:08 Adam – LISTONOH KRMIVO
Kde sháníte krmivo pro listonohy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 18:21 martin
ja mam akvarko rozdeleny na 2 poloviny v levy mam 1 a v ty druhy jsem mel 2 ale vetsi sezral toho mensiho prosim poradte co mam delat aby se nepozirali :potlesk : sad ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:41 Danelar
Já sem nasadil listonohy koncem října tohoto roku dnes mam jen jednoho ale velkeho meril sem ho a meril 4.5 cm a prave dnes nakladl vajicka tak uz se tesim na juniory xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:16 S Muž invalida [3881]
Ne to opravdu není ani listonoh jarní a ani letní...ten je chráněnej ano Triops longicaudatus - Listonoh americký bude asi to pravý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:29 panda
A že se tak blbě zeptám.: To asi není to samé zvíře, které žije i v české přírodě, co? Předpokládám, že to bude nějaký teplomilný druh. ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 13:02 Martina – Listonoh
Já nevím, jak vy, ale mě se vylíhli už po 12 hodinách, je to neuvěřitelné, ale vylíhlo se jich přes 50. Už jsou větší, jdou jim vidět oči. Já je mám úplně u radiátoru a svítím na ně lampou celý den a mají cca.26 stupňů. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:32 Muž Chem [837] Re: jmatek
Perfektni, ac je na internetu spousta diskusi o listonozich, zde na rybickach neni tato diskuse nejak velmi ziva. Zvlaste pak chybi lidi, kteri maji s listonohy takove pekne zkusenosti. Skutecne, je to velmi pekne a zajimave zvire, ktere je v chovu i odchovu velmi specificke. Jak uz predeslal kolega prede mnou - stalo by za to hodit prezentaci listonohu sem do nadrzi.

Zajimalo by mne, zda chov dale rozvijis, sbiras vajicka apod. Sdileni zkusenosti v teto veci by mohlo byt prinosne.. Osobne mam problem s oddelovanim vajicek od detritu, osvedcilo se mi suseni na filtracnich papirech a nasledne "profukovani" a prosivani podobne jako zemedelci oddeluji zrno od plev, ale zadna dokonalost, je to trochu pracne a chtelo by to zvysit efektivitu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 06:05 R Muž Mrakoplash [1776] Re: jmatek
Pěkný fotky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 17:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jmatek
Škoda že tu nemáš prezentaci s deníkem, bych si rád početl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.11.2012 17:19 jmatek – Jindřich
Fotka k příspěvku Nějaké foto z mého chovu :) jindrich-tyn.rajce.idnes.cz/…
(ještě budu dodělávat popis)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:43 IMGI – listonoh
Prosim poradte mi jak bych mel poznat jestli mam v akvarku listonoha ja uz totiz jsem jednoho zahledl ale ten se furt nekam schova a nehejbe se a rad bych poznal jestli jeste vubec zije prosim poradte jak bych to mel poznat ( lupa mi nepomaha)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 20:18 Lucinka28
Ahoj..prosím poradte mi..ja som dala do akvárka všetko to čo potrebujú.. majú všetko..svetlo, destilovanú vodu atd..no už to robím 3. krát.. z vajíčka sa mi vyliahne listonoh..to ano, ale neprežije mi..mám ich tam 7 malých, ale neviem ako ich odchovať.. prosííím! PORADTE!! tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 17:14 Žena Verca [2] - Živorodky
Listonohy plánuji. V minulosti jsem je chovala, vypěstovala jsem jich 5 na 3 pokud.
Nevím kdo mluví o drahotě, já kupuji sadu 50 ks vajíček za 100 kč +110 dph hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 21:15 georgeczk2 Re: tatianaZ
Určitě daj,ale chtěj za to hrozný prachy,zloději ;-) To už je lepší,koupit žábronohy,zábava stejná a množství mnohanásobně větší,tak že,když se něco nepovede a chcípnou,je spousta dalších příležitostí,chybu napravit.Ty listonohové jsou hrozný prevíti,sežerou všechno,i kámoše smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 14:06 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: georgeczk2
,,to praveke akvarium som videla vcera v Tescu..je to zaujimave,ale hadam sa daju vajicka zohnat aj inak,ako zakupenim celej sady?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 14:25 georgeczk2
Jestli chce někdo z ústí listonohy,dam mu celej pytlík z tý sady pravěké akva zadara.Protože tam byli dva a i v tom jednom je jich miliarda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:31 Risko Re: Začiatočnik
Môžem ju mat aj na na slabom slnku či ju musím mat v tieni. Musim mat aj destilovanu vodu či obyčajnu kohutikovú.Ja som mal malého listonoha večer žil ráno tuhí nemal žiadne flaky pomúž tone ahoj :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 13:14 zdenka
No ahojjestli se vám ani po 15 dnech nevylihnou čekejte dál stojí to za to nám se tky nelihly a pak zme měli přemnoženo akorád máme teďka problém s potravou nejí to co mají jíst(pro listonohy krmivo) a jí se navzájem ;-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:44 vendy – listonoh
ahoj,pred 10 dny jsme založily chov listonohu.po 2 dnech se nam neco vylihlo dvakrát love za dalsi 2 dny uz tam plaval 1 listonoh.pozorovala jsem Listouše jak roste.bylo to super ho pozorovat smich .dnes 31.3.mi zahynul sad dalsi pokus bude po velikonocích.doufam ze vydrzi dýl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 09:09 Chovatel Re: Neonka
Ahoj.Neonka ja mam tiez praveke avarium a uz som dal ten sacos s listonohami tam a nic a tiez mam destilovanu vodu a 25stupnov.Prosim poradis mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:31 S Muž invalida [3881] Re: kiki
Hledej aquasaurus ano nebo triops ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:08 kiki – Jak se dá listonoh získat??
Ahoj, chtěla bych toho listonoha a chtěla bych se zeptat, jak se dá získat??? Např.: vezmu vodu z kaluže a dám jí do akvárka, tak se tam listonoh objeví, nebo to nejde??! :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 13:04 Muž DaD [0]
Nám narostl ne centimetr a pošel. Ten den se ještě živil a voda byla čistá. Jen jsme nedali destilku, ale kojeneckou, myslím, že to je "živá" voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 22:21 georgeczk2 Re: ondramorce
Ty vajíčka jsou tak malý,že v písku nejsou vidět...tak že je tam necháš a oni se vylíhnou i tak...nemusí se sušit.A mě se vylíhly i žábronožky,ale triops je sežral.Ty žábronohy filtrujou vodu,tak že je nemůžeš krmit stejně,jako listonoha,tak že ti nejspíš chcípnou a listonoh je taky sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:16 katsim
No...vypadá to úplně stejně jako ty žábronožky, co jsem měla předtím. Takže taková půl milimetrová mrkev s mávátkama na stranách, s jejichž pomocí se pohybuje... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:52 Muž Shrimpman [36] Re: katsim
A jsou to určitě žábronožky? Nejsou to jen mrňousové od listonoha? Vypadají podobně jak žábronožky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:28 Neonka Re: katsim
Ahoj napiš mi do pošry, s chovem mám hodně zkušeností..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:11 katsim
No zase...místo listonohů tam mam mini žábronožky rozzureny . A tom mam 25 stupňů a destilku. Fakt nevim co dělam blbě... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:01 ondramorce – Pravěké akvárium
Dobrý den, já budu mít velikou sadu Pravěké akvárium a mám dotazy: Až ty pravěká zvířata nakladou vajíčka do písku tak ty vajíčka mám vyndat usušit a pak je tam zase dát? Ještě jeden: To se vylíhnou jenom listonohvé nebo ještě něco? Moc se těším až ho dostanu a prosím odpověďte mi rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:02 katsim
Nejspíš smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:57 Muž Shrimpman [36] Re: katsim
Nelíhla jsi místo listohohů jejich potravu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:33 katsim
Mám sadu pravěké akvárium a asi před měsícem se mi tam "cosi" vylíhlo. Myslela jsem, že to jsou listonozi, ale vyklubali se z toho žábronožky. Stalo se vám taky, že se vám z detritu vykulablo něco jiného, než jste chtěli? Jinak mě se listonozi ještě vůbec nevylíhli... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:37 georgeczk2 Re: michal
taky leju vodu z kohoutku a každý dva dni jí měnim...necham jí den odstát,aby se srovnala teplota.Mám ho už přes měsíc,a je v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:04 michal – voda
ja jsem skusil destilku a ti listonozi vůbec nerostli v normální vodě rostou jako z vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 21:39 georgeczk2 Re: Natálka
Fotka k příspěvku Se pořád mele,nedá se vyfotit...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 17541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15051-listonoh?od=51